Chcem byť šťastná. Chcem tak veľa?

paula145
29. sep 2017

Dumám, rozmýšľam a už neviem ako ďalej. Je to začarovaný kruh. Manžel ma podvádzal ani neviem koľko krát. Hádam ani on sám to nevie. Bola som nešťastná a tak som si našla známosť. Samozrejme že je ženatý a samozrejme že som sa zaľúbila. S manželom už rok nespávam. Teraz som mu našla starý mobil s sms-kami, kde si dohadoval stretnutie s kurvou. Rozhodla som sa, že sa rozvediem, napísala som žiadosť o rozvod. Problém je, že sa bojím, že ostanem sama. Priateľ sa nechce rozviesť.

lavender273
2. okt 2017

@libawet

Povacsinou nikto z nas nechce skoncit sam. To je pochopitelne.
Neradila som jej ze ma ostat dozivotne sama. Len pokial si poprata ten bordel okolo seba a zacne vsetko znova. 🙂

canama
3. okt 2017

@katkati 8 rokov nesexovat je cista patologia, a tvoja znama je zrejme uz tazky pripad pre psychiatra...aj ked cestna, zrejme uz do buducnosti partnerskeho vztahu neschopna. Smutny pribeh..a to ze o sebe tvrdi ze je stastna ved iste, len to ze to o sebe niekto rozprava neznamena ze to tak je. ☹

Lahko sa je navazat do autorky temy a je to vlastne pochopitelne, lebo vieme ze prave jedna z diskutujucich a moralizujucich manzeliek moze byt zaroven manzelkou milenca zakladatelky temy. 😨 Ze sa ma rozviest je jasne, ze s tou laskou u milenca to nie je prave asi tiez pokial mu sucasny stav vyhovuje.

moonlight1210
3. okt 2017

@paula145 ano, byt stastny sam so sebou sa nadradzuje stastiu zo vztahu. A pritom sa to nevylucuje. Preco to nechapes?

Ludia spokojni sami so sebou pritahaju tych druhych. Lebo ti druhi v nich vidia nadej, ze to bude dobry vztah. Lebo sa nimi citia inspirovani. Lebo citia, ze z nich vyzaruje vyrovnanost, pohoda.

A ty si teraz dlhodobo v kategorii "tych druhych".

Prerad sa do kategorie spokojnych ludi a prestane ta trapit, ci novy partner bude do mesiaca od rozvodu, ci do roka. Ved on pride.

A hlavne, co do okolia vyzarujes, to pritiahnes. Takze, ak nosis pomyslenu nalepku: "moja laskava naruc a milujuce srdce je tu pre vas, len nech nie som sama", tak sa nediv, ze si ta vyhliadnu hlavne taki, z ktorych si potom sklamana. (Tvoj muz tiez dlhodobo profituje z faktu, ze jedna z veci, co ta drzi v manzelstve, aj ked mizernom, je strach ostat sama. A milenec istym sposobom detto.)

A este v jednom ta tato potreba mat niekoho a nebyt sama znevyhodnuje: Nikto nema dokonaly radar rozoznat v prvych chvilach sebavedomeho narcistu a sebca od naozaj iba spokojneho cloveka. Kazdy sa mozeme popalit vo vybere, lebo navonok casto posobia velmi podobne.
Ale ti spokojni vedia vo chvili, ked si uvedomia, ze ten vztah nie je ok, odist kym je cas (ovela skor si vsimaju signaly). Kym ti druhi dlho-dlho dufaju, ze to si len zle vysvetlili, chytaju sa spomienok na pekne chvile a ostavaju tak dlho, az uz nevedia odist, alebo konecne odidu, ale tym vztahom hodne poznaceni. S ranami na dusi.

Takze mozes sa plesnut o zem a kludne ukoncovat diskusie. Ale pred dalsim sklamanim ta to neochrani.

Aj ked - mozes trafit na niekoho, kto uz ma svoj vek, vyburil sa a presne zenu ako ty hlada. Takze vytvorite istu symbiozu, kde on bude presne vediet ako na teba. aj ta nauci kmitat ako on potrebuje, aj ti potom za odmenu prinesie kvety a da pusu. A ty si budes hovorit, ze to sice nie je uplne ono, ale da sa, vdaka bohu za neho.

katkati
3. okt 2017

@canama Čistá patologia? Je dosť ľudí, ktorí kvôli rôznym okolnostiam nemôžu alebo nechcú mať sex. Všetci sú chorí? Možno nie šťastní, ale zase nám ostatným možno chýba k šťastiu niečo iné. A nezháňam si to nečestným spôsobom. Ale tu je zbytočné písať. Sú tu ľudia, ktorí si myslia, že kvôli pocitu, že ja chcem niečo zažiť môžeme si brať čo chceme a kašľať na to, že tým ubližujeme niekomu inému. Smutné.

canama
3. okt 2017

@katkati Malokto nepochybuje o tom, ze dlhodobo nezamestnani ludia stracaju pracovne navyky a len tazko sa zaraduju spat do procesu, niektori toho uz nie su schopni vobec...a s partnerskymi vzthami je to podobne...cim dlhsie clovek je sam a zije sam tym menej je schopny zit vo vztahu. A ked popierame partnersky vztah (zivot v pare), to akoby sme popierali samotny zaklad spolocenstva ktore sa nazyva rodina. To je nieco na co sme kulturne a zrejme aj biologicky nastaveni. A sex? Je prirodzeny tak ako ine nase zakladne potreby...patologia nerovna sa chori...a je velky rozdiel medzi ludmi ktori sa vedome rozhodnu pre zivot bez sexu, napr. duchovni, ti sa na tuto cestu aj trochu inak pripravuju, ako zena ktora v podstate chce partnera, len ho nema lebo ziadneho vhodneho nestretla. A co sa tyka mileneckeho trojuholnika...hranica medzi spravnym a nespravnym nie je nikdy ostra a jasna...svoj podiel viny vo vztahu maju vzdy obaja partneri, takze aj manzelka ktoru muz podvadza urcite urobila chyby ktore mohli alebo mali vplyv na to ze muz si nasiel inu....aby bolo jasne neveru neschvalujem, len vinit milenku za rozpad manzelstva je naivne a velmi velmi alibisticke.

katkati
3. okt 2017

@canama Škoda slov.

lucy1813
12. sep 2018

@sisoi esjhy27 a b
@sissy27 eoo/i
@paulax145 s