Chodíte na návštevu k svokrovcom?

dekys
14. mar 2015

Ahojte robim si taky prieskum, zaujimalo by ma ci chodite na navstevu k svokrovcom ale aj k partnerovej starkej starkemu,LEN VY A DIETA.BEZ PARTNERA.ja tych svojich svokrovcov ani jeho starku, nemam rada,skor neznasam tak tam nechodim,co mi vyčíta ze ochudobnujen malu a ze je len s mojou rodinou..ale ked je doma a nie je v robote, nezoberie malu a nejde k tej svojej rodine.. Tak nechapem o co mu ide.tie vas poprosim aby ste k odpovedi napisali vas vztah k partnerovej rodine. Uvítala by som samozrejme skor odpovede od mamiciek co maju tiez zle vztahy.dakujem 🙂

siska53
14. mar 2015

@dekys mame vyborne vztahy,ale malokedy chodim len ja s detmi. Stretavame sa vsetci spolocne,skor moj muz chodi k rodicom aj bez nas,ked sa tam kvoli dacomu potrebuje zastavit. A k nam svokrovci tiez obcas chodia,ked muz nie je doma,napr.ked som chora tak, aby som si oddychla trochu (to aj nasi chodia) alebo teraz chodi svokra(dedko je chory tak tam teraz nejdeme),lebo ma uci.

mala_hobitka
14. mar 2015

@dekys Ja by som tam bez draheho nechodila. Kde sa necitim dobre tam ma nedostanu "len preto ze sa to patri". Ak ani tvoj muz tam nechodi tak potom ti nema co vycitat. Ked sa mu nepaci ze svokra nevidi dieta tak mu nic nebrani tam ist. On nechce ist za vlastnymi rodicmi a ty by si mala hoci pre teba su to v podstate cudzi ludia? To je trosku na hlavu postavene. Tym horsie ak byvaju svokrovci daleko a je jasne ze navsteva nebude len na otocku v ramci jedneho dna.
Kazdy mame svoje nazory na rodinne vztahy. Niekto ma dobre vztahy so partnerovou rodinou - tym kazdopadne gratulujem a v dobrom zavidim 🙂. Niekto nema. Je na nas ako sa rozhodneme. Ak niekomu nevadi robit nieco "lebo sa to patri ale skakala by som 3 metre od radosti kebyze nemusim" vasa vec. Ale neodsudzujte baby co proste nechcu byt tiez co veci pretrpia aby nerobili zlu krv. Vztahy su o dvoch stranach, obe sa musia snazit. Ak sa jedna strana nesnazi zlepsit vztahy, preco ja by som mala?

silvia2103
14. mar 2015

@dekys my sme sa pre svokrovcov rozisli..svokra ma nutila k nej chodit este som nebola tehotná...vsetko malo byt podla nich vianoce Silvester a narodeniny a moja rodina bola mimo...po narodeni malinkého som po x hádkach vztahy uzavrela a samozrejme moj partner nestal pri mne hoci moja svokra je riadna sekera a velakrat ma osočovala ako sa k jej syncekovi nehodim lebo mu nenavarim ani kakavko...velmi tazko je so svokrovcami verim ti

stellamaris
14. mar 2015

@dekys nechodime ku svokrovcom ani nemame kontakt.Manzel nema ani babku ani dedka,vsetci zomreli,akurat ma jedneho brata.S nim ma kontakt iba manzel,od minuleho roka,svagrina ma problem so mnou a zakazala mi k nim chodit.Na navstevu moze prist iba manzel a nas maly,tak tam nechodi nik z nas.Dalsia rodina manzela nema o nas zaujem.
Maly ma babku a dedka na SK,teda mojich rodicov.Ja mam velku rodinu,takze kym manzelovi vsetkych predstavim postupne,budeme skoro na dochodku. 😀

ammellia
14. mar 2015

Svokrovci su rozvedeni. Ja nechodim nikde bez pozvania, svokra ma tak neurcito pozyva "zastav sa ked pojdes okolo", ale to sa mi nerata. K svokrovi by som nesla aj keby ma pozyval. Nemam ho rada a chodim tam len z ucty k mojmu manzelovi a vzdy aj s nim.

monciky
14. mar 2015

my velmi nechodime, len povinne na Vianoce a tak...., moja svokra je rozvedena, zije so synom v byte, v ktoromsa da sediet len v kuchyni na stolicke a s malickym dietatom je to "strasna zabava" tam byt..., detska izba je jeden chliev, v obyvacke sa fajci a vo svokrinej izbe sa necitime dobre...., takze nechodime a ani ona k nam velmi nechodi...., svokor tiez nechodi moc a my k nemu tiez nie, lebo jeho druha zena ziarli na svokrove deti..., my sme rodina jak vysita🙂
mojej svokre moj manzel- jej syn stale vykrikuje, ze ma neporiadok a podobne a ona ked pride ku nam domov, tak si u nas nevie ani poriadne sadnut, lebo ja aj pri malickom dietati si viem viest domacnost a vsetko okolo...

dekys
autor
14. mar 2015

@stellamaris tiez mam zakázané chodiť k priatelovmu bratovi,jeho priatelka je šiši 🙂 a ta si tiez povymyslala o mne a rozhadala celu rodinu,resp.mna a priatelovu rodinu, a pritom ma ta blbana ani nepozná, byva v tomto meste ani nie pol roka:D axh ach jaj ale tak nech si veria jej,ja mam aspon ako tak pokoj od nich

stellamaris
14. mar 2015

@dekys ved sa tes ako ja.Nemusis chodit niekam,kde ta vlastne nechcu alebo iba trpia.V mojom pripade svagrina zakaz vyslovila,ked som jej z viacerych dovodov zrusila recenziu a lajk na jej Wellness stranke 😅 Aj manzel vravi,ze ma videla vzdy ako konkurenciu,ked sa svagor so mnou bavil 🙂 Mne to vyhovuje a nemusim chodit tam,kde ma nechcu.Ja zijem realny zivot a nie virtualny...............no a mam viac casu na inych ludi a ine veci 🙂

katushka16
15. mar 2015

ja nechodím,nechodia ani naše deti...kedysi sme chodili každý víkend,raz smeneprišli,boli sme preč a svokor volá mm s krikom,ako si to predstavujeme neprísť...tak som povedala,že nebudeme chodiť aspon uvidím aký majú záujem o vnúčatá a prídu za nimi.Nijaký,ako som predpokladala.neprídu len tak jak je rok dlhý,na sviatok prídu aj to nie vždy,keby nemusia tak neprídu...ale svokor sa stále sťažuje mm prečo neprídeme...nemám slov...je toho dosť...

michaela1711
15. mar 2015

Ja mám obrý vzstah k svokre chodievame tam spolu aj s mm a chodievame aj k mojej rodine takže je to fajn sem tam nam aj postrážia dieťa keď potrebujeme.

pragmaticka
15. mar 2015

sama nechodim kedze hovotia inou recou kt. ja neviem. normalne s muzom chodime ku nim cca raz za 5tyzdnov na cely weekend alebo oni pridu ku nam tiez na cely weekend. teraz ideme spolu s nimi na par dni na wellnes, ze aspon postrazia malu kym sa my budeme wellnesovat 😉

tjaden
15. mar 2015

ahoj môj chlap do mňa tiež stále hučí aby som šla k jeho rodičom ale on sám tam malú nevezme, má nervy ak tam dlhšie nejdem, ale ak sa s nimi poháda doslova mi zakazuje ísť k nim, ak k nim ideme kľudne tam môžeme ostať i spať, ak idem k mojej rodine len volá kedy už konečne prídeme domov a to ma bohovsky serie. Nerada chodím k jeho rodine lebo tam nemám malú kde kočíkať čo mám krúžiť dokola po jednom dvore tak sa radšej prejdem po uliciach nie? No a navyše svokra práve to chce - aby som malú niekam odparkovala a šla robiť jej robotu kým ona chodí poobede spať, fakt rada pomáham ale niekomu kto maká a nie spí alebo leži pred tv. V dome majú taký bordel, že im tam budem musieť umývať podlahy až bude malá chodiť po štyroch, nikto mi ju nepostráži nemám ju kam dať aby sa nestrepala kým jej robím jesť, ledva sa jej venujú a ja nechápem načo potom chcú aby sme tam prišli? Vlastne chápem aby sa popredvádzali pred ustavičnými návštevami a aby spala lebo ma potrebujú ako lacnú pracovnú silu, chodím k nim každý víkend no hlavne podľa počasia.

henamichal
15. mar 2015

@dekys Bez manžela tam nechodím. Chodíme tam "povinne" raz za týždeň, nosíme tam malého ako "na výstavu". A aj to len z úcty k môjmu manželovi, a nie kvôli svokre. Keby som neprihliadala na manžela, tak do domu svokry v živote nevkročím, lebo mi len ubližuje. :(

katushka16
15. mar 2015

@tjaden aj môj svokor chce,aby sme tam chodili ale jeho zaujíma len mm,deti vôbec ani svokru...ona pozerá tv,svokor vidí len mm,tak načo tam máme ako chodiť?radšej ked ich nevidím lebo mi len stúpne tlak
@henamichal ja si tiež mm vážim ale,aby som tam chodila ukazovať deti,to určite nie.ich nezaujímajú,len majú silné reči,v živote ich nezobrali na sprostú zmrzlinu ani pred činžiak na preliezky...ked ich chcú vidieť,nech prídu.....

henamichal
15. mar 2015

@katushka16 moji svokrovci nášho malého tiež nezobrali nikdy ani na pol minúty. Som vydatá 6 rokov a boli u nás na návšteve dvakrát. Prvýkrát, keď sme sa sem nasťahovali a druhýkrát, keď sa malý narodil.... Ja tam strašne nerada chodím, len nemám energiu sa s nimi hádať.... Som takisto ako ty: aj mne stúpne tlak keď ich vidím, mám z nich žalúdočné nervy. V poslednej dobe vymýšľame, prečo tam neideme, budeme tam chodiť mesačne raz a potom možno už nikdy.

lenbea
15. mar 2015

@dekys no ak on nechce isť s malou tak on ju neochudobnuje? ak sa jemu nechce, tak to ani nerieš. a starki môžu prisť ak chcu k Vam, ak im na Vas a malej tak záleží a boja sa, že by bola o niečo ochudobnená

lenbea
15. mar 2015

@tjaden joj, tak sa to snaž dáko zredukovať, lebo ked bude malá väčšia, stále bude viac roboty s nou, budeš mať nervy. načo tam máš chodiť.nech prídu oni ked chcú.

patkah128
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubik
16. mar 2015

K svojim svokrovcom chodím celkom rada. Moja svokra je zlatá žena a už teraz na zemi by si zaslúžila metál za to, čo už prestála. Nášho staršieho syna nám 2 roky opatrovala, a to býval u nej cez týždeň, na víkend sme si ho brali domov. Bývame od seba cca 14 km. Nemáme na všetko rovnaký názor, ale vždy sa nejako dohodneme. Našťastie sa do nás "nemontuje". Možno aj preto máme taký dobrý vzťah, že nebývame spolu v jednom dome. Navyše, ona sama to od začiatku uvítala, aby sme sami skúsili, ako to je žiť samostatne.