Ako som sa mala podľa vás zachovať?

17. okt 2020

Ahojte. Po dlhšej dobe som s priateľom išla na návštevu k ocovy. Rodičia sú rozvedený. Pokiaľ som ja vedela bol slobodný s priateľkou sa rozišli v marci. Ale dnes bol šok keď mi oznámil že aj ona je u neho doma. A ďalší šok som dostala keď mi ukázala ruku a tam prsteň. Priateľ sa opýtal či je to čo si myslí teda zásnubný. Otec povedal že áno. Ostala som ako keby som videla ducha bez slov. Nič som nepovedala a teraz mám výčitky že mohla som aspoň zagratulovať. Prajem aby im to vyšlo to neviem.

panelacikova
18. okt 2020

tak sa s ňou nebav a hotovo. nechváľ, nevšímaj si. ak potrebuješ navštíviť otca, navštív ho. ak ho chceš o niečo požiadať, zavolaj mu. nie si povinná sa s ňou baviť, ani sa s ňou mať rada, nič. jednoducho budeš mať neutrálny vzťah. ty s ňou prakticky nemusíš mať žiaden vzťah. to neznamená, že ho nemáš s otcom

marca12
18. okt 2020

Si privelmi citliva a ona zase otvorena. Neber si kazdu poznamku k srdcu

autor
18. okt 2020

@marca12 tak sorry že mám nejaké cíti a že slová sa ma vedia dotknúť. Niekedy je lepšie si zakusnut do jazyka. Keby ja som jej dačo také povedala tak neviem ako by sa chovala ale asi nie tak kľudne ako ja.

marca12
18. okt 2020

To nie je o citoch,ale precitliveni. Aj mna zabolia niekedy slova,ale povznesiem sa. Nemozme ludi brat tak,ze maju byt vsetci ako my. Tiez by som si to nedovolila k niekomu,ale zase ani zduvat sa nie je cesta.

katkami123
18. okt 2020

No tak... uvážme, že otcova priateľka už je v nejakom veku, nebude mat 14 rokov a asi ani 30, bude to ďaleko viac. V takom veku už každá normalna žena dobre vie čo hovorí . Autorku chcela uraziť, tak jej povedala to, čo jej povedala a na zenu v jej veku a už aj nejakými životnými skúsenosťami a rozumom to bolo fakt úbohé. Keby mi niekto povedal niečo take ako autorke a je mi jedno, či to je blízky, či cudzí, mením s tým človekom komunikáciu. Dalsia vec, mávať prsteňom ako malé decko a hovoriť dcére dokola to je diamant? Poviem raz, však nikto nie je retardovany. Ale dokola to opakovať? Skôr mám pocit či stara nežiarli na mladú.,

miadi
18. okt 2020

Ale uz si dospela takze za to aky mate vztah teraz mozete obaja. Ak ti to vadi na zbližemi mozes popracovat ty, Lebo chces. Lebo je lahsie urobit prvy krok ako cakat kedy ho urobi ten druhy, Onj urcite vedia ze z ich vztahu alebo z jej osoby nie si nadsenà. S otcom si nie ste blizky tak Ta to nemoze tak prekvapit a ranit akoby ste boli besties., Aj on mà pravo na lasku a stastie aj na to aby robil chyby a zazil sklamanie je to jeho život. Jeho city jeho $. Este fajn kym ti vadia len jej reči ktore ti nesadli a nie jej činy. Ked budes jeho volbu brat skepticky a negativne tak tu blizkost snim tazko vybuduješ ked tam chyba rešpekt.

marca12
18. okt 2020

@katkami123 mam jednu taku znamu vek 45+,ktora ti splechne hocico do tvare a ver,ze to nerobi za ucelom ta ponizit,ublizit. Je to taka prostoreka povaha. Mozno je to aj tento pripad

katkami123
18. okt 2020

@marca12 môže byť aj to, ale neskôr jej predsa musí dôjsť, že čo povedala sa nehodilo. Mohla sa tiež dodatočne ospravedlniť. Komentovať niekoho postavu, no neviem.

miadi
18. okt 2020

As teraz som nasla ten koment ze co ti povedala 😂no to je len taka urazena ješitnost. Ja som bola par mesiacov po porode a mamin priatel Ked ma videl cez Skype zadrel že som “ Strasne “ pribrala. Alebo minule leto som doletela s malou na Svk tehotna unavena a druhy den sme frcali do vodneho parku ., rovnako ako den predtym som sa naružovala a on “ konecne si sa trochu upravila no mala by si si aj oči namalovat .” Ako vytocil mà Lebo som bola rovnaka ako den predtym a do bazena sa vymalovat moze on🤪velky kritik krasy 70r s hrbom. Raz dakym cudzim zenam Povedal v restike ze či su dochodkyne ( okolo 50r) oni ze nie a on ze ale vyzerate ze ste 🤣dilino no proste niektori ludia nemaju filter a povedia hocijaku krutu vec co ich napadne. Ale inak je neškodny a mama snim je happy takze neriešim. Take reci musis jednym uchom dnu druhym von.

miadi
18. okt 2020

@katkami123 nie su ludia ktorym to nikdy nedojde oni si veria tej svojej “ pravde” a ze len su “uprimni” proste nemaju takt. Ich by taky koment riadne urazil na ich osobu ale maju iny meter co oni povedia druhym je vzdy ok.

katkami123
18. okt 2020

@miadi vidíš a to je divne, ze na seba vedia mat takt, ale k druhým nie. Možno len treba, aby sa ku ním správalo rovnako ako oni k druhým.

miadi
18. okt 2020

@katkami123 tak na seba je kazdy skor citlivy ako na druhych. + mam pocit ze cim su ludia starsi stracaju filter. Ale to nenaučiš Keby bolo Keby ., ludia robia horsie veci ako netaktnè naražky..

marca12
18. okt 2020

@katkami123 takym chyba gen taktnosti,takze im to nedojde

bettie
18. okt 2020

Poznam aj taky pripad, ze otec sa znovu ozenil a synovi ani nepovedal.

mamanadruhuu
18. okt 2020

Zavolaj, že si bola prekvapená a nevedela si zareagovať ale že gratulujes.. a ďalej si nedopisala ..