Bývanie v dome, ktorý je napísaný iba na manžela

symoneta
2. jún 2016

Prosím, poradí mi niekto? Po svadbe by sme mali ísť bývať do staršieho domu, z ktorého budúci manžel vyplatil súrodencov. Napísaný je na neho? Ale čo ja? Samozrejme nechcem, čo mi nepatrí, ale neskôr by som financovala úpravy,zarábam viac, vkladala financie a keby sa niečo medzi nami stalo, nemala by som kam s deťmi ísť. Môj bratranec takto dopadol, priženil sa do domu k manželke a keď došlo k rozvodu, nedostal nič, hoci do domu vložil dosť peňazí. U ženy môže byť situácia ešte ťažšia,lebo si berie deti a nemá kam ísť.

modraslza
27. jún 2016

@monikaparson ja reagujem na zakladatelku temy...nehivorim i tebe ze ty vkladas a rekonstruujes..zakladatelka pisala, ze dom na mene nema , ale buse riesit rekonstrukciu zo svojho prijmu v buducnosti...potom pisala, ze momentalne nic vladat nemieni a nechce riesit, poprotom zalozila temu s touto otazkou ...takze nejaky ten problemik sa tu risuje, ale ja sa uz dotoho nechcem motat..moj nazor zenusky poznate ..i ked to tu diskutujuce nezaujima..tak najte prijemny den idem sa venovat sebe :D

mojkamojka
27. jún 2016

@modraslza ty o com tocis?
@monikaparson tak tak 😉

monikaparson
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modraslza
27. jún 2016

@mojkamojka a ty o com tocis?

monikaparson
27. jún 2016

Netočí sa vám hlava z toľkého točenia. 😀

modraslza
27. jún 2016

@mojkamojka
@monikaparson zienky, ukludnite sa, neviem co ste na mna vybehli ako hladne psi :D ja som si iba vyjadrila svoj nazor zo svojich skusenosti, zakladatelka temy predca zadala otazku z dovodu , aby sme mohli vyjadrit svoje nazory a postrehy na tu temu..tak sa na mna nevrhajte. Ja nemozem zato, ze vy mate ine skusenosti inu situaciu a tym padom zijete iny styl zivota popripade uznavate ine nazory a hodnoty...ja vam ich neberem, ale svojho nazoru sa drzim i ked vam tu bude z ust ohen slahat a budete od zlosti praskat ako kukurica pri prazeni...majte pekny den :D

modraslza
27. jún 2016

@symoneta urcite sa porozpravaj o svojich obavach s manzelom a cakaj na jeho odpoved ..ak bude proti tvojej srsti..porad sa s pravnikom , ake by boli v buducnosti tvoje skutocne moznosti , kebyze nahodou dojde k rozvodu o 100 rokov a sprav to pre svoj klud , aby si mohla tuto otazku vypustit z hlavy a nezatazovat seba i svoju rodinku tvojou neistotou, necakaj ak ta to trapi...a tym padom bude o dovod menej sa hadat a o dovod viac byt stastna v manzelstve...tie ktore ti tvrdia mlcat nepocuvaj..studovala som psychologiu a vsetky problemy vo vztahu ci zivote vznikaju z malych neriesenych otazok a problemov, ktore sposobuju vznik strachu a neistoty...jednoducho sa opytat a ked nedostanes odpoved ..najst ju inou cestou..zelam ti aby vsetko vyslo v prospech vasho manzelstva. A nechapem zeny co sami idu proti zenam asi sa sami zahniezdili inym do hniezda..sme vsetky zeny , zranitelne, tie ktore vytvarame harmoniu domova, potrebujeme podporu a istotu zazemia...a tym podporujeme hlavne svojho muza , robime ho viac produktivnym uspesnym a tym padom co je jeho je i tvoje....

kubkovamama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amyamyamy
29. jún 2016

Ahoj. Mne sa stalo toto: Kúpili sme dom na hypotéku (obaja sme boli rovnocenní spoludlžníci), v tom čase som chodila do práce aj do školy (externe, skúškové), tak všetko vybavoval partner, ja som len podpisovala, kde ukázali (zjednodušene povedané). Jeho kamarátka a hypotekárna poradkyňa mu (údajne) poradila, nech dom napíše len na seba, "vraj sa to tak robí". Tak sa aj stalo. Zistila som to hneď na druhý deň, keď som čítala zmluvu, ale odpalkoval ma, že sa to inak nedalo, keďže som tam nebola (ale nikto mi nepovedal, ze si mám vziať dovolenku kvôli podpisu; ja som bola naivne v tom, ze zásadný je podpis na hypotéke). Ale tiež ma uistil, ze keď pôjde okolo katastrálneho úradu, tak to dá do poriadku, len treba kúpiť kolok a teraz všetky peniaze potrebujeme na rekonštrukciu. Potom som to ešte niekoľko rokov pripomínala tak raz za štvrť roka, ale vždy nejaký neurčitý sľub, zahrané do stratena. Ano, slepo som mu verila. Považovala som ho za človeka, ktorý -ak by sme sa aj rozišli, tak by predsa ako slušný človek mal záujem to dať do poriadku... Mohla by som o tom písať ešte na pol strany, čo som všetko podnikla, aby som sa na LV dostala (právnik, žiadosť o pomoc svokrovcov, manželská poradkyňa) - väčšinu už v čase, keď sme mali po svadbe, dve deti a veľmi veľkú krízu. Jedného dňa po domácom násilí (manžel pod vplyvom alkoholu a marihuany) moja trpezlivosť dosiahla bod zlomu a okamžite som sa s oboma deťmi odsťahovala do podnájmu (mladšie dieťa 2 roky). Našťastie som podnikala, takže moje príjmy stačili na uživenie deti i zaplatenie nájomného. Pre mňa to bolo dočasné riešenie, aby mal manžel cas pochopiť, ze má vážny problém s alkoholom, drogami, sebaovládaním, zodpovednosťou a je čas niečo zmeniť, inak príde o rodinu. Myslela som, že bude večer sedieť doma sám vo veľkom dome a dôjde mu to...

🙂

Realita? Našiel si 25r. blondínu, ktorá lubila chľast a drogy rovnako ako on, dovliekol ju do domu, dal výpoveď, aby nemusel platiť výživné a prestal platiť hypoteku, plyn aj elektrinu... A hádajte od koho potom banka vymáhala splatky hypoteky?

Aj my sme boli zamilovaní. Každá z vecí, ktoré som zažila, čo tu opisujem bola z kategórie: Dám ruku do ohňa, že tohto by môj manžel nikdy nebol schopný. Aj ja som ho považovala za slušného zásadového človeka...

Snáď ti môj príbeh na niečo bude. 🙂

mima4
29. jún 2016

@amyamyamy uz to ze na zaciatku spravil takyto podraz hovori o jeho charaktere... Mala si vtedy hned konat...normalne podvod... a nech pali do riti...

tridi
3. júl 2016

co ziskas pred svadbou, na to nema druhy manzel v pripade rozvodu narok, bohuzial. Ziadne ustne dohody neplatia, len to co je na papieri, ty si mozes narokovat napr, ze si sa podielala na chode domacnosti, pri nakupovani a oprave. Taketo otazky treba riesit dopredu, ved nikdy nevies co sa do buducna stane 🙂 Isto nepalti co je moje je aj tvoje, o tom by ti isto napisali kocky co presli rozvodom.....

laila22
3. júl 2016

@kubkovamama deti maju narok na majetok az po smrti rodica.. takze ziadna polovica pre deti.. Ak je on jediny vlastnik, dom je jeho.

maciatkolulu
3. júl 2016

@amyamyamy a to ste boli manzelia ked ste kupovali dom?

sivamyska1
4. júl 2016

A ked partner do domu neblozil nic , nezariadil ho bobec ani euro co nevycitam kedze sa dostahoval ku mne a ja vsetko viac menej mala zariadene , a po 4 mesiacoch Vam zacne vytykat Vas uver , ze ked si idete poziadat o znizenie uroku nedohodnete sa s nim , ale to ze on ma pozicku z nebankovky ani nespomenie. Uver si platim sama podotykam . Potom si vsetko privlastnuje ved ako doma ked nahodou poviem ze nieco je moje je pohorsena cela rodina jeho .... Co mam robit ? Ja povedala ze na lv budem len ja , ale to nebrani tomu aby sme si tu zazemie spolocne vytvorili ale nepacia sa mi iste veci . Ako aj napr.to ze on pride domov s tym, ze si zobere hypo 50 tis so statnym prispevkom tym splatime cast moju hypo a aspon na 5 rokov budeme mat na 50 tis.mensiu splatku . Lenze na to aby mu dali uver musim ho napisat na lv ? Ja som v tomto stratena

maciatkolulu
4. júl 2016

@sivamyska1 nic nepisat na nikoho, za ziadnych okolnosti, nezatazit TVOJ dom nicim, rozumies ako to myslim, za ZIADNYCH okolnosti. Ked si nadobudla nehnutelnost pred manzelstvom, tak je tvoj a nedaj sa nikym a nicim ovplyvnit, prosim.

maminuska
4. júl 2016

@sivamyska1 za žiadnych okolností nepísať na neho NIČ.

amyamyamy
8. júl 2016

@maciatkolulu Dom sme kúpili pred manželstvom, inak by spadal do bsm a nič by nebolo potrebné riešiť. Moja situácia je dnes už vyriešená - chcela som len upozorniť obdobne naivné ženy, ze aj toto sa môže úplne ľahko stať.

modraslza
8. júl 2016

@amyamyamy je mi velmi luto, stala sa ti ozaj strasna vec, je to hrozne, ze ani partnerovi sa verit neda na 100 percent..lepsie verit iba na 99 ☹

oktoberka
7. sep 2016

@trdelnik234 asi si si zmylila nick 🙂 a nepisala mne...lebo nerozumiem tej reakcii 😉

tomas97
18. apr 2021

@katka1981 ústna dohoda?
To neobstojí nikdy.

katka1981
11. máj 2021

@tomas97, no ked myslis? Sme spolu 19 rokov trosku sa pozname a nie sme na peniaze ani jeden.

tomas97
6. jún 2021

@katka1981 sú rodiny, ktoré sa na život a na smrť pohádali kvôli 5e. 🙂 ...
A to je fakt.

katka1981
9. jún 2021

@tomas97, ano, aj za menej. Dom bol zapisany v katastri cca v juni 2009, manzelia sme od novembra 2007, takze myslim si ze pravny narok na dom mam. Myslim ze prispevok som pisala v roku 2016, je tomu uz pat rokov a ziadna zmena. Nie, nemam obavy, ja sa modlim, len aby manzel zil a bol zivy a zdravy dlhooooo, navzdy.