Ako sa zmieriť s partnerovou neverou?

Zodpovedané
27. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. S partnerom som10 rokov a pred dvoma rokmi ma podviedol s jedinou kámoškou, ktorú som tu v zahraničí mala.

Snažila som sa mu odpustiť kvôli malému. Dnes na mňa doľahol smútok a samota.

Spýtala som sa ho, kedy ma vytiahne von. Jeho odpoveď, že načo. Pripadám si, že sa mu vnucujem. Mám chvíle, keď mám pocit, že by mi bolo dobre bez neho. Keď si to však reálne predstavím, tak ma chytí panika a strach. Mám pocit, že ho vôbec nepoznám.

O budúcnosti sa nebavíme, veď podľa neho načo. Má to zmysel? Mala by som sa vziať a odísť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem za otázku. Vidím, že máte veľa otázok ohľadne Vášho vzťahu s partnerom. Nie ste v jednoduchej situácii. Zvažujete ako ďalej, či zostať alebo odísť.
Na Vašu otázku Vám však odpoveď dať neviem. A asi ani nikto iný.

Za mňa môžem napísať, že zostávať v nefunkčnom vzťahu len kvôli dieťaťu nemusí byť tá najlepšia cesta a mnohokrát je to pre dieťa aj horšie.

Skúste popremýšľať, pozhovárať sa s partnerom, zistiť záujmy oboch strán.
Ak máte záujem byť stále spolu, bolo by dobré udalosti minulosti spracovať, skúsiť nejaké párové poradenstvo, poprípade aj individuálne na spracovanie nevery.

Individuálne poradenstvo by vám tiež mohlo pomôcť nájsť otázky na Vaše odpovede.

Držte sa.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com