Chcem 2. dieťa ale muž odmieta. Čo mám robiť?

mitinka
11. jan 2007

baby chcem vas vsetky poprosit o radu vsetci ma prehovaraju aby sme si spravili este jedno mimi mala ma 4mesiace a aby sme to mali po roku ja som silou mocou nechcela nezvladam skoro jedno a nie to este dve ale tak som nad tym rozmyslala ze berieme aj pozicku byvame so svokroucami a chceme sa osamostatnit....... ked som tak rozmyslala zistila som ze keby sme to mali po roku bolo by to fajn a zakial byvame tu tak by mi este aj svokra pomohla a po rokoch ked splatime tak zacneme stavat domcek tak som sa rozhodla aj kvoli tomu ze som mala zli porod bola som cisarom a musim ist zasa aby sa mi neroztrhala maternica som si povedala ved zvladnem aj dve a je to take zlate ked pozeram ako nasa babika rastie a snazi sa robit rozne veci aj ako zacina papat z lyzicky tak sme to skusali pred vcerom no muz sa bal tak z toho nebolo nic nalakala som ho aj vcera a uz mi aj slzy pri tom tiekli ze ho chcem a muz stale nie a ja ano a on nie a ja zasa ano a takto asi 2min az som to vzdala a ani sme to nedokoncili a velmi som sa rozplakala stale ma utisoval ako ma miluje a tak a ja mu dnes ani telefony nedviham ani sa snim nebavim.ale na druhej strane ma pravdu ktovie ci by sme to zvladli aj financne ☹ 😔 ☹ poradte mi prosim vas

zuzulik
11. jan 2007

moja a kam sa ponahlas...ved mate krasne 4 mesacne dietatko,uzivaj si ho a vchutnavaj si,ze mas to jedno... nelam to cez koleno,ved malinka rastie a kazdym dnom sa meni,kazdu chvilku robi pokroky.Nechaj tomu volny priebeh a zbytocne nestresuj seba,manzela a ani malinku. Nepocuvaj rady inych,ale hlas svojho srdca a manzela,on je Tvoja rodina 😉 .Nemate vlastne byvanie,byvate u svokrovcov ( ziadna vyhra),mate nejaku pozicku, chcete stavat dom, predpokladam, ze mate jeden prijem...atd.atd. zvaz to,nie je sa kam nahlit..... spomal... prave ma napadla ta pesnicky od Pehy 😵 ...spomal,mas privysoku rychlost....vela stastia!!!

krista
11. jan 2007

minitka na podobné téma se diskutuje tady: https://www.modrykonik.cz/forum/show.phpvThread... 🙂

mitinka
autor
11. jan 2007

krista kde to je prosim ta pretoze mi tam nic neukazuje vdaka

krista
11. jan 2007

Ježiš tak promiň, ještě jednou:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... 😉

certica
11. jan 2007

zuzulik, moja oblubena 😀 - ta peha...

mitinka, chcem sa spytat, ako sa citis? uz si v pohode? vies, ja mam trosku pocit (mozem sa vsak mylit), ze stale nie si spokojna s danou situaciou, v ktorej sa nachadas (te) a preto hladas akykolvek podnet k zmene v domienke, ze to veci a problemy vyriesi... lenze dieta je zodpovednost asi najvacsia na svete a osobne si skor myslim, ze by to dalsie babenko mohlo este zhorsit a nie zlepsit. ako pise zuzulik, mate toho na krku naozaj uz teraz dost, si mladucka (aspon z fotiek mam ten dojem 😉 ), niet sa kam ponahlat.
Navyse na dieta treba dvoch a ked tvoj partner momentalne nechce (a prepac, ale tentokrat mu davam za pravdu), nema vyznam tlacit a uz vobec nie sa kvoli tomu urazat a nebavit. Radsej sa sustred na mimino, ktore je uz na svete a potrebuje ta ako sa za kazdu cenu vrhat do niecoho, o com mam pocit si ani ty sama neni uplne presvedcena. Ja sama by som si asi netrufla na dalsie v tak kratkej dobe a to mam svoje zazemie. svokra mozno pomoze, ale to nie je riesenie...
mitinka skus pockat, svoje robia este stale aj hormony, si mozno viac precitlivela, podstatne je, ze ta bavi byt mamou, ze sa tesis z uspechov svojej dcerky, tak si to este chvilku uzi a veci sa mozno same lepsie vyjasnia, uvidis...
Na tvojom mieste by som to neunahlila, naopak myslim, ze dalsie babatko momentalne je skor ta horsia alternativa nez lepsia
drzim palce 😉 🙂

vavka33
11. jan 2007

Miti,este nedavno si pisala,ako si na tom zle psychicky,aky je manzell a svokra a ake si mala myslienky a teraz chces druhe babo?A co keby si sa dala njskor do poriadku a potom uvazovala nad niecim takym.Urob ako chces,ale si ma totalne vykolajila,mat taku depku a mysliet na splodenie druheho dietata je dost odvazne.Vymyslas hluposti a potom je najhorsi tvoj manzel,skus o tom porozmyslat

ukana
11. jan 2007

vavka, súhlas. nedávno sme ti mitinka všetky dávali rady ako prekonať manželskú krízu, depresie apod. skoro som odpadla, ked som videla tento tvoj článok. Ešte pred pár týzdnami si utekala od manžela a teraz ON nechce druhé dieťa??? A sa mu divíš? Myslíš, že dieťa vaše problémy vyrieši??? Najprv si dajte dokopy vztah, bývanie, a potom dalšie dieťa. Ak vôbec. 😒

vavka33
11. jan 2007

Dakujem ukana,som sa bala,ze som to podala moc priamo,ale vidim,ze sme asi viacere ostali v soku 😲

zuzulik
11. jan 2007

spravne baby 🙂

certica
11. jan 2007

ja som ten sok akurat dlhsie spracovavala, kym som odpisala a podarilo sa 😀

tinax
11. jan 2007

tiez si nemyslim ze chciet druhe dieta, ked manzel je proti, nie je najlepsi napad. daj mu cas. A na riesenie problemov, ak nejake su, tak to uz ozaj nie.

zuzula
11. jan 2007

Baby, presne rovnake veci ma hned napadli, ja si tiez pamatam tie depresivne temy a utekanie od manzela a vyhrazky...
Mitinka pomalicky dalej zajdes, venuj sa svojmu pokladiku a s manzelom sa hlavne snazte si dat doporiadku manzelstvo. Drzim palceky!!

briluxina
11. jan 2007

dievky, ja tiez len pozeram... 😔

mitinka
autor
11. jan 2007

baby mate pravdu myslela som aj na to ale mate fakt pravdu tak ubrzdim naozaj mam len 20rokov a zivot pred sebou nemam sa kam ponahlat ☹

danka2
11. jan 2007

no mitinka niečo sa marí, a dievčatá majú pravdu. Ja by som ta ako zdr. sestrička upozornila ešte na jeden fakt. Píšeš že si po cisárskom reze, neviem či ta doktor neupozornil ale vieš že ženám rodiacim sekciou sa odporúča bábätko až po dvoch rokoch ? Predsa naše vnut. orgány potrebujú kusok oddychu po sekcii aby sa získala pôvodná elasticita maternicea tak. Skús ešte vydržet. To čo ti vravia iní je síce pekné ale ako píšeš , máš čo robit s jedným bábätkom a predstav si že máš dve, jedno začne revat druhé začne revat a ty zachvílu stratíš nervy a nie preto že by si bola zlá matka, ale bude toho na teba vela. Uži si najprv to prvé a potom po nejakom čase si urobíte druhé 🙂 Budeš kludnejšia a štastnejšia.

hanka274
11. jan 2007

teda, som nakukla, som myslela, ze to trapi niaku maminu co chce dalsie babo s rozdielom vekovym ovela ovela vacsim... Alebo prve mimi. No ale toto....
mitinka, sorry, som na strane tvojho manzela, a mala by si si s nim pokecat, popripade aj ospravedlnit za tvoje uletene, blaznive myslienky. Mas 4 mesacne babo nie? Nie 4 rocne. A to je sakra rozdiel.
Ked takto pojdes dalej, budes mat na krku rozvod, dve male deti.....Problemy sa neriesia babom, ZIADNE!
Nevravim, ze sama nezvladnes deti, ale urcite tak nechces dopadnut, bez manzela, bez rodiny, rozvedena.....
takze stoj pevne nohami na zemi.
Suma sumarum-rozmyslat po 4 mesiacoch o dalsom babu je velmi velmi nezodpovedne a este aj pri tom, ze nebyvate vo svojom a tak.
Kasli na tych co sa ta pytaju ze kedy budete mat dalsie dieta. Aj mna sa to pytaju, mame 8 mesacnu, a ja vravim kazdemu, ze pokial si sama mala nevypyta surodenca, tak mat nebudeme. Maximalne vsak asi 4-5-6 rokov. ale to je uz o inom, co tu pisem. to je uz o mne. Takze tak, porozmyslaj nad tou hlupostou co si po manzelovi chcela, dajte to dokopy, rodinku si drz!
Drzim palce!

hanka274
11. jan 2007

a samozrejme z fyzickeho a zdravotneho hladiska....no comment.
A miti, ty mas 20 rokov? A taketo napady? Miti, neuraz sa, ja mam 24, ale asi by si mala trosku dospiet, lebo toto neboli myslienky dospeleho zodpovedneho cloveka, vlastne maminy, drzim palce naozaj a bud zodpovedna, mas mimi a rodinu. A si veeelmi mlada, tych 20 ma soklo pri takych myslienkach, fakt, sorry.

dorotka
11. jan 2007

mitimka vzhladom na prispevky ostatnych kociek som si precitala tvoje ine prispevky a moj nazor je tento
naozaj prve slovo je spomal
a zacni vsetky svoje problemy riesit inac ako trucovanim a vyhrazkami a zacni sa spravat ako dospela zena ak nebudes trucovat ale porozpravas sa z muzom v klude mozno sa nebude odvolavat na tvoju a jeho mamu a zacne problemy riesit s tebou a zacne ta aj on brat ako dospelu zenu
nedvihanie telefonov tiez nie je riesenie tak mu pekne zavolaj a porozpravaj sa s nim on ta naozaj lubi ked s tebou to trucovanie zlada 😉
a danka ma pravdu aj zo zdravodtneho hladiska je lepsie pockat a si asi fakt este mladucka takze ta cas nesuri aby si musela mat deti jedno po druhom vydrz aspon tie dva rocky 😉

macik
11. jan 2007

holka, holka...dyť ty nemáš ani dost trpělivosti na to, abys napsala příspěvek s interpunkcí...nedovedu si představit, že máš dostatek trpělivosti na dvě děti...

macik
11. jan 2007

holka, holka...dyť ty nemáš ani dost trpělivosti na to, abys napsala příspěvek s interpunkcí...nedovedu si představit, že máš dostatek trpělivosti na dvě děti...holky mají pravdu-zpomal a začni řešit věci jako dospělá..

hanka274
11. jan 2007

maco, ani ja nepouzivam interpunkciu......nechce sa mi a to som bola jedna z najlepsich v skole na strojopise....ale casom.....ale viem ako si to myslela....taktak! ako dospela!

certica
11. jan 2007

ja som vzdy pisala s diakritikou (tiez strojopis 😀 ), ale bola som casom nutena sa preorientovat zvacsa kvoli mailom, ci uz do zahranicia alebo aj medzi roznymi operat. diakritika vzdy nefunguje, ako ma 😉

melory
11. jan 2007

mitinka uz aby som prisla s jankou k tebe, ale sme dohodnute po 25.1. a prideme ta odhovorit. 😎

hanka274
11. jan 2007

no hej, niekedy to tym na druhej strane pise otazniky a podobne, ze? hlavne v mailoch.... 🙂

macik
11. jan 2007

však já jsem neřekla, že mezi používáním diakritiky a trpělivostí je přímá úměra.... 😀
..když jsem do tématu nakoukla a četla od konce, tak mi příspěvky připadaly hodně příkré, ale když jsem dočetla až nahoru, tak mě to přešlo....a tohle mě napadlo jako první...myslím, že je z toho i tak jasné,co jsem chtěla říct..

mitinka-ale nemyslím to zle, svým způsobem mám pochopení, ve dvaceti jsem taky všechno chtěla hned a trucovala jsem....časem určitě dospěješ do dalšího stádia, ale bylo by fajn, kdyby to, co napsaly holky, trošku pomohlo ujasnit si, jak se věci mají...držím pěsti, ať se ti daří dobře a ať to zvládneš se ctí 🙂

andrea.m
13. jan 2007

mitinka môj syn ma v škôlke spolužiaka ktorý ma sestričku mladšiu o 12 mesiacov presne(neplánovanú)ich rodičia sú lekári majú vlastný rodinny dom,podstatne viac ako 20 rokov,rozbehnutú karieru,a ked ta mamina priniesla malého do škôlky z bábom na rukách...jedno revalo že nechce byť v škôlke(žiarlivosť že sestrička je doma)malá revala lebo reval braček.no poviem ti mala tá žienka čo robiť,všetky sme ju ľutovali a žiadná by s ňou nemenila.tak malý vekový rozdiel má určite aj nejaké výhody,ale nie v tvojom prípade.

tiež som sestrička takže po zdravotnej stránke musím absolútne súhlasiť s dankou2.a s vôastnej skúsenosti ti tiež neodporúčam mať bábo tak skoro po sekcii.čakám bábo každú chvíľu a starší syn sa narodil sekcoiu pred 4 rokmi,napriek tomu som na jazve pocítila každučký gram ktorý bábo pribralo a pri každom kopanci do jazvy počítam hviezdičky.a to som po 4 roky.ako asi bude tebe po 4 mesiacoch?a čo ked to druhé bábo bude veľké a budeš mať problémy?kto sa to postará a dcérku? nechcem ťa strašiť,ale dvakrát meraj a raz rež.

s tvojím manželo absolútne súhlasím... 😉

sanija1
13. jan 2007

Mitinka tak teda neda my neodpovedat na tvoj clanok.Fakt by si mala najprv dospiet mne sa zda ze ty niesi zrela este ani pre tvoje prve dietatko to co ma byt?Take rozmyslanie to fakt nieje pravda aj ja som na strane tvojho manzrela dokonca ho obdivujem ze to pojal takto.Ja by som ta za tie tvoje vymysli vytlieskala po zadku nehnevaj sa ale precitala som si tvoje clanky si este velmi nezrala.Nauc sa problemy riesit z rozvohou u teba plati 2krat meraj a 1rez moja.Vychutnavaj si prve vase babetko naucte sa spolu zit a zvladat problemy bezneho zivota.Vasa mala je na svete a ty sa nauc to vnimat ako fakt ze sa onho musis postarat az k dospelosti a terz ste na tom dost blbo.Co sa tyka zdravotnej stranky baby maju uplne pravdu po sekcii aspon 2roky pauza.Mozno sa ti zdam az prilis kruta a priama no to su hole fakty moja tak ti silno drzim prsty tebe manzelovi a aj malej nech sa vam dari.

musko
14. jan 2007

Mitinka, súhlasím s dievčatami. Hlavne sa upokoj, urob si poriadok vo svojom vnútri, porozprávaj sa s manželom( ktorý Ťa má evidentne veľmi rád) a užívaj si miminko. Zaslúži si kľudnú mamu, ktorá sa mu venuje a má naň silu a energiu. Ver mi, že čím bude vačšie, tým jej budeš potrebovať viac 😉 .A rodila si cisársky, ja tiež a poviem Ti otvorene, ža na druhé mimi ani namyslím. Chceme ešte dieťatko, ale najskor o 5 rokov. Telo sa Ti potrebuje spamatať a po cisárskom odporúčajú počkať na ďalšie tehu minim. rok, či si myslím, že je málo. Ja by som povedala aspoň 2, ako písali dievčatá.
Si mladučká, máš čas mať ešte viac ako 2 detičky, tak sa nikam nenáhli, uži si malú, aby si si pamatala, kedy sa jej čo podarilo a teš sa z každého dňa.Držím Ti palce!!!!! 😉

zanett
14. jan 2007

Mitinka, jsi tu?

V podstate musim se vsemi souhlasit,jen se mi nelibi, ze jste se do mitinky takhle mozna az neomalene pustily. Nepochopte me spatne, nazorove s vami naprosto souhlasim, jen nevim, proc nemuzete svoje nazory prezentovat trochu solidnejsi formou! "Vymyslas hluposti..." (vavka33) je podle me dost drsne, stejne jako prispevky mnohych ostatnich. A nez me zase nekdo ukamenuje, precte si DVAKRAT, co jsem napsala nahore: neni to OBSAH vasich prispevku, ale FORMA jakou ten obsah podate! Mitinka ma evidente problem (at uz je zapricinen cimkoliv) a rozhodne nepotrebuje, aby do ni nekdo ryl! Pokud ji neumite porad taktne a s empatii, pak si svoje rady nechte pro sebe! Ani bych se nedivila, kdyby se sem uz nechtela vratit. Sletely jste se na ni jak vosy na bonbon! 😒