Aký zvoliť budík, aby nebudil dieťa?

lyongirl
15. jan 2009

Možno zvláštna téma, ale už ma štve, že ráno keď začne zvoniť manželovi budík/telefón/ do práce, tak sa budím aj ja, aj drobec. Drobec už nie vždy, ale stáva sa. Na ceste je druhý drobec a vlastne kvôli tatinovi bude ráno hore celá rodina. Spíme všetci v jednej izbe, lebo nemáme na výber. No a najlepšie je, keď tatino budík nepočuje, spí ďalej a my sme hore....
Aký budík používajú vaše polovičky?

maruschka
15. jan 2009

mobil - aj ja, aj manžel..Z internetu stiahol zvučku z Macka Pu a je nevtieravá, tichučká a drobcom nevadí a ani sa nezobudia.. 😉

janka196
15. jan 2009

ahoj, tak nas ocino ma ako budik nastaveny mobil a zacne mu hrat sladak takze nas to az tak nerusi 😉

zuzidr
15. jan 2009

lyongirl my toto riešime odkedy je malá ma svete 😒 manžela nezobudí ani parný valec,a ja a Emmka sme hore.... 😠 😠 😠

MM používa ako budík len mobil,má dva tak si aj dva budíky nadstavuje,ale velakrát vstáva až na základe toho,že ja vypnem mobil a budím ho ja 😀 😀

ja potom musím malú ešte uspať,resp.sa otočí a zaspí sama,a ja potom vstávam do prácepo 45min. po MM 😀 😀

ach tí chlapi,keby nás nemai,ani do robty nevstanú 😠 😠 😠

dadulka19
15. jan 2009

nás tiež budí mobil...kedysi som mala nadstavený No Name-sladáčik jemný a teraz tiež takú pomalú jemnú hudbu a malú vôbec nebudí,ba ani mangela 😀 ,len mňa...a ja potom robím budík ďalej 🙂

bodka13
15. jan 2009

mangel musí mať dva aby vôbec raz vstal 😀 😀 😀 ...na telefone má pesničku Bob a Bobek vstávať a pracovať! a ten druhý je klasika budík čo pípa...ale naši malí sa nebudili,ani nebudia a ja to vnímam len tak pomimo a spím ďalej...naši sa skôr budili na ten ruch-staršieho nosil muž do škôlky pred pol7 a menší už ťapkal po byte-odprevadili sme ich,zobrali knižku alebo zapli rozprávku a šup pod paplon,veľakrát si ešte do 8 zdriemol
...skús si dať maleho pri seba,možno ešte na hodinku-dve zaspíte 😉

lyongirl
autor
15. jan 2009

veď to, že aj MM používa mobil, lenže slaďák ho len tak nezobudí, síce posledne sa na budík budí, ale dosť často ho musím drgnúť ja a kým sa vlastne spamatá a budík vypne.... tak sme hore.... 😒

lenkanemeckova
15. jan 2009

Ahojky... je to jen můj názor... a vlastní zkušenost... dítě si velice rychle zvykne na "svoje" zvuky... a pak mu nevadí... já měla strach z čerpadla na vodu, který ze začátku budil i mě... ložnici jsme přestěhovali jinam a je tam více slyšet... ale přesto že je to opravdu celkem hlasitý zvuk nebudí ji to... stejně tak mobil - budík... celkem hlasité... takže závěr: Vydržet a neměnit ... nechat si na zvuk zvyknout 😉 ... možná použít melodie které jdou z ticha a né prudký zvuk 😉

Hodně štěstí s mimísky 😉

trpezliva
15. jan 2009

U nas tato teoria nefunguje..Lili sa zobudi aj na splachnutie zachoda ☹ . no a budik riesime uz davno. vyskusali sme vsetko mozne, uz je prestahovana do svojej izbicky od pol roka, ale ma usi ako radar, pocuje aj najmensi zvuk. takze vacsinou ked tatinko vstava do prace, vstavame aj my. 😠

dadulka19
15. jan 2009

lyon,keby som mala nechať vypínanie budíka na MM,tak sa stihne malá zobudiť.Takže ho mám na dosah ruky aj ja a vypínam ho.

macik
15. jan 2009

nejlepší budík je vnitřní budík...každej z nás má schopnost budit se v čas, který si nastaví...není to žádná alternativa, i podle psychologů to funguje..já to používám už léta...prostě stačí si těsně před usnutím (když už se prostě člověk klidně uloží a nehodlá už mluvit ani nic jiného) říct, kdy se chci probudit a pozor! NEJISTIT klasickým budíkem...doporučuju vyzkoušet o víkendu, fakt to funguje...

irenkat
15. jan 2009

macik mozem potvrdit, aj ked ja som sa vzdy istila aj budikom, ale takmer vzdy som sa budila 1 - 5 minut pred tym nez zazvonil 😀

kveta
15. jan 2009

Obráťte sa na Úniu nepočujúcich a objednajte si cez nich budík, ktorý sa položí pod vankúš a budí vibrovaním vankúša.

monkula
15. jan 2009

u nás to fuunguje tak, že buudík mám na mobile nastavený ja a ja sa zobuudím, len čo zavibruje, alebo mi pípne... potom zobudím tatina a spím ďalej a väčšinou si to ani nepamätám 😀

alionuska
15. jan 2009

Monkula tak sme na tom rovnako...U nas je to tiez tak.Mojho by nezobudil ani buldozer,ked spi..Takze ja som jeho budik a tiez mi staci pipnutie,aby ma zobudil... 😀 😀

titkovamiriam
15. jan 2009

tak mareka nezobi nic na svete ked spi 😀 ,takze budik,psov,lietadla neriesim zvykol si-no keby som mala problem tak by som zvolila niaku melodiu alebo len vybracie-teda ak by ho dokazali zobudit

babatko88
15. jan 2009

ahoj lyongirl, no náš tato používa tiež mobil, ale väčšinou sa budí sám a vypne ho, malý sa mi ešte nikdy na budík nezobudil... na žiadny. tato používal aj hodinový budík, ale kedže sa to už nedalo počúvať to túúút túúút túúút, tak som ho ´´omylom´´ rozbila, lebo nebudil malého ale mňa 🙂

minkak
15. jan 2009

no u nas to tiez tak bolo zo zaciatku,my hore a MM spal,ale naucili sme sa to obe ignorovat a uz ani neviem kedy vstava....mala uz spi vo svojej izbe,tak uz je to OK 😉
obcas ale uz velmi malo sa na to zobudim a budim ho 😅 sladaky by u nas neuspeli ,ma tam riadnu divocinu a dalsie 2 budiky k tomu+TV si este niekedy nastavi....

az som sa bala,ze som sa to naucila tak ignorovat,ze uz ked ja budem musiet vstat,nebudem pocut svoj budik,ale nastastie nie....na ten svoj reagujem hned 😉

lyongirl drzim palce aby ste sa o naucili ignorovat ako my 🙂 inak to asi nejde....

androna
15. jan 2009

lyon rozhodne mobil s melodiou a nebudi nas to

aponchie
15. jan 2009

hlavne si nedavejte ty mobily pod polstare 😝 bud se naprogramovat nejak sam anebo jemnounka ticha melodie nebo vibrace

roasha
15. jan 2009

ako budik mobil,nejaka nevtierava melodia.ked MM vstava,ja ho pocujem mozno raz do mesiaca,dcera vobec.
no ale ked niektorych chlapov nezobudi ani delostrelecke cvicenie.... 😅

julca80
15. jan 2009

lyongirl, tak presne to iste mam doma aj ja 🙄 😒 😝 V podstate ja s malou ani nemame sancu dlhsie spat, kedze tatinov mobil zvoni a zvoni, ale on ho nepocuje, cize nas dve zobudi. 😖 Tzn. ze ked ide rano do prace, musime vstat aj my. 😒 😕 Ci chceme alebo nie, aj tak nas to zobudi. 😠

aponchie
15. jan 2009

a co tak ty vetsi deti dat do sveho pokojicku uz?

lyongirl
autor
15. jan 2009

no, keby sme vystávajúci pokojíček mali 😒
Ale snáď za rok a kúsok bude aj to...
ináč ďakujem za odpovede, vidím, že som neni sama, čo ma takýto problém, náš problém je v tom, že ja s mojím bruchom už toho moc nenaspím a najlepšie sa mi spí nadránom, keď zrovna MM vstáva. V noci sa stále budím a prehadzujem, drgám ho, keď náhodou chrápe a ráno sa mi tak sladko spinká a do toho ten budík 😠 . No a ešte problém je aj to, že máme malilinkú spálňu, v podstate postel na posteli, ja mám z jednej strany postielku, tá je už prázdna, vedla mňa na manželskej spí malý a vedla neho je ďalšia váľanda a tam spí muž. Malý by z váľandy spadol, tak je vlastne medzi nami, no a keď mám drgnúť manžela, tak je ďaleko, čiže nedá sa to spraviť poležiačky a spokojne spať ďalej....a to som hneď prebratá a spánok v čudu.
No ale aj tak mám pocit, že ak aj budík nezobudí malého, tak mňa teraz zobudí všetko, každé šuchnutie, som tak nejak vnútorne nastavená, odkedy som bola 1x tehu a pokračuje to naďalej....ale to je asi prirodzené, že?

renka9
15. jan 2009

baby 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , to mame tusim vsetky rovnaky problem s tymi manzelmi, ze nepocuju budik😀
MM si nastavi klasicky budik, ktory samozrejme nepocuje /ale ani ja, asi aj nefunguje/, potom sa isti mobilom, ktory ma v kuchyni z toho dovodu, aby ho len tak nevypol a nespinkal dalej 😔 ,cize sa musi postavit, a ist ho vypnut. No to len vtedy, ked ho ja v polospanku trasiem 😉 , a drgam 😕 , mala spi tiez medzi nami, tak niekedy neviem , ci trasiem s MM, alebo malou 😀 . Ale nase baby su tiez ako polena, vobec sa na to nezobudia. 😵 . Zvlastne je, ze ked som vstavala ja do prace, tak Kristinka vstavala skoro stale so mnou. 😉

kili
15. jan 2009

lyon, na drganie si zober dlhý obuvák, alebo tyč z metli 😉
zvonenie odporúčam možno nejaké ťukanie dreva, je to taký dutý zvuk, no otážne je, že či zobudí manžela 😒 . no ale ak by zobudil len teba, tak zas tú metlu a spi ďalej. stým, jak budeš unavená ho tou metlou asi riadne švahneš 😀

lyongirl
autor
15. jan 2009

kili - 😀 , ty si teda tuším vždy srandistka
už minule som rozmýšlala, že si tam dám lapanu na muchy a keď začne chrápať, alebo nebude počuť budík, tak mu s ňou poriadnu švacnem 😀

bambusko
15. jan 2009

lyongirl, nechcem ta strasit, ale kolkokrat som j aani nevedela, ze zvonil drahemu budik /a iste poriadne dlho/ a ze zmizol zo spalne. teraz si vyspavas, ale ked budes v noci x krat hore, ani budik ti nebude vadit 😀

monkula
15. jan 2009

ja som na TA3 videla program o technológii budúcnosti a tam nejaká štuudentka vymyslela buudík, ktorý vyzeral ako nevinný valec, a keď po ňom niekto po zazvonení buchol, že si ešte poleží, tak mu utiekol zo stolíka a začal kričať Wake up, wake up a schovával sa všade, kde sa dalo, až kým ospalec nevyliezol z postele a nevypol ho... 😀 😀 😀 😀 😀

irenkat
15. jan 2009

mon asi myslis tento ze 😀

http://www.techhracky.sk/index.php?ID=217

monkula
15. jan 2009

presne ten irenka, clockyho... 😀 😀 😀 😀