Ako vyriešiť našu situáciu?

m3693
3. okt 2014

Ahojte moc vas ziadam o nazor a o pomoc. Priatel je z bratislavy ja som z maleho mesta na vychode slovenska. Mamku mam na invalidnom dostava 150 eur. To je aj suma za byt. Mala sa nam narodi o dv a mesiace. Prestahovali sme sa sem na vychod len koli nej. Priatel si tu ale nevie najst pracu. Nechce chodit na turnusy lebo chce byt pri malej nakolko by som na nu bola sama kedze mamka mi nepomoze. Neviem uz co dalej obaja by sme chceli odist do tam by nam mal kto pomoct mohli by sme robit obaja a posielat peniaze na byt mamke ale zas kto sa o nu postara? Chcela by som vlastnu domacnost so vsetkym. Ale nemam to srdce odist od nej ☹ a nechat ju trapit sa samu ale na druhej strane ani zobrat dieta priatelovi :( prosim poradte ako vyriesit tuto situaciu

m3693
autor
4. okt 2014

@janinah nevravim ze to vzdava vravim ze ju nema a nieje z coho zit

m3693
autor
4. okt 2014

Dakujem vsetkym za prejaveny nazor . Mamku by som nenazvala gulou na svojej nohe len skratka mam to sproste srdce a neviem byt taka sebecka co je mozno na skodu. Dakujem vsetkym

janinah
4. okt 2014

@m3693 ak nie je z čoho žiť,tak nech berie čokoľvek a kdekoľvek,hoc aj tie týždňovky v Blave...dva mes. pred pôrodom si na tvojom mieste sedím pri mamke,neriešim sťahovanie ..že nebude s malou? no tak nebude, je kopa otcov,ktorí vidia deti cez víkend ..treba si určiť priority.....mám vekovo starých rodičov a viem ako veľmi potrebujú starostlivosť od detí a že ťahať ich na druhý koniec republiky by ich dosť "odrovnalo"...nezabudni na jednu vec-mamka ti s malou pomôže viac ako manžel,ktorý unavený dôjde z práce domov

terezka1947
4. okt 2014

@m3693 nemas "sproste srdce"

ak je tvoja mamka na tom tak,ze ta-vas potrebuje...jednoducho si pri nej..citis to tak

v zivote sa da vzdy vsetko vyriesit,ak clovek len troska chce...nie su lahke niektore situacie...ale nikdy nic,co urobime "spravne"nie je bez nejakej odmeny...
je lahke povedat,ze mam pravo na vlastny zivot, rodicia su uz stari,maju to pochopit...ved,ja mam zivot pred sebou,tak co ...mam uz svoje deti...to je moj zavazok,nie rodicia...oni mali povinnost ma vychovat,ale ja nema voci nim uz nijaku povinnost a uz vobec nie poslusnost voci nim-ta skoncila sobasom...
hej...to vsetko by bolo logicke ...ale chvalabohu su aj deti,kt.sa na cas "vzdaju"toho vsetkeho z vdacnosti,z lasky,z ...z...z
ono je take divne niekedy pocuvat ako sa zasadzujeme za kadejake organizacie,kt.zastupuju prava zvierat,atd,atd...hladkame ti stromy,milujeme kvetinky.....aaaale,svojich rodicov sup,sup...ved...ja mam pravo na... 😒
uz sme si povedali,ze potrat nie je vrazda,tak preco sa nevykaslat aj na rodicov
to uz kam spejeme...ja sa uz normalne bojim...hej,chcem dobre vychovat svoje deti a rada by som im nebola zbytocne na pritaz-aaale,tie zby ma potesilo,keby sa o mna postarali,ked ja nebudem vladat a neodlozili ma 😒 ☹

m3693
autor
4. okt 2014

@janinah mamka mi nepomoze vobec lebo nevladze

2712sasenka
5. okt 2014

@mima4 Ja ti nenadavam,ja som len realisticky konstatovala to co si 😀 toto je verejne forum,kde si kazdy odpovie na danu problematiku alebo otazku,ktora je dana...tak laskavo sa nabuduce vyjadruj k danej teme a nie to co odpisuju ostatne baby,co ta je vobec do toho?zaloz si vlastnu diskusiu na temu-nesuhlasim s nazormy inych 😀 furt cpes nos dam kde ta netreba...stale mas potrebu len niekoho poucovat a rozdavat tvoje premudrele rady na ktore nikto nie je zvedavy..tak nabuduce sa vyjadruj k teme,rozdavaj dalej svoje rozumy 😀 😀 😀,ale mna laskavo vynechaj a nereaguj na moje prispevky..velmi pekne ti dakujem za pochopenie aj ked som na pochybach ci si to ty vobec pochopila,ze sa nemas ozyvat...

koala7
5. okt 2014

@m3693 mam pocit ze na svojej situacii nechces nic zmenit. Je tu jedna tema vola sa tusim 1dom 4 deti a nezhody manzela so svokrou alebo tak nejak. Pise tam zienka ktora ma uz 4 deticky, muz zaraba v zahranici lebo doma by to neutiahol, so zenou sa odsudzili, rodinu tvori manzelka a svokra a on je zo vsetkeho vynechany, lebo dievca sa nevedelo odcuccnut od mamy ked cakalo prve dieta. teraz im hrozi rozvod.
Pomoct sa da vselijako ako uz vsetci spominali, ale pokial nie je praca tak o chvilu ste na ulici. V BA by si mamka zvykla ak tak tuzi byt s vami nech sa vykalse na susedy, ci tie su jej prednejsie? Zila by som tam kde ma manzel aj ja lepsie vyhliadky na pracu. Mama uz do prace nepojde, takze podla nej by som sa neriadila. Je dost sebecka a nevidi situaciu realne. Ma sa zit tam kde ma pracu ten ktory vsetkych ostatnych zivi

katarinamarkova
5. okt 2014

@m3693 mamku zo sebou do BA, partner bude pracovat, ty si tam tiez neskor najdes pracu urcite lahsie, ani problem so skolkou ci jaslickami tam nebudes mat......mamke vysvetlite ze budete velmi radi ked pojde s vami, ze ju chcete mat pri sebe ked bude malinke...ona bude happy ze bude uzitocna ako stara mama.
byt predavat nemusi, staci prenajat a budete mat plus aj zisk z pranajmu toho bytu.
alebo:
ostanete tam kde ste, obaja bez prace, myslim ze vo vasej lokalite bude nemozne najst jaslicky, do skolky ti malu moznoooo zoberu ked bude mat 3.r v tom najstastnejsom pripade.....a moznoooo si tam aspon jeden z vas najde pracu. kazda mamka chce aby to jej dieta bolo stastne, aj ta tvoja, tak sa nevyhovarajte len na nu, ze to a to nejde lebo ona....