Cítim sa na všetko sama a nedocenená

janulka257
20. sep 2019

Ahojte žienky, potrebujem sa vyrozprávať a dostať iný uhol pohľadu asi. Neviem, či som nevďačná, alebo...
Máme 3 mesačné dvojičky. Som s nimi cez deň sama, aj v noci spím s nimi sama, manžel dole na gauči, lebo sa potrebuje vyspať. Popri nich sa snažím upratovať, prať, žehliť, variť, myslieť na nákupy... manžel príde z práce, ideme deti kocikovat buď spolu alebo on sám na hodinu, alebo hodinu a pol. Keď ide sám, ja zas väčšinou upratujem alebo zehlim.. potom mi pomôže okupkat a s večerným krmenim. Raz za 2 týždne navarí, sem tam donesie nákup keď mu poviem, čo treba kúpiť.. a stále je unavený.. on sa v noci vyspí, ja vstávam k deťom, cez deň zriedkavo sa mi podarí pospať.. proste je všetko na mne, niektoré veci čo som od neho chcela, som mu už 300x povedala (napríklad ťažké veci povynasn mne. alebo že nech sa teda vymeníme, že on bude doma a ja mám chodiť do roboty. Rozprávanie v kľude a nič nevyriešilo, ani hnev..at na poschodie) a prešiel už aj mesiac a furt nič.. furt sú na chodbe. On keď je s deťmi, tak pri nich leží a spí alebo mlieka do mobilu a ja keď som s deťmi, musím stíhať x ďalších vecí.. on mi stále potom povie, že žiaden chlap nepomáha žene toľko čo o

derdia
25. sep 2019

@h2 samozrejme,ze je to tak....maju viac casu a najma ,ked pridu z prace,mozu vypnut...vypnu pri sporte,alebo pri praci v zahrade...ale my vypnut nemozeme...pretoze,nasa "zodpovednozt"za deti je v nas hlboko zakodovana a urcite urcite robime viac ako oni...lebo my robime stale😂😂😂😂v praci,po ceste z prace,doma a aeste aj v noci...takze tak😊

eeerickal1
25. sep 2019

Presne jak píšeš @lilitela. Ja tiež som veľakrát hodila rukou, no veci sa časom zhoršili. No našťastie som to nedusila v sebe a vyrozprávali sme si to a drahý si vstúpil do svedomia. Ale myslím, že to ešte som mala celkom fajn, že sa zamyslel nad sebou 🙂

evabb35
25. sep 2019

@janulka257 podľa mňa je to normálne...možno na neho lezie nejaká choroba alebo má v práci stresujúce obdobie...to prejde a pribudnú zase nové starosti...to už je taký kolobeh...netreba si to nejako pripúšťať k srdcu, však v tejto spoločnosti matky nejaké metály nedostávajú a na všetko sa pozerá spoločnosť cez peniaze...ale deti sú z hľadiska času i financií tá najlepšia investícia, ktorá je v dnešnej neistej dobe asi jediná s istotou vrátenia v budúcnosti...takže hoci sa o tom nikde nepíše, ale si investorka s vysokou mierou zodpovednosti a managuješ domácnosť ako hociktorý iný manager.

pieksamaki
25. sep 2019

@evabb35
To je pekne napisane....

lilitela
25. sep 2019

@eeerickal1 Tak to je naozaj fajn, u nas naopak, vyurazany az po strop, ako mu krivdim, ale to je ina kapitola, neviem ako to ma autorka. U n as mame nezreleho muza, to je nieco katastrofa, to si neviete predstavit, to sa prelina do uplne vsetkych sfer zivota.

bazospc
27. sep 2019

@antonia008 Obdivujem vás 🙂

antonia008
27. sep 2019

@janulka257 aké finty? ..rozmýšľala som stále o nejakom spôsobe ako ich krmiť naraz, ved ruky mam dve.. najprv po ležiačky.. dala som ich hlavičky k seba a trup od seba, čiže boli v tvare písmena V, klakla som k nim ku posteli a tak som ich krmila flaskou, pod bradami látkovú plienku, kebyze náhodou im s pusy povyteká mlieko. Potom som ich dala do autosedačky. Autosedačky na stôl a tak, znovu pod bradu latkovu plienku.. tak takto, menšie finty, ale pomohli. Neskôr som poskladala látkovú plienku na hrubšiu vrstvu a podopreli ním flašky a pili tak samé, kým sa nenaučili držať si flastičku... a na také blbé komenty, že ako si naučila muža pred tehotenstvom a podobné dristy - vôbec nereaguj, nikto nevie čo prežívaš a dávať rady druhým je to naj jednoduchšie. Mne tiež veľa ľudí dáva rady a poučuje ale h..no vedia, ako to ja mám. Radšej si ich nevšímam, túto tému pekne obídem, alebo vôbec s takými ľudmi nekomunikujem, lebo od takých múdrych rečí je človeku ešte potom horšie... Ja okrem domácnosti, práce, starostlivosti o dve druháčky a dvoch škôlkarov - mám ešte záhradu, zvieratá - je tento celý život o hubu, vkuse robota dookola.. ja ani neviem ako stíham, stíham len to najdôležitejšie, ostatná robota počká 🙂 Neoplatí sa sťažovať, pochopenie nenájdeme nikde. Vidíš, ani tu.

janulka257
autor
27. sep 2019

@antonia008 Ďakujem 🙂 podobne aj ja krmim dvojičky naše, ale uložiť si ich hlavickami k sebe ma ešte nenapadlo 😁 a papali Ti obe naraz vždy? A ako si to robila v noci? Zobudilo sa jedno, zobudila si aj druhé?

antonia008
2. okt 2019

@janulka257 áno, väčšinou papali spolu a dokým som im urobila mlieko, tak oni vytrvalo "revali" a s tým stresom sa mi mlieko podarilo väčšinou horúce... časom sa to utriaslo. V noci ked som bola herečka, budila som aj druhé a ked som bola vyčerpaná, tak som radšej počkala, kým sa druhé zobudí a tak som jej dávala papať... Stávalo sa aj to, že sa druhé zobudilo až nadránom, vtedy som ďakovala Bohu, že ma nechalo bábo vyspať sa - v rámci možností :D