Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Budúci švagor - katastrofa

Rodina
nutelka21
28. máj 2020

Ahojte..prosim vas o radu.Mam mladsiu sestru,ktora uz nejaky cas (6rokov) chodi o 17 rokov starsim chlapom.V podstate ide o to,ze jemu tiahne na 50tku a ona nema este ani 30. Aby ste sa dostali do obrazu (ako 50nik byva stale so svojimi rodicmi,nikdy nechcel a nemal nic vlastne,ze on sa zadlzovat nechce..ci uz auto,byt..nikdy nemal stalu pracu,vzdy len nejake brigady,sezonne prace,vzdelanie ledva SS..) a mam podozrenie ze si chce vziat moju sestru..Ona si nasla super pracu,on ju v tom absolutne nepodporuje,iba hejtuje aj pocas jej studia na skole,ze naco chodi do skoly atd..Absolutne nie sme s nim nadseni,nikto z rodiny..on s mojou sestrou manipuluje,vtiera sa jej do zadku aby ho neposlala do riti..,vzdy ju nejako sladkymi recami opanta.Sestra byva s mamou,on si vzdy pride na vikendovky,moja mama (skoro rovesnicka) mu perie,vari..zivi ho..proste sila..sestra SA vzdy naserie,ked jej dohovarame,ze tenntypek neni pre nu..nech preboha si otvori oci..Este som sa naposledy dozvedela,ze platila za neho nejake dlhy...proste ona je uplne hlupa..ja som kvoli nemu odisla z domu,lebo sa mi protivil...mama si na toho debila uz zvykla,tiez jej sto krat dohovarala ale nic nepomohlo,vzdy sa sestra rozrevala,ze sme proti nej.teraz ked mam pocit,ze ju chce poziadat o ruku,ma chytila panika ako jej pomoct..ako jej dohovorit preboha ze nech sa na neho vykasle,ze nech si najde Ku sebe rovneho...ale ona nechce nic pocut...co by ste mi poradili,ako jej dohovorit..ja uz neviem..nechcem,aby si pokazila zivot...

misha666
28. máj 2020

"komu neni bohem dano, v apatice nekoupi" myslim ze uz si sa jej snazila dohovorit dost...tu uz len pomoze ked tvoja sestra "spadne na usta" az potom vsetko pochopi...

gladys_07
28. máj 2020

no myslim, ze zamilovanej zene mozes dohovarat co Ti hrdlo raci a nic sa nezmeni. Mozes tu akurat byt pre nu ked padne na drzku...skor ci neskor.

deti95060810
28. máj 2020

nepomôžeš.... ak nechce sestra, vy všetci nezmôžete nič. Sestra musí len padnúť na hubu aby videla koho má vedľa seba....
Zaľúbený človek - hotové nešťastie....😉

daganov
28. máj 2020

@nutelka21 tvoja sestra je dospelá, že sa nechá niekým opinkať, je jej rozhodnutie. Ty jej môžeš povedať svoj názor, ale to je tak asi všetko, čo môžeš urobiť. Kritizuješ jeho, že býva s rodičmi, ale tvoja sestra tiež býva s rodičmi. A tvoja mama mu perie, varí, živý ho? Ako môže mať tvoja sestra zdravý úsudok, keď ho nemá ani mama? V prvom rade by si si mala zobrať do parády mamu. Ak si chce sestra dohúkať život, nech sa páči. Ale domov ho vláčiť nebude. Bodka.

nutelka21
autor
28. máj 2020

Praveze na zaciatku sme si povedali,mlada,sprosta,zalubena..ze ju to prejde..ale on chodi pre nu do prace aby nemohla na nikoho natrafit,nikam ju nepusta,s najlepsou kamaratkou stratila kontakt,lebo aj ona jej chcela otvorit oci a nakoniec ju on tak proti nej zmanipuloval,ze uz sa nebavia aj tri roky...ona nic nevidi..Len vsetci su proti nim

daganov
28. máj 2020

@nutelka21 zasiahnuť musí tvoja mama, síce sestra bude mať pocit, že je proti nej celý svet, ale možno čím skôr padne na hubu, tým skôr sa jej otvoria oči

nutelka21
autor
28. máj 2020

@daganov tak je rozdiel cerstvy absolvent,ktory byva s rodicmi ako nikdy neosamostatneny 50 rocky chlap...mama uz zakrocila na zaciatku,avsak nedostatocne..teraz sa on uz Citi ako doma..uz mu chybal len trvaly pobyt..uz to je horsie dostat takeho cloveka prec,ktory je zakoreneny nejaku dobu..my sme sa kvoli nemu nejaku dobu nebavili,nechcem to zopakovat znova,ze kvoli chlapovi nebudem komunikovat so sestrou...

mila23
28. máj 2020

no bud sa mama proti tomu postavi a prestane zivit sestrinho frajera alebo si zvykajte,ze sa k mame a sestre nastahuje a mama bude zivit a robit sluzky obom
sestre nedohovoris, ona je zaslepena, musi mama zakrocit. Ziadne vikendovky u mamy, a ak bysa chcel nedajboze nastahovat - nech sa osamostatnia. Ak bude vsetko tahat sestra a on ju bude este obmedzovat...nuz, je dospela....

otazka1
28. máj 2020

No poviem ti, ze poznam jednu takuto takmer rovnaku situaciu a veruze vela ludom sa rozum zastavuje. A dotycnej mama si fakt doteraz nijako nepomohla, skusali vselico mozne, aj zakazy aj dohovaranie ale slecna je dospela..tvojej mamine iba odporucam cim skor prestat so servisom..a urcite aj s platenim dlhov a najlespie by bolo vyhostit z domu. takyto chlapi nie su bohuzial nic výnimočné. Velmi zla situácia

diaalex
28. máj 2020

@nutelka21 podľa mna by mala vaša mama vyhodiť z domu svoju dcéru, nech ide k priateľovi a vtedy len uvidí ako sa on o ňu postara... alebo keď príde k Vám na víkend nech tvoja mama spoplatní pranie, žehlenie, varenie a pod veci (veď nie je v hoteli).,, sú to radikálne kroky, ale keď po dobrom to nešlo, tak iné neostáva ...

daganov
28. máj 2020

@nutelka21 môžem sa spýtať ako mama zakročila? By som na jej mieste sestru posadila a povedala jej, že je na najlepšej ceste si zničiť život, to ovplyvniť bohužiaľ nedokážem, ale jej amant bol u nás naposledy minulý víkend. Vyriešené. Ak to mama nedokáže, nezmôžeš nič. Neviem, či si vydatá, máš partnera, ak áno, nasáčkovala by som sa k mame v sobotu a povedala jej, že očakávam rovnaký servis pre môjho partnera, aký robí sestrinmu. Chápem, že ti je zaťažko prerušiť so sestrou kontakty, ale tie tak či tak dobré nebudú. Ja by som sa bez obalu toho jej priateľa spýtala, či mu nie je trápne sa nechať obskakovať, nemať nič vo svojom veku a využívať dobrotu mojej sestry.

martina1201
28. máj 2020

@nutelka21 ahoj ťažká to rada, jedine sa porozprávať s ňou že ako si to ďalej predstavuje, že má dobrú prácu a že by bolo dobré sa osamostatniť. Tiež treba aby mama zasiahla takým spôsobom, že keď príde na víkend mladý muž dostane do ruky tašku vo dverách a bude vyslaný do obchodu nech kúpi mäso, zeleninu a potraviny čo treba na víkend na varenie, jasné že bez peňazí, nech nakúpi za vlastne. Však 8 dní je štvrť mesiaca, to nemôže len tak byť živený nikým iným. A sestra nech ostane doma že treba pomôcť mame s niečím. Ak sa mladý ohradí alebo sestra že prečo má on nakupovať, tak treba s kľudom angličana povedať že 8 rokov živiť človeka cez víkendy a ešte mu aj prať a po ňom upratovať je dlho a že kto tam chce bývať musí aj prispievať. A sestre nedovoliť aby prispela za neho, nedaj Boh ešte nakúpila a zaplatila. Predpokladám že sestra mame prispieva na nájomné a stravu, že to všetko neťahá len mama zo svojho príjmu. Tak isto si mama musí nastoliť pravidlá že ak sa cíti byť už doma, bude v domácnosti aj pomáhať. Treba ho nechať vyniesť smeti, vyluxovat alebo pozametať, pomôcť očistiť zeleninu a podobne. Návšteva toto robit nemusí, ale návšteva nechodí pravidelne každý týždeň a neostane 3 dní....

nikyball
28. máj 2020

Nehnevaj sa, ale tvoja sestra tiež asi nie je úplne ok aj keď si odmyslíme , že ju opantal takýto človek. Aj keď býva u mamy , dobre chápem, ale aby ich mama živila ,prala a varila? V prvom rade by som zatrhla toto,.ved to su ako na bezplatnej dovolenke. A sestre ako dospelej žene nevadí že mama im napríklad perie??! Nech ide pekne sestra k nim bývať, keď mu bude prať špinavé ponožky a za chrbtom bude počúvať svokru, zobudí sa aj ona.

nutelka21
autor
28. máj 2020

V utorok dosiel a povedal,diky mami ze si mi zozrala sunku...(ona si ju kupila)..ze mu nenechala,ked vedela,ze pride na" jednodnovu "prespavacku....

evita2222
28. máj 2020

@nutelka21 30ročná je čerstvý absolvent?

nutelka21
autor
28. máj 2020

@evita2222 27rokov ma,bola jeden rok v zahranici..

nutelka21
autor
28. máj 2020

To este jej 3 roky zatajoval kolko ma rokov..oslavoval narodky,mal 40r. A dal si sviecky ze 35.psycho

nikyball
28. máj 2020

@nutelka21 si si vedomá že keď mu bude mamina tolerovať takéto narážky tak sa to bude stupňovať a bude si dovoľovať viac a viac

No tak keď toto robí dospelý človek vážne je psycho to sa sestra zaňho ani trochu nehanbí?

daganov
28. máj 2020

@nutelka21 pozri, keď si niekto nechá skákať po hlave, je to jeho problém, či je to tvoja matka, alebo sestra. Nemám už viac k tomu čo písať. Prerušila by som kontakt s obidvomi, nech sa v tom vymáchajú obidve.

loginexistuje
28. máj 2020

no tak poriadok nech urobi mama aby jej nejaky odkundes povedal ze mu zozrala sunku co si kupila taku este nehrali
ak si ho sestra privedie na prespavacku tak sestre nech mama vyuctuje stravu a poplatok za prespanie vodu elektriku za neho alebo nedovolit
a dufam ze sestra mame prispieva na domacnost

barb06
28. máj 2020

to je sila ... mama by mala tvojej sestre povedať, že si neželá, aby k nim chodil a ak sa jej alebo im nepáči, nech sa teda sestra presťahuje k nemu; ťažko povedať, či by som riskovala, že sa sestra urazí a preruší s vami kontakty, nevedela by som sa rozhodnúť, či je to horšie ako to ďalej tolerovať a prizerať sa tomu

jaass
28. máj 2020

@nutelka21 sestrin chlap není náhodou psychopat? Kokos keby ja som niečo také mala riešiť tak ho vypičujem, že má 50 a nemá kde bývať? Bál by sa ma potom asi, čo by som mu ja povedala.

Ale na druhej strane, je to tvoja sestra, je super, že jej chceš pomôcť ale keď ona nevidí aký je tak to ťažko. Možno je naivná. Moja kamarátka má povahu, že je naivná - mala 3 roky priateľa, ktorý ju strapnoval všade a kričal na ňu. Ona ho milovala. Ale jej rodičia vtedy zakročili. Rozbili im vztah a jej otec mu povedal, že ho ešte raz uvidí, tak ho zastrelí.

kofolala
28. máj 2020

No ja by som sa prvomrade vykaslala mu robit doma okolo zadku .Nechapem preco to robi tvoja mama a este on nieje vo vlastnom dome ..vobec nechapem preco aj u vas byva ??Asi by ma slaktrafil.,nech si ziada dveru o ruku ked si zabezpeci vlastne byvanie a buducu rodinu a nie toto...hned by som ho vyprasila dokelu urcite...sorry za vyraz
No a k sestre ..dohovorila si uz dost ,ak sa sam zabezpeci a bude to pokracovat ,tak to uz len ona musi prejst skolenim popalenia

martina1201
28. máj 2020

@nutelka21 to by bolo posledné čo by povedal. Otvorila dvere a vyhnala ho von. Aké zozrala mne keď si ona kúpila? Fu by v Tom momente letel

kucikuc
28. máj 2020

Je to zbytočne dohovarať moja sestra po 40 zblbla sa zaľúbila sme jej dohovarali. I tak sa rozviedla šla si zanim a deti bývajú u oca síce stará sa aj ona ale... Z našou rodinou sa prestala úplne kontaktovať všade nás blokla 🤷‍♀️

eliska13
28. máj 2020

2 nesamostani jedinci o ktorých sa stará tvoja mama všetkým to asi vyhovuje.Sestra sa sama spamätá nestaraj sa do toho budeš najhorsia

katty2012
28. máj 2020

@nutelka21 neviem preco chces silou mocou riesit sestrin vztah. je to taka neziadana akoze pomoc, a je jasne, ze cim viac budes tlacit ty, ty viac sa bude branit sestra. nechaj ju zit tak, ako chce ona. i keby mala mat za muza - podla teba - toho najvacsieho idiota sveta. nikomu z nas sa nepaci, ked sa nam snazi niekto pomahat, ked my tu pomoc neziadame, nepotrebujeme, ani nechceme.

minka80
28. máj 2020

Treba naňho nachystat dáku kulehu a aby ho prichytila sestra a možno jej to otvorí oči a, dá vám konečne za pravdu.

dusankomoj
28. máj 2020

Sestra býva s mamou, alebo u mamy? Prečo mamina toleruje také správanie v jej dome?

luuubik
28. máj 2020

Ja ked citam o takychto lenivych, vypocitavych, drzych zmrdoch, hlava mi to neberie. Presne, ako uz bolo povedane, ked uz so sestrou nie je rec, teba a tvoju mamu nik nenuti ho akceptovat a uz vobec nie ho vydrziavat. By mi taky niktos zadrel to s tou sunkou, moja odpoved na mieste mamy by bola, ze takto sa moze rozpravat max. so svojou matkou, ak mu to ona dovoli a ze nie je uz nabuduce v mojom dome vitany - a to nielen kvoli tejto jednej prihode. Bodka. A neda mi k sestre. Takato zaslepenost mi sedi skor k nejakej -nastke zo socialne znevyhodnenej rodiny a nie k vzdelanej zene nedaleko k tridsiatke. Viem, ze laska je slepa, ale preboha - je studovana, bola aj v zahranici a ma uz aj vek, aby trochu bola v obraze... Ak by bol dotycny pre nu hoci aj neodolatelny ako Brad Pitt nech si nim uzije, ale nejaky vazny vztah s tymto muzom? Lenivcom, ktory ju len depta? Je dospela, svojpravna, nech si urobi, ako mysli, no nech pamata na to, ze za mnohe chyby sa v zivote plati velmi draho. A casto - to je na tom najsmutnejsie - platia aj uplne nevinni, napriklad deti...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre