Asi som sa zbláznila

teskoma
19. dec 2012

Ahojte,
chcem na uvod poprosit vsetky moralistky,dokonale matky, manzelky a neviem co este aby ma neosocovali,nezkritizovali pod ciernu zem a atd.To o com budem pisat som neplanovala,nechcela, ale deje sa to a tak sa chcem o tom s niekym nezaujatym porozpravat a najlepsie s niekym, kto nieco podobne zazil.
Som vydata skoro 9 rokov, mame dve deticky,skolačku a skôlkara. Mam vcelku normalne manzelstvo,bez hadok, alkoholu,rozbrojov,no zaroven bez prejavov lasky,spontanneho mojkania,vyjadrovania tuzby po mne a tak.Vsetko sa menilo postupne.Z manzela som bolo hotova od chvile ked som ho zbadala a postupne to prerastlo vo velku lasku.Rozumeli sme si vo vsetkom,aj ked od môjho idealu ze nefajciar,sportovec,aktivny o vsetkom to malo daleko.Ale bola som zalubena a ani neviem preco vôbec mi vteda nevadilo ze iniciatorom nasich aktivit som ja.Otehotnela som a vzali sme sa, ved sme sa lubili,tak babo aj ked neplanovane nebolo problem.Cas bezal,ja som ostala na MD, stahovanie,druhe babo a ja som zacala zistovat ze môj zivot sa neubera tak ako som si predstavovala.Z nasho vztahu sa akoby vytratila laska.Uz ako by sme nezili spolu ale vedla seba,ked pride manzel z prace najradsej je ticho,hovorime skoro iba o detoch,co bolo,co bude, no len malo o nas.Ak sa chcem milovat, musim s tym zacat ja,potom si to uzijeme obaja, no zacat musim ja.Uz ma to nebavi stale sa mu doprosovat.Ved preco len tak nepride,neoprie 😀 ma o pracku a ide sa na to 😀 .Uz neviem kedy ma len tak z nicoho nic privinul,pomojkal a pod.Ja viem ze je z prace cely den unaveny,ked pride po 12 hod. a chce trosku kludu no mne strasne chaby ta nasa blizkost.Ved nemusime prekecat cely vecer, nech si ma len prituli a je to.
No a kde je podstata veci ? Objavil sa niekto do koho som sa bezhlavo zalubila, nedokazem ho pustit z hlavy a to, ze som este nespravila najväcsiu hlupost svojho zivote je len v tom, ze on je tak slusne vychovany, ze absolutne respektuje ze som vydata a mam deti.Ma 24,ja cca 9 viac .zatial je to v stadiu smsiek a obcasnych stretnuti,je to trener môjej dcery,no mam pocit ze toto je ta moja osudova polovica.Ta co je pre nas niekde na svete nachystane a len niekto ma to stastie ze sa s nou stretne a zostane.My sme sa minuli o 10 rokov, kazdy sme v inom obdobi zivota,no zaroven ... Ja by som tak velmi chcela aby som to co pri nom prezivala opät pri svojom manzelovi.Joj, je to komplikovane,hadam sa z toho sa vysomarit .Neviem, nehladam radu,len mi skuste napisat svoj pohlad na vec, chcem opät blaznivo milovat svojho manzela,no neviem,ci pri tom ochladeni medzi nami sa to este napravi ☹ .tak velmi potrebujem pocut, ze sa sa mu stale pacim,ze ma lubi, boze nech mi to prejavi...Uz tolkokrat som mu to hovorila a nic 😖 .Bojim sa, ze deti vyrastu a mi si nebudeme mat co povedat ☹

sirinka
21. dec 2012

@borkavan teraz som sa zasmiala... Akoze ja ked tvrdim, ze kde je laska, tam je cesta.... A je jedno aky vekovy rozdiel je medzi ludmi tak sm zaryta, ale ty ked tvrdis, ze dobry vztah moze mat zena iba s maldsim, tak si strasne emancipovana alebo co?

borkavan
21. dec 2012

@sirinka preboha a to som kedy a kde povedala? ja som povedala, že je prirodzené a správne že žena má mať mladšieho.. z veľa hľadísť a to že musí mať iba staršieho je predsudok. bolo to kedysi kvôli majetku a tak.-.. nechce sa mi o tom. to je historia...
ale nikdy som nepovedala, že nemôže byť šťastná žena aj so starším. ja to hovorím len o sebe!!!! že proste sa mi starí hnusia. bodka.
a presne súhlasím, kde je láska je cesta.

borkavan
21. dec 2012

@borkavan presne to je o tom nete.. kebyže sa rozprávame z očí do očí tak takéto nedorozumenie nevznikne.

borkavan
21. dec 2012

@sirinka presne to je o tom nete.. kebyže sa rozprávame z očí do očí tak takéto nedorozumenie nevznikne.

borkavan
21. dec 2012

asi som sa fakt zbláznila, že tu vôbec vypisujem... segra s kamoškou ma varovali toutu stránkou.

digysa
21. dec 2012

@borkavan Ja ta vobec nesudim... tak isto chapem, ze ta pritahuju mladsi muzi....

Ja osobne som na tom podobne....sice mam o 5 rokov starsieho manzela, ale to je u mna maximum. Ja som vzdy mala partnerov rovesnikov (rovnako starych, moja najvacsia laska s ktoru som chodila 6 rokov bol odomna o 1 rok mladsi).

Ja som vsak mala pocit z tvojich prispevkov, ze ty proste nechces mat trvaleho partnera s ktorym zostarnes...chces mat neustale nove "masko".
Je ine, ked niekto chce vekovo mladsieho partnera na stalo.

Kolko mas rokov?

digysa
21. dec 2012

@sirinka musim si zastat @borkavan v tom, ze je uz davno dokazane, ze muzi maju najvacsi sexualny chtic od 25- 35, kde u zien sa najvacsi sexualny chtic objavuje prave po nich od 35-45.
Skusene zeny su ovela lepsie v sexe, nehanbia sa, maju vacsie vedomosti o sebe-co chcu, co sa im paci....taktiez zeny v tomto veku uz maju odrastene deti (vacsina, su aj vynimky)

Muzi naopak maju najvacsie libido v mladsom veku....muz nikdy nepozera na svoje telo a nepyta sa sam seba, ci sa jej bude pacit v tych, ci onych slipoch 😀 ako to robime my zeny...ked si kupujeme rozne spodne pradlo a pod....
Muzi su v sexe uvolnenejsi (zase pisem o vacsine, tiez sa najdu hanblive vynimky) a ovela sebavedomejsi ked im to pracuje-stoji a su vykonni zrebci... To je pre nich velka vyhra 🙂
Zaciatkom 40-eho roku sa ich sexualita zacina znizovat....my zeny nemame ich problem...my nepotrebujem erekciu.

Takze v tomto smere suhlasim, ze zo sexualneho-zivocisneho hladiska je to proste maximalna vyhra pre par, ked muz je mladsi a zena starsia....

Ostatne hladiska uz mozu so sebou prinasat problemy...

Ale ide aj o to, o akom vekovom rozdieli hovorime....Ak je to 4-5-6 rokov, tak to je podla mna pohoda. Ale dany muz tiez musi mat radsej skusenejsie zeny ako mlade pipky.....
Ak vsak hovorime o 10-15 a viac rocnom rozdieli...tak nechce sa mi moc verit, ze 50 rocny chlap bude nadseny zo 65 rocnej babky 😖

borkavan
21. dec 2012

@digysa mám už dva týždne 37 r.
:D je pravda, že tak daleko som nemyslela, že 50 r. nadšený zo 65 ročnej babky :D, no to ma nenapadlo. ale myslela som skôr na to, že v tých rokoch už obaja budú usadení, spolu ale stále tam bude ten rozdiel.. nie taký veľký 15 a viac rokov...

sirinka
21. dec 2012

@digysa ja si myslim, ze pokial je vztah zalozeny aj na niecom inom ako iba sexualne spoluzitie a ak ti dvaja starnu spolu, tak ich nezaskocia starnuce tela.... A je uplne jedno, kto vo vztahu je mladsi, kto je viac chori, kto ma horsie geneticke predispozicie ...

adri266
21. dec 2012

@perletka len neviem, ci je to v tomto pripade hlas srdca, ci len hlas chtica a vasne...co ked sa mu po case ona omrzi? Stoji to za to znicit si svoju rodinu?

digysa
21. dec 2012

@sirinka Samozrejme..... o to ide.... Sex je pekna vec...ale na konci vztahu zostane uz len "priatelstvo a spoluzitie"

digysa
21. dec 2012

@borkavan tak to si o 2 tyznde mladsia...ja uz mesiac 😉 A hlavu hore, nevzdavaj to.... urcite sa ti podari niekoho najst...
Ty si bezdetna a slobodna, ty mas urcite vacsiu sancu ako rozvedena matka s 2-mi detmi....

rose1988
21. dec 2012

Ked s nim nie si stastná tak to mozno nema zmysel. Ale opustit ho len kvôli niekomu inemu je podla mna nezmysel. Vies preco? O 9 rokov sa budes citit rovnako s tým novým mozno horsie isla by si do neistoty. On je este velmi mladý neviem preco si myslis ze by bol stastný s dvoj detnou matkou, joj prepac ved vas vztah vôbec nepoznam. Ani neviem preco som napýsala, no cisto moj subjektývny názor je ze skor sa snaz vsemozne si zachranit manzelstvo ako sa bezhlavo vrhat do neistoty. Osudova laska neexistuje to je len vo filmoch. Mam manzela, sme spolu 7 rokov, nie je to uz take ako na zaciatko napriek tomu si neviem predstavit byt s niekým iným. Na zaciatku by to bolo urcite skvele a uzasne a o 7 rokov si budem hladat zase noveho a potom zase tak to nefunguje. Manzelstvo by malo byt na celý zivot. Pravdaze su dôvody preco sa razpodnu no vy by ste sa mohli este skusit fakt velmi vazne porozpravat.

adkasmolka
21. dec 2012

@teskoma ahoj, v manzelstve prezivate dlhodoby stereotyp. Pises, ze od zaciatku si ty bola iniciatorom vsetkeho. Je asi taka povaha, ktorej vyhovuje, ze ho niekto iny riadi. By si sa divila, kolko takychto muzov chodi po svete. Niektorym dokonca vyhovuje, ze su pod papucou, lebo doma maju navarene, oprate, nakupene, a su radi, ze nemusia doma ani ceknut slovom daju prachy zene a je dobre. Velmi by Vam bodlo, keby ste isli niekde spolu na wknd len vy dvaja. Niekam na welnnes,chatu. Ak sa tam nic nezmeni, resp. ani po tom wknd, mali by ste si sadnut a uprimne uvazovat o tom, co dalej.Ci rozvod, ci zit oddelene. Ale urcite by som si to najprv s muzom vyriesila a az potom riesila toho druheho.
To, ze si si teraz nasla zajacika, je pekne spestrenie vasho stereotypu. Urcite Ti lichoti, ze Ti pise pekne sms, ze Ti dava "kaleraby" do hlavy a pod. Osobne si myslim, keby chcel, Tak ta davno pretiahne. Mozno mu je tiez s tebou dobre, mozno Ta berie, ako dobru kamosku, ktora je starsia a ma co-to odzite a mozno je zalubeny. Ale zapametaj si: V KAZDOM VZTAHU, LASKA PO POL ROKU ODCHADZA A NASTUPUJE REALNY ZIVOT!!! Mozno bude vas "vztah" otom, ze ta dobre pretiahne, bude robit to, pocom tuzis, to co Ti chybalo. Ale aj v tomto dojde k stereotypu. Ak uvazujes, nad tym, ze chces s nim ostat do konca zivota, poloz si otazky:
1. mame kde byvat?
2.zabezpeci mna aj moje deti?
3. aky maju deti k nemu vztah a opacne?
4.co ked pride mladsia?
5.som schopna mu porodit dalsie dieta? (casom bude chciet vlastne dieta)
6. ked sa rozideme, mam kde s detmi ist?
7.doverujem mu natolko, ze ziarlivost u mna nehra hlavnu rolu?
8. budem mu tolerovat vecerne aktivity s kamaratmi, chatovacky, ozran akcie a pod?? ( ma 24r.!!!!! takze stym pocitaj)

no, a teraz co?

pingu1
21. dec 2012

@teskoma no ked je tvoj muz pasivny a nechce urobit nic a nesnazi sa, tak tazko budes spokojna... necudujem, ze si sa zamilovala, ale bacha, nestrat hlavu... je to nieco nove, je mlady, lahko dosiahnutelny, ale ma LEN 24..

borkavan
21. dec 2012

@digysa no ja neviem s tým partnerom. ☹ ved mňa každý len rozčuluje. a vlastne ani nemám s kým chodiť von, lebo kamošky su zadané. ☹ majú detičky ☹
aspon by som sa odreagovala, popila.
a ten honosný darček... no ja som nikdy nedostala honosný darček. vždy iba nutné maličkosti. ale zamrzelo by ma, keby som nedostala ani tie maličkosti ako krém na ruky, rukavice, pyžamo.
radšej bych bola slobodna matka ako takto bezdetna a slobodna. ☹ zvonku to vyzerá, že som stara dievka.. ale nikto nevie čím som si prešla a prečo je to tak. ☹((

digysa
21. dec 2012

@borkavan Poviem ti, co musis urobit...."zamestnat sa"...A teraz nehovorim o praci, ale o volnom case... Musis si vytvorit program, lebo prilis premyslas nad sebou, nad potratom (co mi je mimochodom luto) a nad tvojou terajsou situaciou.
Je to tazke....ale musis si najst nejake konicky a chodit von.... Ak nemas kamaratky, tak si musis nejake najst....
Na Slovensku je do dost bieda s tym "vyzitim u starsich ludi"... Tu je to pravy opak tu mame tolko roznych klubov, roznych kurzov pre dospelych, ze clovek si najde hned vela kamaratov a to nemusi ist ani do baru na drink.
Musis byt spolocenska... chlap k tebe nepride....
A viem, ked uz ma clovek hlavu, tak premysla racionalne.....a partner sa tazko hlada....ale nezabudaj, ze ani Ty nie si "ideal", tak treba nejaky ten kompromis hladat u partnera a v jeho povahe. Nie vsetko sa ti bude pacit na muzovi...to m ver..

borkavan
21. dec 2012

@digysa moja dakujem. ale toto nie je prvý rozchod, prežila som už aj rozchod po desiatich rokoch... proste viem čo ma čaká čo mám robiť a ako tu bude prebiehať. toto je už tretí rozchod. ☹ a nerozmýšlam nad sebou, len citim neskutočnú uzkosť a je mi ťažko, že sa mi zle dýcha z tolkej ťažoby. psychicky je mi ťažko. bolesť srdca... to sa nedá opísať.
a navyše mam aj školu.. VŠ anglinu, takže mám čo robiť. len nemám s kým chodiť von. vlastne mám.. s kamošmi čo ostali vo svojich 20-tich rkoch a stále tak žijú. takže tam idem raz za čas, LEN sa zabaviť medzi nich. ale nikho perspektívneho sa tam neda stretnúť.
neviem, kde si mam hladať kamošky, ja ťažky introvert. neviem.
ten môj ex ani nevie čo spôsobil, tým že ma nechal...
citim, že on bol vrchol mojich túžob... viem, že zas budem mať niekho niekedy.. ale čo to bude zač.. zas sa prispôsobovať a tolerovať a tak.
tento bol presne, ale uplne presne.. mal chyby...ale inak tie zaklady mal presne ako ja. tak nechápem tomuto všektému, načo som ho mala spoznať, ked nechce byť so mnou. a viem, že odpoved nepríde.
sama sebe brániť mu zavolať, je to ťažké. vydržím to, ale s akou bolesťou... pri každej veci čo robím mi chodí po rozume, pri každom vtipe čo kto povie... že aj on by sa smial, pri rozhovoroch s tými kamošmi.. lebo však s nimi mi je fajne, sa pozname dobre.. mi chýba.
ked sa učím, mu chcem zavolať, že už som sa to naučila. ked pozerám serialy čo obaja milujeme... chcem povedať mu nazor a rozdebatovať to... knihy...
závidim tej žene, ktorú bude ľubiť, žiarlim už teraz na ňu...
tie rozchody predtým... bolo to hrozné, ale vždy tam bolo niečo, čo som si hovorila.. že ako dobre sa stalo, aj keď to bolelo veľmooo. teraz .. nemôžem nájsť jednu debilinu, čo by bola zla na ňom.
vlastne mu môžem aj teraz zavolať ako kamoška, máme o čom stále rozprávať. ale bolí to, lebo mi povedal, že na mňa už nemyslí, že však nechce smútiť do konca života. že mu chýbam iba na sex a tie rozhovory o všeličom a možnosť mi hocikedy zavolať. ale stále tvrdí, že ku mne asi lásku necíti, že sme neni rovnakí a sme úplne rozdielni. neviem síce v čom,na to mi odpovedať nevedel.. ale tak ked to tvrdil tak to tak asi citi asik.
správal sa ku mne, tak ako som si to predstavovala aby sa chlap-priateľ-manžel ku mne správal. ☹
jemu som síce povedala pravý opak, čo tu tebe píšem. jemu som povedala, že ho nechcem spať, lebo spravil to, že ma nechal v najťažšej chvíli.

borkavan
22. dec 2012

@digysa a prosím ťa, len mi neporaď ísť k psychoušovi. ten mi lásku zo srdca nevytlčie. to musí odznieť samo. lenže ja už nemám vela času. aj preto som taká zúfala. lebo nejde mi to nasilu uzavreť to... a ak mi to bude trvať ako tie rozchody predtým.. taaak zbohom rodina. ale doslova. ☹(((( proste je to všetko jedno s druhým, tretím, štvrtým. je toho veľa.

digysa
22. dec 2012

@borkavan Nie...psycholog to u teba nezmeni.....to chce cas...Ale podla mna dobre robis, ze sa mu nestrkas. A to dieta malo byt jeho?

machovalucka
22. dec 2012

@teskoma my sme sa s manželom vzali po 9 rokoch a narodila sa nám dcérka,ktorá má teraz dva roky a manžel ma opúšťa,lebo si našiel o 11 rokov mladšiu,ktorá chodí ešte do školy...úplne stratil rozum,ja som zrazu tá najhoršia žena na svete,zabudol aj na malú,ale poviem ti nemá to lahké,trvá to už od leta a ja vidím na nom,že to nemá lahké a že je nešťastný,len si nevie priznať chybu.....doma boli starosti,malé plačúce dieťa a tu bol zase on na prvom mieste,veľká vášen na zadnom sedadle auta a tak.....ale ja som ho bezhranične milovala,predtým to bol skvelý človek,ktorý nezvládol túto situáciu,ved už mal aj zodpovednosť voči rodine a kvôli takémuto flirtu prišiel o všetko...v marci máme rozvod a poviem ti že je poriadne nervozny....to som ti len napísala,aby si videla aj druhý uhol pohladu 🙂 ale držím ti palce,aby tvoje rozhodnutie bolo správne,vieš život je aj o pokušeniach a záleží len na nás 🙂

crazy55555
22. dec 2012

ja si myslim ze milujes svojho muza len vam to zacalo trochu skripat sintimnostami a zrazu sa objavil niekto kto ma to co ti chyba prave v tejto chvili a zacala si pochybovat...ale ja sa stvim ze ked si sadnes len tak sama a zacnes rozmyslat cim ste presli a ake pekne chvile ste zazili tak si myslim ze rychlo zabudnes na toho druheho..je to len docasne....z kazdeho vztahu sa to vytraca a je na vas oboch ako velmi si prajete aby ten vztah pokracoval so vsetkym ako ma byt....ja mam presne tu istu situaciu,tiez sme sa brali ked som bola tehotna a tiez som iniciovala kazde aktivity ja, akurat s tym rozielom,ze u nas ta intimita po svadbe opadla uz po roku...neviem cim to je a tiez kazdy raz co sa chceme milovat musim zacat ja...uz mi to dakedy lezie na nervy ale prekusim topretoze viem ze chcem s nim byt co najdlhsie....a tiez mam dakedy strach ze co ked sa niekto objavi kto mi vsetky tie intimne chvile bude vediet vynahradit....tie objatia aj 100 krat denne...pusa len tak aj kazdych 10 minut...rozhovory o nas dvoch a neriesit nic iba to ze sme spolu....bojim sa toho ze niekto taky pride aj som to povedala manzelovi....a vtedy si zacina uvedomovat ze AHA....tak asi jej tej lasky davam malo....treba sa o tom rozpravat...take rozhovory patria k manzelstvu ...pretoze ked to zacne skripat v intimnostiach tak vo vsetkom...aj keby ste o tom mali hovorit 1000 krat tak preco nie...ide o to ci to chce aj on...a vtedy nebudes mysliet na nikoho ineho len na svojho manzela....prajem vela stastia nech opät najdete sami seba ako kedysi 🙂 🙂 🙂

borkavan
22. dec 2012

@digysa hej to dieťa malo byť jeho. my sme sa rozišli týždeň predtým ako som zistila že som tehu. Vtedy som sa skoro tiež zrutila, bolo mi hrozne, proste šok. Vtedy mi povedal, že vlastne on neráta toto chodenie ako niečo vážne, záväzné atď... Tak som mu povedala že koniec. A o týždeň na to som zistila, že som tehu. Povedala som mu to. Týždeň to spracovával, a potom prišiel a bolo všetko fajne. Staral sa o mňa... Každý deň sme boli spolu, bola som na PN.. takže nakupoval.. bolo super. A eše den pred potratom veľké plánovačky spoločné, teda on to hovoril. Ja som len bola šťastná, že som tehu a že s ním a bolo mi vlastne aj jedno, či budeme spolu žiť alebo nie. Vzhľadom na ten rozchod a to čo mi vtedy povedal. A v 12 tt bum, zobrali mi dieťa... a o dva dni na to ma nechal s tým, že mu môžem zavolať ako kamoška na podporu. Ale tak ked som mu voalal, bolo to hrozne, nechápal to. Tie dva dni hned po MA plakal so mnou, že sa tešil, že mohol byť tatino, že sa tešil na pohyby, že sa o mňa chcel starať aj o babo.. a potom zrazu bum. Už nič neplatilo. A teraz je presne 6 týždňov po tom a som tu sama. A hlúpa čakám, že sa ozve. A pritom neviem či sa ozve. Ale podla toho čo hovoril naposledy... že ho to prešlo a tak... neviem.
jasne, že ho to prešlo, ked som na to bola sama a on so mnou nezdielal tu bolesť ani výsledky od lekara a tak.
síce on mi aj dva týždne po tom volal... aj neskôr, ale bola som ubolena z tej straty dieťatka a nahnevana naňho, že nebol pri mne, tak som sa tvárila, že ja hrdina a jeho nepotrebujem.

teskoma
autor
22. dec 2012

jaj baby, je skvele sledovat ako sa ta diskusia ubera 😀 .Ja som nikdy nenapisala ze sa chcem rozvadzat a ze planujem nieco s "mladym".Je to cele skôr o tom, ze mam v sebe sialeny chaos a nespoznavam samu seba.Nikdy som nebola typ ktory by sa bezhlavo do niecoho pustal a uz vôbec nie teraz, ked mam dve male deti.Manzel nie je ani zdaleka taky chrapun ako ste ho tu opisali,je to uzasny otec,o deti sa dokaze skvele postarat,necaka ze mu vsetko budem servirovat,kolkokrat mi povie, ved co ma obsluhujes, viem si nabrat aj sam 😉 ,nikdy nezabuda na narodeniny, vyrocia a pod.,mne tam len chyba niecoco z dvoch ludi robi jedneho ak to chapete.Stale ho lubim,len mi chyba ta nasa blizkost,ten pocit ze k sebe patrime.V obdobi kym sme mali iba jedneho syna tak som sa nevedela dockat kedy pride domov,tak velmi som sa nanho tesila a teraz to je tak, ze fajn si doma,ale ...Ako keby sa ta moja laska voci nemu vdaka jeho casteho odmietania intimnosti niekam vytratila.Mna samu sokovalo,co so mnou robi pritomnost toho mladeho.Absolutne nie je pravda,ze by ma balil,tlacil kaleraby, nieco sluboval a pod. ..dopisem neskôr

digysa
27. dec 2012

@teskoma Moja...ale ved to je jasne...

Pri zaciatku vztahu je to asi tak : Pride muz domov a manzelka natesene zvola: " Ahoj, konecne si doma!' 😵

Po 12-ticho rokoch manzelstva (moj pripad): Pride muz domov a ja zvolam: " Uz si doma?" 😀

lucia26r
2. jan 2013

to je komedia si to tu čítať. moja rada? : teskoma kedže je ten mladý chalan tvojou osudovou láskou a ako vravíš, stretli ste sa tak ako malo osudových ludí sa dokáže v živote stretnúť, vzhuru nohama znič životo jemu, dvom malým deťom a aj tvojmu mužovi. Ach jaj, ludia su takí sprostí že až. kvoli pár mesiacom ošialu, zničiť pohodový aj ked možno nudný život. čo by dali druhé rodiny zato, mať pokojný život bez chorob, hádok, bitiek, podvodov..... a také čo to majú, musia hladať porblémy niekde inde, lebo ved SA NUDIA! vela zdaru a len dotoho! jeho rodičia budú nadšení že si našiel staru ženskú s dvomi deťmi na krku pred rozvodom. fuuu, takých šťastných svokrovcov mať, to je radosť. ale aspon deti budú mať dalšiu babku a dedka.

elize
4. jan 2013

@lucia26r no mohla si to napisat trocha citlivejsie, ale v podstate s tebou suhlasim 😀

@teskoma ja si myslim, ze "mlady terner" nie je tvoja osudova laska. Len ti momentalne dava to co ocakavas od svojho muza a to co ti velmi chyba - pozornost. Myslim, ze si uvedomujes, ze buducnost s nim je nerealna. Alebo chces riskovat, ze po prevaleni pripadneho romaniku sa vasa vcelku kludna domacnost premeni na bojisko?

Popravde, manzela ti nezavidim 😒 nie je nic horsie ako ked ta odmieta vlastny manzel, ked s tebou nekomunikuje a ked sa o kazdy bozk ci objatie musis prosit. Musis sa s nim vazne porozpravat, nevycitat, ale pomenovat to co citis ked sa k tebe tak sprava. Navrhni mu riesenia napr. kazdy vecer pol hodinka rozhovoru ked decka zaspia (pozor - nie o detoch). Zo zaciatku to bude tazke. Mozete mat pocit, ze sa nemate o com bavit. Alebo manzel bude unaveny - upozorni ho na dohodu a povedz, ze je to pre teba dolezite. Spravte si jeden den v tyzdni pre seba. Ak nemozu deti postrazit stari rodicia, poziadaj kamaratku a chodte sa na chvilku s manzelom poprechadzat. Alebo ked deti zaspia, zahrajte si zolika. Su aj rozne spolocenske hry pre dvoch dospelych opacneho pohlavia, ktore by ho mohli navnadit na trocha romantiky 😀

Na tvojom mieste by som si nasla nejakeho konicka. Nebud len doma. Ked su deti v skolke a v skole chod si zabehat alebo skoc do fitka (teda, pochopila som, ze este nepracujes). Alebo to rob vecer, skupinove cvicenia niekde zacinaju aj o deviatej. Mne to velmi pomahalo nielen po fyzickej ale aj po psychickej stranke. A potom som bola sebavedomejsia a v plavkach krajsia 🙂 Potrebujes prist na ine myslienky, budes oddychnutejsia a kludnejsia. A to ocenia vsetci clenovia domacnosti

Prajem, aby ste tuto krizu zvladli minimalne tak, ako sme to zvladli my 😉 To ale budete musiet chciet obaja nieco pre tu zmenu urobit. Dufam, ze tvoj muz dostane rozum. Ale k tomu mu budes musiet "trocha" pomoct aj ty 🙂

felixa
4. jan 2013

@teskoma citala som len uvodny prispevok.
Skus si precitat knihu Pat jazykov lasky autor Gary Chapman - (pat to je cislo 5).
http://www.martinus.sk/?uItem=84856
Snad ju niekde zozenies. Tvoj manzel a ty hovorite inym jazykom lasky. Ak ho lepsie spoznas, skor mu porozumies.

Btw: mlady trener si to zrejme chce s tebou len uzit. S vydatou sa da dobre experimentovat a ked je este aj starsia, sama predsa nemoze ocakavat nic vazne - taka bude asi jeho najpravdepodobnejsia predstava.

kitti0503
8. jan 2013

dievčatá mohli by ste mi dať radu alebo pomôcť?, alebo stačí aj názor.
Ja som rozvedená 3 roky,mne manžel pil,hral na automatoch nestaral sa o nás,jednoducho sme boli skoro stále samé s malou a to 9 rokov som žila takto.Teraz mám priatela 2 roky.všetko v pohode,len robím vonku v Rakúsku a zapáčil sa mi jeden mladík ale aj ja jemu,vieme obaja že by sme sa nevedeli dať dokopy,nakolko on je z východu ja zo západu a už kvôli malej že si oblúbila môjho priatela,ale sme velmi dobrý kamoši-priatelia,no jojjj nastal medzi nami bozk a nastal by ešte viackrát asi.Ale ja sa s ním vyspať nechcem,on ma tak isto nenúti,ale bozkávanie by šlo medzi nami.Babenky je to velmi velký hriech,??nie som ešte vydatá,lebo keby som bola určite by som toto nespravila.Boli ste už daktoré v takomto stave??Lebo ja pred tým nie,ani som sa nechcela pozrieť na žiadneho muža,môže to byť tým že som si neužívala život??poradte mi prosím,dajte mi názor,či by bozk bol hriech,cítim sa normálne zle.
Dakujem vám,alebo napíšte mi do pošty,aby som to zbadala

sirinka
8. jan 2013

@kitti0503 tak pokial by ti nevadilo, ze aj tvoj partner by sa takto niekde chodil vybozkavat s nejakou kamoskou, tak to mozespovazovat za normalne.... U mna by to nepreslo 😉 a hlavne nam tu naivne netvrd, ze po druhom, tretm bozku by si netuzila aj po niecom dalsom.... Ale zase ostavat s priatelom len preto, ze si ho oblubila mala, to nie....skus si najpev vyjasnit svoj vztah s terajsim priatelom.