Čakanie na súd na priznanie otcovstva

miriam17
5. okt 2008

ahojtemam jeden problemik uz 2 roky cakame na sud pokial uz otcovstvo mojmu byvalemu aby sme dostavali vyzivne pretoze neplati raz alebo 2x do polroka nieco kupil ale inak nic javi aj zaujem o dceru ale neplati nic a na rodnom liste je stale napisane ze otec neuvedeni aj ked od prizanl otcovstvo takze ide iba o to kedy sa ten sud pohne?pretoze od narodenia viki sa nic nedeje...a ako tak povedane teoretick nema otca...

dadulik
5. okt 2008

ahoj, pisala si, ze mu priznali otcovstvo, nemas o tom nejaky doklad ? treba to potom zrejme zmenit v rodnom liste, a z toho vyplyva potom narok na vyzivne.

alexandra
5. okt 2008

Staci ak spolu pojdete na matriku a tam to spolocne vyhlasite. Zaroven by som navrhla napisat ztaznost na sud na prietahy v konani, pretoze vov eci maloletych deti ma sud povinnost konat do 6 mesiacov..

miriam17
autor
5. okt 2008

jemu este nepriznlai otcovstvo ...zle som sa vyjadrila my cakame pokial bude napisany na rodnom liste

alexandra
5. okt 2008

Nerozumiem Ti. Je on ochotny povedat, ze je otcom, alebo nie?

veronika81
5. okt 2008

Miriam, mali ste už aspoň jedno pojednávanie? A on sa k tomu ako stavia, je ochotný otcovstvo uznať alebo to popiera?

katmi
5. okt 2008

mne sa to tiez zda divne,pretoze vo veci vyzivneho sa jedna velmi rychlo.. ale to samozrejme treba aby uznal otcovstvo..nemyslim,ze musi byt zrovna zapisany v RL.. o uznani otcovstva musi existovat minimalne nejaky "zapis".. s tymto staci ist na sud a podat navrh na vyzivne voci maloletemu dietatku..

veronika81
5. okt 2008

To súhlasné vyjadrenie o uznaní otcovstva je možné urobiť aj na matrike ako píše Alex, ale ak už má podaný návrh na súd, tak aj pred súdom. Iné je to, ak on otcovstvo popiera. V tomto prípade sa to aj môže naťahovať, lebo sa tam musí ustanoviť znalec, uskutočniť sa odbery a toto oteckovia z trucu zvyknú naťahovať, nedostavia sa na výzvu znalca atď..
Práve preto som sa vyššie pýtala, či už vôbec bolo pojednávanie a aký postoj zaujal ten biologický otec.

alexandra
6. okt 2008

katmi ked uzna otcovstvo, na zaklade toho dokladu ho zapisu do RL 😉 Ten zapis musi byt ale urobeny pred sudom, alebo pred matrikou, inak nie je platny.

miriam takze ako to je? 🙂

miriam17
autor
8. okt 2008

on bol na sude a prizanl otcovstvolen to je vo veci ze niejeo tom zatial nikde nic napisane jedineoni tomaju dakte napisane a iba cakame kedy nas pozvu na sud ze bude na rodnom liste...

alexandra
8. okt 2008

miriam pockaj, bol na sude priznat otcovstvo. Pred kym?

veronika81
8. okt 2008

Miriam, ak bol na súde a už priznal otcovstvo, tak teoreticky by ste mali čakať na rozsudok. Ešte stále tomu celkom nerozumiem 😖 (a sme asi viaceré..).
Boli ste už predvolaní na pojednávanie? Píšeš, že priznal otcovstvo na súde, bol už teda vyhlásený rozsudok alebo bolo pojednávanie z nejakého dôvodu odročené?
Ja si myslím, že najrozumnejšie by bolo zavolať (prípadne ísť osobne) na súd a opýtať sa na toto tvoje konanie..

miriam17
autor
10. okt 2008

bol na sude a cakmae na rosudok...ja som bola uz na sude norlmelne pred sudkinou ale on este nie...
a este sme boli ja ajonprijednejneviemkto jeto...a tam on podpisla ze je otcom...

alexandra
10. okt 2008

Tak potom cakas na rozsudok. Kolko uz?

maca793
11. okt 2008

na matriku nemusia ísť spolu, ja som bola sama, na matrike mali zo súdu už papiere, že je uznané otcovstvo.

maca793
11. okt 2008

alebo ak si nevieš dať rady, tak zájdi za tvojou kurátorkou, čo ťa má na starosti. a opýtaj sa na všetko, čo potrebuješ alebo jej zavolaj.

miriam17
autor
16. okt 2008

Cakam naroszudok uf vyse roka

alexandra
17. okt 2008

miriam tak chod na sud s cislom konania a poziadaj na informaciach o svoj spis. Ak si mala pravnika, mohli rozsudok dorucit jemu a Tebe nedali vediet.

miriam17
autor
17. okt 2008

skocim tam az v pondelok a pravnika som nemala

miriam17
autor
12. feb 2009

ahojte tak uz sme sa konecne dockali....meno otca mojeje dcery je uz na rodnom liste a tak som a podla ziadost na vyzyvne pretoze od narodenia neplatil nic.,....a tymto sa Vas chcem opytat ,ked dojde uz k tomu pojednavaniu tak tie penize netusim kolko ...nam vratia spiatocne za 2,5 roka ..ale bo postupne izch budem dostava?...neviete ako to chodi?.....dakujem

miriam17
autor
12. feb 2009

prave som sa dozvedela ze moj byvali uz nepracuje v tej firme ktoru som dala na tu ziadost a jeho adresu neviem ...co s timto?

alexandra
12. feb 2009

miriam tak, ako rozhodne sud, zvacsa je to tak, ze budes dostavat zrocne vyzivne v splatkach spolu s mesacnym vyzivnym.

S tym, ze uz nepracuje tam, kde pracoval nic, sud si to zisti, nemusis mat strach.

miriam17
autor
14. mar 2009

ahojte,dneska som bola na navsetve u esternici,a dozvedela som sa,ze sudy nevracaju spetne penize za vyzivne ked moj byvaly priatel neplatil 2 roky nic na dcery,ale len ododna zacatie sudneho konania.....to je taaka hluuupost....keby som nemusela cakat na to aby napisali meno otca na rodny list teda oni zevraj nedavaju ani vediet ze to je uz napisane ...teda a to je dalsia hlupost....tak ak by dala vedeit tak sa dostane vsetko spetne...boze ani neverite ako som rozculena...no ako nebyt mojich rodich tak neviem neviem ako sa postaram o dcerku....ach bozeeeeee 😠