Chlap, ktorý nechodí do krčmy. Ide o ôsmy div sveta?

mysga
13. máj 2016

Ahojte, zakladám túto tému čisto pre diskusiu a vyplnenie času, takže prípadné "veď keď vám to tak funguje, tak čo riešiš" odpovede mi netreba, len chcem podiskutovať... 🙂

Je chlap, čo nechodí do krčmy divný? Alebo je žena, ktorá neakceptuje a nikdy nebude akceptovať krčmové posedenia nejaká xantipa?

Totiž - môj dedo zaparkoval auto pred domom a šiel do krčmy, môj tatko zaparkoval auto pred domom a šiel do krčmy a môj chlap ak raz v živote zaparkuje auto pred domom a pôjde do krčmy tam môže ostať už navždy.

Odkedy je môj drahý v novej robote tak mu denno denne volá po robote kolega a pozýva ho na pivo. Môj chlap odmieta, denno denne, niekoľkokrát povedal, že on nie je krčmový tip a mne sa prevracajú oči vždy, keď mu zazvoní telefón. Samozrejme, že je divný, ja som nejaká, čo ho drží pod papučou (no, to je síce aj pravda, ale má na výber, buď bude chodiť po krčmách alebo bude mať mňa, zamykať ho nezamykám).

A najudivujucejší je ten tolerantný postoj okolia - veď ku chlapovi patrí pivo, po práci si musí ísť oddýchnuť na jedno, nemôžeš ho držať doma (kto ho drží?)... Ako je možné, že v 21. storočí sa stále akceptuje chlap s troma pivami v sebe každý deň, z ktorého razí? a z pár hodín denne, čo sa môže venovať rodine je razom len nejaké postavenie večere pred chlapa a môže sa ísť spať? A ako je možné, že chlap, ktorý týmto zálubám neholduje, tak je automaticky polochlap? :D

Ja do tohto môjho všeobecného pohoršenia nezaraďujem občasné vybehnutie si von. Na pivo. Veď aj ja idem s kamoškami na pivo/víno/čaj... Raz za mesiac, nech človeku neprepne...

Prosím vás, povedzte mi, že ešte niekde to takto funguje, okrem našej rodiny... :D

timea7
14. máj 2016

@moni244 ona ale písala o dennodennom odparkovaní auta a návšteve krčmy, nie o občasnom 😒 😒 😒to by som netolerovala ani ja. A aké máš potom možnosti? Ak muž nie je ochotný za žiadnu cenu tento zvyk aspoň obmedziť, trvá na tom, že do krčmy pôjde po práci každý deň, tak to skôr či neskôr k rozvodu dospeje...

lauricka
14. máj 2016

@sardinka335 hm, to neznie moc slavne teda. Soferovanie s hladinkou. Ale mam rodinu, aj na vychode, aj sa Staskove, v Cadci....tak si viem trochu predstavit.

lauricka
14. máj 2016

@moni244 lenze toto je debata o notorickom chodeni chlastat po praci. Kazdy den. Ak takeho nepoznate alebo takeho nemate po svojom boku, budte za to vdacna. To, o com pisete vy, je tak trochu o niecom inom.

lauricka
14. máj 2016

@bonavoxa hehe, nejako ste vynechali napr taku Oravu a pod....

anjeli_k
14. máj 2016

Ahoj, jasne, ze to funguje.moj manzel ide s kamaratmi alebo s kolegami na pivo tak raz za 2-3 mesiace a to uplne staci.a vobec to podla mna nie je divne.on ide radsej po praci do posilovne a to je podla mna ovela lepsie😉netreba riesit okolie, nemoze byt predsa kazdy chlap alkoholik s pivnym bruchom☺

majaxy
14. máj 2016

Mi si dáme to pivko spolu, doma, ked máme chuť, alebo ideme spolu von. Ja by som túto tému možno nebrala ani ako o alkoholizme, ale čo vaši manželia uprednostnujú. Či vás alebo nejakú krčmu. Lebo chlap ked chce to pivo, ale zároven aj rodinu, tak si to pivko da doma, a žiaden problém. Problém nastane ked chlap nechce tráviť čas so mnou a s deťmi a uprednostní kamarátov a krčmu. Čiže podla mna táto téma je dosť alibistická... Ked nechodí chlap do krčmy fajn, ale venuje sa mne a rodine????

mirka822
16. máj 2016

No tak můj si dává pivo doma :D Sice ne každý den tři, ale obden si minimálně jedno dá 😀 A přijde mi to normální. Naopak mám problém se smířit s tím, že je schopný v 38 letech jít večer s kamarády ven a vrátit se v 6 ráno. To bych ho vždycky nejradši přizabila. Sice už jsem si ho takového brala, ale říkala jsem si, že s dítětem se to změní a ejhle - nezměnilo. Každopádně to je jednou za dva měsíce. Kdyby mi chodil do hospody každý den, tak to bych ho už domu taky nepustila 🙂

mircalla
16. máj 2016

@mysga Nikdy som nemala priatela, co chodil pravidelne do krmy
Ked tak sme isli s pritelmi na nejaku akciu spolu. ked isiel sam na nejaku akciu - v pohode - bolo to raz za cas, ziadny problem.
Ale pravidelne chodenie do krcmy som s nikym nezazila a tych vztahov zopar bolo (pisem len o dlhodobych)
A to beriem mladost - teraz uz vobec nie. Priatel si ide sadnut tak raz za 2 mesiace a raz za tyzden hra tenis

kexik218
16. máj 2016

Moj muz nechodi vobec do krcmy ani do barov. Chodi cvicit behat plavat. Ale ak by si chcel vybehnut na pivko s kamosom urcite z toho neurobim halo...bud ja alebo krcma 😀 Ved nech ide, ale zvacsa si pivko kupime domov a dame si pri telke. Ja sa priznam mne teraz pivecko velmi pomaha na tazkosti so zlcnikom po jedle 😀

kozova87
21. júl 2020

Ani môj nechodí, príde domov a ide robiť do záhrady, večer si dáme spolu keď tak vínko.

sonnenshein
21. júl 2020

Aj my sme taki divni. S rozdielom, ze ho na to pivo sem tam poslem ja, nech to je vyrovnane. No krcma urcite nie, skor nejaka kvalitnejsia "pivaren", a ja urcite nie vinaren, skor salatovy bar 🤭

silvike
21. júl 2020

@mysga Neviem v akej spolocnosti sa pohybujete s manzelom, ale v nasej rodine a medzi mojimi znamymi nepoznam jedneho chlapa ktorý by takto kazdy den po robote chodil na pivo, ani jeden manzel mojich svagrin (3ks), ani moj muz, ani muz mojej sestry, ani muzi mojjich kamosiek, ani jednej, ani ockovia deti co chodia s dcerou na treninny, no fakt absolutne nikto ! A vobec nie sme (ani zeny ani muzi) pre niekoho osmy div sveta. Uplne normalne fungujeme aj bez takychto posedeni v krcme, vobec nam to nikomu nechyba.