Chcem druhé bábätko ale mama nie. Čo mám robiť?

zuzanka159
4. okt 2009

Ahojky mám problém. Mám 27 rokov,dvaapolročného syna,skvelého manžela,vlastné nové bývanie...
Proste mám všetko po čom som túžila no len jednu jedinú vec nie ☹ ☹ ..... Chcem dalsie dieta....Aj by to šlo keby nebolo mojich rodičov. 😠 😠 😠 Povedali mi že medzi mojimi deťmi musí byť minimálne 5 ročný vekový rozdiel.A v tom je problém. Ja chcem už teraz ked nemám ani 3 ročného syna ale s mamou je problém. S mojim otcom by to aj šlo ale je tu mama a tá mi rozkazuje 😢 😢 😢 A zakázala mi dalsie bábo ☹ Ja viem vsetci mi budete vraviet že ked ja aj s manzelom ceme tak nech sa pre to dieťatko rozhodneme no ale ja svoju matku mám rada ale necem taký veľký vekový rozdiel aký som mala ja s mojim bratom (totiž medzi nami je 14 ročny vekovy rozdiel ja mam 27 on 13 poradte)

mono
4. okt 2009

Ked som cakala svoje prve dieta a oznamila som to mojej mamine, tak mi povedala, ze ona sa na babku este neciti. (mala vtedy 48 rokov) no teraz sa nevie dockat kedy malu zase uvidi. takze si myslim, ze ked tvoja mamina uvidi to malicke tak bude rada. male deti robia zazraky. tiez by som chcela druhe dieta ale neciem sa rozhodnut kedy ten spravny cas. ci uz teraz alebo mame este pockat.

babullka1
4. okt 2009

zuzanka159...ja by som povedala,ze je to vasa osobna vec,teda tvoja a manzelova,nemyslis???Ja som 10tyzdnov po porode a v hlave mi vrta...druhe babo 😀 proste byt mamou je uzasne,ale viem ze na druhe je este asi skoro 😅 moj manzel by chcel druhe az tak o rok-dva a ja aj hned 😀

dejna3
4. okt 2009

zuzana, máš 27 rokov, vlastnú rodinu a vlastné bývanie - fakt si myslím, že je to VAŠA vec a nie tvojej mamy...
akože Ti mama zakazuje? a čo by urobila, keby si otehotnela?
medzi mnou a bratom je rozdiel 8 a pol roka a síce som mame s ním veľmi pomohla, každý z nás vyrasatal ako jedináčik 🙄
myslím, že 2 - 3 ročný rozdiel medzi súrodencami je ideálny 😵 5 rokov sa mi zdá zbytočne veľa, pokiaľ sú všetky predpoklady k tomu, aby bolo dieťatko skôr 😉

edita84
4. okt 2009

Ahoj zuzka ja presne viem o čom hovoríš som presne v tej istej situácii.ja mám 25 a 2,5 ročnú dcérku fantastického manžela nádhern byt ale chýba nám ešte jeden drobec. od mamy som taktiež dostala odpoved aby som ešte počkala lebo mi sme mali komplikácie s malou a aj to že sa jej nevivinula ľavá ručička takže mi sa trocha obávame aby sa to nestalo znova.vieš aj mne veľmi záleží na tom čo povie mama lebo som vyrastala len s ňou rozvedený rodičia.ale rozhodnutie je predsa v našich rukách a už sme začali pracovať na druhom drobcovi tak dúfam že aj ty sa rozhodneš podľa svojho a manželovho úsudku ved to bábo predsa len vy budete vychovávať. a mamini sa s tým zmiernia a budú ľúbiť aj druhé vnúčatá. daj potom vedieť ako ste sa rozhodli. ahoj Edita

emily3
4. okt 2009

zuzka myslim si ze je to VASA VEC a VASE rozhodnutie kedy mat dalsie dieta...inak uz mama nie je za teba zodpovedna a nema ti do toho hovorit..moze ti poradit, ale riadit sa nou...
ste dvaja dospeli a zodpovedni rodicia, aj ked mamu velmi lubis, je to naozaj VASA VEC..su to vase deti a vy ste ich rodicia a vy ste za nich zodpovedni, ked ti vyhovuje trojrocny vekovy rozdiel tak do toho.... 😉
treba prestrihnut " pupcnu snuru" medzi tebou a mamou a radit sa s manzelom.

moja teta sa riadila svojimi rodicmi a oni im " dovoli " dve deti a ked jej deti cakali dalsie babatko tretie a .td...tak sa im to snazila vyhovorit, ale nevesta si povedala ze to su ich deti a nie jej... 😉
drzkaj sa a naozaj je to LEN A LEN NA VAS kolko deti budete mat 😉

mimi198
27. okt 2010

Ahojte, aj my by sme chceli druhe babatko ale ja zase mam obavy s predcasneho porodu pri prvom tak tak nejak vaham ale zase ked sa budem stale bat uz nikdy to druhe nebude, neviem co mam robit.. ci uz alebo este pockat. a neviem co je lepsie mat mensi vekovy rozdiel medzi detmi alebo vacsi. Som rozmyslala a dosla som na to ze pre mna asi ten vacsi a pre deti ten mensi he,,

janzurka
27. okt 2010

Odporucam sa riadit vlastnymi pocitmi 😉. Mna osobne nazory ostatnych sice zaujimali, ale vzdy som si urobila tak, ako som chcela a okolie to potom vzdy nejako zvladlo 🙂 🙂 . Co sa tyka vekoveho rozdielu, tak medzi mojim bratom a mnou je vyse 5 rocny rozdiel a bol pre nas velky. Nehravali sme sa spolu, kazdy mal uplne ine zaujmy aj kamaratov 😖.
Zariadte sa s partnerom tak, aby ste hlavne vy boli spokojni! 😎

dastafri
28. okt 2010

@zuzanka159 ahoj Zuzka, no ja na tvojom mieste by som sa do teho pustila teraz, ak to tak cítiš tak len do toho, ja som momentalne v 34 tyždni a čakam druhé bábo vlastne babulienka to bude, syn má už 8 rokov a ja teraz ľutujem
že sme si túto moju nenaplánovali skorej, už len preto, že toto tehotenstvo sa mi zdá, no nezdá... je ovela náročnejšie ako to prvé / Martinka syna som mala v 24 rokoch, tehotenstvo takmer bez žiadnych komplikácií /
keby som vedela vrátiť čas, iste by som sa inak rozhodovala, dospela som k názoru, že ak chceme mať dve dietka, tak hneď po 20iatke a to jedno po druhom. No a ešte niečo, ja mám svoju maminku tiež velmi rada, dokonca teraz sme sa prestahovali z panelákov do jedného rodinnho domu, takže bývame jedna nad druhou, no a akokoľvek
by mi radila... jednoducho máš 27 a svoj život, ona to musí pochopiť, ja si nemyslím, že pokiaľ by si teraz otehotnela by na teba zanevrela, vedˇ je to mama, tak ako si ty mama. Riaď sa svojím srdcom, a ja ti dávam radu ešte raz ....... smelo do toho....... odporúčam čím skorej, už len kôli veku, ja mám teraz 32 nehovorím že som stará, ešteže čo!!,, ale je to fakt vekľý rozdiel vynosiť jedno bábo v 24 a teraz druhé v 32..... veľakrát som si povedala, že keby som vedela aký to bude rozdiel, túto moju babuľku by som si naplánovala oveľa skôr.... takže dražím palce 🙂

traktor
28. okt 2010

...ak by ti povedala, ze uz ziadne dieta, len toto jedno, tak ju pocuvnes??? 😅 si dospela, mas svoju rodinu, tak sa zariad po svojom..a hoc mamu milujes a das na jej rady..nie vsetky rady musis brat ako hotovu vec...ved mas svoj rozum.. 😉 ..tak ak sa z muzom citite na dalsie dietatko, tak ho majte...a uvidis..aj mama , ked uz bude tehu...pociti tu babickovsku pychu a prijme noveho drobceka, hoc aj skôr ako by chcela 🙂

alexandrah
28. okt 2010

@zuzanka159 - je fasa, ze mas svoju mamu rada ... ale ako to ma rada ona teba?? viem, ze ti vsetci vravia, ze je to tvoja vec, a ty vravis, ze vies ... ale asi sa ti to este uplne nezazilo ...kedy uz prijmes zodpovednost sama za seba?? ked budes mat 40?? 50?? nikdy?? mama rozkaze len tolko, kolko jej dovolis ... ja to mam velmi podobne, mam skoro rocneho syna, cakam druhe ... podarilo sa uz po pol roku ... vsetci sa tesili, a mama ze jak skoro, jaky to bude problem, no som ju vyskolila, sak nemam dieta koli nej, a ani ju neziadam, aby pomahala, ani s prvym nepomaha ... holt, niektore matky su take ... s tym nic neurobis ...a narozkazovala sa mi dost, ked som s nimi zila, nemienim to trpiet cely zivot ... toto je len a len nasa vec s manzeliom ... dokonca mame fakt uzasneho, a krasneho syna, a ona, ked este nebol na svete, ze chlapec??!! ti sa podaria tak jeden z 10 000 ... no ja jej na to, ze JA chcem chlapca!! a teraz vidi, aky je uzasny, a krasny ... a mojmu muzovi, to si neviete davat pozor?, pritom sme chceli taky maly rozdiel .. tvARIl sa, ze ju nepocuje, lebo inak by jej strasne vynadal ...nesmies uz byt takto pod papucou, nikto tu nebude vecne, aby za teba rozhodoval ...ak nam prilis rozkazovala, proste som sa s nou menej stykala ...alebo som jej polozila telefon ... nebud backora!!! 😎

lienockaa
28. okt 2010

@zuzanka159 -ani u nas druhe babo nikto nechcel, okrem mna a manzela.. 😀 svokor radil mat len jedno dieta, ze to je teraz moderne..pripadne ak druhe, tak neskor..hoci sa sme sa ho na nazor nikdy nepytali..aj nasi boli v soku, ked som im oznamila, ze cakame druhe..ale na druhy den sa s tym uplne dobre vyrovnali a je pohoda..😉 svokrovi to oznamoval manzel, takze prvu reakciu som nevidela.. 😅 u mna sa ocakaval skory navrat do prace po prvom dietati a nie retazova materska, preto s druhym dietatom nikto z rodiny neratal..
nam sa ale druhe pozdavalo, rozhodli sme sa a nikoho sme sa nepytali, ci ho mame mat, alebo nie..aj tak len pocat ho nam trvalo 8 mesiacov..keby som sa rozhodla, ze chceme az neskor, ktovie, ci by vobec bolo..
riad sa podla seba..vy ste nova rodina, to musi mama pochopit..su to vase rozhodnutia, dost zasadne na to, aby ste sa o nich radili s niekym inym..ty a manzel chcete?..tak chodte na to a mamy sa vooobec nepytaj, ci a kedy a kolko mas mat deti..

sharmana
12. mar 2011

@zuzanka159 prečo píšeš že máš 2 a pol ročného syna, ked v pase máš Adamka 1 rok aj 4 mesiace??? 😕
či zas len nejaká vymyslená téma a príbeh?? 😕

luckamorka
29. júl 2013

ako to ze ti mama zakazuje mat dieta? alebo cokolvek? keby si byvala v jej dome a keby ta ona zivila tak dajme tomu, ale mas vlastnu rodinu... este by som jej nazor brala do uvahy ak by sa mi snazila len poradit, odhovorit ma atd., ale akonahle by sa mi snazila zakazat nieco taketo (do coho ju vonkoncom nic), tak by som povedala ok mami zakazovat si mi mohla ked som mala 10. je to tvoj zivot, tvoja rodina, tvoje rozhodnutie. nie jej. ja mam s mamou super vztah ale v zivote by si nedovolila mi takto manipulovat zivot. a keby si aj dovolila, ja by som si to nenechala. si predsa dospela a teraz si v roli matky ty, nie ona, ona uz len babicka bude 😉

janulienka83
30. júl 2013

Nasi rodicia samozrejme chcu pre nas to najlepsie, ale nie vzdy to co je najlepsie podla nich je najlepsie aj podla nas. Ja som zazila situaciu kedy som prijala ich pohlad na vec ze to co chcu oni je pre mna najlepsie a potom som im to roky vycitala. Si dospela osoba tak taketo vazne rozhodnutia rob sama za seba, lebo ak sa rozhodnes prisposobit rodicom resp. mame tiez sa moze stat ze casom jej to budes vycitat, lebo ty si to chcela inac a to "inac" bolo podla teba to spravne. Ja mam medzi detmi vekovy rozdiel skoro 4 roky, ale starsia mi kolkokrat povedala ze keby mal bracek viac rokov dalo by sa s nim lepsie zahrat, lebo kym bol mensi bral jej hracky, bural skladacky, klasika. Myslim ze deti maju vecsinou blizsi vztah ked je medzi nimi mensi vekovy rozdiel, necitia sa tak sami.

indiankaindi
30. júl 2013

@zuzanka159 prepáč, ale to je vtip? Predpokladám, že si tu z nás robíš srandu. Si svojprávna? Tak nerieš mamu, ale svoju rodinu a svoje potreby. To, že svoju mamu miluješ nemá nič spoločné s tým, kedy budeš mať druhé dieťa. Stojí snáď nad Vašou posteľou? Ak by si otehotnela teraz, akože "nehoda" tak si to dáš vziať, lebo mame sa to nepáči???? 😠 Buď si uťahuješ, alebo neviem.... toto nemôže jeden dospelý človek myslieť vážne.... 🙄

kikina84
30. júl 2013

@zuzanka159 myslim ze uz si vopred rozhodnuta ze budes pocuvat tvoju matku,takze neviem co tu mame radit..je uplne jasne ze ti vacsina povie aby si matku nepocuvala a robila si po svojom..Rob to co ty uznas za vhodne a ako sa na to citis..navyse podmienky pre dalsie dieta mate ako pises,tak nechapem kde je problem..Mamu by som hnala kade lahsie s takymto nazorom,si svojpravna ,dospela osoba a ona musi respektovat tvoje rozhodnutie,ci sa jej to paci,alebo nie 🙄

1katkas
30. júl 2013

prepac,ale co si nesvojpravna ked ti tvoja mama zakazuje a rozkazuje? Nie, NIE SI...mas svoj zivot a ked chcete s manzelom dalsie babo netreba pocuvat nikoho druheho a s prepacenim vys.rat sa na zakazy..si dospela nie si male dievcatko

brnka
30. júl 2013

ja mam so svojou mamou skvely vztah. No ona vzdy hovorila, ze cloveku staci tak jedno dieta a dost, takze ked som ostala tehotna s druhym synom (planovane), oznamovala som jej to s obavami. A aj jej reakcia ma dost sklamala - ziadna radost,v podstate si tukala na celo, ze naco druhe..... postupne sa s tym zmierila a teraz je stastna, ze ma aj druhe vnuca.

Takze ked sa ty s manzelom na to citis, sup sup do toho 😉

zigzag
30. júl 2013

@zuzanka159 juj, kym sa vam podari, kym vynosis, tak bude aj ten 5 rocny rozdiel, aj tak mi pride zvlastne, ze mam ti rozkaze 5 rocny rozdiel madzi detami :D skor ako vtip mi to pride

beruska141
30. júl 2013

@luckamorka
@janulienka83
@indiankaindi
@kikina84
@1katkas
@brnka
baby, to pisala este v roku 2009, uz ani neni aktivna, myslim, ze ten problem vyriesila uz hodne hodne davno 🙂 😉

brnka
30. júl 2013

@beruska141 no super, "nectes,nevis" 😀 😝

mirka_aa
30. júl 2013

heh 🙂

oktobermimi
30. júl 2013

Já mam 20 a mama 41 🙂 a na babku sa vraj necítila ale je ráda... to je podla mňa na Vás a nie na vašej mame, skúste jej rozumne nejako vysvetliť že vekový rozdiel medzi Vašimi deťmi si určíte len vi a manžel alebo jej jednoducho povedzte že ste tehotná, nemôže Vás predsa donútiť isť na potrat.. hlavne už ste dospelá, a do tohoto Vám opravdu nemôže hovoriť nič lebo takto bi to bolo potom zo všetkým... to je môj názor 🙂

elise
30. júl 2013

@zuzanka159 ty rozhoduješ sama s manželom kolko deti chcete a aký bude medzi nimi rozdiel (ak to priroda nezariadi sama) si plnoletá samostatná žena, matka tak sa voči mame postav a povedz si konečne svoje predstavy sny plány a urob to po svojom ako s manželom chcete nie ako chce mama ale asi sa ten problém už vyriešil že ?

1katkas
1. aug 2013

@beruska141 sranda ja som kukla forum kde sa diskutuje precitala som si prvy prispevok, ale datum uz nie 😀

yidaky
1. aug 2013

asi sa to uz vyriesilo 😉

mamavera
2. aug 2013

@1katkas aj mne sa to už stalo 😀 😀 😀 ešte, že som neriešila odplienkovanie a dieťa už sedí v škole.....

rainbow0508
2. aug 2013

Tvoja vlastna rodina je prvorada...takze sup a zamiesit dalsieho drobca...mama to prezije...

scorpionflower
2. aug 2013

A ty si normalna?! takto pocuvat matku v 27.? :D

bianka0111
2. aug 2013

Ty si to vymiluješ...Ty si to vynosíš...Ty si to porodíš...Ty si to vychováš....nevidím v týchto slovách nikde Tvoju mamu....
Toto je len o Tebe a Tvojom manželovi!!!!! 🙂