Chyby našich rodičov. Vyhneme sa im?

jaia
3. dec 2008

Mate vstepene urcite chyby ktore urobili vasi rodicia vo vychove a vy sa im urcite vyhnete?
Ja si pamatam, ze ma vzdy stvalo bezmedzne posluchanie, nikto sa ma nikdy nepytal na moj nazor, ci potreby. Skratka sa na slovo muselo posluchat co povedali rodicia a to muselo byt najlepsie.
Snazim sa davat synovi jeho vlastny priestor a jeho vlastnu dolezitost. Nechcem z neho baranka. Musi mat respekt predo mnou, ale aj ja respektujem jeho.

katka_e
4. dec 2008

poviem sa asi takto ..nalepí sa na nás urćite aj niečo z toho,čo sme považovali za chyby u našich rodičov...ale či sa im aj my vyhneme..

deina
4. dec 2008

Ja som vzdy mamu otravovala, ze chcem prekvapenie, takze som uz darceky nehladala, ked som trochu podrastla. Asi som jej tym bohvieako s vyberom nepomohla...

katka_e
4. dec 2008

takže vyhneme?

tajo
4. dec 2008

nevyhneme 😀

katka_e
4. dec 2008

správna odpoveď 😅

mexx
4. dec 2008

Takze tato tema moze byt uzavreta, hej? 😀 😉

deina
4. dec 2008

Niektorym sa vyhneme, urcite, ale nalepilo sa toho dost vela.

tajo
4. dec 2008

ešte ju nechajme, čo keď nás niečo napadne.... 😉

katka_e
4. dec 2008

mrzí ma to,ale pre mňa na dnes je už uzavretá,ráno vstávam do práce zavčasu,ale rada som si s vami pokecala... 🙂 😀

tajo
4. dec 2008

aj ja idem. katka_e - ahoooooj 🙂

lucinka1104
4. dec 2008

jej super téma tak ja sa snažím už teraz vyhýbať sa chybám ktoré robila moja mama a bohužiaľ ich bolo veľa a robí ich do dnes...len mám strach či sa mi to podarí,lebo ja som z tej jej nemožnej povahy veľa zdedila, ale snažím sa krotiť 🙂

deina
4. dec 2008

Este jednej veci sa chcem vyhnut (okrem sobotnajsieho upratovania) - velkych narokov. Je dost blbe, ked sa vela od dietata ocakava a ono sa potom citi hrozne, ked sklame, nechcela by som, aby sa tak citil aj moj syn.

mexx
4. dec 2008

Deina, super si to povedala. 😔

lucinka1104
4. dec 2008

mexx mna mama strašne zbila, keď som sa dala ostrihať v 12 - tich 😒

deina
4. dec 2008

A predsa od neho niekedy chcem vela a pritom je taky skvely, sikovny, tak to sa vzdy kopnem, ze hej, uvedom sa.

mexx
4. dec 2008

Luci, mne mama stale zneprijemnuje zivot svojimi komentarmi ohladne mojich vlasov alebo celkoveho vyzoru. A to mam 25. 🙄

Deina, aspon sa zbadas a je ti to luto. Su matky, ktore to robia vedome a dobrovolne a vobec im to nie je luto, lebo si myslia, ze konaju absolutne spravne, chybu si nepripustia ani za svet.

kocurik16
16. jan 2009

kedže aj my sme presvedšené o tom ,že chceme pre naše potomstvo len to najlepšie,tak nevyhneme. 😀

sonja3k
16. jan 2009

kocurik16 má pravdu,ako rodičia chceme pre svoje dieta to najlepšie a tak zabudneme že presne to sme nenávideli u našich rodičov,a robíme presne to čo aj oni,opakujeme ich chyby,nepoučíme sa

kocurik16
17. jan 2009

toto je asi večný kolobeh,je to snaha byť nápomocný našim deťom aby sa vyhli niečomu,čo ich môže ohroziť, alebo nejako zle ovplyvniť im sa to nepáči,ale to sa nepáčilo ani nám v ich veku.

Ked budú starší možno uznajú,tak ako my že niekedy to fakt nemyslíme zle(aj ked to rak vypadá)

kocurik16
17. jan 2009

nie rak,ale tak 😀 😀

sonja3k
17. jan 2009

máš pravdu kocúrik,je to večný kolobeh,moji rodičia chceli pre mna to najlepšie a mne sa to nepáčilo,aj ja som chcela pre syna to nejlepšie,takisto sa mu to nepáčilo a jeho dcére sa to tiež nebude páčit,my rodičia si myslíme že dëtom chceme len dobre oni to nechápu,ale to sa stále opakuje dookola

maca793
17. jan 2009

ja sa chýb nedržím, deti si vychovám podľa dnešnej doby, nie som na ne prísna, nebijem ich remeňom ako to bolo voľakedy, dostávala som aj ja niekedy.
a vlasy, ja som nikdy nemala dlhé, takže si to teraz užívam na deťoch. ale už chcú kratšie po ramená, ale ja nemám odvahu ísť s nimi ku kaderníčke, aby ich ostrihala. maximálne si trúfnem na podstrihnutie a dosť.

kocurik16
24. jan 2009

maca,nikto sa nechce držať chýb,ale ked vidíš že majú zálusk na niečo čím si môžu sami ublížiť a vieš ako to môže dopadnúť snažíš sa tomu zabrániť a nie vždy sa im to páči.Hlavne ked prejdu do obdobia puberty,vtedy vedia lepšie ako celý svet čo je pre nich dobre,aj ked zle skončia.

Moji drahy pubertiaci tiež poznajú svet ako svoju dlaň a majú dojem,že ja som blbec a oni happy.Aby sa neflákali po meste do polnoci a podobné vylomeniny ja som tyran oni chudáci.Ked im v noci zmazali kamaráta skoro až do bezvedomia,vtedy zistili,že to bolo dobre iba pre nich.Keby sa túlali po nociach dostali by aj oni,kedže ani jeden neni bitkár.Ja som si v ich veku tiež myslela,že doba príchodu domov je teror tak ako oni teraz.Verím tomu,že ked vyrastú,budú sami rodičmi a bude im záležať na deťoch budú taký istý ako my ,naši rodičia,ich rodičia..... Aj ked doba je vždy iná strach a obavy o deti je rovnaký