Bývanie po rozvode spolu s ex?

tilda84
24. jún 2019

mamičky,ste tu také ktoré po rozvode ste zostali bývať v spoločnom dome s ex?Kvôli financiám?kvôli malým deťom?Psychicky sa to dá zvládnuť?Alebo račej čím skôr odisť?

sissy27
24. jún 2019

@tilda84 síce som to nezažila... ale pre nejaký dôvod sa rozvádzaš...a myslíš, že keď na papieri už nebudete manželia, tak tie dôvody, pre ktoré sa rozvádzate, zrazu pominú?
Zrazu budete harmonická domácnosť a spoločne vychovávať vaše deti?
Myslíš, že ex bude k tebe ohľaduplný a financovať váš život nad rámec povinného výživného?

jana19877
24. jún 2019

Super ti sissy27 napísala. Taktiež som to našťastie nezažila ale keby niečo také nastalo, tak isto by som sa odsťahovala.

janickacrazy
24. jún 2019

@tilda84 odíd čím skor, ja som tak bývala 3 mesiace a bol to masaker a to musím povedať, že moj ex bol celkom v pohode, nerobili sme si naprieky, ale bol to hrozný nápor na psychiku, taký divný pocit som mala, proste celé zle

ivkazba
24. jún 2019

@tilda84 ak sa rozvádzate, tak asi niečo nefunguje. A ak to nefunguje počas manželstva, tak asi ani po jeho skončení. A pre deti napäté prostredie rozhodne nie je vhodné. Je lepšie ak bývajú s jedným rodičom a v kľude, ako síce s oboma ale v strese. Chápem, že to musí byť ťažké a človek má z toho obavy, ale odíď kvôli sebe a kvôli deťom. A verím, že čas ti ukáže, že to bolo správne rozhodnutie.

ciusinka
24. jún 2019

Kamarátka sa teraz rozvádza,majú dvoch malých synov,myslela si,že to zvládne bývať s budúcim exmanželom do rozvodu,kým poriesia byt,ale vydržala to asi 3 mesiace a sťahovala sa ku kamarátke aj s deťmi,že sa to proste nedalo..Ja som rozvedená a neviem si predstaviť žiť s ex po rozvode,dosť veľká záťaž na psychiku pre mňa bola s ním žiť ešte mesiac po tom,čo sme sa rozišli,kým sa odsťahoval a nie a ním žiť ešte ďalej..

jerryjanka
24. jún 2019

dom predať, pripadnu hypo vyplatiť , zobrať novu a kupiť aspon menší byt. ak to aspon trocha ide. alebo nech ťa vyplatí ak ho on nechce predať

ivkazba
24. jún 2019

@jerryjanka no ona nepíše, v akom vlastníctve je nehnuteľnosť kde bývajú. Môže byť kľudne iba jeho, v tom prípade ju nemusí z ničoho vyplácať a ona si musí riešiť bývanie úplne od nuly.

anketkarka
24. jún 2019

@janickacrazy aký nápor na psychiku? Co bolo také zlé?

izabellik
24. jún 2019

@tilda84 ja by som isla este pred rozvodom. odisla by som hned ako by sme vstupili do rozvodoveho konania, zbytocne napatie nikomu neprospeje.

jerryjanka
24. jún 2019

@ivkazba no ja som predpokladala z toho ako napísala v spoločnom dome s ex

janickacrazy
24. jún 2019

@anketkarka no ťažko sa to opisuje, proste bolo to také divné celé, bývať s chlapom a nemôcť sa ho ani dotknúť, pritúliť, proste ja som dotykový typ a mne to chýbalo, ked som ho videla, plus všetko ti behá po rozume, že ako to dopadlo, či si aj ty neurobila nejakú chybu a furt dookola, proste je to náročné

ivkazba
24. jún 2019

@jerryjanka tak hej, ale napríklad my máme každý svoje, ja byt a partner dom. A hovoríme na oboje "u nás doma", lebo sme pár. Nie vždy ľudia pomenujú veci ako ozaj sú.

tilda84
autor
24. jún 2019

@janickacrazy my sme už po rozvode,a tá psychika..neviem si nájsť svoje miesto.Dom je jeho,tak už ani neupratujem vo velkom ako som zvykla.len to najpotrebnejšie,navarim detom,poupracem co použivame.Na ex ako na muža sa neviem pozrieť,strašne sa mi zhnusil aj po sexuálnej stránke.Miesto máme s detmi-u mojich rodičov.len čakáme koniec skolského roka,menší teraz bude mať rozlúčku.Potom by prišjel sťahovanie.Len potom on mi nebude pomáhať s detmi.Povedal že mám čo som chcela.A keby ze ostanem u neho byvať tak by pomáhal.Mám obavy z toho,nechcem aby deti nemali to co doposial mali.

janickacrazy
24. jún 2019

@tilda84 No moj ex bol pre mna stále príťažlivý ako chlap, stále nás to k sebe sexuálne ťahalo, takže to bolo pre mna neznesiteľné, lebo sex sme mali vždy super. Ale deťom sa veľmi nevenoval, takmer vobec, takže to mi nejak nevadilo, lebo aj tak som sa o ne starala predovšetkým ja. Ked sa odsťahuješ, tak mu predsa budeš dávať deti cez víkendy, takže tým pádom budeš mať viac času pre seba, aj jemu budú chýbať, ked bol zvyknutý ti pomáhať.

lubkavargova1
24. jún 2019

prave vytriezvenie vzdy pride az vtedy ked si exmanzel dovedie novu priatelku.

janickacrazy
24. jún 2019

@lubkavargova1 moj si kúpil nového psa 😂😂😂

sissy27
24. jún 2019

@tilda84 z princípu by som odišla. Pomáhať ti s deťmi?? čo sú susedove?? Sú to hádam aj jeho deti, takže na ich výchove sa má podieľať bez ohľadu na to, či s ním žijú pod jednou strechou alebo nie. Deti nech netrestá za to, že si sa s ním rozviedla.
Tie 4 dni do konca šk.roka by som vydržala a 28.6.večer by som už bola presťahovaná.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cawes
24. jún 2019

Neboli sme manzelia, a ja som cakal kym dostanem byt najhorsie mesiace mojho zivota. Nikdy by som z ex neostala je to neprijemne

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
24. jún 2019

švagriná tak býva....majú spolu dom a 3 deti. Rozvedený sú viac ako rok... Ona nechcevyplatiť jeho a on neodíde bez peňazí...Keď idú spolu na nejakú akciu - rodinnú nik nechápe prečo sa vlastne rozviedli...Vychádzajú v pohode....veľa závisí od pováh ...

anita6666
24. jún 2019

Mna trocha prekvapuju nazory typu "nemohla som to vydrzat" a pod. Ved s tym clovekom ste predsa boli,zili,mali sa radi....jasne, vselico sa moze pokazit a dospiet k rozvodu,ale stale sme len ludia a vzdy sa da dohodnut, ked uz nie inak, minimalne z pozicie rodica a kamarata,spolubyvajuceho....samozrejme mam na mysli normalne bytosti nie psychopatov

anita6666
24. jún 2019

@deti95060810 pretoze rozvodom sa vacsinou nezmeni nic...iba ak to,ze sa prestanu vnimat sexualne,ale ani to nic neznamena,pokial nikto z nich nema novu znamost ani nijako znamost nehlada...naozaj zavisi od povah ludi,ved aj dlhorocne manzelstva casom funguju uz len na principe kamaratstva a spolupatricnosti....vacsinou...

petamada
24. jún 2019

no ja som tak zila od podania na rozvod po odstahovanie - uz rozvedeni 5 mesiacov, s tym ze ja som ho stale lubila, rozviedli sme sa kvoli milenke, takze ten pocit, ze teraz je doma, a ked nie je doma je s nou, ako sa tvarit, kde sa posadit (2izbovy byt), nezvladala som to, po 5 mesiacoch som ho poprosila nech si najde byvanie, lebo to nedavam...inak on by so mnou byval aj nadalej, jemu to nerobilo ziadny problem, jasne ze nie, ked ku mne uz nic necitil.

hvolkovamirka
24. jún 2019

@tilda84 pakuj sa kade lahsie, to nenarobi dobrotu, ale skor by som ziadala partnera aby odisiel z bytu...

anita6666
24. jún 2019

@hvolkovamirka no mas to nejako privelmi zidealizovane 🙂 to je sice mile,ze by si ho poziadala,ale pokial ma svoj podiel na nehnutelnosti,tak nikam chodit nemusi rovnako ako ani ty nie

eliaska101
25. jún 2019

Ako našťastie som niečo také teda nezažila, no po pravde si to vôbec neviem predstaviť. Ako už keď sa proste 2 snáď rozvádzajú, tak spolu už asi teda nechcú žiť,či? Podľa mňa takéto ,,spolunažívanie,, teda nevydrží dlho

mala_hobitka
26. jún 2019

@tilda84 Ak sa prestane starat o deti tak nie preto ze si odisla ale preto ze sa rozhodne ze kasle na svoje deti.