Budeme ešte spolu?

veroni_go
14. feb 2016

Dobrý večer. Potrebujem sa vyrozprávať a počuť nestranné, rozumné názory a prípadne aj rady.
4.1 sa so mnou rozišiel priateľ, musela som z neho vytiahnuť čo sa deje prečo je ku mne asi 2 týždne chladný (keď som mu to predtým vravela-vraj som si domýšľala). Vraj ma má veľmi rád, ale nelubi ma, neciti to čo predtým. Nevie čo sa s ním spravilo, vraj som nespravila žiadnu chybu a som užasna. Niesla som to veľmi ťažko, boli sme v kontakte a po 3 týždnoch sa chcel so mnou stretnuť. Stretli sme sa u nás doma, potom ešte prišiel druhýkrat. Pred rodičmi sa tváril akoby sa nechumelilo, akoby sme boli spolu, pohladkla ma, pritulil sa. Pre mna to bolo ťažké, pretože ho nadovšetko lubim. Povedala som mu aby sme prerušili kontakt, aby porozmýšľal o tom, pretože od rozchodu si bol čoraz viac neisty a nevedel čo chce. Nech si skúsi či je to to čo chce, pretože ked sme v kontakte tak mu nemam začať kedy chýbať. Ale brala som aj možnosť že ak je už rozhodnuty tak nech mi pobali veci, budem rešpektovať jeho rozhodnutie. On mi povedal že mi všetko davno povedal a zatial sa nič nezmenilo. Ja som za cely mesiac dala tolko energie do toho aby sa to napravilo, že už nevladzem. Neboli sme v kontakte iba 5 dní, pretože včera sa mi večer ozval či mam chvilu času, ja som bola na plese tam som sa iba spýtala že čo chcel a on že ma chcel vidieť. Dnes mi volal, že čo robim lebo že už ma auto doma z opravy a že ho skuša tak že je tu u nad kde ja bývam ( 60 km vzdialenosť, fakt nahoda že iba skuša). Tak sme sa stretli, rozprávali sme sa o bežných veciach, nie o našom (ne)vzťahu a ani som mu nedala najavo že som stále z toho hotova. Končilo to tak že by niečo potreboval od mojho otca, tak som povedala že nech pride za nim v pohode a on sa opýtal či sa nebudem hnevať keď pride. Rozlučili sme sa bez ničoho len tak a mna doma znovu prepadla ľútosť. Stale verim v to že sa spamäta a budeme spolu, ale neviem čo teraz robiť či znovu prerušiť kontakt lebo mi piše znovu. Moji rodičia nevedia že nie sme spolu, jeho rodina tak isto nie pretože on take veci s nikym nerieši, okrem svojho bratranca, ktorému povedal že mame krizu. Klame ich, ako by nemal dosť odvahy povedať im pravdu, bojí sa ich reakcie a mne to dava nádej že to ešte neuzavrel. Máte skusenosti s takýmto niečim? Už som z toho zúfalá. Má 29 rokov, čiže nie je to nič pubertalne ( ak nemaju aj vtedy pubertu :D) . Ďakujem za všetky názory 🙂

timea7
15. feb 2016

@deny81 to mám najradšej takého vola, čo chce, aby aj po rozchode zostali v kontakte, neuvedomuje si, ako tým tomu druhému jatrí rany, lebo ten ho možno miluje 😒 😒 😒

oslo1
15. feb 2016

@timea7 ja vzdy hovorim, ze chlap, hmmm, to je diagnoza 🙂

timea7
15. feb 2016

@oslo1 tak ja si to nemyslím 😉 😉 😉 😉

oslo1
15. feb 2016

@veroni_go
tu mas najnovsiu verziu: http://www.amazon.co.uk/The-New-Rules-generatio...
da sa stiahnut ako kindle
Ja som mala starsiu verziu. Kniha ide priklad za prikladom a presne ti povie, kde robis chybu.

Co sa tyka toho pitia cez vikend, uzi si to, ked prekrocis 30tku, tak o 11 si budes lepit oci, aby ti drzali otvorene 🙂

Co sa tyka rodicov, oni si posomru, ale ty si ich dcera, teba lubia, maju na srdci tvoje stastie, tak to ber tak.
Prajem vela stastia 🙂

unicornlady
15. feb 2016

Inak, celkom fajn prednášky o vzťahoch má Zdenka Blechová (na youtube nájdeš videá), niečo pre inšpiráciu a porozumenie

deny81
15. feb 2016

@timea7 moje slova ;) ale povedz to niekomu, kto to nezazil a rozchod nie je z jeho podnetu. po skusenostiach - kopnut rovno do guli. ale tiez sa mi teraz dobre pise, ked uz som z toho vonku :D btw skoda ze to ti na druhej strane nepochopia a nepoucia sa.
@veroni_go stale ma pocit ze si moze dovolit ti hovorit do zivota a nebodaj ta sudit? dobre robis ked chodis s kamartmi/kami von. bolest prejde a zistis, ze sa len dobre stalo. A rodicia - bola by si prekvapena, ze oni su radi hlavne z teba a nie z tvojho priatela - je pre nich dolezitejsie tvoje stastie ako to, aby si sa pri niekom trapila. vela entuziazmu do novych dni ;)

timea7
15. feb 2016

@deny81 vieš inak to človek vidí v 23 rokoch, inak, keď má raz toľko, dnes by mi taký tĺk nestál za to, aby som sa ním zaoberala viac, ako jeden deň. Keď ma už nemiluje, nezbláznim sa z toho, ani nepôjdem skočiť z mosta.

cerez
15. feb 2016

@deny81 Ja s timea7 súhlasím. Ja som to naopak zažila. Bolí to neskutočne. A najhoršie bolo, keď sa so mnou bývalý neustále po rozchode kontaktoval. Dávala som sa dokopy pomaly 2 roky. Preto z dobrej skúsenosti poradiť od všetkého sa odstrihnúť a nedávať mu priestor. V podstate on teoreticky neukončil vzťah a preto nemá pocit, že niekoho trápi.

yasamin
15. feb 2016

Neviem no mne to príde tak ze si je tebou moc istý a kedy prezvoni vtedy čaká že dobehnem možno aj nejakú spoznal no teba drží ako zadné dvierka

timea7
15. feb 2016

@cerez ja som to našťastie nezažila, ale dokážem si predstaviť, ako takej žene asi je...ako sa stále umára tým, kde urobila chybu a prečo práve ona, čo mohla urobiť, povedať inak, robí si zbytočné nádeje, že možno sa to zmení, on príde na to, ako ju neskutočne miluje 😝 😝 😝 😝

natalym
15. feb 2016

@veroni_go Sa Ty na neho vyser, moja. Nech sa strčí do riti. Budeš šťastná, ale nie s ním.
Nedvíhaj mu telefón, keď príde povedz, že nemá čas a pod. Taký debko.

maria1989
15. feb 2016

@natalym ty ale že aké máš trefné odpovede 😀 skúsenosti sa nedajú ničím nahradiť

natalym
15. feb 2016

@maria1989 Veru skúsenosti.
Pro jedno kvítí slunce nesvítí. Či ako sa to.......

katuliena82
15. feb 2016

@timea7 takemu volovi to asi robi dobre, jatrit rany..ja som tiez za uplne odseknutie kontaktu

maria1989
15. feb 2016

@natalym presne tak. pche. 😀 neznášam takýchto trtov, čo nepovedia čaji jasne a stručne, čo a ako. blee.

deny81
15. feb 2016

@timea7
@cerez jasne baby, tiez suhlasim s tym, aby dal chalan svaty pokoj. sama viem, ze aj mna ked takto natahoval rok po rozchode, tak som sa nikam neposunula, v podstate som nevedela na com som, az raz sa mi to podarilo, po roku. takze ano, nech ten jej si ide gule macat dakde inde, jej to otravovanie vobec nepomoze.
@veroni_go isto sa na neho vyser, ano, zazili ste spolu vela, (ja som s byvalym bola 5 rokov), ale poviem ti tajomstvo - vacsinou si to prezivala len ty, lebo on sa nechal iba unasat prudom a nema svoj nazor. teraz ma drsne reci, lebo vie ze ich nemusi splnit. len je debil, ze ta nenecha na pokoji. a tym "ze som ti uz vsetko povedal", by som s nim vyrazila dvere. prepac, asi som do toho preniesla moj nazor na byvaleho :D heheh

anetkaadamko
15. feb 2016

určite ho pošli do P....ečka.....

laretta
15. feb 2016

@veroni_go

Pride mi to cele divne. Podla mna za tym nieco alebo niekto je. A sam si nie je isty ci robi dobre a tak mozno situaciu zatial testuje. Mne to pride tak akoby si ta drzal v zalohe, keby nieco. Ocividne ta ma stale rad a mozno s tebou aj rata do buducna ale nieco alebo niekto to momentalne brzdi.

Ja na tvojom mieste by som s nim dala rozhovor na rovinu. Ziadna kriza, ziadne klamsta, bud sme s polu alebo nie. Nech ti da pokoj, ked ste rozideni. Nikto nehovori ze uz nikdy nemozete byt spolu ale nechala by som to teraz tak, ked v tom nema jasno tak nech si to vyjasni. Dat mu aspon par mesiacov bez kontaktu a potom sa uvidi. Samozrejme riskuje tym, ze ty medzitym stretnes niekoho ineho....

timea7
15. feb 2016

@laretta jasné, že si ju drží v zálohe, sviniar. Mne by stačila veta, že ma nemiluje....čo očakávať s mužom, ktorý ma nemiluje, aký vzťah? Že ma bude milovať, keď už nebudem mladá žaba, ale unavená z dvoch detí, nevyspatá s kruhami pod očami, staršia....toto fakt nemá budúcnosť. 😒

laretta
15. feb 2016

@timea7

ano, vystihla si to, je to sviniar...

timea7
15. feb 2016

@laretta a to snažím nebyť vulgárna 😀 😀 😀 😀 😀

laretta
15. feb 2016

@timea7

aj mna napadli uplne ine vyrazy ale budme slusne, ved sme na mamickovskom fore 😉

veroni_go
autor
15. feb 2016

@laretta ja som mu písala predtym ako som prerušila na ten čas kontakt, že sa chcem stretnuť a porozprávať sa o tom riadne, nie si dopisovať ako puberťaci lebo keď je pri mne tak sa tvari ako keby sa nič nestalo, a že sa neviem tvariť ako jeho kamaratka, neviem tak žiť je to trapenie... a on mi na to napisal to že mi už dávno všetko povedal, a že ked nechcem byť kamaratka tak on s tým nič nerobi :D tak som mu povedala že chcem jasnu odpoveď nech sa mi neozýva kým nebude jasne vedieť čo chce.. ozval sa a pri tom so žiadnou spravou :D :D

anetkaadamko
15. feb 2016

@veroni_go za 10 rokov....(staršia, skúsenejšia),.....si povieš, že aká si bola "blbá"......že si sa znižovala k jeho "hre"

nikuliak
15. feb 2016

@veroni_go Na tvojom mieste by som okoliu aj rodicom povedala pravdu, takto si myslim, ze mu to vyhovuje, lebo ma zadne vratka. Normalne rozchod (aj tak uz rozideni ste), vsak kamaratsky sa strrtnut mozete a keby sa chcel vratit, tiez to mozes zvazit. Ale povedat pravdu asi. Ulavi sa ti podla mna.

timea7
15. feb 2016

@veroni_go veď ti dal úplne jasnú odpoveď, chce byť s tebou kamarát, to je všetko. Oznám všetkým,,že ste sa rozišli a kašli na neho. Ty sa nemusíš tváriť ako kamarátka, ty máš právo s ním nikdy neprehovoriť, ignorovať ho, on zranil tvoje city a ešte si dovoľuje sa s nimi zahrávať aj ďalej. Ja by som naopak u kamarátky povedala pravdu - predstavte si, že si ma XY nechával ako zálohu a ešte po mne chcel, aby som sa k nemu správala ako kamarátka. Ale najlepšie pre teba by bolo, keby si ho navždy vyčiarkla zo svojho života, nekontaktovala, nebavila sa s ním, okrem odpovede na pozdrav a hotovo. Na čo sa týrať?

jeennyv
15. feb 2016

@veroni_go podla mna by ste si obaja mali ujasnit co chcete...ja napr. nie som typ cloveka, co mu napluju do oci a povedia,ze prsi ako sa vravi...inicioval rozchod, tak ja by som prerusila kontakty a nech si ide..ono podla mna bud je v tom niekto iny alebo neviem ako dlho ste spolu, ale su ludia ktorych po case vztah a dajme tomu stereotyp omrzi, ale pridu na to,ze stratia istotu tak radsej ostavaju ci preslapuju na mieste..tym chcem poveda ze ex sam nevie co chce, a tak vzhladom na vas vztah ta stale nechava v takom ocakavani a namotavke...ja by som mozno aj dala ruku do ohna ze to, ze keby prisla nejaka "lepsia" rychlo dostanes zbohom...ma uz dost rokov, ale sprava sa on aj ty ako pubertiaci, prosto nestretavajte sa a nech si kazdy ujasni co chce...inak ja neuznavam to, ze ostanme kamarati...to stale potom niekto v sebe zivi nadej a tak sa nikdy nikto neodputa...ja sa s poslednou mojou epizodkou nebavim uz tri mesiace a tak je dobre....

lubkavargova1
15. feb 2016

ach tie "pauzy" vo vztahoch.....inymi slovami povedane - koniec....
Pekne si poplakat, zjest velku coko a potom sa zbavit jeho veci...neboj to preboli...
A co ze si das vinko s kamoskami??? To teraz akoze nemozes a budes panenka maria???? Ked ti chuti, tak si daj...no dobre, az do takeho stadia ze stieskat sa nemusis, ale kludne si daj...proste na co mas chut, tak si dopraj 😀