Ako vám pomáha manžel s deťmi?

heny22
27. okt 2013

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?

cecil36
31. okt 2013

@ella555 ako vies, ze som nezazila manzelsku krizu a rozvod. Zijem v druhom manzelstve, takze viem velmi dobre ako rozvod prebieha. Napriek tomu sa moj ex nikdy neznizil k tomu, aby ma verejne (na forach alebo medzi znamymi) pospinoval. A keby chcel mohol, vykopla som ho s dvomi igelitkami, s ktorymi prisiel ku mne do zariadeneho domu byvat a este som si dovolila od neho vymahat vyzivne cez exekutora, kedze neplatil. Ale nikdy sme jeden na druheho nespinili.

ella555
31. okt 2013

@cecil36 Este raz, na fora to tahat nemal, no vidis, tento platit vyzivne chce, na tvojho si musela volat exekutora, kazdy je iny, ale podla tohoto, tvoj ex nie je lepsi, aj ked nespinil, zas nechcel platit, co je pre mna horsie ako sa vyventilovat na fore. A uz koncim tuto diskusii, lebo nemam chut v tomto pripade niekoho obhajovat.

adkoalauri
31. okt 2013

@zuzkat1 to, že si mala niekoľko semestrov psychológie, ešte nič neznavemá... Niekto takéto schopnosti dostane od Boha, a niekto sa to môže učiť 😉 a prd z toho má...

ella555
31. okt 2013

@kveta Ja si myslim, ze jedna vec je, ich manzelstvo, predtym ako si nasiel milenku, tu si myslim, ze asi maju podiel viny obaja, asi sa nezhodli v tom ako to ma vyzerat a fungovat a druha vec je, vztah, ked si uz nasiel milenku, tu davam za pravdu teba, najma v tom zehleni kosiel a v tom, ze uz je pod vplyvom milenky, co sa tyka majetku a aj nazorov na manzelku, lebo milenky radi kydaju na manzelky.

cecil36
31. okt 2013

@ella555 ale jeho jedinou chybou nebolo to, ze sa stazoval na manzelku na fore, tam tych chyb bolo viac pocnuc nechutnou neverou (tesne po porode je to fakt velke chrapunstvo), pokracujuc financnym osklbanim vlastnej zeny, vydieranim cez deti, ohovaranim na fore, konciac ocakavanim, zeb zena mu bude naberat jest, kym onm trtka milenku... Joj moja to moj ex bol proti tejto kreature uplny amater 😀 A tema nie je moj ex, reagovala som iba na to, ze si mi pisala, ze som rozvod a vsetko okolo asi nezazila ked mam taketo nazory, tak som ty vyviedla z omylu, ze zazila 😉

adkoalauri
31. okt 2013

@cecil36 darmo @zuzkat1 budeš vysvetľovať, nie že medzi riadkami nečíta, ale ani správne napísané vety nepochopí. Mňa, keď som písala, že pri dvoch deťoch, má milenku a sťažuje sa, že nemá doma vyžehlenú košeľu tak sa spýtala: pri dvoch deťoch sa nemá žehliť? Chápeš???? A aj s tou psychológiou... to nebola ironická odpoveď...

zuzana76
31. okt 2013

aj podla mna su touareg a aurorag 2 odlisne nicky - presne ako tu niekto pisal, auto a aurora g - kolko je to podobnych nickov - ako aliza a alice107 napr., ale samozrejme stat sa moze vsetko, ale na 99 percent si myslim, ze nejde o jeho milenku, podla mna ma informacie z IP od neho

zuzkat1
31. okt 2013

@adkoalauri hlavne ty by si mala vediet co pises... Ten tvoj prispevok o zehleni bol vseobecny.. nikde si v nom nepisala o milenke a chlapovi,len o tom ze pri 2 detoch sa nezehli. A protirecis si...tak najprv povinne psychologia a potom psychologia nestaci..?🙂 a btw doteraz sa mi nikdy nestalo ze by som mala zly odhad na ludi. Dokonca kolegyne sa pytaju na moj nazor. A v mojej robotd potrebujem psychologiu kazdy den. Len je rozdiel slepo verit niekomu LEN PRETO ZE JE ZENA a dat sancu obom stranam.lenze vo vasom klube feministiek keby chlap povedal ze trava je zelena tak to z principu popriete.

cecil36
31. okt 2013

@zuzkat1 tak ja len za seba, som dost stara (40) na to, aby som slepo verila komukolvek. Ci zene ci muzovi. Na utvorenie si vlastneho nazoru pouzivam rozum, svoju inteligenciu, zivotne skusenosti, mnozstvo absolvovanych SPV-ciek a schopnost citat medzi riadkami (praca s textom ma totiz zivi).

maminuska
31. okt 2013

@zuzkat1 vieš už len ten postoj aký si zaujala je neistý , vratký . Odvolávaš sa tu na tvoje kolegyne a keď to nestačí , pritvrdíš a odvalávaš sa na feminizmus , pritom ani poriadne nevieš čo to je.
Určite svoju prácu robíš dobre, a plne ti pasuje . Si uveznená vo svojich stereotypoch a opakujucich sa rituáloch ako tvoji žiaci a všetko čo je mimo týchto stereotypov je jednoducho zlé, začneš chytať paniku ( virtuálnu ) , mužov žien ktoré sa nedaju zneužívať nazývaš podpapučníkmi a pritvrdzuješ .
K tej psychologii na gymnázium , to si nemyslela dúfam vážne 🙂 , učíš alebo pracuješ s autistami takže o nejakej psychologii tu nemôže byť ani reč, skôr si mala niečo na VS ak máš špeciálnu pedagogiku .
A je dobré aj podotknút, že dobrý manipulátor dokáže pomiatnuť aj vyštudovaného psychologa, ktorý má za sebou i terapeuticku prax, párovu terapiu a mNnožstvo iných psychologických technik .
Podvedomie človeka nikdy nezmeníš , vždy sa najde moment kedy proste nevydrží . Toto čo tu predvádzal "kolega " je správanie skôr usmrkaného decka, ktoré si zlomilo hračku a teraz nevie čo s tým . Ano a TRÁVA JE ZELENÁ , PRIZNÁVAM BEZ MUČENIA.

maminuska
31. okt 2013

@cecil36 čo to je SPV -ciek ? 🙂

ella555
31. okt 2013

Nechcete uz skoncit tie preteky, kto je lepsi psycholog a ma vacsiu kvalifikaciu posudzovat diskusie a prispevatelov na MK.

cecil36
31. okt 2013

@maminuska je to socialno- psychologicky vycvik zamerany vzdy na nieco (sebapoznavanie, praca v time, praca s rodinou,efektivna komunikacia, metody prace s jednotlivcom, riesenie konfliktov.... je toho vela). Zalezi aj od kvality spolocnosti, ktora taketo nieco robi, lebo nie je vycvik ako vycvik 🙂

zuzkat1
31. okt 2013

@maminuska 😀 na toto sa neda nic povedat... Ja viem co je feminizmus... Zato ty nevies co je autizmus...to je ok to vie malo ludi...na gymnaziu sa uci psychologia v ramci nauky o spolocnosti,takze ano myslela som to vazne...samozrejme neprebera sa do hlbky. A ano mam spec.ped.ale ja som nepisala ze som ukonceny psycholog. Pisala som ze mam vela semestrov psychologie. To s tymi kolegynami bol priklad a reakcia nan bola presne taka aku som cakala. A hej myslim si ze chlap co si necha rozkazovat od zeny je pod papucou.
A vzhladom na to ze si myslis ze na pracu s autistami nepotrebujes psychologiu je mi jasne ze o tom nic nevies.

cecil36
31. okt 2013

@ella555 ja som @zuzkat1 uviedla iba na zaklade coho si konkretne ja robi usudok na akukolvek vec. Je to suhrn uvedeny vyssie. Nehadam sa to je lepsi psycholog, ja povolanim psycholog nie som.

cecil36
31. okt 2013

@zuzkat1 ja viem bohuzial velmi dobre co je autizmus

maminuska
31. okt 2013

@zuzkat1 vieš viem , sama mám postihnutu dcéru . 🙂.
Vieš čo je feminizmus ? V diskusii si ho nevedela ani definovať ked som sa ťa na to pýtala.
A veľmi veľa ľudí vie čo je dnes autizmus, to nemáš ani taku predstavu ako to momentálne rezonuje v spoločnosti ? očkovanie - neočkovanie MMR , vrodený - regresný.

zuzkat1
31. okt 2013

Ja si aj tak myslim ze ide tu iba o to ze kazda mame na zivot iny nazor.ja som tu od zaciatku za chuderu ktora doma dobrovolne maka. A teda nema rozum. Navyse vsetko co sa tu napise a nespada to do vasich predstav prekrutite.takze celkovo vzate nema zmysel sem cokolvek pisat.

zuzkat1
31. okt 2013

@maminuska feminizmus bola povodne snaha o zrovnopravnenie...lenze dnesne zeny to uz vedu do extremov. To je mi luto... No vies stretavam ludi co poculi o autizme a 90% z nich si mysli ze kazdy autista je ako rainman... A to teda ani zdaleka nie je pravda. Mnohych by bezny clovek neodlisil od zdraveho dietata...takze tie stereotypy a ritualy neplatia na vsetkych a na mna tiez nie..

zuzkat1
31. okt 2013

@cecil36 to ma mrzi

maminuska
31. okt 2013

@zuzkat1 do akých extrémov to ženy ženú ? Stále si ho nedefinovala. len si napísala že to bola pôvodná snaha o zrovnoprávnenie.
Iste mnohých v prvom momente ani neodlíšiš a často chodia do normálnych škôl ( Asperg alebo vysokofunkčný ) ale problémy tam vždy su v oblasti sociálnej . Potom su tí ktorí chodia do špeciálnych škô a tam sa často pridružuju rituály.
Nie je to pravda že si veľa ľudí myslí že každý autista je ako raimen. Hlavne mamičky v tejto oblasti začínaju byť vzdelané , sú fora kde si predávaju skusenosti .
Moja dcéra nie je autistická , ale prešli sme testami , takže o tomto som si veľmi veľa naštudovala. Bolo to síce pred 15 rokmi ... ale ta podstata sa nezmenila. To ale že je postihnutá , je fakt ktorým sa netajím.

zuzkat1
31. okt 2013

Do roznych,pre mna je extrem to o com tema povodne bola.a sice aby chlap pral,zehlil atd. Ale ako som uz pisala je to nazoroch a postojch.o tom co komu vyhovuje.
@maminuska

maminuska
31. okt 2013

@zuzkat1 takže v podstate ho objektívne definovať nevieš. Je to len tvoj subjektívny pocit - muž vyvesí prádlo alebo ho naloží do práčky už nie je jednoducho partner , ktorý sa podieľa na fungovaní domácnosti ale podpapučník a jeho žena je fuzatá feministka.
Tak takto ten feminizmus a emancipácia teda nefunguje.

zuzkat1
31. okt 2013

@maminuska nazorny priklad prekrucania😀

zuzana76
31. okt 2013

@maminuska tak, ja si tiez myslim,ze muz , ktory doma len poslucha, je submisivny typ, podobne ako aj zena, ja suhlasim so spravodlivou delbou prace doma, ako muz , tak aj zena, ale tu sa to prezentuje skor uz v tom opacnom smere, ze zeny by mala byt asi nejaky chraneny druh, ktory doma uz nemusi pomaly ani prstom pohnut, muz nech zaraba, toci sa doma okolo deti, nech este aj navari, operie, ozehli a pod. Inak moj manzel skvelo vari, ja som sa na materskej normalne pokazila co sa varenia tyka, on navari, upecie - ked ma chut samozrejme, ja varim z nutnosti, povysava, ide s detmi von, atd...Zakladom je podla mna komunikacia. Ked som bola doma, tak som zase vacsinu veci robila ja, lebo som samzorejme mala viac casu na MD.

zuzana76
31. okt 2013

@maminuska a ver mi, ze su aj submisivni muzi, ktori pre pokoj v rodine urobia vsetko az napokon vyzeraju ako vypelichany kohut, poznam osobne

maminuska
31. okt 2013

@zuzkat1 žiadne prekrucanie, fakty len ktoré ty uvádzaš. Nevieš ho definovat ale oháňaš sa tu s ním jedna radosť.

wifina
31. okt 2013

@babychriss Máš pravdu, s tým nickom som to trochu prehnala, nechala som sa uniesť. 😀 Čítala som to v mobile a prišlo mi to podobné. Mňa len zarazilo, odkiaľ vie toko informácií osobných a dôverných informácií o aurorag, tak ma to vytočilo.

maminuska
31. okt 2013

@zuzana76 ale o tom nie je ani emancipácia ani feminizmus , že muž má doma posluchať a robit všetko . Veď ja sama by som si takého muža ani nevážila.
Ja som nepostrehla že by sa tu prezentovalo že muž ma všetko robiť , ale to že muž príde domov , sadne a odpočíva a čaká a žena behá ako taká splašená sliepka.
Toto ale nie je v poriadku , zvlášť kde tá žena ešte aj pracuje.

maminuska
31. okt 2013

@zuzana76 ja verím že taký muži existujú , ale na druhej strane toto je feminizmus alebo je to debilita tej ženy ? Uvrieskaná a hysterická žena bude vždy taká či je emancipovaná alebo nie je, proste je to v nej . A podvedome si vyberá takého muža , lebo rovnaký protivník by ju prizabil.