Ako ušetriť peniaze?

kikakubo
18. aug 2014

Ahojte mamicky,poradte,ako usetrim prašule ?:( vzdy ked dostanem vyplatu nikdy nedokazem usetrit .. ako setrite vy ? 😉

adka1992
18. aug 2014

Ja si všetko píšem kolko dam na povinné účty,stravu,atď. Píšem si kolko minieme vody podla toho mám nastavene platby, a vždy najprv odložíme peniaze a žijem z toho čo mi ostane nečakam že ostane a potom odložím. Beriem to ako povinnú splátku a mám viac menších súm ...sporení ...niekde treba dať každý mesiac inde len ked chcem a mám viac...super mi to funguje a to som bola dosť nezodpovedná čo sa týka peňazí teraz krásne sporim....tiež si upečieme domáci chlieb, robím si syry, jogurty, tvaroh atď. To vela urobí tiež a baví ma to

zdena12345
18. aug 2014

spocitat si povinne platby- take bez ktorych sa neda zaobist napr najom, energie, poistka(pozor na rocne poistky🙂 ), mobil... tie sa jednoducho musia zaplatit- pripadne sa mrknut ci nie je mozna lacnejsia varianta(napr mobil, poistky)
dalej si par mesiacov odkladat blocky z KAZDEHO nakupu a scitat- zisti sa kolko su bezne vydavky na jedlo, oblecenie, darceky rodine...
dat to do porovnania s vyplatou. potom si kazdy mesiac odlozit hned dopredu peniaze, ktore sa daju usetrit a neminut ich. vystacit si len s tym, co mam na "minanie" ako pise adka1992

kikakubo
autor
18. aug 2014

Dakujem za rady kočendy 🙂

oslo1
18. aug 2014

Zmenila som supermarket. Volakedy som nakuppvala v Tescu, kde ma tyzdenny nakup pre jednu osobu stal do50 libier vratane kozmetiky. PPotom som sa prestahovala a tesco boo daleko. Tak som zacala nakupovat v sainsbury a zrazu ma ten isty nakup stal 70 libier a to si naozaj davam pozor na peniaze.
Tak som zacala nakupovat v Lidl a zrazu ma nakup stal do 30 libier, niekedy aj 20.
Teraz sme uz dvaja, hlavny tyzdenny nakup nas stoji okolo 60 libier.
Zmenili sme internet, platime menej. Konci mi kontrakt na mobil, novy mobil nechcem, tak aj to bude lacnjsie.
Ja aj sijem, latky kupujem kade chodim, pomocky na stroj, patky... vylucne len na internete, takisto aj knihy. Co sa.tyka beletrie, tak uz vylucne iba kindle verzia, vela je zadarmo alebo smiesny poplatok.
Oecenie kupujem iba v akciach, ale tak ja mam cuch.
Varim vecere, ziadny polotovar a varim aspon na dva dni.

oslo1
18. aug 2014

Este ma napadlo
Do roboty si chystam sendvice alebo salaty. Sem tam upeciem kolac. Nechodim do nemocnicnej restauracie a ani si neobjednavam takeaway. Teple mi v robote nechuti.
Ked idem do mesta, idem pesi, za jednu cestu usetrim 1, 50 a pridem o 10 minut neskor ko bus.
Ono to nie je o setreni, je to skor zivotny styl.

masinka
18. aug 2014

@oslo1 som si pri citani tvojho prispevku spomenula na ten vtip ze "bezal som za autobusom a usetril som 1 korunu za listok . ty somar, co si nebezal za taxikom, mohol si usetrit 50 😀 "

oslo1
18. aug 2014

@masinka

Vies u nas je cestovanie dost drahe. Popri ceste mi to trva 20 minut autobusom 10 a to este cakanie na autobus je tu ako loteria

zita19
18. aug 2014

@oslo1 to mas dobre blizko do mesta... Ja by som sa uchodila. 😝 😀 Do mesta mam cca 8 km a do roboty 11. Z roboty do mesta cca15 ...ale mam mesacnik, takze aj tak usetrim

oslo1
18. aug 2014

@masinka

Vies u nas je cestovanie dost drahe. Popri ceste mi to trva 20 minut pesi. autobusom 10 a to este cakanie na autobus je tu ako loteria

oslo1
18. aug 2014

@zita19
Ja mam do roboty 20 minut vlakom, denne ma to stoji 5 libier a to nje este lacne, lebo mam oyster card.

mima4
18. aug 2014

@oslo1 mozno preto vacsina ludi v GB voli auto... 🙂
Tiez nakupujeme dost v LIDL, ale uz som skepticka, mesiac co mesiac pre dvoch strava minimalne 150 eur, a to obedy v praci, vecere lajtove.... ja fakt neviem... a restika max dvakrat do mesiaca...aj to cez zlavovu stranku..ale u tej stravy uz neviem ist nizsie.

0silvia0
18. aug 2014

@oslo1 ja šlapem do práce 40 minút 🙂 poctivo a každý deň tam a späť z dôvodu, že celý deň sedím za PC 🙂

zita19
18. aug 2014

@oslo1 ja mam tych 11 km za 15 min busom. Len ide mi iba jeden priamy na sichtu. 😝 Ked nestiham, dookola na prestupy cestujem hodinu a pol... 😖

0silvia0
18. aug 2014

@mima4 myslím, že 150 pre dvoch je ok. Ja miniem minimálne 300 (a to si teda musím riadne kontrolovať čo kupujem) pre 4 ľudí, ale nikto sa nestravuje v práci ani v škole, takže všetko sa varí doma. To keď miniem tých 300, tak sa teším, lebo zvyčajne je to aj o stovku viac... ale tiež sa mi to zdá veľa, ale deti máme teraz v žracom období, zjedia viac ako dospelí 😎

evka4
18. aug 2014

@0silvia0 lenze @mima4 pise, ze minu 150 euro + obedy v praci (co su predpokladam stravne listky, cca 3-4 eura/osobu/den). My sme traja a tiez minieme cca 300 euro na stravu, jasne, ze by sa dalo ist s tou sumou nizsie, ale asi za cenu toho, ze by sme prestali kupovat vela ovocia, zeleniny a to nechcem...

mima4
18. aug 2014

@0silvia0
my kazdy nakup ukoncujeme tym...ze nechapeme, ako to mohlo stat čojaviem 30 eur..a dokopy nič sme nekupili... tam dve eura, tam euro, tam pat..a zrazu je to 30 evri... a akoze obed bude z mrazaka..asi tak 😉
Keby manzel zjedol aj take, ze karfiolovu polievku, salatovu polievku... spenat... hokkaido... no ale on je proste drahy spaz 😀

oslo1
18. aug 2014

@mima4
By si sa divila, ale vela ludi nema auto z ekonomickych dovodov a aj koli tomu, ze ked zaplatis parkovne, tak to uz mozes ist hned taxikom.

My nemame limit na jedlo v obchode. Ja som zaryty abstinent, tak ani do podnikov nechodime. V kine som uz davno nebola, mame smart tv a najnovsie amazon prime.

Do restik maximalne indickych a aj to iba pri specialnych prilezitostiach.

Ja robim na sluzby, ked som doma vecer tak sme obidvaja radi, vtedy vacsinou sijem alebo vysivam a rozpravame sa do nemoty. Nepptrebujeme na to restauraciu. Drahy je 2 m vysoky, tak mu sijem veci na mieru.
Ono paradoxne, tie najkrajsie veci v zivote su zadarmo.

mima4
18. aug 2014

@oslo1
obdivujem ta, ze zijes, to je mojou tuzbou, mamina ma stroj...len ma to hacik..mam obe ruky lave ☹ absolutne nie som na tieto prace a ked mi povedali, ze to aj strihy je dobre vediet...alebo ich kupovat...no odradilo ma to

0silvia0
18. aug 2014

@mima4 neboj, časom sa naučí. Keby si vedela čo bol môj manžel schopný pri mne obetovať, kedysi jedol samé mäso a mäsové výrobky a dnes to nevloží ani do úst. Dnes sú jeho obľúbeným jedlom cestoviny s cuketovo-paradajkovou omáčkou 🙂 a schudol zo 105 kg na 85 kg 🙂 takže za 13 rokov manželstva komplet zmenil stravovacie návyky...
mimochodom, šalátovú polievku a hokkaido nezjem ani ja 🙂

zita19
18. aug 2014

@mima4 no kazdy chlap by mal najradsej rezne kazda den... Moj bud zjedol co sa navarilo alebo mal smolu. Samozrejme obcas mal aj "hlas poradny" k tomu co sa bude varit, ale ked nevychadzalo, tak mu museli stacit spagety s kecupom a syrom. Ci sa mu pacilo som pre istotu nikdy nezistovala. Ked reptal, ze by chcel maso kazdy den, dostal odpoved: Zarob, bude aj kazdy den...
Ked nevychadza, tak nevychadza. A kazdy sa ma zkryvat len takou perinou aku ma.

anatalia77
18. aug 2014

@kikakubo tak ja k nakupom pritupujem uz racionalne. Napr.v lete som dostala 13.plat,tak som ho odlozila na zasobovacie nakupy. Uz v juli som kupila 5 litrov oleja/0,95 eur/,mali nejake akcie na cestoviny,cukor,kavu..Proste viem,ze to budem potrebovat tak to kupim v akci a viac. Ono sa to nazbiera.
Minule mali v jednom obchode sprchace 2x400ml,za 2 eur. No nezober to 😀 . Minuly piatok som natrafila v 100+1 na akciu-kup jeden deo Garnier a druhy mas za 1 cent. 😀 ano mam ich uz doma.
V kuchyni mam asi 4 akciove nesky v cene od 1,25 az 2,40 eur. Ich normalna cena je od 5 eur. V tom istom obchode mali dopredaj pracich mydiel Lanza po 0,37 eur/inak 1,50/,tak mam v komore cca 18ks. Ked mali dopredaj francuzskej polievky po 0,05 eur tak som mala laacny obed.
A toho je vela,ak si spomeniem,napisem.
Chcela som len povedat,ze som presla aj na zasobovacie nakupy. Priste som si vydelila sumu penazi a tie minam na zasoby za lacnejsi peniaz.

mima4
18. aug 2014

@0silvia0
@zita19
no ved tie rezne, ci maso a ryza, maso a zemiaky, maso a knedliky... vraj "poriadne" jedlo 🙂
To viete, ja si dam hocico...napr. teraz som na veceru mala taku babatkovsku polievku... uvarene zemaky, mrkvu, kalerab, karfiol..to vymixovane s vodou... ochutene... toto by moj muz nejedol 😀

oslo1
18. aug 2014

@mima4
Ja mam rucne prace ako mentalnu hygienu. A ono to fakt zabera 🙂. Inak mam tu albumy na modrej streche, tam je vidiet, ako sa z nemehla stava zrucna zena.
Ja som povodom neuroscience sestricka, a ako my na vsetko hovorime, it's about the brain connection. Tie synapsy v mozgu sa ti spoja opakovanou cinnostou. Staci, ked nieco robis 30 minut a ono to v tom mozgu zostane.

0silvia0
18. aug 2014

@mima4 mne práveže mäso a ryža, mäso a zemiaky, mäso a knedľa pripomína školskú jedáleň a tam som len babrala, rýpala, vyťahovala žilky z mäsa, nuž ale pre chlapov je toto práve to pravé jedlo 😀

mima4
18. aug 2014

@oslo1 ja ked vidim niekde krasne latky, tuzba tu je..ale ja nemam dobru motoriku v prstoch, v rukach... plus nemam trpezlivost...ale tuzba tam stale je...no kuknem tu modru strechu 🙂
Ktovie, ci este existuju ze kurzy sitia... aj pre tych, co si nevedia gombik prisit...

oslo1
18. aug 2014

@anatalia77
Aj ja nakupujem v akciach a vela toho, co viem, ze slotrbujeme. Koli tomu som si davala aj do kuchyne spajzovu skrinu, tu je to neslychane, ked som ju prerabala.

oslo1
18. aug 2014

@mima4
Existuju, zalezi od toho kde byvas.
Ale je aj literatura a tutorial na YouTube. Ja som sa tak naucila

anatalia77
18. aug 2014

@oslo1 ja mam v kuchyni murovanu spajzu,v chodbe tzv.komoru a samozrejme aj pivnicu 😀 ,takze priestor je..

mima4
18. aug 2014

@oslo1 cez youtub? ja by som sa chcela naucit aspon sit sukne... to by mi stacilo..

masinka
18. aug 2014

@oslo1 jaj, dufam ze som ta mojim prispevkom neurazila. ja ked teraz nemam elektricenku, tak tiez beham peso kde sa da... niekedy si vravim, ze koli usetrenym 3 euram nabeham 100 jarnych kilomentrov, no ale rodicak nepusti, tak setrim, kde sa da a aspon si pritom zasportujem 😀