Bývanie v podnájme alebo u svokrovcov?

barbora05
30. aug 2018

Ahojte. Potrebovala by som poradiť, počuť názor viacerých ľudí, pretože sama neviem čo mám robiť. S priateľom čakáme bábätko a zatiaľ sme spolu nebývali v jednej domácnosti a ešte spolu ani nebývame. Máme rozostavaný dom, do ktorého sa budeme môcť nasťahovať pravdepodobne ku koncu budúceho roka. Teraz riešime dočasné bývanie na dobu, pokiaľ dostaviame dom. Priateľ chce aby sme isli na ten čas bývať k jeho rodičom, kde by sme mali len jednu izbu a kuchyňa a kúpeľňa by boli spoločné. Rozumieme si s nimi, ale je iné bývanie a ešte aj s novorodeniatkom a občasná návšteva. A ja som zasa za nejaký lacný prenájom, kde by sme boli po narodení maleho sami. Áno sú to vyhodene peniaze ale budeme mať svoje súkromie. Prosím poraďte čo bude lepšie riešenie. Za každý názor budem vďačná.

kvetinka75
12. sep 2018

@ivkakaska záleží aj na človeku, aký je. Ja som po pôrode ocenila kľud a samotu. Nezniesla by som aby mi po byte behala mama alebo svokra. Doobeda som bola sama a poobede prišiel manžel z roboty. Ale po narodení dcérky si zobral týždeň dovolenky. Potom som si sama hľadala systém.

z1984
1. okt 2018

Ja som sla svokrovcom a mame dobre vztahy. Oni sa do nas nestaraju skor si ma zastane takze ja nemam nejaky problem. Vychadzat sa da s kazdym.

2002lenka
1. feb 2021

Určite podnájom. Aj svokrovcom by ste museli niečo prispievať na bývanie... Tak radšej sami.