Čakáme bábätko a stále sa hádame

tina147
20. máj 2015

Ahojte, neviem či potrebujem radu či pomoc, alebo sa len vyrozprávať z toho všetkého. Som v 8 mesiaci tehotenstva cakam s priatelom prve nase spolocne dieťa. Už sme spolu 6 rokov. Náš vzťah býval v celku harmonický, povedala by som že sme si po vsetkych strankach vzdy rozumeli az na male hadky ved kto ich nema. akurát ze teraz nas vztah odkedy som zistila ze som tehotna beriem ja trosku vaznejsie. zo zaciatku sa prve tyzdne priatel nedokazal vyrovnať stým že už budeme rodičmi, momentalne ked uz mam kusok pred pôrodom tak je to myslim si ze v norme akurát sa velmi hadame. ja mavam trosku aj vykyvy nalad ako to v tehu byva ale on mi nepomaha nijako to zvladat lepsie. mam snim ale problem hlavne vtom ze neustale ma potrebu vypisovat na sociálnych sietach ako pokec, Facebook a pod. inym zenam aj ked sa lubime a cakame spolu dieta. neraz som mu nasla nepekne konverzacie s neznamymi babami, neda sa to nazvat zeny pretoze su to vzdy velmi mladucke žaby. aby ste to nechapali tak ze ja som nejak stara budem mať 25 r. stale im vypisuje aby sli snim von , a tlaci kaleraby ved to poznate. nemam pocit ze by sa s nejakou aj osobne stretol...len mi velmi vadi ze to vôbec robi. a mna zakryva vzdy zaklame ze ziadnu priatelku nema. mrzi ma to najma tomu ze snim planujem buducnost a sme v stadiu akom sme, ze uz to nieje len o nas dvoch. neviem ci sa nieco zmeni prichodom malého ale dost casto premyslam ci to nebude este horsie. mam potom pocit ze mna vlastne vôbec nema rad a ze by rychlo prijal zamna nahradu. alebo o robi len aby si podvihol sebavedomie? naozaj neviem baby ak mate stym nejake skusenosti napiste mi prosim. alebo ako mu vysvetlit ze mi to velmi prekaza. uz som skusala naozaj vselico vzdy vezar ze pochopil a prejde par tyzdnov a zasa najdem nieco nove a neprijemne co ma prekvapi.

eeffka
21. máj 2015

@tina147 nemusis odchadzat, ale mal by vediet ze :
pravidla su nasledovne
následky po poruseni pravidiel taketo....

Porusis, zaplatis! a samozrejme si stat za svojim. Mne keby muz vypisoval s babankami tak by bolo 1x vystraha, a 2x by sa balil. Nie ze jesisi az ma dvihlo " az bude mat dieta, nebude mat tolko casu na vypisovanie" , podstatne je ze jeho spravanie je netolerovatelne, a ty to tolerujes.
Vo vztahu sa neda tak ze jeden taha karicku a druhy sa vezie.... a dalsia otazka priatel..... dieta spravi a manzelstvo nic? pravna ochrana ? Uz toto by ma nutilo mat otvorenie nie ze zadne vratka ale rampu pre kamion ☹

tina147
autor
21. máj 2015

eeffka svadbu planujeme len som ju nechcela uz teraz pocas tehotenstva. o buducnosti sa normalne bavime a mame spolocne nazory. je tazko niekomu zhnut 6 rokov vztahu terajsiu situaciu atd do par viet na internete, mozno ak by ste poznali mna a jeho by ste mi radili inak, neviem.

eeffka
21. máj 2015

@tina147 urcite by som ti inak neradila, som vydata 11r v 21 r vztahu, ste spolu 6r a uz si vypisuje inde, si proste vsedna, to je fakt, aj ked budes kolo neho poskakovat hore bez povie ti ze sa oblec bo prechladnes. Ty chces "len aby si nevypisoval", jesisi dievca, o 2roky bude co prepac expresivne " aby ho nezastrcil" ?
Mas velmi zly pohlad na vec. Alebo teda nechces vidit realitu.

tina147
autor
21. máj 2015

eeffka ja len podotazka ze ako vies ze aj ten tvoj ked ste boli spolu 6 rokov nevypisoval len ta pravda mozno nevysla najavo, ako umna. ja neviem. a ked mas taky dlhodoby vztah tak porad ako nebyt vsedna, pretoze doteraz som sa taka necitila.

esterba
21. máj 2015

@tina147 ja ti neviem, nebudem pisat, ze moj muž to nerobi, lebo tiez by sa dalo povedat, ze "ved to neviem". Ale mam par kamaratov/znamych, niektorych partnerky poznam, niektorych len z videnia, niektori nemaju. S dvoma sme sa o tomto na kave bavili a podla nich to je tak, ze bud ma chalan cca 17 a jasne, ze skusa pokec a pod. Ale ked sa duševne posunie, tak s tym proste prirodzene skonci niekedy medzi 20-25 a bez ohladu na to, ci mu to priatelka prednesie ako ultimatum, jednoducho je to dost primitivny sposob travenia volneho casu a komunikacie a normalnemu chlapovi to predsa nebude pripadat atraktivne. Aspon podla nich 🙂 Ani jeden z nich davno nema ucet na pokeci a facebook pouzivaju na komunikaciu s ludmi, ktorych poznaju aj osobne a stretavaju sa. Co tym chcem takto obsirne povedat je, ze aj podla mna je toto prejavom toho, aky je a chciet od neho, aby to nerobil znamena, ze chces aby sa zmenil. Ak by aj prestal s touto formou, najde si iny sposob. Pretoze malokto sa zmeni, ak to nie je z jeho hlavy.

timea7
21. máj 2015

@tina147 je úplne jedno, či si s nimi píše šesť rokov alebo šesť týždňov, prečo si mu to okamžite nestopla a nedala mu jasne najavo, že týmto váš vzťah môže ukončiť?

tina147
autor
21. máj 2015

timea7 ale ved ja som nikde nenapisala ze som si to nechala lubit, porozpravali sme sa otom ja som mu jasne povedala ze si to nezelam , dala som mu najavo ze to nemienim tolerovat....vie ze umna tym klesol.

esterba
21. máj 2015

@tina147 ako dlho to vie?

nyusika
28. máj 2015

nuz, takto to dopadne, ked nedospely muz splodi dieta. prepac, ale toto nie je spravanie muza, takto sa spravaju deti.
je jedno, ci cakate dieta, alebo nie, rozumny chlap-partner nebude vypisovat barsjake hluposti cudzim (aj znamym, to je jedno) zenam na pokec a FB...a ked je na pokeci akykolvek dospely clovek, tak to je uz ai nejaka diagnoza, ved pokec je dobry ratk pre siedmakov, maximalne osmakov.

musite sa vklude porozpravat, mozno si uvedomi, ako hlupo sa sprava a ze mas pravo byt kvôli tomu z neho sklamana.