Ako vychádzať s expriateľom a zároveň s biologickým otcom?

daniela996
27. aug 2014

Dobry den tak ja som som vas poprosila o rady alebo vase skusenosti do buducnosti.V stretke po rokoch vo vztahu ked som oznamila ze som tehotna ex sa postavil k tomu zle,ze sa na otca este neciti a nechcel dieta,tak isto aj jeho rodicia sa vyjadrili ze este mame cas.Celych devat mesiacov sa neozval,dokonca ani jeho rodicia a ani blizska rodina.Ani ja som ho nekontaktovala tym dnom ked prial moznost interupcie u mna skoncil,a ja som si povedala ze si dietatko vychovam sama.Pocas tehotenstva stala pri mne len moja rodina.Ked sa mala narodila uviedla som otec neznámy,po dvoch tyzdnoch od narodenia sa predsa moja mama odhodlala jeho rodine to oznamit.Bolo len na nich ako zaujmu postoj.Nakoniec prisiel moj ex s jeho mamou a po nasteve mi povedali ci som ochotna dat na testy dna ze on si nieje isty otcovstva.Samozrejme bol to sok,na svoj vek sa spraval detsky a svojim rodicom tvrdil ze si nieje isty otcovstva.Prv som bola este viac nahnevana ako si to dovoluju,najprv ma necha samu v tazkej situaciui a potom ma ide ponizit.No nakoniec aby som nevyzerala ako niaka .... som suhlasila.samozrejme testy vysli ze je otcom.Od vtej chvile sa zacali spravat akoby sa nic nedialo nastevovali malu,dokonca som im ju uz od 4mesiacov davala na par hodin.Zlost ma presla a nechcela som byt ta ktora bude v buducnosti celit tomu ze mi dcerka povie a preco si ma nedavala ockovy,babke,dedkovy....Ked mala 7mesiacov tak som spoznala svojho priatela teraz uz snubenca,prijal malu ako svoju a aj jeho rodina.S zaciatku nebol ziaden problem az neskor.Dostala som sa akoby medzy mury.Moj snubenec mi stale vycital ze davam malu cloveku co ju nechcel a ze nechape ma preco to robim......a moj ex mi zase vycital to ze uprednostnujem snubenca vo vsetkom ohladom malej a ze pre malu je to cudzi clovek.Viem ze to nebude lahke,mala uz teraz hovory obom tatik.Snubenec je s nou stale,zobudzaju sa,hraju sa spolu tak je to samozrejme.A zase mala aj ex hovori tatik neviem ci to citi ze je jej bio.otec alebo mozno tym ze asi jej tak u nach hovoria.Ako sa mam postavit k tomu vsetkemu je dobre nezakazovat v styk s biootcom,alebo je lepsie uprednostnit vo vsetkom snubenca

eanna
28. aug 2014

@daniela996 No neviem či s tatíkovaním si začala dobre... podľa mňa je tatík len jeden i keď je to debil... názor na neho si tvoja dcéra urobí časom i sama. Ale nehnevaj sa ak sa náhodou rozídeš so snúbencom, ktorého malá volá tatík a nájdeš si niekoho iného, tak aj ten bude tatík??? Proste tatík je len jeden a je to tvoj ex či chceš či nie. Viem o čom hovorím toto isté robí moja kamoška a teraz si trieska hlavu že tomu nedala jasné pravidlá už na začiatku.

kikush1811
28. aug 2014

Rozumom to dokážem prijať aj akceptovať, čo tu píšu babenky, že otec je len jeden - srdcom však nie...Ja riešim momentálne trošku iný problém. S drahým sme mali skvelý vzťah až kým som neotehotnela a jeho mama nadobudla chorú predstavu, že ONA bude vychovávať moje dieťa s mojim chlapom (rozumej, syndrom jedináčika) ... Spravila také rozbroje medzi nami, že sme sa takmer rozišli a vlastne otázka rozchodu ešte stále je vo vzduchu, takže nič nie je vyhraté... Šikovne využila situáciu na to, aby zo seba spravila obeť a zo mňa zlú nevestu, tak samozrejme drahý za každých okolností drží stranu iba jej... Chcem sa s ním rozísť, lebo je to neúnosné takto - a teraz otázka: Dať ho vôbec do rodného listu alebo nie? Keď on sám mi povedal, že je mu to jedno? Pracuje na čierno, takže výživné by mi určili minimálne, ale je mi proti srsti aby sa moje dieťa bez mojej prítomnosti mohlo stretávať s ŇOU... s otcom no problem... a keby on nebol v rodnom liste uvedený, tak by som mala vyhraté...

K tvojmu prípadu.. no je to pravda, hoci ti to vôbec neželám, že aj so snúbencom sa to môže pokašľať, ale zas na toho tvojho ex by som fakt po tom všetkom zanevrela asi úplne. To, že potreboval DNA testy je maximálne ponižujúce.. Uvedomuješ si ty vlastne z čoho ťa tým obvinil? že si mu chcela prišiť cudzie dieťa. to by som nerozdýchala veru ☹

maaaria3
28. aug 2014

Je to ťažká situácia... pretože biootec je kus hovada.... a to tak bude stále.... nechať tehotnú priateľku a tie testy otcovstva? ten chlapec nemal právo viac vstupovať do tvojho života, ani do života tvojho dieťaťa.... keď si ho nosila a porodila - bolo len tvoje!!! tak prečo sa tam zrazu nastrelil darca? neviem ho inak pomenovať.... nepoviem, keby si bola nejaká ľahká ženská /slušne povedané/, ale v dlhoročnom vzťahu???
Dieťa by som mu dávala minimálne, možno len v trojke so snúbencom zatiaľ.... ktovie, či malej samej nebude nakoniec lepšie v tvojej novej rodine... deti sú vnímavé a pravdivé, sama neskor rozhodne, kde je jej dobre a na to sa potom sústredte... kým je malá, biootec keď už tam je, ok, ale za ten prístup minimálne práva a maximálne povinnosti

daniela996
autor
28. aug 2014

Tak zienky dakujem za nazory.Ano bola som hlupa ked som pristala na tych 30eur mesacne....ale tak to preto ze ja som povedala ze od neho a jeho rodiny ja nechcem nikdy nic....samozrejme ze uz potom ked som dala hrdost bokom som si povedala ked je uz taky otecko tak nech plati.ze to nieje len o tom si ju vziat pohrat sa s nou ale aj o tom nech vie ake to je vsetko okolo aj drahe.Ved aj tak len na malu dava peniaze ja pre seba nepotrebujem nic.No a vcera sme sa stretli a dom mu povedala ,,predtym si mi vravel ze nezarabas tak budes davat 30eur ale ako nahle sa zamastnas tak budes davat viac a uz od februara pracujes a ja nevidim nic naviac tak je nacase aby sa to zmenilo,,jeho odpoved ,, co si myslis ze kolko zarabam???ved ja mam tiez svoje vydavky...a ja nato no neviem ake mozes mat ty vydavky,byvas u rodicov a viem ze nic im neplatis ani byvanie ani stravu...takze tvoja vyplata moze akurat ist tak na pausal ak niaky mas a na nic ine...on nato 🙂 🙂 🙂 mam aj auto a tiez do neho sem tam musim vrazit a aj ja potrebujem zit ....hmmmm ja mam tak isto auto,platim byt,stravu dokonca zivim mojich rodicou nakolko nechcem aby moja mama pracovala aby sa mi mohla 24hodin starat o malu ked ja som v praci a musim samozrejme potiahnut vsetko okolo malej.A bodka nastala vtedy ked mi povedal ze ja keby som mal malu tak dam jej viac...to som si vysvetlila takto,,aha kebyze ty mas malu v starostivosti tak si najdes peniaze ale tym padom ze ju mam ja tak smola mam len 30eur.Takze som dorazne povedala a ideme na sud a on nato ,,kludne daj na sud a tym padom ja budem ziadat o striedavu kedze ty pracujes v zahranici.

lenkadenisa
28. aug 2014

ja len k tomu "tatíkovi" - nie je otec ten, kto dieťa splodil, ale ten, kto ho vychoval!

daniela996
autor
28. aug 2014

tak a teraz mam otazku moze mu sud zverit malu do striedavej pokial aj on pracuje sice nie v zahranici ale on ma zase aj nocne smeny.A viem na isto ze o malu maju skor zaujem jeho rodicia aj ked netvrdim ze moj ex nema rad svoje dieta len si myslim ze zase on ma rad aj svoju slobodu....
A este k tym testom ano dala som ich ale len koli tomu aby si okolie nemyslelo o mne nieco zle a tak isto som si chcela ocistit meno pred jeho rodicmy aby vedeli akeho maju syna a ze nie ja som klamala ale on zapieral čo bola najvacsia chyba.
A ze som ho zapisala tak bola to chyba ano ale aj tak verim ze aj keby nebol zapisany tak malej by on a jeho rodicia povedali pravdu skor ci neskor,a potom by som ako malej vysvetlila to ze ma bio.otca a ja som jej ho akoby zaprela.

daniela996
autor
28. aug 2014

@lenkadenisa presne to tvrdim aj ja.Len bohu zial niekedy musime riesit aj bio.ocov

daniela996
autor
28. aug 2014

@eanna to mas pravdu nato som myslela ze nechcem aby mala hovorila kazdemu tatik,ona mu zacala tak sama vraviet,nakolko od jej 7mesiacov bol s nou,vecer k nej staval,rano sa s nou zobudzal hral sa a tak cely den spolu travia dokoncva vecr ju niekedy dava on spat lebo ide len k nemu.a uz aj riesime termin svadby co najblizsej dobe

mysicka36
28. aug 2014

Teba jeho výdavky zaujímať vôbec nemusia. Výživné je prvoradé, to ti povedia aj na súde.
Tvoja smola je to že vypisuješ sem. Už dávno si mala mať podaný návrh na súd o výživné a trvať na tom, že ti to vyplatí aj SPATNE od narodenia dieťaťa. Bože prepáč za výraz ale ty si slepica že mu žereš rečičky? Dvihni riť a ešte dnes odnes na podateľňu návrh 😀 Ak ti už tento môj príspevok neotvorí oči, potom už len zalomím rukami a nebudem ani nič písať 😝

daniela996
autor
28. aug 2014

@kikush1811 tak po mojich skusenostiach ti radim nedavat do rodneho listu.predijdes tak mozno velkym problemom ktore mozno v buducnosti budes musiet riesit.Ak by sa dalo a ten tvoj dostal rozum a nakoniec sa rozhodol stat na tvojej strane tak vzdy mate moznost zapisu ked si budes ista nim.
A k tym testom zase ano je to hrozny pocit a najprv mas v sebe take ty kokso co si to dovoluje............ale potom mas v sebe aj take ze ,, ja ti dokazem a potom uz bud mudry kedze si sa vystatoval ze nieje tvoje a nakoniec ano,,

daniela996
autor
28. aug 2014

@mysicka36 🙂 navrh sa uz pise u advokata 🙂 len som chcela vediet ako to je s tym striedavym ci si mam taku moznost pripustit ze moze to tak aj dopadnut

mysicka36
28. aug 2014

@daniela996 ALE @kikush1811 je úplne v nej situácii. Lebo jeho rodina to dieťa chce (tvojho nechcela) a oni môžu dať na súd návrh na DNA testy na určenie otcovstva a ona bude musieť otca akceptovať a zapíšu ho tam. Takže si nič nepomôže 😖

adka12
28. aug 2014

@daniela996 maximálne súhlasím s @niky21

mysicka36
28. aug 2014

@daniela996 tak to je dobre, že sa už píše. Striedavky sa moc neboj, je tam mizivá šanca, že by to prešlo.
Striedavku odklepnú iba takým, ktorí boli roky manželia a vedia sa dohodnúť a prihliada sa na to, že dieťa žilo roky s otcom v jednej domácnosti, čo nieje váš prípad. + porozprávaj ako malú nechcel, že ti platí/neplatí... Toto všetko je proste proti nemu. Ano, stretávanie mu neodopreš, lebo na to právo má. Striedavky sa neboj 😉

daniela996
autor
28. aug 2014

@mysicka36 tak dakujem za podporu 🙂 teraz uz budem len dufat v to aby ta striedavka ani nahodou nebola.s stretavanim nemam problem fakt tak dni v mesiaci to beriem.A po tomto aspon ja sa uz niako nebudem musiet rozhodovat a ani kontaktovat s ex,sud nam vsetko urci a tymto budeme mat pokoj 🙂

zuzanka.zuzu
28. aug 2014

no ak už je zapísaný, tak s tým veľa nenarobíš, jedine zapretie otcovstva - lebo vy ste nemali súdne testy DNA, že? čiže z pohľadu práva sa biootec rozhodol dobrovoľne "lebo sa dobre vyspal". ak by ste sa teraz dohodli (napr. mu "pohroz" súdne vymáhaným výživným alebo nejakou "špinou" čo na neho máš a nebol by rád, keby vyšla najavo pred jeho rodinou), že pôjdete dať otcovstvo zaprieť (jeho mama toto vedieť nemusí) a daj ho zapísať tvojho snúbenca

ale toto ti asi nevyjde. čiže keď je už zapísaný, tak určenie výživného - aj spätne a hlavne - nebuď blbá aj teraz a nepriznaj, že si od neho dostala tých 30 eur každý mesiac 😀 súdu povedz, že nič. a narátaj mu pekne všetky náklady - radšej viac a súd ich okreše. ďalej mu prestaň malú dávať tak často a hlavne, preboha nie na striedavú starostlivosť!!! nemyslím to teraz v zlom, len sa niekedy čudujem, kde niektoré ženy (inak celkom rozumné) ponechali rozum?

guinevre
28. aug 2014

@zuzanka.zuzu Ty toto vazne myslis? Striedavu neodklepnu, ale ak dieta bude chodit aj k otcovi, tak by som taketo rady nedavala. Najlpesie je vysudit si vhodne vyzivne, aj spatne (na sude b ysom neklamala, ze mi nedal 30 eur, preboha, ved aj to je mizerne, skor by sa hanbil za to ze daval 30eur ako keby nedaval nic) sem tam by sa otec stretaval s dietatom, a ty si pekne zi svoj zivot, neklam a nepomsti sa zbytocne, nebran stratavkam, ked to mysli vazne tak dieta moze mat pekny vztah aj s otcom, ked nemysli, tak ho to prejde casom, a nebude jej to mala neskor vycitat, ze branila stratavaniu. Neviem, moj nazor je taky, lebo klamanie, "prestan mu davat malu", fakt by zbytocne sama robila zo seba chuderu.

ukulela
28. aug 2014

@daniela996 striedavka - baby pisu, ze tu sud urcuje v specialnych pripadoch, ked sa rodiciarozvadzaju, ked je dieta zvyknute na otca dlhodobo ... okrem toho jeho argument, ze robis mimo - tomozes aj ty otocit proti nemu. ved aj on robi nocne - takze tak. a len mu dokola pripominaj, ze ty ma argument - zapieral otcovstvo, opustil ta, ponizil ta. sud prihliadne aj na to.
ak mas strach, porad sa s pravnikom, alebo na upsvarealebo v bezplatnej pravnej poradni - a potom sa rozhodni ohladne sudu.
hôavne porieste zverenie do opatery najprv. trebars aj bez vyzivneho a upravy styku.

tilda
28. aug 2014

@daniela996 trochu som sa stratila v tom kolko ma mala teraz rokov...ale davam do pozornosti aj prispevok na nevydatu matku...len treba striehnut casy,da sa to tusim len nejaku dobu spatne...tvoj advokat to urcite ovlada;)

daniela996
autor
28. aug 2014

tych 30eur ani nezapriem a ani nic 🙂 dokonca ja som povedala hoc sme z jedneho mesta ze nech mi nedava peniaze na ruku ale pekne postou a vsetky seky mam odlozene tak na sude zdokladujem.Mala bude mat v oktobry 2roky 🙂a co sa tyka striedavej tak pokial sudu nebude stacit to vsetko tak som ochotna sa vratit domov a najst si pracu u nas

ukulela
28. aug 2014

ozaj sa neboj. a neber si ani kritiku niektorych zien za "tatkovanie" - mala to pomenovanie pouziva prirodzene a deti najlepsie vedia, kto sa im venuje.

jankatt1
28. aug 2014

Vopred sa ospravedlňujem ale ste na najlepšej ceste, ako vychovať zo svojho dieťata osoby totálne dezorientovanú vo svojom živote... dvaja tatikovia...
Evidentne to nemáte moc pod kontrolou... chlap odíde, zbaví sa zodpovednosti, požiada o test o DNA a Vy ako taká s prepáčením hlúpučká trúba prikývnete na všetko...??
Ako tak čítam, na všetko mu aj jeho rodinke kžvnete aby ste neboli zlá... nechávate si .... na hlavu.
Najprv malú nechcel, potom DNA, potom zrazu stretávky, potom sa začala aj jeho rodina zaujímať a teraz striedavá starostlivosť... urobte si v tom poriadok a stanovte hranice, lebo svojou vinou prídete o malú v tom zmysle, že si s vami bude robiť každý čo chce. Budete za obyčajného šaša.

zuzanka.zuzu
28. aug 2014

... zbytočne sama zo seba robila chuderu... aby mi malá nevyčítala... aby si ľudia niečo zlé nepomysleli... JEŽIŠKRISTE, ženy, vy aj premýšľate, že s vami môžu chlapi vyd*bať??? načo mi je dobré, čo si o mne myslia susedia, kde budeme s malou živoriť? a čo si teda pomyslia potom, kde vám ju súd odoberie, to vám už nevadí? všetci sa mi smejú, keď hovorím, že pomaly nabiehame na taký trend... "na slovensku aj tak takmer všetky deti dajú matke" - halooo, veď doteraz nebolo počuť, že by (pardon za výraz) biele dieťa zobrala sociálka mame - a teraz? viď. Tomáško. asi o 4 roky budeme pomaly nabiehať na systém, že dieťa bude úplne bežne pridelené IBA otcovi a matke prisúdené výživné. a mnohé diskutujúce na tomto fóre sú budúce adeptky...

@guinevre moc pozeráš súdnu sieň. ani najlepší sudcovia neurobia z ničoho niečo. jasne, v rozsudku sa dobre vyníma, že tak bolo rozhodnuté lebo otec na začiatku nejavil o dieťa záujem, ale to je len blábol, ktorý podopre FAKTY... chcem vidieť toho debila, ktorý rozhodne v môj prospech iba na základe toho, že ja ako mama sa cítim byť ukrivdená, že otec dieťaťa sa na mňa vykašlal. NIKTO. treba mať dôkazy a fakty. @daniela996 aaakooo dobre že to máš všetko zdokladované... výborne... treba si nechať posielať poštou. aby si potom mohla na súde tvrdiť, že otec ti posiela dobrovoľne iba 30 eur hoci nemal zamestananie, malú si berie každý víkend od narodenia, starí rodičia sa starajú + oni ešte doplnia, že malej pokúpili hračky, výbavičku, že ty sa o ňu nestaráš, pridajú jedno posúdenie od nejakej lekárky, ktorá síce nepotvrdí, že malá je u teba týraná, ale "ani to nebude môcť vylúčiť, lebo jej našla podliatiny neurčitého tvaru a pôvodu", že je malá v prítomnosti matky nervózna a nevrlá a nedajbože by vyhrabali niečo na tvojho snúbenca - a presne takto sa, dámy, prehrávajú/vyhrávajú súdne spory...

viac k tehto téme nebudem písať. komu niet rady, tomu niet pomoci. a ja si za svoje rady nechávam platiť 😎 držím palce, ale dobre to nerobíš. bude veľké šťastie, ak odporca nebude mať dobrého právnika. ak áno, si nahratá.

majka99999
29. aug 2014

@zuzanka.zuzu iste jeho rodicia najdu blocky, ako kupili malej hracky a oblecenie, ked mu to teraz povedala... Zasnem, ake su zeny obcas naivne... A ked vyhra sud, tak ju budu ohovarat, ze chce odtrhat dieta od otca a ze jej slo iba o peniaze, ze je zlatokopka, co museli robit DNAtesty, lebo ju videli s jej sucasnym snubencom aj s inymi muzmi uz pred otehotnenim a nemohli si byt isti, ci je otec ten alebo ten. Treba len spravnym ludom podsunut informacie a uz na nu budu zazerat aj susedia z tretej ulice. 😝

daniela996
autor
29. aug 2014

Takze uz ked sme pri tom ako oni si mozu vymysliet veci mozem aj ja tak isto povedat ze ked mi ju doniesli mala modriny alebo nieco.....to je trvdenie proti tvrdeniu takze si nemyslim ze takymto tvrdeniam sud uveri.Hlavne su dokazy a ja ich mam dost.....mam vsetky sms-emaily aspon v tom som hlupa nebola....jasne je tam pisane ja dieta nechcem,radsej si daj vziat.Takze inak sudu sa nebojim a urcite nedaju jemu do starostlivosti,a kazdy aj v okoli vie ako to bolo ze priatela som si nasla ked mala mala 7mesiacov tak ani tymto nic nezmoze