Chlamýdie, genitalne bradavice, je za tým nevera?

modravlna
27. dec 2018

Zienky, zaujimal by ma vas nazor na tuto situaciu. 9 rokov som s mojim manzelom, teda manzelia sme kratsie, ale to je jedno... Ja som za poslednych 9 rokov nikdy nemala ziadneho ineho muža, nikdy som ho nepodviedla. Ale pred dvomi rokmi sa mi prejavili chlamýdie, uz vtedy som s nim hovorila, ze najpravdepodobnejsi je prenos pohlavnym stykom, a ze neviem odkial to mam, ked som 9 rokov mala iba jeho. Prisahal mi, ze ma nepodviedol. Takze ak by som ich mala od predchádzajúceho partnera 7 rokov by boli bezpriznakove. A teraz pocas tehotenstva sa mi vyhodili zase genitalne bradavice. A ja zase som na pochybach, odkiaľ ich mam? Manzel viditeľné bradavice nema. (odkedy sa mi vyhodili , sex sme nemali). Takze zasa, kedze sme 9 rokov spolu, tak by sa mi genitalne bradavice vyhodili az po 9 rokoch, ci sa spoliehat na inu cestu prenosu ako je sex? Netreba mi tu nadavat, ze som blba, len prosim vas nazor, keby ste boli v mojej situacii, ci by ste partnerovi doverovali. Aj ked nie sme dokonaly par, z nevery by som ho nepodozrievala, ale tieto zdravotne problemy, mi uz nedaju spavat a casto nad tym rozmyslam. Ďakujem za vas nazor.

zuzanapjat
30. dec 2018

@puklica13 ale no.... treba sa porozprávať s gynekológmi, hlavne skôr ako padajú poznámky "šanca nižšia ako meteorit do hlavy". Dnes majú chlamýdie i deti, i dospelí ľudia, ktorí nemali ešte sex. Ako som napísala, nech si autorka spomenie či nemala v mladosti časté zápaly močových ciest a výtoky. Výter na chlamýdie sa nerobí automaticky. Mohla ich mať už ako dievča. Oni spia v organizme kým nemajú lepšie podmienky. Tak isto ako genitálny herpes.

zuzanapjat
30. dec 2018

@arcticcode syfilis ... ten sa dá chytiť na záchode len vtedy, keď na záchode s niekym súložíš.

puklica13
30. dec 2018

@zuzanapjat ved ja som sa o tom rozpravala prave s gynekologom..nie s mk

zuzanapjat
30. dec 2018

@puklica13 ak povedal gynekológ, že prenos je len pohlavný, tak je somár. Aj bežné info pri tej baktérii je opísaný napr. "bezprostredné použitie vlhkého uteráku infikovanej osoby". Preto sa stáva že v rodine má chlamýdie nie len matka, ale i dcéra ktorá je ešte panna napr. Ďalej ak si prečítaš články o chlamýdii a tomu ako im predísť, tak okrem vyhýbaniu sa nechránenému sexu a striedania partnerov je to aj "Dodržovať zásady osobnej hygieny! Používať len vlastné uteráky, či bielizeň! Dôsledné dodržovať hygienické zásady na rizikových miestach – bazény, sauny....!"

zuzanapjat
30. dec 2018

@puklica13 Osobne si myslím, že náchylnejšie sú hlavne ženy... čo sa týka tých bazénov, víriviek apd.

puklica13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
puklica13
30. dec 2018

@zuzanapjat ved to iste som pisala aj ja..bezprostredny ...no nepohlavny prenos je percentualne tak mizivy ako ten meteorit..
ale vies co..fakt mi je to jedno kto chce v co verit (myslene vseobecne)

arcticcode
3. jan 2019

@zuzanapjat To bol samozrejme prehnaný príklad

violetta01
5. jan 2019

@modravlna ahoj, zial, za svoj zivot som mala jedno, i druhe, ale vsetko sa to dalo vyliecit, chvalabohu, uz mam potom a nikdy viac., cize uz nikdy viac nechraneny sex s nahodnymi partnermi, lebo len tak sa to da dostat, jasne mi to povedali aj lekari a jasne som to tak aj dostala a na zenach sa gen.bradavice daju dosiahnut lahsie, mame slabsiu imunitu ako muzi, ktorym to malokedy vypukne na povrch, ale pritom su makazenymi nosicmi. Takze, ver comu chces, kludne. Ja uz nikdy viac, a som stastna, ze som sa vyliecila z toho, taka liecba netrva den.