Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Budúci švagor - katastrofa

Rodina
nutelka21
28. máj 2020

Ahojte..prosim vas o radu.Mam mladsiu sestru,ktora uz nejaky cas (6rokov) chodi o 17 rokov starsim chlapom.V podstate ide o to,ze jemu tiahne na 50tku a ona nema este ani 30. Aby ste sa dostali do obrazu (ako 50nik byva stale so svojimi rodicmi,nikdy nechcel a nemal nic vlastne,ze on sa zadlzovat nechce..ci uz auto,byt..nikdy nemal stalu pracu,vzdy len nejake brigady,sezonne prace,vzdelanie ledva SS..) a mam podozrenie ze si chce vziat moju sestru..Ona si nasla super pracu,on ju v tom absolutne nepodporuje,iba hejtuje aj pocas jej studia na skole,ze naco chodi do skoly atd..Absolutne nie sme s nim nadseni,nikto z rodiny..on s mojou sestrou manipuluje,vtiera sa jej do zadku aby ho neposlala do riti..,vzdy ju nejako sladkymi recami opanta.Sestra byva s mamou,on si vzdy pride na vikendovky,moja mama (skoro rovesnicka) mu perie,vari..zivi ho..proste sila..sestra SA vzdy naserie,ked jej dohovarame,ze tenntypek neni pre nu..nech preboha si otvori oci..Este som sa naposledy dozvedela,ze platila za neho nejake dlhy...proste ona je uplne hlupa..ja som kvoli nemu odisla z domu,lebo sa mi protivil...mama si na toho debila uz zvykla,tiez jej sto krat dohovarala ale nic nepomohlo,vzdy sa sestra rozrevala,ze sme proti nej.teraz ked mam pocit,ze ju chce poziadat o ruku,ma chytila panika ako jej pomoct..ako jej dohovorit preboha ze nech sa na neho vykasle,ze nech si najde Ku sebe rovneho...ale ona nechce nic pocut...co by ste mi poradili,ako jej dohovorit..ja uz neviem..nechcem,aby si pokazila zivot...

puklica13
28. máj 2020

To ze je segra zalubena a ma klapky na ociach (aj ked 6rokov je fest dlha doba) sa pochopit da...ale preco prekristoverany toto toleruje tvoja mama???? jej treba dohovorit..parazita nech posle kade lahsie..mozno aj segra potom skor pochopi ze je to len prizivnik...mne by povedal, ze som mu nieco zozrala a taku by dostal ze by dvere netrafil

nutelka21
autor
28. máj 2020

@puklica13 neviem,ona je uplny introvert.mne sa chodi stazovat ze ju z neho jebne ale jemu nevie povedat.stale ze"a co mu mam povedat"..nechapem.

marca12
28. máj 2020

Tvoja sestra musi padnut na hubu a potom zisti. Mozes jej dohovarat,ale cim viac do nej hustis,tym viac ju to puta k nemu. Poznam par zien,ktore si nedali povedat a padli na hubu a zistili same, s kym zili. Ale inak to on pride na vikend a mama mu akoze perie jeho osrate slipy???? To si nevie zobrat zo sebou domov svoju nadielku pradla z vikendu?

nutelka21
autor
28. máj 2020

@marca12 no chodi obcas s igelitkou..ja mam este co svojej izbe nejake saty aj moj manzel co sme si nezobrali pri stahovani...a minule sme boli v nedelu na obede u mami a on sedi v manzelovych teplakoch a v mojom tricku..ze si pozical,ze ved aj tak to nenosime...akoze sila...

sardinka32
28. máj 2020

@nutelka21 Chybu robí Tvoja mama...obsluhovať cudzieho chlapa, lebo dcérenka reve...no sorry...nech idu spolu bývat a tam pekne zistí všetky jeho nedostatky. Ked bude takto obskakovany, budú si zit v idylke, balnke...pride na to, az uz ked bude za neho vydata. Co sa tyka sestry, cim viac budes proti nemu brojit, tym viac ho ona bude obranovat. Treba na to ist takticky...tak, ako som pisala. Nech pekne, ked chcu byt spolu, tak sa o seba aj staraju.

kofolala
28. máj 2020

@nutelka21 jemine🤦🏻‍♀️ no ja neviem kde vasa mama bere silu na toto,.ked je sestra introvert tak aspon vidis ze berie si od vas nazory ,len asi sama nevie povedat jemu nie .Treba sa s nou rozumne porozpravat zavolat si ju sadnut a argumentovat a predostret jej to co ona mozno nevidi pred oci,popripade ake nasledky by to malo dobuducna.Neviem kolko mala vztahov a co prezila,ale tento vztah dufam nebude brat natolko vazne,ze aj keby pred nou vytasil prsteň ona mu povie ano.Dufam nie ..preto treba s nou dat rozumnu debatu,kludne aj vserky tri s mamou,mimo toho parazita ,kde bude klud aj keby to boli dve hodiny rozpravania .Dokym je este čas

dazdovka
28. máj 2020

@nutelka21 dotlacte ich, nech idu spolu byvat, alebo nech idu spolu niekam na dva tyzdne, kde budu sami, este pred svadbou, nech zistia ako si rozumeju, ked su uplne odkazani jeden na druheho. Idealne by bolo, keby boli vystaveni nejakemu extremnemu zazitku, vtedy by videli ako ten druhy reaguje v nepredvidanej situacii, ako sa dokaze zachovat... Odporucam strategiu, trvat na tom, aby sli aspon na cas do podnajmu, nech ziju spolu, verim ze sa sestre oci otvoria.

nutelka21
autor
28. máj 2020

@dazdovka to sme uz skusali ale on sa vzdy ohradza,ze nebude platit za podnajom,ked ma mama velky dom na dedine...

puklica13
28. máj 2020

@nutelka21 skusali??? nehnevaj sa..ale aby mama zivila 2dospelych ludi...mne to rozum neberie..to segra nema vsetkych 5 pokope?
len kym si nedupne mama, tak ty nic nezmozes..ja by som na jej mieste pytala prispevok..na energie, na byvanie a pokial chodia vyjedat chladnicku tak aj na stravu...v opacnom pripade adieu

puklica13
28. máj 2020

@nutelka21 a este jedna vec...pises ze si "pozical" vase oblecko..a co si mu na to povedala? ci nic? lebo ja by som ho z toho vyzliekla ani by sa nestihol obzriet...u mojich rodicov prespavala takto sesterka, tiez si pozicala mje veci bez opýtania..ale iba raz..normalne som jej Oznamila, ze si nezelam aby nosila moje veci a nech sa ide laskavo prezliect do svojich....keby prisla a spytala sa mozem? nemam problem...ale takto drzo...

dazdovka
28. máj 2020

@nutelka21 tak sa zložte na nejaké týždenne ubytko, akože wellness pobyt, ale že úplne v rozpadajucich sa kúpeľoch niekde na Sibiri, nech si siahnu na niečo špeciálne, čo ja viem, alebo ich zoberte na hrebenovku Nízkych Tatier, alebo Veľkej Fatry s prespanim v utulni, ziadne pohodlie, len čistá hlava a vlastné schopnosti, ak je schopný, tak sa ukáže jeho dobrá stránka, ak je blb, tak dievča zbadá, co je zac...

sidicek
28. máj 2020

@nutelka21 mňa zarazilo to, že tvoja mama mu posluhuje a dokonca poipustila, aby jej druhá dcéra - ty, koli cudziemu chlapovi odišla z domu.

baccio
28. máj 2020

@nutelka21 tak sa s mamou spojte.V dohodnutý čas choď k nej keď tam budú obaja a peknevim povedzte že musia ísť do vlastného lebo tu už bývať nemôžu.Bodka .On ak chce ženu tak nech sa o ňu postará.Nie že jej matka sa má starať ešte aj oňho. Výhovorky typu nebudem platiť nájom ak vy máte dom sú nemiestne.To nieje jeho dom ani vy nieste jeho rodina aby mal právo tam byť alebo prespávať.Je to dospelí chlap prepaana....pre dobro tvojej sestry a aj tvojej mami ..on musí ísť z domu preč a mať zakázané prespávať.Vies ako sa vraví Môj dom moje pravidlá...to musíš vytĺcť do hlavy tvojej mame.Dcera je dcéra....ale cudzí chlap tam Ema čo hľadať a kadečo si nárokovať. Dovolil by si toto tvoj manžel? A to je už oficiálne v rodine.Hmmm? Netreba to riešiť ani krikom ani so zlosťou ale rázne...nenechať sa zastrašiť alebo obmäkčit. Deťom nie vždy vyhovieme vo všetkom čo si zmyslia ale vieme ze je to pre ich dobro. Tu nech to platí dvojnásobne.

veronika33
28. máj 2020

@nutelka21 stále si nenapísala, čo tvoja mama, aké kroky doteraz podnikla, skúste s mamou hodiť nejakú "poradu" a dohodnúť kroky, napríklad nech mu zatrhne prespávačky v jej dome, čo mu mama povedala na tú poznámku so šunkou? ako reagovala?

juliet86
28. máj 2020

akoze... ak mama vlastni dom. dcera ma 30. nech sa odstahuju osamostatnia. to sestre nevadi ze nemaju sukromie??? ja ked si predstavim ze dcera dovedie debila.... no nedovedie 🤣 ja som mala debila aj segra ale nastastie sme si ho nenastahovali k rodicom a nezobrali a teraz mame normalnych muzov

kitycat
28. máj 2020

Ja byt tou tvojou mamou okamzite poviem drahej dcere aby na vikendy chodila k nemu....tvoja sestra je mozno puca, ale mamina hadam nebude obskakovat aj jeho? Nech mu operie jeho mama a sestre tiez...mozno vtedy ju kopne realita!

eliska13
28. máj 2020

@nutelka21 no tak najlepšie roky bude s nemehlom s ktorým asi ani nebude mať deti a potom bude vyplakavat.To nezmenis iba sestra musí zistiť, že to nemá význam asi jej ho je ľúto, alebo čo....Bože veď je od nej oveľa starší on by ju mal ťahať dopredu a nie ku dnu

tykat
28. máj 2020

@nutelka21 "...vtiera sa jej do zadku aby ho neposlala do riti..," 😂😂😂

eliska13
28. máj 2020

@nutelka21 nepodporuje ju v práci, ani v škole, sám nechce byvat, platí zaňho dlhy načo taký chlap??to je len taký parazit, aby v 50 tke nemal auto, byt ani poriadnu prácu hovorím, že veľké dieťa😊čo sa bojí všetkého zodpovednosti...ale tu veľkú chybu robí hlavne mama nech ich necha, aby sa starali o seba sami, keď je tam na víkend.Ved oni by mali mamu obskakovať😊

eliska13
28. máj 2020

@nutelka21 tak oni sú závislí všetci ona na ňom, on na nej, a mama ma syndróm Matky Terezy pomahat...sestra by sa spamätala, keby s ním každý deň bývala a riešila bežné veci.Cim ju opantal tak vekovo nerovný partner?hneď si ho mala dať do obrazu, že to je Vaše oblečenie.Sestra musí mať strašnú trpezlivosť, alebo byť hrozne zúfalá

deti95060810
28. máj 2020

skúste nahovoriť sestru nech sa presťahuje ona ku nemu domov. Niečo podobné zažila moja známa - tiež jej nebolo pomoci - išla z veľkej lásky bývať k svojmu vysnívanému idolu a po pár týždňoch bola vyliečená. Zažila tam riadny šok. To čo bolo pre domácich v pohode, pre ňu to boli šokové veci... Veľmi rada sa vrátila naspäť domov a nasledoval rozpad vzťahu.

cacianka
28. máj 2020

Suhkasim s nazormi a radami zien co uz napisali.
Doplnim 1 navrh - nasackujte sa tam na pár dni aj ty s mužom, natvrdo sa dajte mame obskakovat, vycitajte nahlas kto zozral sunku, vyrusujte v kuchyni wc aj v kupelke , snorte v sestrinej izbe, pustite hudbu nahlas,
Ked nechapu slušne, pouzite reč kmeňa jeho kalibru.
Ty odides, vypraces pole a mamu tam nechas napospas asocialovi a psychosovi. Ved sa tam rozťahujte aj vy. Viem ze je to proti vasmu žalúdku, ale každý pokus stoji za to.

karolinakr
29. máj 2020

@cacianka 😄😄😄

nutelka21
autor
29. máj 2020

@cacianka dakujem za radu,avsak mame babo,takze sanca sa tam na cas prestahovat neprichadza do uvahy..v nedelu sa chystame na cely den,som zvedava cim ma ten parazit vytoci zase...resp ako na vytocim jeho

cacianka
29. máj 2020

@nutelka21 ved v tvojej izbe od piatku vecer do nedele poobede.ale vyhlaste ze pridete/budete tam zo 2 tyzdne....

judar
29. máj 2020

Co len taka 27 rocna vidi na hentakom starom 50 rocnom capovi...le par don lepsie povedane lenivom hovade s plesnivyma vajcama ...hnus...ale ak je to takto zle...spolci sa s mamu este predtym nez pride nedajboh k sobasu a rieste ze ju vyclenite z dedicskeho konania vlsstne zbavit prav ..lebo ak si fakt zoberie to hovado paraziticke tak nech nema potom narok cez nu parazitovat na majetku bo zrejme sa chce mat cez mladu zabu jak prasce v zite

judar
29. máj 2020

Potom sa zbada ci mu bude mlada deva s holym zadkom sympaticka

kassandra25
29. máj 2020

@nutelka21 hmm, hlavne sa staraj do seba, aby si ty tak nepochodila. Velmi sa cudujem tvojej mame, ze perie a chysta svojmu rovesnikovi a ze nema rozum.

taga
29. máj 2020

Noooo takto... keby to bolo u nas, nie ze by som prisla na víkend a nechala sa s mužom obskakovat, to nie.. prišla by som na vikend , aj na dlhsie a chodila mu za ritou a kazdu jednu blbu poznamku, kazdu drzost voci mojej mamine by som mu tak vysvetlila, ze by sa nestihol nadychnut. Nie kvoli sestre, ta nech si znici zivot ked chce. Ale ked je mamina prilis slabá, tak ju by som sa snazila ochranit za kazdu cenu! Aby mi nejaky cudzi niktos skakal do mamy, tak to ani omylom!

ledgerka
29. máj 2020

Tu musi byt asertivnejsia tvoja mama a urobit si so sestrou doma poriadky. Zakazat navstevy tomu chlapovi, ked chce nech chodi ona k nemu alebo nech idu do podnajmu. Nech im nevari, neperie a neupratuje. Tu sunku ani nekomentujem, vyrazila by som s nim dvere a sestra by letela za nim. Vela nezmozes kedze tam nebyvas, mozno v pripade ze si tam nasackovana s muzom a dietatom kazdy vikend.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre