Ako získať dieťa do opatery otca?

mirka777
27. dec 2008

prosím o radu. Môj kamarát z detstava - vzorný otec, vzdelaný, zastávajúci vysoký post, starostlivý o rodinu a dieťa - 3 roč. syn, venuje sa popri svojej náročnej práci synovi ako len môže.Rodinu zabezpečiil od nuly on sám. ženil sa pred 4rokmi preto, že čakali dieťa. Jeho manželka - jej jediná starosť aby vyzerala dobre, dieťa má pol dňa v škôlke, chodí k nemu aj ich suseda - opatrovať ho, ona zatiaľ nepracuje len na dohodu víkendy asi mesiac. pritom, keď jej príde domov muž, doma totálny bordel, dieťa má na obed kura na paprike - hotové zo sáčku, u nej kamarátky - robia si vlasy, po dieťati len vreští, obsah skrine je na zemi, lebo nóbl pani nevedela čo na seba..a podobne.O dieťa sa nestará, len po ňom vrieska. nevenuje sa mu. Keď je ich syn chorý, on s ním ide na pohotovosť a ak tam treba čakať, nechce sa jej a volá ich, aby išli radšej domov!!!!
On chce, len aby jeho dieťa netrpelo, preto zotrvával v tomto nefunkčnom manželstve, ale asi to nemá význam, lebo ona aj po mužovi vrieska pre všetko, reve, plieska sa o zem a pomaly si vlasy trhá pri každej hádke. Posledne na neho aj zavolala políciu - keď sa dozvedela, že sa rozhodol podať žiadosť o rozvod - chcela zahrať, že bol k nej násilnícky.zbuntošila o 5 ráno celý panelák, až sa zbehli všetci susedia, čo sa robí.
je totálne hysterická, o rozvode nechce ani počuť, vraví len, že ak k tomu príde pripraví ho o celý majetok a hlavne - o syna - že ho vraj nikdy viac neuvidí.
Prosím - poraďte, ako by sa dalo získať syna do opatery otca, existuje nejaká možnosť? Myslím, že na slovensku asi nie
☹ ☹
ale aspoň -ako získať syna čo najviac, aby ona nezariadila, že ho on bude vídať len pri sociálnej pracovníčke a podobne. Ak tiež neprísť o majetok, prípadne vyhnúť sa výživnému na matku -- keďže sa ešte nezamestnala po materskej, hoci dieťa malo v sept. 3 roky. Ale ide hlavne o syna - ako mu zabezpečiť čo najmenej traumatizujúce prostredie pre vývoj, pretože pri takejto matke má jeho otec o neho veľký strach. Viete niekto poradiť?
prosím, neraďte právnika - to je samozrejmosť, ale ano rady ľudí čo tým prešli nie sú na zahodenie, preto by som bola vďačná za každú vašu radu. Vopred ďakujem.

ada32
2. júl 2009

andzi tak mu nejako porad.ved to je otras aby chudak dieta zilo v takych podmienkach.

linda77
18. aug 2009

ahojte, ja absolutne nejdem obhajovať mužov, možno sú aj taky, ktorý si to zaslúžia. ANDZI prosím choď radsej do témy Rozvod 2 deti- žiadosť a všetko okolo toho, tam Ti budú dievčatá za tvoje rady určite veľmi vďačné. 😀 papa

manzelh
12. dec 2009

Vie mi niekto poradiť či je manželská poradňa zdarma alebo či je to platená služba?

kamil26
14. dec 2009

Choď na UPSVaR a tam je manželská poradňa zadarmo. Musíš sa však pripraviť na to, že nech si akokoľvek svätý a nevinný, tak Tvoju najväčšiu vinu Ti na sociálke nikdy neodpustia - to že si muž. Takže Ti prajem veľa pohovorov v manželskej poradni, ktoré budú zmysluplné. Pretože všetko ostatné už bude iba o Tvojej bezmocnosti a zúfalstve (vzhľadom na to, že máš tú najväčšiu vinu...).

katy318
29. dec 2011

@mirka777 Mirka, ako skoncil tento pripad?

pe123to
6. okt 2013

ahojte andzi vies mi prosim ta poradit pravnika

lara1507
29. júl 2014

@andzi Ahoj andzi... ako sa jej dokazalo ze sa tak spravala ?

samo253
14. aug 2014

Ahojte. Ja mám problèm s priatelkou,máme spolu 3ročnèho syna a ona ho stále dáva aj na týžden do bratislavy ku svojej rodine.nevenuje sa mu vôbec stále sa fláka a nič doslova nič nerobí,doma nevari,neperie,neupratuje,nezehli,no jednoducho nič. Oprácu nemá záujem povedala ze robit nebude.žili sme spolu s mojimi rodičmi v 3 izbovom byte,to sa jej nepáčilo a zobrqla našho syna a utiekla ku svojej matke do čiech kde sním bola viac ako mesiac.i keď to bolo finančne náročnè chodil som za nimi 4-5 x týždenne.nevedel som bez malèho vydrzať tak som kúpil jednoizbový byt v ktorom teraz všetci bývame a mame tu trvalè bydlisko.podvádzala ma a stále podvádza povedala že ma nemiluje a je somnu kvoli malemu.nemáme už nič spoločnè a pri pomyslení že ona sa bude starať o násho syna mi je zle.pracujem na 3smeny a nezarábam málo takze o výživnè mi nejde ale o to že chcem malèho do vlastnej starostlivosti.neviem čo už inè robiť. Ďakujem za rady

barcelona94901
15. aug 2014

@samo253 moj blízky si tým prešiel a my s ním
suhlasím s tým ,čo tu už niekto spomenul na sociálke,na poradni je mama vačšinou numero uno,dokonca aj ked pije,ked má dieťa monokel ,ked žije s feťákom..stále je to matka
aj ked nechá doma dieťa a ide v noci za milencom,na žurku,je to matka,pretože dieťa nenechala samé a ked dieťa aj nechá samé,musíš to dokázať
a vacsinou otec je tu považovaný za niekoho,kto má len všetko platiť a nemať žiadné požiadavky
takže sa priprav psychicky na to,že to nebude jednoduché,máš aj poradne ,liga otcov atd,kde vedia naozaj pomocť,naštuduj si tam všetko
a určite odkladaj bločky,z nákupov,výletov,oblečenia,fotky so synom ,ak vieš ,že ťa podvádza ,musíš to dokázať
sociálku bude zaujímať,či máš miesto pre syna,kde má spať,kto sa o neho bude starať,ked budeš v práci
našťastie su sudcovia ,čo nepadli ešte na hlavu a myslia aj a predovšetkým na deti

alainroger
17. jan 2015

som bol na sud vcera a moj advokat ani slovo nepovedal aby zachranil mojho syna. Mal vsetko v rukach ze byvala priatelka sa vratila casto opita rano, ze syncek plakal mnoho krat ze mamka nikdy nie je doma, ze bola agresivna s nami, ze klamala vkusea manipuluje, zestratila 2x synceka v hypermarkete, ze sa nestara o neho, ani lieky neda, atd... a napriek tomu, sudkyna navrhovala aby sme sa dohodli na striedavo... len pretoze som otec a cudzinec, to staci aby ona nezodpovedna vyhrala... aj psychiatricka, psychologicky a pedopsychiatricka povedali to iste... ze maly je nalepeny na mna, ze nevie zit bezo mna, ze jeho matka zije ako teenagerka, nie je zodpovedna a klame vkuse....

bojujem pre syna pretoze sa bojim o jeho zivota... ona a jej rodina maju problem s alkoholom a kricia vkuse, sa hadaju....a napriek tomu... neviem dostat do sojej starostlivosti syna ???? to nie je fer...

verim ze advokat sa dohodol s nimi vcera pretoze este stvrtok povedal ze ma vsetko v rukach aby sme vyhrali... a nic nepovedal na sude.... ani slovo.

Ak niekto viem mi navrhovat nieco, alebo pomoct (kde mozen ziadat podporu, alebo co urobit) bol by som rad.... nebojujem pre seba, ale pre mojho syna ktory ma 4 roky...

travel22
2. mar 2015

Ahojte, chcela by som dostat nejake rady, alebo povzbudenia...
Moja situacia..
S manzelom si vobec nerozumieme, mame 6 rocneho syna, ktoreho obaja velmi lubime a starame sa o neho. No ale situacia doma bola uz nesnesitelna, tak som podala ziadost o rozvod. Uz sme dostali aj vyrozumenie zo sudu, 18.3 mame sud. Jeho reakcia.... on sa nechce rozvadzat koli malemu. Doma sme sa casto hadali aj pred nim.... preto som usudila po dlhom case, ze bude lepsie, ak pojdeme od seba a budem zit v klude s malym a jemu ho dam bez problemov kedykolvek. Je velmi dobry otec, venuje sa mu. No ale on sa bude snazit dostat maleho do svojej opatery. A mam z toho strach, ze sa to bude zbytocne natahovat a zase tym moze byt ublizene malemu, ked ho budu vypocuvat alebo co ja viem, ako by to bolo. Chcela by som vediet, ci sa bojim zbytocne? Som zamestnana, mam pravidelny prijem a o maleho aj o domacnost sa riadne staram. Dakujem za vase rady a povzbudenia ....

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
travel22
2. mar 2015

@alenah31 ahoj, jeee, dakujem velmi pekne za taku rychlu a pozitivnu odpoved 🙂 Ďakujem ďakujem moc, dúfam, že to tak nejako bude 🙂 Prajem Vám krásny deň 🙂

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
travel22
2. mar 2015

Ďakujeeeem ešte raz veľmi pekne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

travel22
4. mar 2015

Ahoj, to som este ja ☹ No chcela by som sa este poradit, lebo som teraz uplne zmetena ☹
Moj manzel stale trva na tom, aby sme sa neisli rozvadzat a aj ked si je vedomi, ze s nami dvoma to nikdy dobre nebude (Nespime spolu uz rok a pol), ze aj tak by som sa mala "obetovat" a vydrzat to s nim, koli malemu. A ked mu poviem, ze nechcem upustit od rozvodu, tak to obrati proti mne, ze myslim len na seba a nie na maleho. No ked si predstavim, ze by som s nim mala stravit cely zivot, tak to vobec nie. Moje vnurne "JA" je presvedcene o tom, ze ho nelubim a ze s nim zostat nechcem. Aj ked som si ho zobrala, mi to moje JA hovorilo, ze to nie je spravne, nebola som s tym vobec stotoznena... ☹ Ale veci isli dalej.... a s nimi aj problemy.... Ale narodil sa nam uplne zazrakom syncek, ktoreho som vlastne na zaciatku ani nechcela... ☹ Ale len koli manzelovi, ze som ho nechcela mat s nim... ☹
No ale teraz by som ho nedala za nic na svete.....
A momentalne som aj tak zase na vazkach, co spravit.... ? ☹ Od zaciatku tohto roka uplne so mnou prestal komunikovat, ze aby sme sa nehadali. A takto to bolo az kym domov neprislo predvolanie zo sudu. Potom sa zlakol, lebo neveril, ze to budem schopna spravit. A zrazu je milucky a nevidi ziadny problem.... ☹ Ale ja mu uz neverim... A zase neviem co mam spravit... Mala by som na to prist sama, ale neviem...

Tak keby ste mohli, a mali cas, skuste mi len napisat, ci je vhodne, aby dvaja ludia ostavali spolu nasilu, koli detom, alebo radsej isli kazdy svojou cestou..... Ďakuejem Vam velmi pekne za radu.... Martina

sue
4. mar 2015

@travel22 jedine ak by ste boli obidvaja ochotní a podstúpili napr.psychoterapiu, manželskú poradňu a podobne. V tomto štádiu by som nesťahovala návrh o rozvod. Tak ako si to napísala sem, tak to povedz aj na súde a uvidíš 😔 držím palce, nech to dopadne k spokojnosti synčeka 😔

tinapa
4. mar 2015

@mirka777 Musí mať dôkazy, že sa o dieťa nestará...že tam večne má kamošky, že po ňom vrieska. Neviem, či nahrávky obstoja pri súde, ale určite by som to natočila

travel22
4. mar 2015

@sue my sme uz davnejsie chodievali k psychologicke... ale nemalo to vyznam.. bolo to medzi nami stale rovnake. Ja vidim problem v nom, uz ho nelubim a vadi mi cely aky je... A sa mam obetovat nebyt uz nikdy stastna a milovana? Ale to on neuznava... on berie, ze mame syna tak tu mame byt spolu az naveky... ☹

sue
4. mar 2015

@travel22 ak si dobre napísala žiadosť o rozvod a budeš si stáť za svojím názorom, tak vás rozvedú 😔 pri sexuálnom odlúčení s takouto dobou trvania a pokiaľ prehlásiš (viem, že to znie hrozne...) , že pociťuješ k manželovi trvalý a neprekonateľný odpor, tak vás rozvedú...len si ujasni, či naozaj je to to, čo chceš ty a či je to najlepšie aj pre vášho syna...teda či ty už so sebou nevieš a nechceš nič urobiť... aby si to neľutovala niekedy, aj keď mám z tvojich slov pocit, že si rozhodnutá a presvedčená.

kaktusik007
4. mar 2015

@travel22 ak je to takto ako pises, tak sa nedaj zmiast a trvaj si na svojom... teraz su to take vykyvy - taka sinusoida, raz hore a potom zase dole, chvilami si hovoris preco vlastne rozvod? a potom pride sekunda a ty vies presne - pre TOTO.
ja som si v takych okamihoch, kedy ma napadlo cuvnut z rozhodnutia o rozvode, vzdy pripomenula ako sa choval v nejakej situacii a ako mi tym ublizoval.... a ze to ublizovanie u neho neprestane.. to sa proste stane opat a zas a znova..... a ty fakt nie si povinna toto cely zivot znasat.
a argument ze kvoli synovi -- no prave kvoli synovi sa treba rozviest... ci mu chces dat takyto model rodiny? ze TOTO je rodina, a tento vzor si ma odniest do buducnosti???

travel22
4. mar 2015

@kaktusik007 Jeee, krasne povzbudive a pravdive riadky.... 🙂 Presne toto iste som si povedala pred podanim ziadosti. No zacala som pochybovat, ked ma zacal psychicky vydierat cez maleho. Ale nevzdam sa a necuvnem ! Ďakujem Ti velmi pekne 🙂 🙂 🙂 🙂

travel22
4. mar 2015

@sue No ved to.... aby som nelutovala... No za manzelom urcite nebudem 🙂 S o nom som presvedcena, ze s nim nechcem byt. Len aby netrpel maly ☹ Ale spravim vsetko pre to, aby bol stastny a nic mu nechybalo 🙂

kaktusik007
4. mar 2015

@travel22 chapem pochybnosti.... kazdy jeden, co ma rozvod za sebou, ti povie, ze pochybnosti ci robi spravne boli... a ten, kto to neprizna, klame. Musis proste vydrzat. Uz su kocky hodene 🙂

sue
4. mar 2015

@travel22 som presvedčená o tom, že deti trpia menej ak žijú so spokojnými rozvedenými rodičmi ako keby žili v nefungujúcom manželstve 😔

kaktusik007
4. mar 2015

@sue preco ten smutny smajlik? je to pravda, treba tam dat usmev 🙂

sue
4. mar 2015

@kaktusik007 pretože akonáhle sa rozpadne rodina už to nikdy nie je eňoňuňo...aj ak si rodičia nájdu nových partnerov a vytvoria dve nové rodiny, už to nikdy nie je to, čo by to byť mohlo... tak preto 😔 a nie 😵 ...proste aj ak je to na 99,9% ...tak to 00,1% tam chýbať bude už navždy (spoločné Vianoce, dovolenky, maminka ľúbi ocka a ocko maminku atď atď....)

kaktusik007
4. mar 2015

@sue ano. ale s tym hold nic nespravis. vies, na zachranu manzelstva treba aby chceli dvaja.

travel22
4. mar 2015

Tiez si myslim, ze by to mohlo byt lepsie aj pre maleho, ked nebudeme spolu a maly nebude ucastny tych hadok a ponizovania..... Snazila som sa, ale uz to z mojej strany nejde.... zachranit manzelstvo. ... Uz je to dlhsi cas, co sme spolu vlastne iba koli malemu.... On s nich chodi sam na dovelenky, ja zase sama.... s mylym. Cize uz len ta bodka k tomu chyba.... rozvod... a spravit vsetko co najlepsie pre maleho 🙂
Ďakujem vam obom 🙂

timea7
4. mar 2015

@travel22 nad striedavkou ste nerozmýšlali? Aj keď ja jej veľmi nie som naklonená, skôr k tomu, aby matka umožila otcovi s dieťaťom neobmedzený styk, samozrejme po vzájomnej dohode. Len to sa dá len pri skutočne inteligentných ľuďoch, ktorým ide len o dobro detí.