Bankomatová karta a nespokojný manžel. Čo mám robiť?

ari1
11. sep 2009

prosím poradte mi, sme s manželom pred rozvodom a robí dost napriek...
dnes skoro ráno vtrhol k nám do bytu a s velkým krikom po mne pýtal moju bankomatovú kartu.
je vedená na moje meno, ale jemu tam v minulosti chodili peniaze z práce, dovolila som mu to, lebo mu začali exekutori strhávat, kedže pil a mínal peniaze a bral si úvery a pod. v práci dal ale výpoved a už mu tam nechodí nič.
ako mám postupovat, ked sa mi to nepáči, nakolko tam chodia detské prídavky na jedno dieta a on si to asi aj preto chce vybrat?
možem to ohlásit ako krádež na polícii ale ako?
takisto aj auto kupoval na moje meno, ale neodhlásil a neprihlásil nikde polroka...
poistky zakladá na moje meno a falšuje moj podpis...je toho viac...
ale čo s touto kartou?

roasha
11. sep 2009

ari,asi by som ju dala zablokovat,a zriadila novy ucet/aj za cenu poplatkov/ 🤐

ari1
autor
11. sep 2009

a nedá sa v banke len zmenit pin? neviete? ja som tam sice už písala, lebo telefon mám len rakúsky doma, ale asi tam budem musiet zájst osobne, ešte mi neodpísali...

zajo79
11. sep 2009

telefonicky zablokovat. ihned!

roasha
11. sep 2009

tu mas aj tel.cislo,volat mozes nepretrzite.
http://www.sme.sk/c/820573/ako-postupuju-banky-...

ari1
autor
11. sep 2009

už aj bežím 🙂 volat

ari1
autor
11. sep 2009

je zablokovaná 😀
vybavené 😀
a teraz čakám na reakciu 😠

gapa
11. sep 2009

ari,
ale aj s tým ostatným treba niečo robiť, lebo v budúcnosti budeš mať velké problémy. Z malých dlhou vedia byť o nejaký čas dlhy velké. Snád ti niekto poradí, ako na to.

ari1
autor
11. sep 2009

áno, už robím, je to velmi tažké...včera som sa vrátila zo zahraničia a mám 14 dní dávat to pomaly do poriadku...
karta je bloknutá, list na prešetrenie mojej zmluvy v poiistovni asi už tie na stole, ešte mi zostáva to neštastné auto...
ale idem k právničke a už sa pripravujem na rozvod...
sú to šoky pre mna, pretože pred dvomi mesiacmi sme žili vcelku normálne, až na tie dlhy, ale tie som mu pomáhala splácat,,onvela pil a vela prepil...ale máme tri deti a presvedčili sme ho na liečenie, pred rokom, a bolo to akože ok. lenže na jar si začal privyrábat s poistkami a úvermi a začal chodit na tie semináre o zdravom životnom štýle a školenia, až sa dostal do rúk možno aj sektárom, inak sa to nazvat nedá, a tí ho dokonale spracovali až do dneškej podoby...
je to šialené...prestal brat antabus, prestal chodit do kostola, začal nezvyčajne flirtovat s kolegynami, ale zato užíva tie ich preparáty akože výživové doplnky ...je pod nimi v pyramíde a robí ako mu prikážu...už je cih...

roasha
11. sep 2009

ari,to ti verim.ja som bola takto zaskocena z kamosky,ktora sa otocila o 180stupnov,ked zacala predavat" super zdrave vyrobky" jednej tusim americkej nemenovanej firmy.dokonca to zaslo tiez tak daleko,ze sa s nou muz rozviedol,fakt sa s nou uz nedalo absolut bavit.tiez by som to prirovnala k vymyvaniu mozgov. 😔

ari1
autor
11. sep 2009

vážne?
ja asi viem ktorá je to firma...všetko MLM, aj táto čínska medicína je MLM, a oblbováky jedna radost...
hovorila som na toto téma s odborníčkou na sekty...zatial nemajú pacienta z tejto čínskej, ale tých amerických tuším áno...to bolo to prvé,. čo ma napadlo...sekta.
no a zrovna som to prezerala, lebo ma zaujímalo zloženie toho jednoho preparátu čo máme doma a čo muž dáva aj synovi užívat...a sú to vlastne čínske húsenice 😀 fúúúj....a dalšie ich prípravky sú sušené divé mravce alebo tuk z úhora 😀 a ja som sa ešte muža pýtala, či tam nemajú aj sušené čínske oči, že by to tam pasovalo....vraj nie 😀
no čo už narobím...tak sme sa natrápili s alkoholikom kým sme trochu nepostavili na nohy a on teraz hybaj do pyramidiek a seminárov o zdravom životnom štýle...je mi to lúto, ale nič nenarobím...ale nedávam mu dlhú životnost...toto nekončí dobre...je mi to lúto...mám s ním tri deti...