Chcem 2. dieťa ale muž odmieta. Čo mám robiť?

mitinka
11. jan 2007

baby chcem vas vsetky poprosit o radu vsetci ma prehovaraju aby sme si spravili este jedno mimi mala ma 4mesiace a aby sme to mali po roku ja som silou mocou nechcela nezvladam skoro jedno a nie to este dve ale tak som nad tym rozmyslala ze berieme aj pozicku byvame so svokroucami a chceme sa osamostatnit....... ked som tak rozmyslala zistila som ze keby sme to mali po roku bolo by to fajn a zakial byvame tu tak by mi este aj svokra pomohla a po rokoch ked splatime tak zacneme stavat domcek tak som sa rozhodla aj kvoli tomu ze som mala zli porod bola som cisarom a musim ist zasa aby sa mi neroztrhala maternica som si povedala ved zvladnem aj dve a je to take zlate ked pozeram ako nasa babika rastie a snazi sa robit rozne veci aj ako zacina papat z lyzicky tak sme to skusali pred vcerom no muz sa bal tak z toho nebolo nic nalakala som ho aj vcera a uz mi aj slzy pri tom tiekli ze ho chcem a muz stale nie a ja ano a on nie a ja zasa ano a takto asi 2min az som to vzdala a ani sme to nedokoncili a velmi som sa rozplakala stale ma utisoval ako ma miluje a tak a ja mu dnes ani telefony nedviham ani sa snim nebavim.ale na druhej strane ma pravdu ktovie ci by sme to zvladli aj financne ☹ 😔 ☹ poradte mi prosim vas

musko
14. jan 2007

Ahoj zanett, súhlasím s Tebou, len som to do svojho názoru nesformulovala. 😉

certica
14. jan 2007

zanett, ja som sa tiez napriek svojej nechapavosti snazila prezentovat svoj nazor co najmiernejsim sposobom a urcite ani ostatne baby sa nechceli mitinky dotknut. Niekedy vsak niekomu pomoze aj trochu "tvrdsia kritika alebo slovko", aby sa trosku prebudil a naozaj lepsie zamyslel a zvazil stav veci. Ja myslim, ze mitinka to pochopila spravne. ja to tu sledujem naozaj kazdy jeden prispevok a mitinka sa aj po niektorych takychto "tvrdsich" vyjadrila myslim, celkom pozitivne a pochopila situaciu i to, ze jej chceme v dobrom pomoct a spravne ju "nakopnut" 😉

sanija1
14. jan 2007

Zanet asi mas trocha pravdu no urcite sme jej tym nechceli ublizit mozno sme niektore napisali troska drsnejsie slova no nemysleli sme to zle.Len sme chceli priblizit nas pohlad na danu vec a kazda v tom sa s nami zhodnes to pojala prave preto trocha silnejsie aby sa nad tym fakt zamyslela checeli sme jej tym len a len pomoct.Teda budem hovorit za seba ja urcite volila som take slova prave koli tomu aby sa troska nad sebou zamyslela.Je pravda ze som to mohla povedat aj jemnejsie ale myslem si ze tvrdsej kritiky v takomto pripade nezaskodi uz len koli tomu aky Mitinka problem ma.Mitinka ma viac problemov a nevie si fakt rady taketo razne rady od nas niektorych su si myslim na mieste.To je moj nazor urcite som jej tym nechcela ublizit a napisala som to tak ako som citila.Tak teda Mitinka drz sa este raz zvladnes to len nezabudni porozmyslaj viackrat a bude fajn ja verim ze to vsetko zvladnete aj s vasou malou krasavicou. 😉

hanka274
15. jan 2007

mitinka ma "problem" a myslim, ze to je vacsi problem ako "problem" to, ze ako sme to tu napisali....mozno pre niekoho tvrdo, drsne. ale ako pisali vyssie, niekoho taka kritika zobudi....a napriklad ja som urcite nebola viac soknuta z tych odpovedi ako z toho co som citala aky "problem" ma mitinka. Mitinka ako keby si len problem robila, ved ma zdrave dieta, fajn manzela a tatina, porod jej dopadol OK, su obe zdrave, tak co este? ved to je to najcennejsie-zdravie a zdrave dieta.....tak co? Aky problem? Vymysla hluposti a to je pravda....
nechcem sa urcite odvolavat na vek, niekoho napadne podobne sialenstvo aj v 30-tke, to je jedno, ale z prispevku (ze nedviha telefon, nebavi sa a podobne) je evidentne, ze musi este asi spravne dospiet....a ma pritom mimco, takze sup sup dospiet a rozumne premyslat....

lucida
27. dec 2007

Nehnevaj sa Mitinka, ale skus si predstavit, ze iní chlapi nechcu ani jedno bábo aj ked zena po tom tuzi.Ja keby mam jedno, bola by som najstastnejsia zena na svete...

lucida
27. dec 2007

Mozno sa nieco za ten rok zmenilo.Dufam, ze v tvoj prospech 🙂

danu
24. feb 2010

cide • Dnes o 17:08
ahojte , som vo vztahu ktory trva 5 rokov a som pre mna v zlozitej situacii. mam praitela ktory sa kvoli mne pred 3 rokmi rozviedol. ma dve deti. deti maju 8 a 9 rokov, maju ma radi, mame perfektny vztah. ja by som chcela vlastne dieta aj. priatel suhlasil, ale myslim si, ze len kvoli tomu ze ja chcem dieta, on uz tu tuzbu po dietati nepocituje nejak, ma dve deti v podstate odrastene. mam pocit ze by bol aj radsej keby som ja dieta vobec nechcela. uz ma ale nebavi sa starat len o jeho deti, len jemu budovat zivot. na reci ako tesim sa ked budeme mat my babo, rozpravat sa o tom, tak na to mozem asi zabudnut. dala som ultimatum, bud dieta, alebo koniec. povedal ze nevie a tak sme sa rozisli, po styroch dnoch ale dosiel, ze on to teda chce, ze si to rozmyslel. pri najblizsiom sexe sa ma opytal ci to moze dat do mna, odpovedala som nie, pri dalsom to iste. chcem niekoho kto sa bude na dieta tesit. ale priatela milujem. myslite ze ked budem tehotna, tak sa to zmeni? myslim, ze priatel sa boji ako to bude, ci sa nezmeni moj vztah k jeho detom, ako to prijmu a tak. pred dvoma rokmi chcel dieta on, ale ja som nechcela. neviem co mam robit. chcem dieta velmi, ale chyba mi to nadsenie aj z jeho strany. Myslite ze ked ostanem tehotna bude to ine?

alca85 • 1d • Dnes o 17:57
no moja, už teraz ti nezávidím ako sa tu staneš terčom útokov. 😲

marianca • 2d • Dnes o 17:57
Zložitá situácia cide....
Ťažko povedať či sa to tehotenstvom zmení, alebo nie.
Ale keď súhlasí, tak to skús. A čo sa týka toho nadšenia z jeho strany, chlapi to vnímajú tak nejak inak. Oni to tak neprežívajú....Môj muž keď som bola tehotná to až tak nevnímal. Maximálne tak, že mi nedovolil, zdvíhať ťažké veci a tak .....ale že by mi každý deň hladkal bruško a tak to nie... On sa skôr tešil a prejavil, až keď sa decká narodili....A myslím že to je podstatné....Žena keď je tehotná to vníma a prežíva a zžíva sa s bábatkom od začiatku, ale pre chlapa je to tak nejak reálne až keď drží bábo v rukách....
A to aký bude tvoj priateľ skús posúdiť aj z toho ako sa správa k svojim deťom, ako sa im venuje.....Podľa toho sa dá tiež dosť zistiť.
A hlavne sa skús s ním niekde v kľude porozprávať a bez emócií to prebrať. Skús mu vysvetliť, aby sa skúsil vžiť do tvojej situácie. Veď aj ty máš právo na svoje dieťa.....
A keby si s ním zostala a nemala dieťa, myslím že časom by si sa s ním aj tak rozišla, lebo tá túžba po bábatku by bola silnejšia.
Asi som ti moc nepomohla, ale držím paste, aby to dobre dopadlo 😉

cide • Dnes o 18:08
marianca, pomohla si mi tak, ze presne toto som potrebovala pocut. Lebo toto mi povedal aj on, ze chlapi to tak neprezivaju, ze oni si k dietatu vytvoria vztah az ked to dieta je. On je skvely otec, lepsieho som nevidela. Asi je naozaj myslenie a pocity zien ine ako u chlapov. Dakujem ti velmi pekne 😉

marianca • 2d • Dnes o 18:12
cide 😉

cide • Dnes o 18:14
alca, preco bz som sa mala stat tercom utokov? myslis ze preto, ze som rozbila rodinu? moralne vycitky nemam vobec. a na to som odpovede nechcela 😵

marianca • 2d • Dnes o 18:28
Ale jasné, nikto nemá právo súdiť druhého...a hlavne keď nevie nič o tej danej situácii...Teda ja by som si to nedovolila, keďže nikdy človek nevie ako dopadne.. 😨
A druhá vec cide je, že ty si tu hodila do placu na riešenie niečo úplne iné 😉

cide • Dnes o 18:39
presne tak marianca. ale je pravda, ze uz by som to nikdy neurobila, nikdy by som si nezacala so zenatym chlapom, nie kvoli vycitkam ze rozbijam rodinu, alebo nieco podobne. Iba kvoli sebe. Lebo ja som si v tom vztahu vytrpela tiez dost, akurat ze si za to mozem sama.

blazka24 • 1d • Dnes o 18:56
cide presne ako píše Marianca, môj muž mi tiež vravel, že on nebude hladkať moje brucho, nebude ma nosiť na rukách, že to tak je len v romantickom filme a keďže ho napísala žena, pocity muža nechápe - on sa bude tešiť keď bude malý na svete, lebo dieťa a ja žijeme spolu deväť mesiacov ale on to necíti, jeho nekope a tak to vníma inak........
chlapi sú proste chlapi a tak ak dieťatko chceš tak by ste sa na tom mali dohodnúť, ide o to, že v živote človek potom môže ľutovať že tie deti nemá........nemá s kým zostarnúť a ak partner trpí tak v konečnom dôsledku to aj tak bude druhému vyčítať.........
držím palce..........

monkula • 2d • Dnes o 19:10
cide, súhaôsím s dievčatami... Muži to tehotenstvo vnímajú trošku inak... ja, keď som čakala Chiaru, tak som asi v treťom mesiaci začala krvácať, zrútil sa mi svet, plakala som, prosila v lekárni o Duphaston a MM len sucho skonštatoval ,veď keď sa stane, stane, sa, máme jarka a urobíme si druhé.... Ale ja som chcela toto, nie iné, vieš, ako to myslím.. , ale keby si ho videla teraz, Chiara je jeho princezná, keď mu o pol desiatej povie, že chce chipsy, oblieka sa a beží do večierky na chipsy... Nič ho nedojme viac, než keď naňho vylezie a začne ho hladkať....
Porozprávaj sa s ním ,bez emócií, povedz mu ,čo cítiš... že dieťa hceš, chceš ho mať s ním.... 🙂

marianca • 2d • Dnes o 19:18
Presne tak, ja som tiež mala pri Jakubkovi nejaké problémy, začala som krvácať, zobrali ma do nemocnice a taktiež sa mi zrútil svet. Plakala som, absolútne nič som nevedela vnímať a môj muž to bral tak, že veď už to len nejak dopadne.
Proste chlapi sú iní.....A ja to aj chápem, jasné, že ten muž nemôže vedieť čo sa deje v žene, keď bábo kopne, pomrví sa...A aj mňa to trocha sralo, keď to nedokázal nejak vnímať a nerobil to čo sa robí v tých filmoch...Ale keď sa krpci narodili....všetko sa zmenilo, ľúbi ich a oni zbožňujú jeho...vie sa o nich postarať, je zodpovedný a myslím že to je to úplne najpodstatnejšie....
Takže keď je v tvojom vzťahu toto jediný problém, tak choď do toho 😉

mamutka • 1d • Dnes o 19:23
ja neviem, keby bol taky skvely otec ako pises, tak nerozbije rodinu dvom detom koli mladej slecne...kopnite si do mna ak chcete, ale co ak to urobi este raz?
jasne, mozno ta prva manzelka bola naozaj neschopna, hadava, tucna mrcha a potreboval vypnut.....ved normalna zena ked ma deti rok po sebe, tak je dokonala sexica a chlap ani nepomysli na ine.....
a nemusite ma napadat, ze niekoho odsudzujem, to si skor precitajte este raz tu moju prvu uvahu, co on este raz moze urobit....

monkula • 2d • Dnes o 19:27
mamutka, aj si myslím, že cide toto vie, že sa to môže stať aj jej.... ako písala, aj ona si vytrpela veľa... a ak ju on ľúbil, čo ju asi ľúbi, keďže sa rozviedol, tak si myslím, že ostávať v nefungujúcom vzťahu len kvôli deťom, ktorým to aj tak neprospieva, nie je práve štastné riešenie...
Ale nato sa nás cide nepýtala..
Ale dobrá úvaha...

jahodka35
25. feb 2010

cide, ja som to mala tak isto, prve dve deti msl z prveho manzelstva, najstarsia uz mala 13 rokov, dieta chcel, ale zeby to nejak prezival sa neda povedat. jeho vztah k nasej dcere sa vyvinul az casom, teraz je jeho milacikom. ja by som chcela este jedno a to uz ma fakt deti odrastene, najstarsia 23 rokov, stredna 15 r. a nasa 10 r. a tiez nejak nesuhlasi, lepsie povedane vyhovara sa, ze je stary 🙂 ale ja viem, ze keby som mu zarucila chlacpa, tak ide do toho... lenze ako to zarucit???

didi44
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
didi44
Odpoveď bola odstránená
Zobraz