Ako to je so sociálnym bytom pri rozvode?

alexandra0409
26. apr 2010

chcem sa informovat ak maju manzelia spolu socialny byt a je pisany na jeho zenu a chcel by sa rozviest ale deti ostavaju jemu tak by tym padom ostal jemu as socialny byt...a co bude s jeho zenou? musi jej dat nahradne byvanie alebo ju vyplatit alebo...? prosim poradte kto viete nieco o tom alebo ste sa s tym stretli

alexandra0409
autor
26. apr 2010

to sa nikto nenajde kto tomu aspom troska rozumie please 😢

dajna11
26. apr 2010

to ako sociálny čo dávaju mestá rodinám alebo ako?

alexandra0409
autor
26. apr 2010

ano ten socialny co dava stat rodinam s detmi

dajna11
26. apr 2010

a dostali ho ako manželia?tam asi aj boli nejaké podmienky....výška príjmu a tak nie?

alexandra0409
autor
26. apr 2010

no hej nieco takele tusim to dostali este ked neboli manzelia

dajna11
26. apr 2010

a kto bol žiadatel?na toho to musí byť napísane,ved aj zmulva.nejaka musi byť

alexandra0409
autor
26. apr 2010

ved jeho zena bola ziadatelka...byt je pisany na nu...precitaj si prvu vetu uplne hore a pochopois o co mi ide

dajna11
26. apr 2010

ja som bývala v takomto ale bol to nájomný byt od obce. ja som bola žaidatelka....neskor som sa vydala....ale keby sme sa rozviedli muž by nemohol tam ostať nakolko byt bol písaný na mna,manžel by si musel žaidať o nový...tak neviem,všetko by malo byť uvedené v zmluve aké su podmienky.aj na sociálne byty su isto nejaké poradovniky...nemožno nájomnika len tak vymeniť...si myslím ja. myslím že jej nemusi zhánať nahradne byvanie...

maznacik007
27. apr 2010

treba sa riadit najma zmluvou ktora bola uzavreta s obcou...

pokial ale bol socialny byt prideleny zene s detmi, manzelovi nevznika narok na to aby tam mohol po rozvode ostat ani na to aby mu zabezpecila nahradne ubytovanie.. zena ho ani vyplatit nemusi... /tu nehovorime o byte v OV ani o druzstevnom byte socialny byt je v majetku obce /

v pripade ze by manzel ziadal do osobnej starostlivosti deti tak by musel preukazat ze sa o ne dokaze postarat a zabezpecit im ubytovanie stravu a pod. to ni eje take jednoduche najma nie v nasom pravnom systeme aby boli deti zverene otcovi... pokial sa ich matka dobrovolne nevzda alebo ich neopusti.

dajna11
27. apr 2010

tiež si myslím že doležitá je zmluva.my sme tam mali všetko popísané.nemohli sme tam mať ani návštevu dlhšie ako 2týždne....ppotom nám zanikal nárok na byt. to všetko by tam malo byť stanovene.

alexandra0409
autor
27. apr 2010

maznacik...ale ked jeho zena pije a o deti sa riadne nestara tym padod deti pojdu otcovi a jej by mal zaniknut narok na byt a mali by ho pridelit otcovi ne? ved on zyska deti do opateri

maznacik007
27. apr 2010

alexandra to ze jeho zena pije je nejako podlozene? su lekarske spravy prip. su nejake zaznamy socialky ktora to riesila...

nie nemusia ho pridelit otcovi... ten byt... to zavisi od obce... od jej podmienok... nie je to tak ze automaticky ho pridelia otcovi.. o tom sud nerozhoduje... lebo to je cisto zalezitost obce... je v podstate aj otazne za akych podmienok mozu vobec vypovedat zmluvu tej matke...
toto vsetko by malo byt v zmluve..

a este raz to ze ziska deti do opatery s tym matka suhlasi? lebo ak nie... tak to je potom na dlhe lakte.. on bude musiet dokazat ze ich dokaze uzivit a zabezpecit im byvanie a pod.. a pokial nema k tomu bytu ziaden najomny doklad na svoje meno tak potom ...

ale este raz toto je uz otazka sudov... ako to oni posudia .. a komu zveria deti do opatery... v jeho neprospech zasa moze byt to ze bol svojej manzelke neverny pocas trvania manzelstva a ze z tejto nevery ma dieta.. /dalsia otazka co sa bude riesit ako prispieva na vyzivu tvojho dietata/ ...

velmi podstatny bude aj vek deti.. a z toho sa bude posudzovat ci sa vobec budu vyjadrovat k tomu s kym chcu ostat..

ako sa stavia ona k tomu matka deti?

dajna11
27. apr 2010

no lenže to všetko sa musí dokázať. poznám prípady ked žena aj sa starala,nepila,bola ok len po rozvode byt ostal manželovi a tak ked nemala kam s deťmi isť prišla o ne a ostali u muža. ale toto by ste sa mali popýtať v meste od kial mate byt že ked toto nastane či má právo na ten soc.byt.myslím však že by si musel ako nový žiadatel požiadať o nový.

alexandra0409
autor
27. apr 2010

maznacik...ona je rada ked je cele vykendy prec a o deti sa stara otec...

csopi1gaba
14. okt 2010

ahojte !ja by som sa chcela spytat,ze ci aj v novych zamkoch su socialne byty a ak ano kde a u koho sa to ma poziadat ?dakujemm

szabinka
14. sep 2011

a ja nemozem dostat socialny byt ako mam postupova mam priatala 1vlastne a 1 nevlastne dieta a dalsie cakame spolu tak poradte mi prosim 😖