Ako zmeniť manžela? Nadváha, fajčenie alebo iné zlozvyky

bobulka34
26. feb 2009

Máte aj vy pri spebe muža, na ktorom vám záleží, ale idú vám na nervy jeho návyky, pripadne postoj k vlastnému zdraviu. MOj manzel je dobrak, ale hrozne mi vadi jeho vaha - ma 128kil a fajcenie (denne cca30 cigariet). Stale sa kvoly tomu hadame a dohovaram mu, ale on to nechce riesit. Dnes ked som videla kolko zjedol u svokry az ma pri srdci pichalo. Mate nieco podobne doma? ak ano poradte

danka.k
26. feb 2009

bobulka moj chlap tiez fajci strasne vela... netrapi ho ze skodi sebe a aj malemu... no ale nie je taky tucny, ale napchava sa dost

bobulka34
autor
26. feb 2009

ja si stym uz neviem rady

stanusa
26. feb 2009

bobulka a manžel mal pred svadbou iné návyky? môj bráško má tiež nadváhu, ale nezmením ho ani nikto iný, pretože to musí chcieť on sám...

krasuliak
26. feb 2009

no ked nechce sam mozes sa aj na hlavu postavit 😒

gween
27. feb 2009

Ááá, Danka a krasuliak... 😀 A prečo ich vlastne chcete zmeniť? Bobulka, veď píšeš, že je super manžel. Môj tiež fajčil - a straaašne veĺa . Asi 40-50 denne. Prestal vtedy, keď mu už bolo tak strašne zle, že len kašlal, budil sa v noci, dýchať nevedel- a to zo dňa na deň. Doteraz to nechápem a obdivujem ho, ako to mohol urobiť. Už osem rokov si nezapálil ani jednu cigaretu. nechajte tomu voľný priebeh, skôr či neskôr pochopia, že im fajčenie škodí.

womenne
27. feb 2009

bobulka tak sa mu snaž varit zdravo,ja varim lahke jedla kedže moj je mesovy (iked to na nom nieje vidno) +ktomu robim zeleninove šalaty,2x za tyžden rybu hlavne polievky,jogurty,ale on to musi chciet,musi sa sam zmenit,nepomože ked budeš nanho tlačit stymi cigaretami to iste ja som bola tiež fajčiar prestala som kvoli manželovi bo mu to vadilo a nechcela som aby boli deti v zafajčenom priestore,teda keby si moj zapalil ja ho k malym nepustim.Aj švagrina pokial si zapali nesmie ist kmojim detom 🤐

lubkaaa
27. feb 2009

nikoho nezmeniš násilím.. a bol taký vždy alebo pribral až po svadbe? vadilo Ti to na ňom aj predtým?

vroni
27. feb 2009

Bobulka, a co tak nejaku spolocnu aktivitu, kde by sa musel hybat? Napriklad tancovanie (asi skor spolocenske tance nez salsa 😉 ) A varit lahsie jedla, zdravsie - ale bez komentara... Proste ho nejako nenapadne k tomu chudnutiu "dokopat" Pri tej vahe z neho asi stihly muz nebude nikdy, ale 128 kil je vazne dost, pokial nema cez dva metre, malo by ist aspon 25 dolu. Nemusi to byt ani do roka a do dna, ale aby to pomalicky zacalo liezt dolu... S cigaretami veru neviem, mozno sa len dohodnut, ze fajci sa len kuchyni/obyvacke/na balkone - ale dohodnut sa, nie vydat povel 😉 Ale stalym hadanim sa dosiahnes len pravy opak. Chlap sa zatne ako mulica a bude robit najust, lebo ty ho len kritizujes!!! (Chlapska logika bud pozdravena! 😠)

amaretta
27. feb 2009

Svojho muza poznaz najlepsie, vies co na neho plati a tak ho niecim motivuj 😀
Moj tiez fajci odusu a ja ho za to kritizujem. Minuly rok chcel kupit velku plazmu na splatky a ja som suhlasila len s podmienkou, ze prestane fajcit aspon dovtedy kym ju nesplatime. Mesacne splatky boli asi tolko, kolko minie na cigarety. Navrhla som to viac menej zo srandy a on to cuduj sa svete zobral vazne a prestal zo dna na den. Vydrzal 5 mesiacov, ale aj to povazujem za uspech vzhladom na to, ze fajcil vela a dlhe roky. Dufam, ze pripadny dalsi pokus uz bude uspesnejsi a on sa svojho zlozvyku zbavi.

katka76
27. feb 2009

na margo temy: muzi si beru svoje zeny take ake su a dufaju, ze takymi ostanu - no ony sa zmenia, zeny zas naopak dufaju, ze dokazu zmenit svojich manzelov - no oni sa nezmenia 🙂

amaretta
27. feb 2009

katka, urcite je v tom vyroku kus pravdy, ale v mojom pripade aspon v tej druhej casti neplati...urcite nechcem, aby sa moj manzel zmenil, a ak prestane s fajcenim budem to povazovat len za bonus k svojej spokojnosti s nim.

dominikuska
27. feb 2009

moj priatel ma tiez par kil navyse a fajcil, prestal hned ako sa maly narodil, to je uz skoro tri mesiace 🙂 . A sam sa prinutil cvicit aby schudol, aj ked sem tam s tym blicuje 🙂 . A inak ja som mu nedohovarala, len parkrat som podotkla, ze s takymto sposobom zivota sa nedozije maleho maturity 😀

janka
27. feb 2009

No, mas to tazke.... 😒 Aspon sa podelim s mijimi skusenostami:
My sme po svadbe obaja riadne pribrali a mna to strasne stvalo. Mm to bolo jedno, ale ja som koli zdravotnym problemom zacala nieco so sebou robit. A do mm som tolko rypala (ale nie v zlom), ze ma nakoniec sokoval a prihlasil sa do "Jste to co jite". Zabralo to, a konecne prestal pit tolko piva, naucil sa jest pravidelne, a aj po skonceni vysielania pokracuje.
Kamarat zas prestal fajcit. Nemohli may babo, lebo mal problemy s pohyblivostou spermii a prave fajcenie sa na tom podiela. Tak to bola tiez silna motivacia.
drzim palce

tinka08
27. feb 2009

bobulka34, chlapa nezmeníš, kým to sám nechce ☹ , práve naopak čím budeš viac rýpať, tým bude horšie. môj chlap má už riadnu nadváhu a životosprávu nulovú. zariadil si však posilovňu a chystá sa cvičiť a vieš prečo? na chladničku som mu nalepila koláž fotografií z poslednej dovolenky kde bol v plavkách 😀 😀 😀. zľakol sa.

amaretta
27. feb 2009

tinka 😀

lenka3
27. feb 2009

Fajčenie, nadváha alebo iné závislosti sú len dôsledkom nejakého iného problemu, ktorý keď nájdete odstráni sa aj zlozvyk lebo ho už človek nebude musieť takto ,,ukrývať". Nikoho nezmeníte, človek to musí chcieť sám. 😉

tinika
27. feb 2009

katka ja to poznam takto: muzi dufaju, ze sa zeny po svadbe nezmenia ale oni sa zmenia. Zeny dufaju, ze musi sa po svadbe zmenia, ale oni sa nezmenia. 😀

tinka08
27. feb 2009

lenka3 veľká pravda, ten môj je permanentne v strese a zo stresu sa priberá (medicínske štúdie) + nanič životospráva.

ilduska14
28. feb 2009

bobulka,hlavne musí sám chcieť.môj manžel síce nefajčí,ani nemá nadváhu,ale u nás to bol problém s ocinom.nadváhu síce nemá,ale fajčil asi toľko ako tvoj manžel a to od svojich 16-tich rokov.teraz má vyše 50.tiež mu mamina donekonečna dohovárala,aby prestal,ale zbytočne.on sa na to musí odhodlať sám.potom nás prekvapil,keď sa nám narodila malá a povedal že ide skúsiť jednu terapiu,trvá asi necelú hodinu neviem presne.tak odišiel kôli tomu do maďarska,je to aj u nás ale drahšie.a predstav si už si pár mesiacov ani nezapálil.určite mu tá terapia pomohla,ale aj on musel chcieť.lebo terapia nestačí ak si potom zapáli.možno to súviselo aj s malou,že nechcel byť pri vnučke zadymený a zafajčený,neviem,ale pomohlo to. 😉 takže asi dohovárianie nepomôže,on sám musí dospieť do štádia,že dosť. 😔 držím palce.a s tou nadváhou skús ako radí womenne,variť zdravšie.nebude s toho síce chudnúť radikálne,ale po častiach.ale niekde začať treba.ináč nezvyknete chodiť na túry,alebo tak.......skús ho dostať nenápadne do nejakého športu. 😉

krasulka
28. feb 2009

bobulka, to je tazko menit take zlozvyky..On sam by sa mal snazit a hlavne chciet..A on pribral az teraz niekedy? ci uz bol taky aj ked ste sa zoznamili..brali..Lebo az bol predtym stihlejsi, mozno by si mu mala jemne naznacit ze keby schudol viacej by ta pritahoval...S cigaretymi ti neviem poradit, moj muz tiez slubil ze ked sa mala narodi prestane fajcit, a mala uz bude mat tyzden a este stale fajci...Ha krasuliak, vyzva!!!!! 😉

tinka08
3. mar 2009

ilduska14, čo to bola za terapia? poraď. ja sa bojím, že keď prestanem kŕmiť maličkú MM tak zas do toho spadnem.

ilduska14
4. mar 2009

vieš čo presne už neviem celý ten proces a nechcem písať blbosti tak sa opýtam ocina a napíšem 😉 u nás to je tuším v Košiciach a stojí to okolo 1000 Sk.bože už eurá,ale neviem koľko to je po novom v eurách 😀

m.a.r.t.i.n.a
4. mar 2009

Z vlastnej skúsenosti viem, že chlap sa nezmení. Ani po dobrom, ani po zlom. Predsavzatie mu vydrží chvílku, ale vždy spadne tam, kde bol.

deina
4. mar 2009

Tazko, tazko, kym sam nechce. Tiez hucim do manzela uz neviem ako dlho, aby prestal fajcit a nic. A to slubil najprv, ze prestane, ked otehotniem (a nic), potom, ze prestane, ked sa nam babo narodi (zase nic) a teraz uz ani nic neslubuje. 😝

lypka
11. dec 2011