Chodia vaši manželia bez vás na rôzne koncerty a akcie?

tamia
21. jún 2008

Ahoj,
zaujímalo by ma, či vaši manželia, priatelia, partneri chodia sami bez vás a malých detí na rôzne koncerty, akcie, festivaly, atď.? Ak ano, ako často a ako to vnímate vy, ked ste samé doma s dieťaťom a manžel sa niekde zabáva?

pinco
22. jún 2008

tamia, to co predvadza tvoj muz by sa nepacilo ziadnej zene. Jasne, ze obcasne vyrazenie si s chalanmi je ok, ale kazdu sobotu sa vozit a uzivat si, lebo sa potrebuje odreagovat... 😒
Neviem ako dlho ste spolu, mozno to je len mensia kriza. Vies, ono chlapi su celkovo divni. Teda taketo typy. Ja mam takeho doma tiez, ale aj ked obcas zavidim babam, ktore musia "vyhnat" chlapa do krcmy, aj tak toho svojho lubim.
No, ale chcela som ti len povedat, ze z vlastnych skusenosti viem, ze v takejto faze urcite ziadne vycitky nepomozu. Ani ziadne rozhovory o tom, ze teba to trapi a tak. To chlapi taketo keci pocuvat nechcu (teda niektori mozno ano). Musis sa zatat, hrat strasne milu a sexi manzelku a tie nedele jednoducho ziadne take. Tak si vyhrad iny den. Ved nemusis cely. Ale trebars niekedy cez tyzden vecer. Pojdes cvicit, s kamoskami na pohar vina (samozrejme nahodena a vysmiata sa vratis) a ak by si aj naskrze nemala ist s kym, tak pojdes sama do kina alebo co, ale neupusti (a jemu nepovies, ze si bola sama...)! A hlavne zaidne sceny. Ked mu das najavo, ze ako ti je bez neho dobre, tak ho to zacne skriet a skor prehodnoti svoje chovanie. Ked budes vecne ufrflana manzelka so slzami v ociach, ked on odchadza, tak sa nebude tesit na navrat domov.
Ja viem ze je to tazke, hlavne ked nevies, co je s malou, ale on je otec, tak nech sa stara. A na mobile predsa budes, keby daco.

karolinkafe
22. jún 2008

Bezomna ani na krok 😀 😀 😀

rakusak
22. jún 2008

jasne ze chodime

tamia
autor
22. jún 2008

anaret,

ked bola malá tak vstával aj kúpal, ale teraz už nie. Pekne si búvinká a ja vstávam, kúpem atď. (má 31rok.)

mywiel
22. jún 2008

Pinco ma v tomto pravdu, ked mu das najavo, ze vzdy cakas len nanho, tak si bude sebou isty a bude sa coraz menej snazit, neboj sa chlapy su ziarlivy a ked uvidi, ze chodis von a zabavas sa aj bez neho hned sa bude snazit viac, lebo si uvedomi, ze necakas cely den len nanho. Musis sa snazit mat spolocensky zivot aj bez neho, mat svojich priatelov, lebo ked vie ze si doma s dietatom tak sa o teba snazit nemusi, muzov treba vzdy drzat trosku v takej neistote, nech si nemysllia, ze sme ich majetkom navzdy, vies ako to myslim, nie si len matka a manzelka ale aj zena. Drzim palce. 😉

anda2
9. jún 2012

mám podobný problém, môj tiež každý víkend chodí vonku, dobre. Ale ked už z organizoval chatu na víkend a dieťa chce strčiť ku svokre/jeho mame/čo tam v živote same ešte nebolo a ná už 5 rokov, je na mna veľa. A to stým, že ja pôjdem tiež na chatu sním. Nevie pochopiť, že dívať sa na ľudí čo za 3 dni budú ožierať, pre mna neni. A ked som povedala, že sme mali isť dade všetci traja ako rodina, no to bolo. Ale dieťa sa nedá zo života vymazať a odložiť, ako si on myslí. Nechápem ako chlap ktorý ma41 a správa sa ako 18, bez záväzkou. A určite by som si nedala dieťa k svokre, ked viem že tam nechce isť.Ja to riešim tak, že on chodí na žúrky, a ja zas s malým na kúpko, ihriská atd. Len je smutné, že sa nevie prispôsobiť trošku rodine, a od nás vyžaduje sa prispôsobovať, tam na oslavu, tam na guláš, a ked je malý unavený ja sním domov a on tam zostáva, ked som sa postavila proti tomuto a povedala to aj pred svokrou, tak som dostala po nose, že on sa potrebuje odreagovať predsa, a ja sa mám starať o dieta ked ho mám. Ale ona je v tomto taká istá, ja mladá doma s dieťaťom a ona opita o 23 večer na guláši, a potom je ešte zle, že sa nemal kto o nu postarať a musela švagrina svoju mamu opitú odviesť domov. Vyžadovať, to ano ale pomôcť s vnukom tak to nie. Ja to riešim, tak že na povinné vinšovačky a gúláše chodíme aj s malým aj ked je to musíš a človek nechce a pretrpím to. Povinne na pomocť tiež chodím, ale som rada ked mám pokoj, lebo viem že mi nepomožu/koľko krát som prosila, a vtedy nemohli/, a kecať si do výchovy nedám. Už sa tam ani neťažujem na muža, načo je to zbytočné, lebo oni sú taký istý, lem ma to strašne mrzí.

miskakyska
9. jún 2012

@anda2 no a ty sa nepotrebuješ odreagovať?...takého chlapa by som doma nechcela ani keby bol posledný na zemeguli...ten môj má poslúcha už 15ty rok..síce neviem dokedy ale zatiaľ poslúcha :o)

anda2
9. jún 2012

moje odreagovanie je napr plaváren s malým, a najhoršie je tom je že si to neuzná. Sme asi veľmi rozdielny, v tom to je.

elly2009
10. sep 2012

Ahoj baby, citala som si vsetky komenty. Ja som toho nazoru, ze nema na nohach a rukach zeleznu gulu... Proste asi som divna, alebo az prilis ustretova?
Moj partner je z ineho mesta. To je asi 100 km od mesta, kde teraz byvame.
Do svojho rodneho mesta chodi tak 2 x za mesiac a ja som od piatka az do nedele sama s malou.
Je to tak odkedy sme spolu. Potrebuje byt so svojimi kamosmi, opit sa a zabudnut na kazdodenne stresy, nezhody, problemy...
Odchadza v piatok na obed, vtedy si vypne telefon a zapina ho az v nedelu tesne pred tym ako odchadza spat.
My mavame celovikendovy program, venujem sa malej, chodime na vylety, dokonca sme boli minule s kamoskou ako dve emancipovane zeny - mamicky spolu s deckami grilovat. Vsetko som upratala, navarila, aby ked pride sa mohol najest a chvilu sa nam venovat. Na zaciatku, ked bola dcerka este mala, tak som na ziadne stretka nechodila, teraz chodievam s kamaratkami, len tak na pohar vinka kazdu stredu, minule sme vyrazili na wellness.
Na wellnesse sme si naplanovali, ze pojdeme na jesen do Prahy, na vikend, ked som to povedala partnerovi, povedal mi, ze si musim uvedomit ze mam zavazky.. Skoro mi zabehlo, ked to povedal a myslela som, ze si robi srandu. Tak ja si mam uvedomovat a on je co? Pan kral?

sue
10. sep 2012

@elly2009 kým som nedočítala tvoj príspevok tak som sa tešila, že konečne som našla jeden pár, ktorý si rozumie aj keď nie sú spolu 24hodín denne a sedem dní v týždni...ale vidím, že nie...

Podľa mňa nie je návod na šťastné partnerstvo iný ako ten, že pár môže robiť akokoľvek a čokoľvek, ale musia byť obidvaja spokojní...

lujza123
11. sep 2012

@elly2009 ha ha ha tak to je teda hlaska ze ty mas zavazky.....a on co? Je ako slobodny bezdetny ci ako? Ani nerozmyslaj, pozeram ze mas 3 rocnu slecnu, ziadne male babo to spolu ten wikend zvladnu. Praha je nadherna, uvidis uzijes si to. Panko si asi zvykol ze on si moze behat a ty sa budes vzdy poctivo starat doma o malu, to je strasne ako rychlo si dokazu chlapi zvyknut ze ich partnerka sa vzdy postara. Jasne ze vacsina mamin sa vzda roznych akcii a ostane doma s detmi ale to neznamena ze sa vzda uplne vsetkych. Len vacsiny. Hlavne mu v tomto neustupuj lebo si zvykne este viac a potom sa uz ani na kafe nedostanes. 😀

viera27
11. sep 2012

Chodime von aj sami, ziaden problem. Dokonca ked oficialne prilezitosti vyzaduju partnerku a mne sa prave nechce, tak mu nabalim kamosku 😀. Ale vzdy, vzdy, vzdy mozem ist s nim ak mam chut a on moze ist so mnou ak ma chut, len nas to potesi. A to u vas podla tebou popisaneho nefunguje. U vas sa pan manzel rozhodol, stanovil pravidla a hotovo. Radila by som ti necuvnut, taketo veci treba riesit okamzite, kym sa z nich nestane zvyk.
Ja osobne by som mu hned dala sobotu, dietko by som nakrmila, obliekla a cau baby, staraj sa, ja som sa rozhodla mat welness/fitness soboty a uz musim utekat. Myslim ze raz by mu stacilo, sice by bol nasraty, ale pochopil by aky to je pocit. Teda aspon ten moj 🙂

vikina1986
1. apr 2013

ahojte ja mam zas taky problem ze mame jedneho chlapceka a byvame so svokrovcami v dome a moj manzel hraje na harmonike to je hudobny nastroj a on chodi hravat do nas do krcmy a ide stale ked ho niekto zavola a aj teraz isiel a je este len 19:00 hodin a uz je tam a ja som doma s malym a svokrovcami a velmi ich nemusim a on sa chodi zabavat a ja musim byt doma a aj ja by som chcela ist ale on mi povie ze ty musis byt pri malemu no a ja som uz na to taka nahnevana lebo stale ak ho zavolaju tak je stastnya priam tam leti a ja chcem aby sme aspon 1x do tyzdna boli spolu vecer a pozerali tv ale on je ku hnusny a neviem co mam robit poradte mi prosim

ritusuk
1. apr 2013

ten moj nechodi,ani pivo,ani sport,furt len s nami doma,akurat obcas zajde kamaratom opravit pc alebo jeho kamarati,kolegovia pridu k nam.ja viem,ze by som mala byt vdacna a vsetko,ale obcas je to na mozog.ja si chodim na nakupy,na kafe,ale nejake diskoteky ee a na koncert by som sla len s nim,kedze sme obaja fanatici do muziky,bolo by mi strasne luto keby on sedel doma.podla mna je to aj jeho vekom a aj minulostou,pochodil svet,bol burlivak a teraz hovori,ze je rad ze ma klud.ja naopak,doma ma uz cuka a ziada sa mi von.zijeme v zahranici,takze ziadne varovanie nemame,ale chodia babky na turnusy,tak to vzdy patricne vyuzijeme:D