Bábätko a pes. Dá sa to zvládnuť?

lubka1
28. jún 2006

Dievčatá, doma máme psíka a plánujeme bábo, a keďže bývame v byte neviem si ani predstaviť, ako to skĺbime dohromady 😒 viem si predstaviť také 4-5 ročné dieťa a psík v byte, ale nie bábätko a psík v byte, navyše všade sú samé psie chlpy a keď si predstavím také batoľa ako všade lezie a všetko si pchá do pusy 😖 dá sa to nejako zvládnuť?

siskatan
28. jún 2006

lubka v pohode... aj my máme psíka-fenku, teraz mala dva roky a mám 2mesačné bábo... je to pohoda... naša Sandra (pes) spočiatku Maťka ignorovala, asi preto že žiarlila a hrozne sa nám vnucovala, hlavne keď Maťko nebol v dohľade.. no a teraz o stráži o dušu, keď je v kočiariku, alebo keď začne plakať nám to príde oznámiť... do spálne, kde je malý Sandra nesmie a plne to rešpektuje... za odmenu, jej ho necháme sem-tam oňuchať... takže je to v pohode... čo sa čistoty týka, tak zatiaľ je malý stále v postieľke, posteli, kočíku, na rukách,. takže poho aj s tými chlpmi... no a neskôr... zastávam názor, že lepšie chlpy z vlastného a zdravého psa v ústach ako cudzie vonku, čomu sa tiež asi neskôr nevyhneš... dieťa si aspoň zlepší imunitu... 😉

lubka1
autor
28. jún 2006

siskatan, díky za pozitívnu vlastnú skúsenosť 🙂
keď bola u nás návšteva, tak nám povedali, že už je to starý psík a možno sa to samo vyrieši prirodzenou cestou, ale to netušili, že bábo plánujeme na budúci rok a on teda nevyzerá ako starý psík 😎
ja si nejako moc nepotrpím na to, že sú všade psie chlpy, však za tie roky som si už zvykla, ale si viem napr. predstaviť svokru ako bude komentovať.. že pes a dieťa, a špina z neho, má nervy už len z toho, keď ho videla raz na gauči (bola návšteva a chcel byť s nami ako člen rodiny 🙂 ), vždy, keď majú prísť, musím vyzametať poriadne 😠

megg
28. jún 2006

ahoj lubka, tak my sme toho prikladom, ze sa to da zvladnut v pohode aj psik aj baby 🙂 Tiez mame dvojrocnu fenku a jasne ze sme sa obavali ako a co bude. Na nazory ostatnych sa vsak nepytam, pretoze je jasne, ze ten co nema psika tak tuto kombinaciu zavrhne. Ja by som si svojho hafana ale prec nedala. no a ako to funguje? ...nas psicek automaticky vycitil, ze teraz potrebuje niekto iny nasu starostlivost a pozornost a tak pekne sa stiahla do uzadia, nevyzaduje si pozornost za kazdu cenu. Ak malicky place, hned je prva pri postielke a ak nahodou nepocujem (ked som na balkone) tak pride za mnou a knuci, tak mi je jasne ze maly je hore. Ked kojim maleho alebo si ho niekam polozim je vzdy na nejakej zavinovacke - na niecom k comu psik nema povolene ani pricuchnut. A tak sa vyhybame chlpom. Vysava sa u nas kazdy den i ked chlpov vela nie je. Nas psik je pomerne maly, takze bordel za sebou nenechava. A vonku ideme na prechadzku vzdy ja, kocik a psicek. Je to zvyk. Myslim, ze zaujala postoj starostlivej maminy aj ona. I ked sem tam mu ukradne ponozticku a odnesie si ju do svojho pelisku 😀

siskatan
28. jún 2006

neboj, aj na nas zazerali, hned ako sa niektori dozvedeli, ze cakame dieťa, tak prva bola otazka, ze pes pojde prec, vsak? no a niektori boli velmi zarazeni, ked som na nich prihluplo pozerala, a to uz preco? 😲
svokra ma nastastie Sandru rada a i ked je hakliva na cistotu, tak v podstate nekomentuje, nasi su zvyknuti tiez, ze sme vzdy mali zvierata a ostatni su mi ukradnuti... 😝
podla mna nie je nic lepsie, ako ked dieta vyrasta aj so zvieratami 😉
takze nedajte sa odradit 😉

lubka1
autor
28. jún 2006

baby, ste zlaté 🙂
ani ja si neviem predstaviť, že by sme ho mali dať preč, teda myslím utratiť ☹ poznáme sa od šteniatka, ja som ho doniesla domov, pred dvoma rokmi som sa odsťahovala, teta ho už nechcela, takže mi dala na výber - buď si ho vezmeme alebo ho vyhodí na ulicu 😠 takže už takmer rok je u nás, dosť sme sa vytrápili, museli sme ho trocha vykŕmiť, pozháňať vitamíny.. keďže bol dosť vystresovaný, ako sa k nemu ku koncu správala.. dosť sme si vytrpeli aj so susedou, ktorá chodí do práce na smeny a vadilo jej, že občas šteká alebo si škriabe svoj koberček (čo ani po 9 rokoch nechápem, prečo to robí).. trocha nám aj poničil byt - gumolit, keďže sa bojí búrok.. svokra má aspoň dôvod nechodiť k nám, teraz už oficiálny 😠 a my dvaja s manželom ho máme radi ako naše malé bábo 🙂 tak dúfam, že to nejako zvládneme, aj keď si neviem predstaviť, že pôjdem ja s kočíkom a psíkom, lebo on chodí len na vodítku a strašne ťahá 😒

mirka
28. jún 2006

tak tieto veci budeme v októbri riešiť aj my, najprv sme dosť pochybovali, ako to ten náš zvládne, ale ako je starší, je čoraz rozumnejší, keď sa narodí bábo, bude mať 1 rok, rozumie, keď mu povieme že nesmie, takže sa toho už neobávam. Otázky typu, kde dáme psa, sme odignorovali na začiatku, chodí na pravidelné kontroly, tak vieme, že je zdravý. A myslím si, že to bude super 🙂

megg
28. jún 2006

lubka, nasa hafanka tiez tahala ako blazonko, ale naucili sme ju ako nas akceptovat a "netahat". Bolo to dost komplikovane ale uspech sme dosiahli. Len to je uz do inej debaty 🙂

kaciatko81
28. jún 2006

ahojte, ja som zivy dokaz toho, ze sa to da. psa sme mali uz ked si ma nasi doniesli domov a potom skoro stale-okrem prechodneho obdobia, ked jeden usiel a kym sme kupili dalsieho. teraz mame 2 a ani jedneho nas nikdy nenapadlo, ze ked budeme cakat babo, ze by museli ist prec. su zdravi, ockovani a nevidim dovod preco by to malo vadit. ved pes je rozumny...

lubka1
autor
28. jún 2006

megg, ako ste ju naučili neťahať? To by ma fakt zaujímalo, lebo on chodí jak blázen ešte aj v tých horúčavách, jazyk mu visí až po zem, ale behať musí stále 🙂 asi sa bojí, že mu niečo utečie 😀

caraida
28. jún 2006

lubka a co to mate, ako je stary, co ho bavi - pamlsky, aportik? chodi aj navolno? napis, aj do ip, skusime nieco poradit, vsetko sa da, len treba chciet a byt dosledny a trpezlivy 😉

inak psici, maciaci a deti patria urcite spolu, ja to vidim na nasej rocnej neterke, to by bola velka skoda, keby musela vyrastat sama... 🙂

lubka1
autor
28. jún 2006

cariada, má 9 rokov, kríženec bradáča, keď je vonku, tak ho zaujímajú len jeho stopy, chodíme na takú lúku a tam ho zvykneme pustiť, ale tak, že vodítko si ťahá za sebou, keď na neho zavoláme, tak občas aj príde 😀 obávam sa, či takého starého psa ešte naučíme počúvať 😖

caraida
28. jún 2006

lubka -> IP 😉

aris
28. jún 2006

dievcata ja mam 2 bradacov a o tahani viem svoje. zlu skusenost mam iba z choditkom pre deti. synovec presiel betke po packe... no nebola nadcena. odvtedy si nanho dava pozor. hafkovia nezabudaju. ale zas to ma aj svoje vyhody. ked budete "vencit" dieta aj psa naraz tak vam nebudu tolko ludia nakukat do kocika 🙂

kaciatko81
28. jún 2006

aris, suhlasim bradace vedia tahat poriadne. my mame len malych, ale niekedy hovorim, ze by mohli fungovat ako tazne koniky. ale mame ich straaaaaasne radi 🙂

aris
28. jún 2006

kaciatko81 no sme na tom podobne. urobime olympiadu v tahani sani... aport teniskou... 😀 ja moje babulky volam PAPULENKY

kaciatko81
28. jún 2006

aris, nasi aportovat nechcu... ja nasich volam mucicky 😀

easy
29. jún 2006

Ahoj Lubka, aj ja mam 4 rocnu fenku beagla. V oktobri cakame babatko. Nemam vobec strach aj ked s nami spi v posteli a ma vlastne pristup vsade. Ked vidi cudzie deti je nadsena a vidim na nej iny pristup ako ku dospelemu. Skor sa chcem niektorej spytat ake mate skusenosti s mackami. Ja mam doma dve. (som trosku zvieratko-zachranca a obe som nasla zubozene). Kedze byvame na 3 poschodi, macky su doslova domace, nedostanu sa na ulicu.

mouse
29. jún 2006

Ahoj Lubka, my deti este nemame, ale mame psa v byte a deti planujeme. Kedze vdaka psovi pozname vela psickarov, su medzi nimi aj taki, ktori maju psa v byte aj babatko. No a zvladaju to v pohode, mamicka da babatko do kocika alebo sedacky, psa na voditko a ide sa von 🙂 . No a deticky su vraj imunnejsie a vyrastustu z nich zodpovednejsie a citlivejsie osoby ako z deti jedinacikov z rodin, kde nemaju domace zvierata. No a mam kamaratku, ktora je v polovici tehotenstva a ma doma fenku. Vobec si z toho hlavu nerobi... Prajem pekny den a vela stastia a radosti

siskatan
29. jún 2006

ja tiez chodim von s kocikom a so psom... my mame krizenku z utulku (zrejme madarska vyzla a ridgebeck) a tiez spociatku tahala ako besna.. 😝 je v podstate vcelmi behava, no uz sa to casom zlepsilo... vie ze musi ist pri kociku a nie pred nim, lebo by som jej presla labky... nie vzdy to funguje, no lepsi sa to... a presne tak, ked ma clovek kocik aj psa, ludia az tak neotravuju 😀

samera
29. jún 2006

ja by som nechcela mat v byte aj dieta aj psika, aj ked havinkov milujem, a v byte su cistotny, ale predsa ta ich srst je vsade a vadilo by mi to......ved su z toho vselijake alergie, ktore sa nemusia hned prejavit......tiez to vidim na sebe, ked som bola mala nic a teraz srst nemozem ani citit a hlavne aj macky.......tak ja by som radsej rozmyslala bez psika, ale zase kam ho dat, ked byvas v byte a je milacik ☹

mouse
29. jún 2006

Prave to, ze ked dieta od malicka vyrasta so zvieratami, nemalo by mat alergie... Ja som vyrastala so psami, mackami, zajacmi a alergie som nikdy nemala, ani moji surodenci. Ale je to individualne, v podstate len tolko, ze ak uz psika mate a cakate babatko, da sa to zvladnut a celu domacnost to moze obohatit. Urcite treba psika pravidelne odcervovat, ockovat, chranit proti blskam a inym parazitom. Ale ked uz psik s Vami zije, neberte mu rodinu 🙂 .

181
7. júl 2006

Ahoj pupkanky,my máme doma psa aj mačku 😎 ,a myslím si,že je lepšie,ked dieta vyrastá so zvieratami,co aj v sucasnosti zacali znova preferovat, lebo potom su deti menej odolne voci bakteriam.Takže držím s Vami. 😝

gabika146
9. júl 2006

ahoj aj my cakame babo za mesiac v marci sme si zohnali psika byvame v byte a trochu sa obavam ako sa bude spravat ale dufam ze to zvladne a nebude ziarliva je zvyknuta na nasu spolocnost a rano okolo 5 cestuje pri nasu postel a krasne sa zacne vtierat.neda sa jej proste odolat dufam ze to spolu vsetci zvladneme 🙂

mirka
9. júl 2006

samera, sú plemená, ktoré nepĺznu. my máme shi-tzu, je to dlhosrstý pes, kým mal dlhé chlpy, pĺzol, odkedy je ale na krátko, ani jeden chlp som nenašla 🙂 u nás to bude zaujímavé, dúfam, ež bábo bude pekne v postielke, lebo v našej posteli sa rozvaľuje pes 😀 😔 to by sme sa už nevyspali, teraz dakedy máme problém, lebo on si musí ľahnúť na vankúš 😀

gabika146
9. júl 2006

my mame to iste niekedy sa herecka rozvali a ked sa chcem co len otocit na druhu stranu a nebodaj ju posuniem tak vrci ako keby chcela povedat co si to dovolujes 😠

zuzu13
9. júl 2006

Ahojte, psíčkarky - mamuľky, ja som mala tiež psíka. 9 rokov. Nikdy po deťoch neskákal, nevrčal a nie to pohrýzol. Až keď sa narodil malý...
Chvíľu bolo dobre, no ako sa malý začal štvornožkovať, chodiť v chodítku začalo byť nie dobre. Psík asi začal žiarliť. Báli sme sa, to bolo len: nesmieš, na miesto, fuj...Až jedného dňa keď malý papal rožok, chňapol mu po ruke a vrčal ako besný. Odvtedy sme malého nesmeli dať liezť ani do chodítka. Psík zistil, že sa viac staráme o malého, tak sa začal "asi" brániť. 😢 😒

mirka
9. júl 2006

zuzu je to možné, že psík sa cítil ohrozený o vašu lásku 😒 , napr. jeden známy vravel, že pozná rodinu, kde majú boxera a narodilo sa im bábätko, keď ten pes počul, že malé plače v kočíku, sám od seba ho začal hojdať, chytil rúčku do papulky a hojdal ho 🙂
čo sa stalo s vašim psíkom?

zuzu13
9. júl 2006

Nechci vedieť. Aj po 11 r. mi je do plaču. Museli sme ho dať utratiť na radu veterinára, lebo bol čoraz horší aj keď sme sa mu venovali.

mouse
10. júl 2006

To vsetko zavisi od toho, aku ma pes vo Vasej rodinnej hierarchii poziciu. Jednoducho - vzdy musi byt na poslednom mieste. Vtedy sa da vyhnut ziarleniu. Uz to nie je v poriadku, ked pes vrci na hociktoreho clena rodiny, ked nechce ist dolu z gauca, postele.. Nie je dobre sa chovat k psovi ako k dietatu, pes ostane vzdy psom. Potrebuje jasnu a jednoznacnu komunikaciu, pretoze, ked sa k nomu spravate ako k cloveku, citi sa ako vodca svorky a tu zacina frustracia, pretoze vodce psacej svorky zabezpecuje rozdeluje pre svorku potravu a predsa Vy krmite psa, nie pes Vas. Potom pes zacina byt nervozny. Nasa papula nespi v posteli, ani na gauci, ma svoje miesto - deky na dvoch roznych miestach a na chodbe velky psaci "lavor", kde vacsinou spi a ma tam svoje "poklady". Deti ma rada, dokonca ich poslucha aj na posunkove povely, aj tie najmensie deti v rodine. Pri detoch je ako vymenena, nevrti sa, neskace, dava velky pozor, aby niektore prudkym pohybom nezhodila. Do minuleho leta sme u rodicov mali este psika - pitbulika krizeneho asi s boxerom a ten sa choval k detom presne rovnako. No a pocas jeho zivota na dvore a v domceku pribudli mojmu bratovi 3 deticky a liezli mu do budy, brali misku.. Ani raz nedoslo ku konfliktu

mouse
10. júl 2006

Este jedna vec, iba vodcovky par v psacej svorke moze mat potomstvo. Teda ked sa pes citi v ludskej svorke ako vodca a nema moznost reprodukcie a jeho "ludia" su taki drzi a dovolia si mat dieta, moze ho aj usmrtit. Ale chyba sa stala v pristupe cloveka ku psovi.