Svokra sa nám montuje do vzťahu a náš vzťah chladne

marcuskaaa2000
24. feb 2019

Ahojte baby mám 22 r ja študujem v 2 r na VS v NR ŠPÚ- ekonomika utocnictvo a management + brigadujem popri škole v Kauflande. 220€/ m zarobím ja
Priateľ má 24 r je policajt, zamestnaný na MVSR. Priateľ okolo 850€/m
Byvali sme spolu kým jeho mama sa nezačala kašľať do všetkého, bola som tehu potratila som. Jej sa to povedalo po 2 mesiacoch po PO. Nemuselo toho ABY bola pri mne a priateľovi sa nám otočila chrbtom. Ju zaujimalo len to že čo na to povedia ľudia dedinčania a ostatný 🙂
(Viď ostatné moje story)
Ja som sa pred skoro 2 mesiacmi pobalila a odišla k babke to je od neho asi 15 km
...
Jeho mama robí jak nepríčetná vraj som ju klamala a iné veci, ale pri tom ja som
Fakt nevedela jak jej to povedať,
Do teraz má to mrzí a veľmi
Ospravedlňovala som sa jej no onaaa nič ignoruje má surovo, kašle na mna
Chcem aby sme si zobrali hypo a kúpili si 1 i byt.
Priateľ sa proste chladne už ku mne chová, dôjde 2 x za týždeň a to je celé .,,
Neviem jak ho mám dokopat k tomu
Cítim že sa to v nás stráca. A neviem čo kam ďalej robiť,
Priateľ si mysli že 2 bezdetný zatiaľ že nevyzijeme z 1 000 € ...
Ďakujem za radi

beky1813
24. feb 2019

Tvoj sa nechce pustit maminej sukne. Idealny cas od neho odist.

marcuskaaa2000
autor
24. feb 2019

@beky1813 pre mna je to strašne ťažké
Ale on by aj chcel si myslím lebo už mu to tam vraj lezie na nervy ...
neviem čo mám robiť som zúfalá uz

beky1813
24. feb 2019

@marcuskaaa2000 daj mu ultimatum, do mesiaca nech najde podnájom, do ktorého pojdete spolu. Ak bude mat kopec výhovoriek, ukonci to.

saslavka73
24. feb 2019

@beky1813 Presne tak. Na čo sa takto trápiť.

pininka
24. feb 2019

Pamätám si tvoju diskusiu a vidím že k lepšiemu to nejde. On ostal s mamičkou a tá mu vymyva mozog. Podľa mňa to nieje partner pre teba.

marcuskaaa2000
autor
24. feb 2019

@pininka asi zak ďakujem tam podporu

marcuskaaa2000
autor
24. feb 2019

@pininka a čo si myslíte baby vyžili aby sme ?

saslavka73
24. feb 2019

@marcuskaaa2000 Kto chce a ľúbi vyžije.

pininka
24. feb 2019

@marcuskaaa2000 ja si myslím, že ak sa uskromnite tak áno.

marcuskaaa2000
autor
24. feb 2019

@saslavka73 veru presne
🙂 ďakujem veľmi pekne

pribinak
24. feb 2019

Za taku sumu vyžijú aj 4clenne rodiny, nie 1 par.
No nic, toto ani trochu nevyzerá dobre, byt tebou, rátam aj s rozchodom
Pouč sa do budúcna, tehotenstvo neohlasuj hned ako ti tyzden mešká menstruacia, najskor začnite spolu zit-bývať a az potom ries dieta.

PS: si študentka VS, poopravuj si to množstvo chýb

lula313
24. feb 2019

@marcuskaaa2000 no mate 1000eur. Na Hypo potrebujete mat aj niečo našetrené. Mate? V NR sú byty tiež drahe. Vyjde Ti nejaká splátka 400eur+200eur energie (plyn, kúrenie, internet). Ostane Vám na zivot 400eur, čo je dosť malo, podľa mna je rozumný, že nechce ist do risku..

marcuskaaa2000
autor
24. feb 2019

@lula313 v šaľe chceme bývať ... s tu sú neni hrozné drahé byty.

marcuskaaa2000
autor
24. feb 2019

@lula313 mame našetrené
Ja som bola v banke pýtala
Som Sa na to a 200€ by sme vedeli mat splátky na hypo a na 1 i byt je nájom v sále aj s energiami do
170€ aj nájom plyn a ostatne čiže krásne by sme
Vedeli vyžiť

janinah
24. feb 2019

Kam sa ponáhľaš a prečo? máš22 ,venuj sa škole...kam chceš koho dokopať a ako? dospelí toto nerobia,nikoho nenútia..čo je zlé na rokmi overenom modeli...poznávanie sa- osamostatnenie sa od rodičov-svadba + bývanie- dieťa? čo je zlé na tom nechať muža- hlavu rodiny,nech sa prioritne on postará o základné veci pre rodinu? ty sa angažuješ priveľmi,on akoby vôbec....+ tá mama /nech je akákolvek,on inú nemá a bude ju počúvať/....spomaľ,nechaj plynúť čas aj udalosti,netlač na pílu,veci sa vyvinú...

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diewcatqoo
25. feb 2019

Ahoj, mam pocit, ze moc tlacis na pilu. Ak sa k tebe teraz sprava chladne a mas pocit "ze sa to v nas straca", myslis, ze tym, ze si vezmete hypo sa to vyriesi? Nebolo by lepsie ist spolu byvat najprv do prenajmu, ak tak velmi tuzis po tom, aby ste spolu byvali sami? Podla mna je to lepsie, ako si vziat hypo na 30 rokov, po 2 rokoch sa rozist a potom sa handrkovat o peniaze...nemyslis?
Citala som aj tvoje predosle temy a vy mi obaja pridete ako riadni experti.. vlastne vsetci traja: ty, on, aj jeho podarena mamka 🙂

maciatkolulu
25. feb 2019

@marcuskaaa2000 fakt si vysokokvalitné a napíšeš ďakujem za radi?????

mumboo
25. feb 2019

Ahoj, aj ja myslim ze mas este trosku cas. My starsie vieme uz porovnat ake sme boli ked sme mali 22. 🙂) Len kludne dostuduj, najdi si hlavne ineho chlapa, lebo taky ktory sa drzi mamicky v 24 to bude robit aj ked bude mat 34 a ver mi, budes sa s tym pasovat (aj so svokrou) cely zivot. 'To chces? Svadba, üver a deti su vazne rozhodnutie, ktore idu tazko vratit spat.

mumboo
25. feb 2019

a nehnevaj sa na vysokoskolacku mas vázne medzery v gramatike. 🙂)

bodka13
25. feb 2019

Máš 22, si študentka druhého ročníka VŠ ,tvoj príjem je 220€/mesačne ..... nechápem kam sa ponáhľaš
Ako mama ,by som syna tiež od hypotéky odhovarala veď všetko by tahal finančne on a jednoizbový byt nie je extra výhra ak plánujete spoločnú budúcnosť, radšej vydržať kým dostudujes, bývajte v podnájme- odskusajte si ako to zvladnete a potom keď budete obaja zamestnaní môžete uvažovať nad kúpou bytu.

saslavka73
25. feb 2019

@marcuskaaa2000 Ty nemáš rodičov? Prečo sa tak ženieš do bývania s priateľom? Dieťa? To sa pritrafilo? S 220 eurami?

saslavka73
25. feb 2019

Ktovie prečo sa tá ,,svokra,, hnevá. Ktovie ako to celé je. Ja by som sa asi tiež nasrala, keby môj syn býval s nejakou ,,pofidérnou,, babou tým ťa nechcem uraziť, len dedukujem, čo študuje a on ju asi živí a po 2 mesiacoch sa dozviem že baba bola tehotná. Také zvláštne. Alebo ten jej synko jej to nesprávne vysvetlil.
A keby tak bol presvedčený, že chce byť s Tebou, že si chce s Tebou založiť rodinu bojoval by aj čertom diablom nielen s mamou.

saslavka73
25. feb 2019

Mne to príde čo si ho Ty nezatlačila s tým dieťaťom a myslela si si, že aké to bude parádne. Lebo baba študujúca, brigádujúca by nechcela byť tehotná........

saslavka73
25. feb 2019

A mamka ťa odhalila a je zlá, čo? Veď povedz pravdu.......

mala_hobitka
25. feb 2019

@marcuskaaa2000 Svokra sa môže montovať do vzťahu len pokiaľ je jej to dovolené. A ty máš 22, študuješ, zarábaš 220 eur....a chceš riešiť hypotéku? Však doštuduj, nájdi si prácu a potom si kúpte byt. Silou mocou ísť do hypo len aby ste bývali "vo svojom". Akom? Garzónka, jednoizbák? Ak budeš chcieť mať rodinu tak kde budete bývať? A tvoj priateľ zarába skoro 4x viac ako ty. To znamená, že buď budeš platiť svoju polovicu hypo a on ťa bude živiť alebo ty budeš mať svojich 200 niečo eur a on bude splácať hypo. A to ti príde normálne aby to bol byt vo vlastníctve 1/2 a 1/2? No mne nie. Od toho by som aj ja syna odhovorila a pokiaľ by chcel taký byt tak len výlučne v jeho vlastníctve. Študuješ aby si bola finančne nezávislá (časom) alebo aby tvoja rodina mala srdce na mieste? Možno si situáciu opísala zvláštne alebo chybne ale vyznieva to, že nemáš žiadnu predstavu čo so sebou, ako sa uživiť sama tak hľadáš cestu ako by ťa živil partner - dieťa/hypo čokoľvek.

hipuska
25. feb 2019

No, pises ze chce odist lebo mu ide na nervy. Skor by som sledovala skutky ako slova. Podla tvojho opisu hypo si sa bola infor len ty. Nechaj to tak nech za teba zabojuje. Lebo ak sa teraz nepostavi matke sam ( bez tvojho ultimata) neurobi to ani v buducnosti.

bodka13
25. feb 2019

@hipuska o čo má ten chalan bojovať? O splácanie hypotéky a o starosti aby uživil ich oboch? Ak má zdravý rozum nepôjde do toho ( vlastníctvo 50:50) , zabojovať môže o vzťah ,aby si rozumeli ale dôkaz lásky nie je kúpiť byt a odstaviť matku ,aby mala slečna radosť.

@marcuskaaa2000 spominala si , že máte našetrené - koľko máš ušetrené , či rodičia ti niečo dajú ? Koľko stihol ušetriť on ?