Asi nie som normálna. Napíšte svoj názor

maminuska
11. feb 2009

Bývalému manželovi som asi pred 3 rokmi povedala že sa chcem rozviesť a vtedy mi nastalo peklo-kontroly , upodozrievanie z nevery a mnoho iných vecí. S tým že manžela neľubim som sa vysporiadavala citovo dva roky, napokon som sa rozhodla podať žiadosť o rozvod.Počas týchto dvoch rokov som mala doma peklo , neustále kontroly, vyznávanie lásky , kvety do práce ktoré mi nikdy predtým neposielal atď. Naše manželstvo sa rozpadlo kvôli mojej svokre.
Nakoniec manžel v roku 2007 odišiel z domu k rodičom a do 1 mesiaca si našiel priateľku s ktorou je dodnes. Počas tohto ťažkého obdobia som sa zblížila s kolegom s ktorým som sa poznala 5 rokov a dnes je mojím manželom. Lepšieho človeka nepoznám , príkladne sa stará aj o moje deti z predchádzajúceho manželstva.
Bohužiaľ s čím sa ja neviem vysporiadať je to to že na jednej strane mi bývalý manžel vypisoval že som pre neho jediná na svete a do mesiaca si našiel inú, kým mne to trvalo dva roky.
Dodnes keď ho vidím ma chýtá neskutočná zlosť a niekedy na neho aj myslím. Zrejme nie som normálna. Skúste mi napísať svoj názor.

maminuska
autor
11. feb 2009

sirinka ,nežiarlim na jeho terajšiu priateľku, nemám dôvod- dokonca práve hlavne s ňou komunikujem o deťoch.

sirinka
11. feb 2009

maminuska tak ja to uz vobec nechapem...keby ze ta to serie tesne po tom, ako si ju nasiel, tak to este pochopim...ale po takej dobe, ked uz aj ty si vydata za ineho...

jenna7082
11. feb 2009

sirinka zjednodusene ju serie to , ze ju dva roky dusil a zo "dna na den" sa na to vyprdol a isiel byt stastny, dobre chapem?

krasuliak
11. feb 2009

mami.. tak ak s nou komunikujes mala by si jej povadat ako sa sprava syn k tebe !!!! nech to prejedna s tvojim EX

dadulka19
11. feb 2009

maminuska,ale minulosť už nezmeníš 😖 ,ži prítomnosťou 😉 ...načo sa stále trápiš a zbytočne,nikomu tým neprospeješ a ubližuješ len samej sebe 🙄 ...inak,tvoj terajší manžel o tomto"tvojom probléme"vie?

maminuska
autor
11. feb 2009

sirinka ale mňa možno hnevá tenkrátky reakčný čas,nie že si niekoho našiel a možno ako som spomínala že mu neviem odpustiť tie prenasledovania, kontroly a ku koncu aj nejaká tá facka padla. že sme sa nerozišli ako ľudia , že ma ponižoval v mene lásky a hneď na to skočil do postele s niekým iným.
V jednom máš ale pravdu , vtedy som to neriešila, bola som rada že je koniec ( to som si mylne myslela ) a neviem prečo sa zamýšľam nad tým teraz , preto ten názov toho článku, asi nie som normálna.
Bohužiaĺ mám pocit že mu nikdy neodpustím.

sirinka
11. feb 2009

jenna nuz...co poznam muzov, tak vacsina dokazala po ukonceni vztahu velmi rychlo nadviazat novy...to maju chlapi v povahe a uprimne im to zavidim, ze sa nepotrebuju mesiace obracat za niecim, co uz je prec a dokazu sa pustit do noveho dobrodruzstva...

ale riesit to po takom dlhom case a v stastnom manzelstve je pre mna zvlastne...fakt... 🤐

dadulka19
11. feb 2009

maminuska,odpustiť nemusíš 😉 ,............Jednoducho..buď rada,že si sa ho zbavila 😉

maminuska
autor
11. feb 2009

dadulka 19, môj terajší muž o tom vie , povedal že to chce čas.
krasuliak, skúšala som s ňou o tom hovoriť aj som jej písala, ale odpoveď je asi taká že ona do výchovy svojmu priateľovi zasahovať nemôže.

jenna7082
11. feb 2009

maminuska, existuju ludia, ktori proste potrebuju niekoho vlastnit. to nie su len muzi. su aj také zeny. to je choroba. myslis, ze ta jeho nova je stastna zena? iba si to z teba preniesol na nu. myslim. tiez vravim - bud rada ze je to za tebou a hotovo. a chlapca mu nedavaj, bav sa s nim pokojne ale rázne. nerob si z toho stres.

stanusa
12. feb 2009

maminuska, nečítala som to celé... hneváš sa asi hlavne na seba, že si mu verila, ľúbila ho a on si to nezaslúžil. Podstatné je, že teraz si šťastná a spokojná. Povznes sa nad to, a dopraj aj jemu šťasný život...veď sme len ľudia 😉

slnieckova
12. feb 2009

Nechapem 😅 ved ak si ho opustila, prisla s navrhom na rozvod, prestala si ho lubit, tak kde je sakra problem? Aj keby si nasiel priatelku este v den rozvodu, tak teba to uz nema co trapit, ani zaujimat 🙄

Len sa preboha nerozved aj teraz s tymto kvoli tomu, ze zistis, ze asi toho svojho ex milujes 🙄

slnieckova
12. feb 2009

A ak sa niekomu bude zdat, ze moj prispevok bol tvrdy a bezcitny (s cim sa tu obcas stretavam), tak sorry... nebudem niekomu vypisovat nieco, co si nemyslim, len aby som bola na tejto stranke krasna.... 😝

slnieckova
12. feb 2009

a vo vsetkom suhlasim s chlapmi, ktori do tejto temy prispeli 😀

jenna7082
12. feb 2009

slnieckova ona svojho ex nemiluje a nechce sa k nemu vratit. trapi ju ze jej tak vela poublizoval, vies si predstavit dva roky zit s clovekom, co ti doma nadáva, ponizuje ta, hrabe sa ti v telefone, v mailoch, vsade ta prenasleduje a dusi a robi z teba uplnu chuderu,pretoze ta udajne strasne miluje? ja trosku maminusku chapem ze ked ho vidi, ma zmiesane pocity. asi to chce vazne cas...

slnieckova
12. feb 2009

jenna ale ked jej tak ublizil a podarilo sa jej ho zbavit, tak nechapem, co "snori"... co si s nim neda pokoj... ano chce to cas, ale takymto systemom jej ani cas nepomoze, ked bude stale nahnevana 🙄

jenna7082
12. feb 2009

no ved to jej vravime vsetci. ale on jej este robi problemy so synom teraz. to je tazke ked ti niekto stale robi naprieky, ale inak tiez nechpaem preco riesi prave taku kravinu, ze si po mesiaci nasiel druhu. to by bolo to posledne co by ma trapilo

slnieckova
12. feb 2009

chapem, ze ho lubila, myslela si, ze jej je verny, ze je ten pravy, potom sa nieco zmenilo 😕 ona sa rozhodla pre rozvod, tak ju zaskocilo, ze si nasiel hned inu... OK... mozno by som sa nad tym zamyslela, ale urcite by som to nonstop neriesila a nemyslela len na to... je to uz predsa minulost, nech sa aj na hlavu postavi ex... uz jej to moze byt absolutne ukradnute... ovsem, ak ho uz nelubi 😉 🤐

vroni
12. feb 2009

Maminuska, ten mesiac je len cas, ktory vnimas ty. Nevies, ako to tvoj ex prezival naozaj, dokedy sa "snazil" potvrdit svoje "naroky" a kedy uz to robil len zo zvyku alebo kolko ho to zralo, aj ked uz mal novu priatelku..... Pozri, chcela si vztah ukoncit, tak si ho ukoncila. Chcela si sa chlapa zbavit a on je fuc. Mas presne to, co si chcela a ako bonus este aj noveho (lepsieho) partnera. Preco je teda nejakym sposobom podstatne, kolko sa trapil ten povodny? Mozno keby si bola podala ziadost o rozvod hned a nie az po dvoch rokoch, bol by sa byvaly trapil dva roky.... 😉 Aky je v tom rozdiel? Ako dlho a ci vobec sa byvaly trapil predsa nema na tvoj zivot nijaky vplyv. Takto sa len "samonasieras" a kazis mozny pekny den nie len sebe ale aj okoliu. Kasli na neho, je byvaly, odpisany, mrtvy (pre teba). Spanieli maju prislovie, ze najlepsia pomsta je dobre zit. Tak sa mu pomsti 😀 a pusti ho konecne z hlavy.

zuzana581
12. feb 2009

Presne súhlasím s tým, že tvoj EX sa s tým vyrovnával ovela dlhšie ako len ten mesiac, ktorý vnímaš ty. Musel to prekusnúť a zmierovať sa s tým odo dňa, kedy si mu to oznámila a možno týmto neprimeraným správaním (kontrola, ponižovanie...) si vybíjal svoju zlosť a sklamanie z toho, že ho už nemiluješ a opúšťaš. Som žena, ale v tomto ho úplne chápem a nechápem teba. Prepáč.

bodka13
12. feb 2009

😲 ...niektoré príspevky nechápem ale to neva 😉

maminuška...nebol tvoj ex náhodou tvoj prvý?...som viac ako 10 rokov vydatá,ale niekedy aj spomienka na prvého ozajstného "frajera" robí so mnou divy 😉 a to nehovorím o náhodnom stretnutí,hoci už obaja máme svoje rodiny...to šteklenie v bruchu a aj srdiečko nejako rýchlejšie búcha 🙂
...vytrieď si spomienky,urob poriadok v hlave a spomínaj iba na to pekné kvôli deťom-veď ste ich mali z lásky /dúfam 🙂 ... alebo urob hrubú čiaru ako keby si začala nový život a užívaj si lásku so svojím novým manželom 😉

slnieckova
12. feb 2009

bodka ani ja 😲 😲 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 😎

majka35
12. feb 2009

ešteže som došla ku príspevkom slniečkovej ... pretože som už mala také slová na jazyku, žeby ma tu asi znenávidel celý "ansábl" ... 😖 v svojich príspevkoch až neuveriteľne zviditeľnila môj názor na túto "divnú" tému ... 😉

bodka13
12. feb 2009

majka 🙂 😉

meleri
12. feb 2009

já nevím,já to řešila taky podobně...když mi dal někdo kopačky, našla jsem si conejdřív někoho jiného...nedokázala bych s někým už být, kdo mě nemá rád i když já jeho jo...myslím si, že tvůj bývalý muž si určitě na tebe taky vzpomene, a možná že ho to bolí tak jako tebe...a jestli v tom ještě hrála roli tchýně-svokra, tak to asi muselo být pěkně zamotané.

možná ste z toho smutni oba dva, a jestli jsi naštvaná tak to snad vyléčí čas....nebo proč se s ním nesejít a neříct mu to...anebo muto napsat...možná že tě zlost přejde...možná že je na tebe naštvaný taky...tak se navzájem seřvete a budete mít pokoj.... 😅

ivka144
12. feb 2009

Maminuska - ja Ta uuuuplne chapem!!!
Neviem presne, cim to je, v com to je, ale presne tento typ pocitov viem mat, aj ked u mna sa to zvycajne prenesie do smutku nie do zlosti, ale to je jedno.
Ja mam potrebu mat vztahy vysporiadane a ked nemam, vie ma matat aj nejaka drobnost z minulosti niekolko peknych rokov. Myslism, ze je to nieco take, akoze - nevies, co to cele manzelstvo bolo, ano, e to prec, ano, nechces to vratit, len to potrebujes mat pochopene, prijate a vysporiadane a to nemas.
Inak..., jedna vec je aj to, ze proste tvoj ex nepotrebuje byt hlboko citovo naviazany, a moze mu to vyhovovat - ked bol s tebou, bolo to pre neho fajn a inak to nechcel a nevedel si predstavit, ale ked musel, zariadil sa inak a teraz ma rovnako podobny vztah.
Dalsia moznost je, ze Ta miloval uzasne velmi a bol presvedceny, ze si jedina. Do toho ale mohla prist osoba, ktora zrazu eho videnie zmenila a osed niekedy byva takyto betar a moze tvoj ex byt ozaj dobry a milujuci a sam osudom zaskoceny. Alebo ta miloval a ked to nevedel prekusnut, nasiel si narychlo inu a teras su spolu stale, lebo sak co, bude sam? Aked ho ona lubi a sa stara a on ju ma rad, tak mu to nateraz staci a v takomto pohodlno mvztahu vie ostat az kym nestretne nejaku druhu "Teba", ktora bude druha jednina v zivote...
Proste moznosti je vela a ja som ten typ, co potrebuje vsetko vediet, ci to boli, ci nie, ale vediet, pochopit, prijat a odlozit do zasuvky.
Poviem Ti pravdu..., viem, ze si o mne vsetci pomyslia, ze som sprosta, ale ak by som bola na tvojom miestne, ako sa poznam, sla by som za nim... Teda ak nie ste formalne na noze alebo tak... Fakt, len sa porozpravat, ako to vsetko bolo... A priznala by som to aj sucasnemu manzelovi.
Nechcem ti to odporucat, lebo by ma tu ukamenovali a iste by ani psychologovia neboli na mojej strane, ale som si skoro ista, ze by som to urobila.
Ked som mala vztah jeden, uz bol sice v krize, ale vtedy som si uvedomila, ze nemam vysporiadane vztahy, aj ked ti muzi (chalani) to mali asi OK. Tak som po par rokov dvoch kontaktovala a ospravedlnila sa, ak som imm ublizila a spytala sa, ako to bolo, ako to brali a ci voci mne maju nejaky problem a pod. A pritom mali uz svoje vztahy. Viem, ze je to iny priklad, ale len ukazka toho, ze sa proste vratis dozadu, len nieco vyjasnit, pritom bez dalsich zaujmov a zamerov. A poviem Ti, pomohlo mi to a ti dvaja to brali OK, myslimm dokonca, ze boli aj radi, ze som sa k tomu este raz vratila... Len tolko...
A ak sa rozhodnes s tym len tak vysporiadat, tak Ti drzim palce a najma, vsetky taketo pocity su OK, su nase a netreba sa za ne na seba hnevat alebo si mysliet, ze nie si normalna...
Drzim palce.
(Prepacte za pridlhy prispevok, ups..)

ivka144
12. feb 2009

Jemine, prepacte, teraz som si precitala aj viac prispevkov a asi som v tom svojom bola aj trochu mimo, asi som sa nechala uniest vlastnymi skusenostami... a este tolko som popisala, sorry.
Ale aj tak nesuhlasim s jedoduchymi odpovedai typu "naco to riesis, ked ho nelubis a mas stastnu rodinu"...

bodka13
12. feb 2009

tak nech to rieši ďalej a môžu sa pokaziť dva nové vzťahy plné lásky a aby to skončilo ako v romantickom filme mohli by sa oni dvaja exmanželia dať zase dokopy...
môj názor je že keď navrhnem rozvod tak viem že s tým človekom ďalej nechcem byť a nebudem sa s tým rozhodnutím vyrovnávať ďaľšie dva roky a až potom napíšem žiadosť o rozvod....alebo som zle pochopila prvý príspevok maminusky 😕

...ospravedlňujem sa,ale môj rozum nechápe o čo tu vlastne ide 😉

ivka144
12. feb 2009

Bodka..., presne o to ide..., Ty ked zistis, ze ho nelubis, rozvedies sa a mas vyriesene. Niekto iny to preziva a vnima inak. Nechapem, preco by malo nieco kazit dva nove vztahy a davat sa dokopy s ex? Vobec o tomto nie je rec predsa. Je jasne, ze maminuska nepotrebuje vyriesit, ci este k ex daco citi alebo neviem co, ale tazi ju pocit, ze ma na neho zlost a myslim, ze to sa nezmeni tym, ze si sadne doma do kresla, povie si, ok, uz na neho zlost od teraz nemam a ok. Keby to tak bolo, nepise tu. Isteze, zlost v sebe vie zmenit len ona sama, ale nema ju z vlastneho rozhodnutia, ze si zaumienila, ze bude daco riesit a hnevat sa a trapit a takisto sa to neda jednoduchym rozhodnutim, ze na to zabudne, zmenit.
Mozno niekto prilis studuje svoje pocity, vrta sa v nich a zbytocne to zivi, to beriem, robim to napriklad aj ja a nie je to najstastnejsie, ale nepomozem si. Ale tiez si nemyslim, ze ignorovat svoje nalady, pocity a dojmy je riesenie spravne. Vela ludi "riesi" veci potlacenim a povezujem to za dost nestastne, aj ked sa to v tej chvili vobec nezda a nemusi prejavit.

bodka13
12. feb 2009

ja len aby to s jej náladovými stavmi vydržal jej terajší MM,písala niečo že o tom vie a chce to čas 😉