Chlap, ktorý nechodí do krčmy. Ide o ôsmy div sveta?

mysga
13. máj 2016

Ahojte, zakladám túto tému čisto pre diskusiu a vyplnenie času, takže prípadné "veď keď vám to tak funguje, tak čo riešiš" odpovede mi netreba, len chcem podiskutovať... 🙂

Je chlap, čo nechodí do krčmy divný? Alebo je žena, ktorá neakceptuje a nikdy nebude akceptovať krčmové posedenia nejaká xantipa?

Totiž - môj dedo zaparkoval auto pred domom a šiel do krčmy, môj tatko zaparkoval auto pred domom a šiel do krčmy a môj chlap ak raz v živote zaparkuje auto pred domom a pôjde do krčmy tam môže ostať už navždy.

Odkedy je môj drahý v novej robote tak mu denno denne volá po robote kolega a pozýva ho na pivo. Môj chlap odmieta, denno denne, niekoľkokrát povedal, že on nie je krčmový tip a mne sa prevracajú oči vždy, keď mu zazvoní telefón. Samozrejme, že je divný, ja som nejaká, čo ho drží pod papučou (no, to je síce aj pravda, ale má na výber, buď bude chodiť po krčmách alebo bude mať mňa, zamykať ho nezamykám).

A najudivujucejší je ten tolerantný postoj okolia - veď ku chlapovi patrí pivo, po práci si musí ísť oddýchnuť na jedno, nemôžeš ho držať doma (kto ho drží?)... Ako je možné, že v 21. storočí sa stále akceptuje chlap s troma pivami v sebe každý deň, z ktorého razí? a z pár hodín denne, čo sa môže venovať rodine je razom len nejaké postavenie večere pred chlapa a môže sa ísť spať? A ako je možné, že chlap, ktorý týmto zálubám neholduje, tak je automaticky polochlap? :D

Ja do tohto môjho všeobecného pohoršenia nezaraďujem občasné vybehnutie si von. Na pivo. Veď aj ja idem s kamoškami na pivo/víno/čaj... Raz za mesiac, nech človeku neprepne...

Prosím vás, povedzte mi, že ešte niekde to takto funguje, okrem našej rodiny... :D

matulikm
13. máj 2016

@mysga Funguje 🙂

mysga
autor
13. máj 2016

@matulikm a tiež sa stretávate s postojom od žien alkochlapov - že vy ste tí divní? Alebo je to len fenomén okolo mňa? :D

ckatka
13. máj 2016

@mysga funguje... moj muz pride domov z prace, ide si so psom zabehat, ked pridem z prace ja, zacvicime si alebo nieco spravime doma, alebo ideme kam treba - a ak sa ide "na pivo" (rozumej vecera, pohar vinka alebo kofolka...), tak ideme spolu, alebo spolu partia... nemame problem v podniku sediet pri caji
V robote travi dost casu - kebyze ma ukracuje este aj o cas straveny v krcme, to by sa mohl rovno pobrat... :D

unicornlady
13. máj 2016

Ani môj priateľ našťastie nechodí do krčmy. Dosť by mu aj vadil ten cigaretový smrad (ja to tiež neznášam). Môj otec pijával, tak som na to alergická.

Jasné, vybehne si von. Keď on ale je v práci zatvorený či v aute, tak skôr von chce ísť naozaj von- bicykel, lesy.. a keď si na niečo sadnúť, dakam do kaviarne, salaša, reštaurácie... tak si dá nealko pivo či kofolu.
Ja som skôr kávičkový typ.

Tvrdiť, že chlap patrí do krčmy, mi príde také malomeštiacke, ale tuna u nás na dedine by sa tiež istotne našli také názory.

medyna
13. máj 2016

No u nás to tiež funguje tak, že z práce sa do krčmy automaticky nechodí. Ale nerobil to ani môj otec, a nerobil to ani otec môjho manžela, takže mne skôr príde divné, že chlap príde z roboty a beží do krčmy 😅

danielle799
13. máj 2016

moj manzel nechodi do krcmy,ani nepije vobec..obcas si otvorime doma vinko,ktore potom mame otvorene mesiac v chladnicke....nie je to vobec divne,ze nechodi do krcmy a ze nepije...

pribinak
13. máj 2016

Moj muz nechodí do krčmy, ide len ak ma nejaky kolega nejaky sviatok, ale ak aj ide da si pivo-dve a pride normalne domov

Ja sa niekedy čudujem babam co tu píšu, ze akých maju mužov. Ale ak si pomaly v 30tke hľadajú partnerov pri pohostinstvách, jediný program maju, ze idu spolu niekde akoze si sadnúť, no tak potom nie je ziadne prekvapenie a nemozu sa čudovať, ze ich polovičky pokračujú aj po svadbe

Aj my sa na túre zastavíme na pivo ci ked sa robi u našich na zahrade, ale mame mieru, jedno-dve

kikulka25
13. máj 2016

Môj budúci manžel nepije, do krčmy nechodí, za 13 rokov, čo sme spolu, tam nebol, môj otec a ani starý otec do krčmy nechodili...mne skôr prídu zvláštni tí, ktorým chodiť dennodenne do krčmy príde úplne normálne...

kotatko1232
13. máj 2016

Moj Muz nechodi do krcmy ani nepije a samozrejme ani nefajcii vobec..

figurantka
13. máj 2016

neuveríš a aj u nás funguje 🙂

Každý vieme kde v rodine máme svoje miesto a čo je našou psou povinnosťou a tiež poslaním 🙂

A pritom keď ho kamaráti zavolajú na pivko, tak sa ide rád presmradiť.

... a teraz mnohí padnú aj na hubu, ale už som zažila aj to, že mal niekam ísť a nakoniec nešiel, preto lebo si sám uvedomil, že môže ten čas využiť niekde efektívnejšie a vie, že je uponáhľaná doba a človek nikdy nevie, dokedy tu ešte budeme a tak skoro všetok svoj voľný čas trávi s rodinou

mysga
autor
13. máj 2016

@ckatka
@unicornlady
Presne tak to funguje aj u nás. Len asi žijeme v prostredí, kde je to ozaj normálne, hoci žijeme v meste. Pretože pivom a chlastom sa rieši všetko - si unaveny po robote? Poď na pivo. Si rozčuleny? Poď na pivo. Si veselý? Poď na pivo...

myjusiatko
13. máj 2016

Moj muz ani pivo nepije. 🙂 Ani vino. Da si ked tak drink alebo nejaku whisky/brandy. A nedokazem uz treti rok naucit moju rodinu, ked tam chodime, aby mu nenukali pivo, lebo ho nepije. :D Vzdy padne otazka a das si pivo? 😀 Ale iba sa zasmejeme a ide sa dalej. 🙂

majka99999
13. máj 2016

Nechodi, pivo si da bud doma alebo cez vikend vlete je kusok od ihriska taka pivaren, tak si da capovane za plotom ihriska a mne donesie kofolu. Moj otec tiez pijaval a aj pije (uz na dochodku), neznasam tie mudre pripite reci a ten smrad (nehovoriac, ze normalne sa sprava ako pod papucou a s palenkou a pivom ma odvahy ako Nebojsa, dokaze rozbijat dvere a nadavat detom do hlupakov atd).
Myslim, ze volakedy chodili chlapi domov o stvrtej a tak bol cas vysedavat v krcme. Moj pride o siedmej a chce mat svaty pokoj (bohuzial, mame 2 akcnych chlapcov). 🙂

magic08
13. máj 2016

Neboj funguje. Môj nechodí vôbec nikam, nie to ešte napivo. Robi do neskorého večera, tak je rád, keď môže voľno tráviť s rodinou, detmi. Nie s kolegami v krčme.

janinah
13. máj 2016

Treba nám murára,asi pošlem muža do krčmy,tam sa kadečo vybaví.....len neviem,či do tej krčmy trafí 🙂
Je to na žene čo stoleruje,ak nechcem pivkára,tak si takého neuvesím na krk,nie zobrať si kadekoho a čakať ,že sa zo samej lásky k dotyčnej premení na anjela.

zubrienka1
13. máj 2016

@mysga aj u nas to tak funguje 🙂

lenkacalikova
13. máj 2016

Ani moj muz nechodi po praci na pivo,presnejsie on nikdy nebol na pive 😁 asi ste sa vyskytli v "nevhodnom" prostredi - v nasom okoli zasa napriklad ani neviem,ci niekto chodi do krcmy na pivo ☺ myslim,ze si uplne normalna a tvoj muz tiez ☺ kaslat na ostatnych,hlavne,ze vy dvaja tomu a sebe rozumiete 😉

majrab
13. máj 2016

Moj do krcmy nechodi, ale da si pivko doma, ked napr. pracuje vonku v zahrade a dvore alebo s autom. Alebo na odgrgnutie po obede si da pohar, ale to aj ja, ale iba nealko 🙂

mysga
autor
13. máj 2016

U nás je zas ten problém, že nie že "nepije" ale "nevie piť". Sám si to uvedomuje a akceptuje mi aj to, že mu do toho budem hundrať aj na oslave alebo ho budem niekam s kamošmi posielať autom. On vie prečo. Horšie je, že tí ostatní to nevedia a to partnerove "nezapájanie sa" jednoducho ohundrú. Môj drahý to berie jedným uchom dnu, druhým von, mňa to zase hnevá. :D

Mne ak má niečo rozbiť rodinu, tak to bude chlast a je dosť možné, že to, čo by iné ženy brali ako bežného chlapa budem ja (ak to má prísť náhodou) brať oveľa tragickejšie. Môj dedo bol hajzel, keď pil. Môj tatko je hajzel, keď pije. Partnerov dedo bol hajzel, keď pil. Partnerov otec je síce v pohode, keď pije, ale tiež to preháňa. A ja mám z toho normálne hrôzu.

mysga
autor
13. máj 2016

Ani som nečakala, že s nás tu toľko nájde :D

jankaju
13. máj 2016

@mysga funguje to aj u nás 🙂

whitecat666
13. máj 2016

@mysga Podla mna chodenie do krcmy nie je bezne a osobne ani takych muzov nepoznam 😉 . Nechcem aby to vyznelo nejako arogantne ale podla mna ide dost o to v akom prostredi sa clovek pohybuje...
Pokial ma niekto za manzela napr. murara (co povazujem za velmi zasluznu pracu), tak sa da cakat, ze mu pride normalne chodit s kolegami do krcmy (kedze spolu s ostatnymi muzmi prespavaju na unimobunkach, bezne medzi sebou pouzivaju nadavky atd.).

janinah
13. máj 2016

Ale zas možno by bolo lepšie také pivo s chlapmi ako vypisovanie s babami na pokeci,každopádne skutoční chlapi miznú z tohoto sveta,tak je na nás,mamách,zas nejakých CHlapov vychovať.

miku1
13. máj 2016

@mysga Nie ste sami. U nás je to podobné. Nič nenormálne na tom nevidím 🙂 Môj muž ide na pivo s kamarátmi asi 1-2x do roka....Ja chodím s kámoškami na kávu a večeru asi tak 5x do roka, a na večerné posedenie pri vínku chodíme tak 1x do roka 🙂 A aj to sme rady, že sa vieme baby takto stretnúť, pretože každá máme rodiny, deti,......a je to sviatok, keď sa nám podarí stretnúť všetkých 5 báb, pretože väčšinou stále minimálne jedna nepríde, lebo sa niečo udeje, a prosto musí zmeniť plány.

mysga
autor
13. máj 2016

@whitecat666 Asi sme fakt v strašnom prostredí. Pol baráku nášho slope. Krčmy sú v našom meste stále plné, ešte aj v nedeľu doobeda. :D Určite na to vplýva aj to, že sme ostamostatnení už nejaký ten rôčik a väčšina našich známych ešte stále žije u rodičov a jednoducho aby vypadli z detskej izby, tak idú do krčmy. A ten jeho kolega, to je jednoducho krčmový tip.

Ten môj nerobí takúto typicky robotnícku prácu a väčšinu dňa je aj tak v aute, ale uznávam, že povolanie má veľmi veľký vplyv na tieto "chlapské" veci.

mysga
autor
13. máj 2016

@janinah Fuu, vypisovanie s babami? Jednoduchý vzorec je u nás - čo nemám robiť ja, nerob ani ty. :D

deltaa
13. máj 2016

aj u nas to je take iste, my pijeme doma s muzom spolu vacsinou vino 😉 pred spanim si dat deci vina

mysga
autor
13. máj 2016

Ako si človek v dospelosti nájde nových kamarátov? :D

yasnina
13. máj 2016

aj u nás funguje 🙂 môj chodí s kamarátmi na kávu, je to vplyv okolia alebo vplyv jeho na svoje okolie 😀 😀 😀 keď ho kamaráti zopákrát volali na pivo, povedal že na pivo nemá chuť, ale na kávu by išiel a tak páni kávičkujú, občas ho v lete napadne vytiahnuť nás na pivo, ale sám bol možno dvakrát za posledné desaťročie 😉

maminkasisa
13. máj 2016

ani moj muz nechodi na pivo..... je to normalne, radsej je doma s detmi a venujem sa rodine.... raz za cas maju s kolegami v praci sportovy den, kde asi aj nieco popiju, robia gulas, welnes, fotbal....