Bývanie s rodičmi verzus sami

matej_gal_0
29. sep 2017

Ahojte viem že už podobní príspevok tu niekde je ale my so ženou mame podobní problém bývame u rodičov nieje to zle ale nemáme svoje tak sme rozmyšlali sa osamostatniť len v dnešnej dobe je to ťažké chceli sme si zobrať hypotéku a kupit RD. A ja sa chcem spýtať mame radšej prerobiť rodičovsky dom na dve samostatne jednotky alebo rizknuť to a zobrať Hypotéku. Hypotéku nám ponúkli strašne vysokú až 580 eur mesačne na 30 r. mame trocha obavy či to zvládneme .chcel by som vedieť aké mate skúsenosti vy .

ajush5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
30. sep 2017

@ajush5 jáj dievča, si mimo. Máte toho dosť, akurát, že ty aj tam kde serieš, nie je tvoje. Ale už ma nezaujímaš, lebo tebe ťažko vysvetliť.
Ja nepotrebujem pozemky mojich rodičov a dom mojich rodičov ako TY.
Ja som svojim deťom dala niečo, čo sme s mužom vlastnými rukami získali. Ale ty zasa toto nepochopíš, čo je to mať niečo, čo si dosiahla sama.

ajush5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
30. sep 2017

no a ja zasa dúfam, že sa decká osamostatnia a odídu ... milujem ich najviac na svete, pomôžem im koľko budem vedieť, ale bývať nech idú sami, namiesto megastavby im radšej sporíme a nech si to potom investujú podľa seba.
To bola kedysi taká móda, stavať dvojgeneračne, rovno aj "pre deti", a ked deti teraz nechcú zostať, tak starkí šalejú, čo budu v tom veľkom dome a pozemku robiť, a najmä, ako to všetko utiahnu finančne.
No doba sa zmenila, my sa celkom s manželom tešíme, ked budeme už sami, nikomu sa nebudeme musieť prispôsobovať a spovedať, čo robíme, ako robíme a ak prídu deti na návštevu, budeme radi, aj deti im občas postrážime, ked budú chcieť ísť do kina, divadla alebo na večeru. Ale byt nech majú svoj, a my svoj...

sipka1990
30. sep 2017

@hettinka Presne moja rec teraz velke domy stavat je zbytocne lebo malokto z deti zostane byvat z rodicmi kazdy chce mat svoje po vacsine my sme si postavili 3 izbovy bungalov a sme spokojni

sasa1310
30. sep 2017

@hettinka no ja ich k tomu vediem, aby sa vedeli o seba postarať a nie, že mi nechajú na krku ešte celú svoju rodinu nedajbože s 3 deťmi. A ja vo svojej kuchyni sa budem zakopávať s nevestou. Chcem mať s nimi pekné vzťahy, preto nech je radšej každý sám a nebudem uprednostňovať ani jedného. Max. na nejakú krátku dobu. A o to sa snažíme už teraz.
A neviem si predstaviť, že ja by som bývala ešte u rodičov, a keď budú deti veľké ešte ja niekomu dávala polovičku. Pre mňa neprestaviteľné, čo my už riešime pomaly ich bývanie. A tuto pani v 50ke nebude mať ešte ani nič vlastné

katarinapekna
30. sep 2017

@hettinka toto je presne tá tragedia.zväčša najstarší súrodenec odíde z domu v 18-tich,čo -to zarobí,prípadne este dostuduje,ak nestretne milionára,tak sa zadlzi na 150 rokov hypotekou a druhy býva do 40 tich u matky s celou svojou školkou kým si nepostaví dom a potom ti s kludom angličana povie, čo vsetko má a čo nemáš ty. Byt tou prvou,ani cent z dedičstva by som jej neodpustila.

matej_gal_0
autor
1. okt 2017

@katarinapekna tvoja rada stojí tak za veľké HOVN.... Ja som len chcel vedieť aké máte názory na bývanie s rodičmi alebo sami a načo som si hladal ženu to asi ty nepochopis lebo teba si asi nikto nenašiel a s mojou ženou som sa dal do kopy keď som mal 18 takže vtedy som asi nerozmýšľal čo bude o 10 rokov len teraz je taka situácia a chcel som poradiť od ľudí čo si už niečo od žili. Dakujem

marissenka
1. okt 2017

@matej_gal_0 my sme prerobili rodičovský a teraz po rokoch viac menej ľutujeme. Ma to aj svoje plusy,spoločne bývanie....Ale nikdy nebudeš mať 100% súkromie ako vo svojom vlastnom.

jankaga
1. okt 2017

@matej_gal_0 moja rada, zacnite najprv kupou bytu. Aj tie su drahe v ok ba, ale neda sa to porovnat s cenami bytov. Budete sami, to je naj aj pre dobro vas dvoch(s partnerkou/ a budete mataj mensiu splatku tym padom.

petrag25
1. okt 2017

@matej_gal_0 my sme tiez v spolocnom byvani, na zaciatku do bolo vsetko do neba vychvalene.. My byvame s mojou starkou j tiez si prerabame rodicovsky dom. Na zaciatku vsetko oki, potom prisli prerabky aj to sa ako tak zvladlo, doslo babo a mna ako matku hrozne vytacalo to poucanie ako sa fungovalo pred XY rokmi, co vsetko robim zle.. Niesom človek co by si nedal poradit ale nezelam si aby mi niekto do vsetkeho kecal a mozno aj v tom je problem.. Tiez sme si chceli kupit byt a casom aj dom.. Ale starka zacala ze co sama v tom velkom dome, nuz ma to svoje vyhody aj nevýhody.

matej_gal_0
autor
5. okt 2017

@sasa1310 nie nemám súrodencov

matej_gal_0
autor
5. okt 2017

Veľmi pekne ďakujem za vaše názory a zo ženou sme sa rozhodli že zatiaľ nebudeme brať hypo. Ale počkáme a budeme hľadať niečo menšie a lacnejšie keď sme si všetko preratali tak sme dospeli k tomu ze tu hypo okolo 300-350 zvládneme pohode a pôjdeme timto smerom.