Ako získať sociálny byt?

dismiss
8. nov 2010

ahojte nevjem koho sa mam spytat tak som sa sem prihlasila matka ma opustila s ktorou sa sudim a nemam v podstate kde byvat chodim do skoly a aj robim mam len 18rokov a nevjem co mam robit ako ziadat a kde a ake kriteria alebo co mam splnat prosim pomozte mi ...

dakujem :(

klincek
10. nov 2010

ahoj,
je mi luto, ze si v takej tazkej situacii. no ziskat byt je velmi zlozite. mozes si poziadat na mestskom urade v meste, kde mas trvaly pobyt, no ziadatelia cakaju niekedy aj roky, a niekedy sa ani vobec nedockaju-napr. ak sa v meste najomne byty nestavaju, nemas takmer sancu... podla mna by bolo lepsie, keby si skusila svoju situaciu zatial vyriesit napr. spolocnym byvanim s nejakou kamoskou/kamoskami. kedze pracujes, mohli by ste sa viacere dohodnut na spolocnom prenajme bytu. to by sa snad dalo financne zvladnut. pripadne si najdi nejaku slusnejsiu ubytovnu, aspon na zaciatok. a ak zarabas tolko, ze si mozes peniazky aj odkladat, tak treba kazdy mesiac trosku setrit. moze sa ti to zist, ked si budes chciet kupit nieco vlastne. moc ti drzim palce

lucka1987
17. nov 2010

ahoj na prielenie bytu v mieste tvojho trvaleho bydliska potrebujes:
-mat pravidelny príjem max vsak 3 nasobok nasobok zivotneho minima(dokladuje sa rok pozadu)
-mat do 35 rokov
-uprednostnovane su rodiny s detmi a zosobasene pary

neviem z akého si mesta, vo vacsich mestach jestvuju tzv MALOMETRAZNE BYTY su urcene pre dochodcov a ludi v krizovych situaciach

taktiez su aj najomne byty , ktore su v podstate take iste ako socialne, pretoze dnes uz vsetko ide z fondu rozvoja byvania....takze uz sa to prilis nerozdeluje na socialne a najomne.

firma v ktorej otec pracuje, stavá taketo bytovky po slovensku preto to viem a v jednej novej najomnej aj ja byvam...
zalezi to od toho z akeho si mesta.... u nas v PB teraz bolo zrebovanie o byty, je to novy sposob... tak sa to zacina robit uz v celom trencianskom kraji... (tu totizto v tr kraji s stava vela bytoviek novych, a obce a mesta maju priblizne rovnake podmienky)
- do 35 r
-zamestnana (aspon aby si mala tych 350 e, ak budes zit sama)
- a musi tam mat samozrejme ziadost co najdlhsie a trochu si sa tym behat

drzim palce
a k tej otazke ako a kde ziadat.. na mietnom mestskom urade(ak ziadaas o byt v meste) alebo na obecnom... bud ti daju tlacivo alebo si napises ziadost o pridelenie bytu... ked si dals do vyhladavaca na nete tak to to vyhodi par odkazov a tam mas pekne predlohu ako taku ziadost napisat.

kaktusik007
18. nov 2010

suhlasim s @lucka1987 len mierne poopravim - ziadat o najomny byt mozes v ktorejkolvek obci, ktora ich ma postavene, nemusis tam mat trvaly pobyt 😉
- kazda obec ma VZN kde je specifikovane, ake maju podmienky pridelenia... samozrejme vacisna obci uprednostnuje svojich obcanov, ale ja som ten byt dostala aj ked som mala trvaly pobyt 120km daleko 😉 - minimalne musis mat plat tak, aby si mala na najom co budes platit plus zivotne minimum, maximalne mozes mat - bud do 3 nasobku, vtedy uzatvaras najomnu zmluvu s moznostou opakovaneho najmu s dobou 3 roky, alebo 3,5 nasobku, kedy su to roky iba dva ale tiez je tam moznost uzavriet najom opakovane... ak mas prijem viac ako 4 nasobok zivotneho minima, tak potom je moznost s tebou uzatvorit najom ale len na dva roky a bez moznosti predlzenia najmu 😉 - novela zakona z roku 2008
- vekove obmedzenie - taktiez nemusi byt.... a dlho ziadost podana a chodit si po nej??? no.. ako kde 😉 ale je pravda, ze ja som dala ziadost o byt ako piata v poradi, tie byty boli este len iba na papieri, kolaudovali sa o dva a pol roka.... kopec ludi dava ziadost az ked tie byty bud stavaju, alebo stoja, a to je potom dost tazke ho ziskat....

su obce a obce... v jednej maju problem mat najomnikov, v druhej musia byty zrebovat, pretoze ich maju malo.... v kazdom pripade si to skus najst na nete, pripadne si obehaj osobne obce v tvojom okoli (ved ziadost mozes mat aj v dvadsiatich predsa 😉 ) a napis si ziadost v style ze ziadam o obecny najomny byt... a bla bla bla.... prajem vela stastia 😉

ajockacik
13. apr 2013

poradte nam, sme mlady par, nedvno sa nam narodila dcerka a potrebujeme socialny byt, prosime, poradte nam, dakujeme

r1000
25. sep 2013

dobry den poradte aj mne teda bratovi,je bez byvania v bratislave ma dve deti ktore mu nechala priatelka a opustila ich,nechce ich dat do domova ma pracu ale nemoze najst lacne ubytovanie.pomozte nam nejaky socialny byt,dakujeme

dagonheart13
26. nov 2014

Som matka ktora ma 15mesačnú dcérku čo a aké možnosti mám žijem z druhom v podnajme,ale s ním ja už nemôže biť s toho dôvodu ze ma bije,ponizuje a a psychicky napadá a hlavne mi ide o malú bojim sa hádky sú každý deň ja s ním už nemôžem biť potrebujem biť silná čo pri ňom niesom trva to dva roky,aa ja a mala potrebujeme pokoj aj kvoli jej vývinu som na materskej plus brigádujem akú mám šancu alebo možnosti ďakujem

sue
27. nov 2014

@dagonheart13 ak ťa bije,okamžite rieš krízové centrum pre matky s deťmi. Vygoogli si na stránke centrumnadeje.sk. Tam je komplet zoznam slovenských krízakov. Ďalej zájdi na miestny Úpsvar - panie tam ti povedia ako zažiadať o výživné aj zverenie dieťaťa do starostlivosti. Odkladaj všetky bloky a účtenky,budeš to potrebovať na súd. Na stranke vášho mesta al.obce hľadaj "možnosť pridelenia nájomného bytu" alebo sa choď opýtať na klientske centrum MsÚ. Čakačky sú dlhé a bez práce na Tpp ti ho nedajú,preto odporúčam ten krízák... Držím palce.

1joni
23. mar 2015

Alebo stačí tam mat nejakého známeho dat úplatok
A sťahuješ sa raz dva byt je tvoj

kostos
24. máj 2015

Pekny deň prajem, chcel by som sa opýtať. Chceme si požiadať s priateľkou o sociálny byt, mam ale dilemu ci je problém, ze som vlastníkom jedného bytu (bývajú v ňom rodičia) čiže moja otázka teda znie, ci nam môžu s priateľkou schváliť takýto sociálny byt, ak by sme spĺňali všetky podmienky na takýto byt. Niesme zosobášený, čiže sme len par + dieta. Ďakujem za skorú odpoved

1234lubka
24. máj 2015

no...potrčbujes prijem. Nesmies mat ziadny iny byt vo svojom vlastnictve ani dom. Podat ziadost na mestskom urade a cakat ci ti pridelia...ked nemas znamost alebo kopu stastia tak dlho dlho cakat...nasi susedia cakali 10rokov kym im pridelili...my asi rok...

kostoss
24. máj 2015

Čiže aj ked bude priateľka žiadať o sociálny byt (len ona) tak aj tak nesmiem byt vlastníkom iného bytu?

timiki
16. jan 2016

chcela bysom chceli bysme poziadat o kupu socialneho mestkeho bytu v kosiciach cobysme potrebovali a ake su podmienky vie mi niekto poradit

miroslavhlavacek
13. feb 2016

skušala si krízové centrum,utulky abo ubytovne?tiež mam problém s bývaním.skus ssi to pozriež na nete.možno najdeš.alebo inzeráty čo hladaju spolubyvajucich.

monika_1997
20. sep 2016

Dobry den chcela by som sa informovat otom ze som tehotna a uz som siednom mesiaci mala by som narok na socialne byt a moj priatel je rumun dakujem

kikina84
15. sep 2018

@kaktusik007 ten trojnasobok to je ako spolocne? Cize priklad ak maju manzelia spolocny prijem napr 1200e tak splnaju?