Citové vydieranie a vzbudzovanie pocitu viny

maminuska
23. feb 2009

Stretli ste sa s tým niekedy ? Ako ste sa bránili ?
Pravidelne dostávam takéto emaily a zrejme nie som dostatočne odolná , pretože si niekedy aj poplačem.

jenna7082
24. feb 2009

ja som sa tiez nanho vyprdla. jednoducho - ja nevisim na klinceku. bud funguje nejaka dohoda, alebo si trhni. a nech sa ide stazovat de sce.

bianca
24. feb 2009

maminuska pokial ti ex o tom ze pre deti pride a nasledne nepride pise sms,tak by som ich rozhodne nemazala.Nemozes sa mu donekonecna prisposobovat.Keby to potom chcel riesit sudne,budes mat dokaz kolko krat si pre deti v dohodnuty den prisiel a kolko krat nie.Myslim ze by bolo lepsie stanovit jeden pevny den a ak nepride tak si moze sulat...

to len tak naokraj lebo nie som pravnik

ada32
24. feb 2009

maminuska daj to znovu na sud s navrhom na presne stanovene terminy pre neho.

nechapem preco skaces ako ti on piska.

ja uz som ti napisala.bude ta stengrovat dovtedy,pokial mu to ty dovolis.

ze on si ich chce zobrat,ked ste vy prave odcestovani 200km?no mas smolu kamarat.my uz mame iny program.
vyber si laskavo iny den.

aj ja to tak robim.je OPRAVNENY kazdy neparny vikend od soboty do nedele.
ani raz to este nevyuzil.zavola tak 3-4x do roka vzdy den pred vikendom,ked to prave jemu vyhovuje.parny neparny vsetko jedno.
a si myslis,ze sa mu vsetci prisposobujeme?no to urcite ked uz mame nieco ine,tak nech si pocka na dalsi vikend alebo na inokedy.nie sme predsa opice na gumicke.nikto sa mu tu prisposobovat nebude ked si prave zmysli,ze teraz to vyhovuje jemu.nech si pocka ked to vyhovuje nam,ked nejde podla rozsudku.

a niekto ti tu uz napisal,ze by si si mala vazit sama seba.moje slova.

bora8
24. feb 2009

presne tak maminuška - už konečne zakroč, dokedy si necháš skákať od neho po hlave? veď tu nie si od toho aby si mu bola aj s rodinnou k dispozícii..... on sa predsa bude prispôsobovať vám!!!! má súdom dané - ale ako vidím tak zle - daj si to upraviť napevno - víkend - párny - ak nepríde tak ich nemá a žiadne vymieňania - proste trvaj na svojom..... lebo toto bude pokračovať donekonečna....
neobťažu´je to len teba ale aj tvojho nového partnera, nie? nevadí ti to?

maminuska
autor
24. feb 2009

Viem , že som mu už ustúpila niekoľkokrát ale už asi viac nebudem môcť. Ďaľšou pikošku mi poslal včera, že sa teda s deťmi učiť nebude, lebo to nie je v rozsudku. A rozsudok je rozsudok - takto mi to napísal presne.
To že som bola už trikrát na sociálke, lebo sa o deti údajne nestarám tak to už ani nebudem riešiť. Je tam asi 5 udaní na mňa , a myslím že kapitulovali už aj sociálne pracovníčky.
Včera som mu volala- ja krava - chcela som sa dohodnúť na normálnom fungovaní a výchove - a jediné čo som si vypočula bolo aká som nemožná, že 13 rokov som sa o deti nestarala a keby nebolo jeho zhnili by sme v špine ...., ani raz o deťoch tak som zložila. Viac mu volať nebudem. Fakt som chcela len kľud a znormalizovanie situácie aby deti čo najmenej trpeli. Samozrejme že do 10 min. mi prišli opĺzle emaily, že aby som si dala pozor na svojho muža keď je stále preč, že už nemám 20 a mám ovisnuté prsia, veľký zadok a celulitídu na zadku a nohách, teda že by sa nečudoval keby si môj muž našiel mladšiu 20. Ja Vám píšem tú krajšiu formu.

maminuska
autor
24. feb 2009

No tak na zajtra som si dohodla s právničkou stretnutie, uvidíme čo sa dá robiť. Zrejme sami upozorniť sociálku na tieto problémy.

bora8
24. feb 2009

presne tak maminuska - 😉 bráň sa - nenechaj na seba kydať a na sociálku kľudne choď a porozprávaj sa tam s nimi... sú to poväčšinou ženy a pochopia to... budú lan rady ak sa ukážeš a uvidia že si normálna a im ušetríš robotu

jenna7082
24. feb 2009

a tie maily si vytlac a ukaz im

ada32
24. feb 2009

to musi byt velky primitiv.
mozno by som zvazovala zalobu za nactiutrhanie.
toto je silne kafe.
a treba ho poslat k psychiatrovi. 😲 😝

amaretta
24. feb 2009

maminuska vsetky dokazy ako sms a emaily si uchovaj, lebo som si viac ako ista, ze ked prestanes skakat ako panko piska strhne sa boj o deti...to je uz jedine co vas spaja a cim ta moze vydierat 😒 drzim palce

dioliana1
24. feb 2009

maminuška: Keby si deti zobral samovolne mimo dohodnutých dní bez tvojho súhlasu môžeš zájsť s policajtom si ich zobraž späť, ale aj s právoplatným súdnym rozhodnutím, aj keď ich nedonesie načas kedy ich mal doniesť, ak na nich platí má nárok si ich zobrať v dohodnutých dňoch a hodinách podľa súdneho rozhodnutia, a neboj sa tak reaguje na súd jeho mužské ego, pred deťmi o ňom zle nehovor, alebo sa vobec nevyjadruj deti si všimnú samé ako sa správa, inak keď dieťa nechce chodiť na stretnutia tak ani policajt mu nepomože ak nahlasiš socialke že dieťa nechce ísť, ale skor by si mala na deti vplývať tak žeby chodili, až budú staršie tak sami ho odmietnu aj pred ním...

zveron
26. feb 2009

psychicky labilny, nevyrovnany , zakomplex typek
chapem, ze ti je ho luto a poznas aj jeho dobre stranky, snazila si sa mu este volat...

ale nie je to laska, co vas drzi, bohuzial
je to jeho vyzivanie sa v sebalutosti, manipuluje tebou!
tu niet o com.

ada32
26. feb 2009

zveron keby to bolo len vydierabie sebalutostou.
ale on ich uraza,vyhraza sa a vypisuje agresivne maily.

kveta
26. feb 2009

Baby Ti dobre radia, poslúchni ich. A tie upozornenia, že si máš dať pozor na muža, nie je to náhodou ohováranie Tvojho muža, teda trestný čin?

ČO sa týka e-mailov: preposielaj ich rovno manželovi alebo kamoške bez toho, aby si ich čítala, nech ich číta kamarátka a Tebe oznámi len termín kedy príde ex pre deti.

Na Tvojom mieste by som v tomto momente zrušila svoju e-mailovú adresu, zmenila a utajila telefónne číslo. Ak niečo chce, nech pošle list. Deti by som v termíne pripravila, ak by sa nedostavil, už by ich nedostal v tom termíne. Ak by ich chcel vrátiť skôr, mal by smolu: nedovolal by sa. Mohol by o tom akurát tak poslať list. On má deti tak dlho, ako ho to baví. Treba ho takto prinútiť, aby ich mal aj vtedy keď ho nebavia a tak sa mu návšteva detí tak znechutí, že stratí záujem ich vídať. A budeš mať kľud.

Hlavne prestaň na jeho akékoľvek výpady akokoľvek reagovať, lebo tým, že zakaždým príde iná reakcia ho len posilňuješ v tom, čo robí. Keby vedel, že zakaždým z Tvojej strany príde ŽIADNA reakcia, tak by to nerobil. Styk porieš presne cez právničku a ... na neho. ŽI svoj život, nie jeho.

digysa
27. feb 2009

kveta: skvela rada ohladne tych mailov. Presne toto som mala na mysli aj ja. Ja by som si ale vsetky tie emaily odkladala. Je to absolutne najlepsia zbran voci ex, ak by to malo ist az pred sud. Takyto dokaz by nemohol popriet nikto.
V pravnickej brandzi je jedno nepisane pravidlo: " To, co nie je na papieri, neexistuje". Ja by som bola este rada, ze mi to pise, lebo si tym sam skodi....keby mi to iba hovori do telefonu, tak to sa dokazat neda.
Zelam vela stastia a nic nemaz!!!

amaretta
27. feb 2009

Kveta nic v zlom, ale neviem ci mas deti, ked rozdavas take rady. Zmenit a utajit tel. cislo, alebo riesit vsetko cez kamaratku...to je riadny nezmysel. Ved co ak sa nieco detom stane ked budu u otca, alebo samemu otcovi, alebo bude treba riesit nieco akutne, nepredvidatelne...kym napise list a dorucia ho matke moze byt neskoro. Za predpokladu, ze byvaly je len mizerny exmanzel, ale dobry otec, ktory ma deti rad a oni jeho tiez, tak chciet aby sa mu znechutili a stratil o ne zaujem by bolo na ich velku skodu. Za to, ze sa rodicia rozisli a otec sa chova z pomsty tak primitivne deti naozaj nemozu. Ked uz nie je mozna dohoda po dobrom, co by bolo idealne riesenie, existuje viac sposobov ako ho naucit spravat sa zodpovedne aspon kvoli detom... zbierat dokazy a pouzit ich na sude, socialke. Sproste emaily ignorovat, ale odkladat...mozu sa zist.
Bohuzial potom uz treba velku davku trpezlivosti, pevne nervy a v konecnom dosledku aj snahu oboch rodicov urobit vsetko preto, aby deti boli traumatizovane co najmenej. Viem o com hovorim 😉 kde je vôľa tam je cesta...vela stastia.

kveta
27. feb 2009

Amaretta, napriek umelému oplodneniu nemám deti. Ale to neznamená, že ak by som deti mala, že by som sa nechala niekým takto citovo vydierať a mávať sebou.

Zažila som citové vydieranie, dokonca vyhrážky typu "ak neurobíš to a to, dám Tvojim rodičom vybiť zuby" a zmena telefónneho čísla a preposielanie správ kamoške mi veľmi pomohlo. Už mám pár rokov pokoj. A "to a to" som samozrejme neurobila.

Pozri v prípade núdze milý skvelý Maminuškin "otecko" vie číslo na svoju bývalú svokru a to mu snáď na katastrofické odkazy bohato postačí.

amaretta
28. feb 2009

kveta, moj manzel ma 8 rocneho syna z byvaleho vztahu a situaciu, ktoru opisuje maminuska poznam z opacneho konca. Jeho byvala, ktora si nasla frajera a rozchod sposobila robila este horsie problemy cim najviac trpel chlapec, lebo lubil oboch rodicov. Nejdem to tu opisovat, ale vydieranie pomocov syna a nebezpecne vyhrazky skoncili az vtedy, ked jej konanie posudili ako trestny cin a ona bola odsudena. Trvalo to cca 3 roky a presli sme si svoje nielen my s manzelom, stari rodicia, ale najma chlapec. Neprajem nikomu az take extremy a preto som si ti dovolila oponovat. V pripade rozchodu by mali byt prvorade deti a ich spokojnost, co je vsak mozne iba vtedy, ked su obaja rodicia rozumni ludia. Teraz je syn tyzden u nas a tyzden u mamy aj na svoju vlastnu ziadost, je to stanovene sudom s presnostou na hodiny pocas celeho roka vratane sviatkov a prazdnin a ziadne vydieracky uz nie su pripustne.

amaretta
28. feb 2009

kvetka mas IP

digysa
1. mar 2009

amaretta: ale maminuska predsa nebrani muzovi aby vidal svoje deti....ved si precitaj predosle prispevky. Keby sa jej manzel choval, ako normalny clovek a prestal s "neprimeranymi" urazkami, tak je vsetko vyriesene. Deti by mali stale otca aj mamu.
Tvoj manzel asi nevytreskol taku hlupost, ze: On deti ucit nebude.....
Tvoj manzel je vzorny otec, kdezto maminuskin ex sa mi zda, ze ON je ten, co vyuziva deti voci svojej ex.

digysa
1. mar 2009

a co sa kvety tyka...tak ma pravdu. Clovek sa preda nejako branit musi....

amaretta
1. mar 2009

pozri vobec nemam chut sa dohadovat, nepochopili ste, co som chcela povedat....maminuskin ex sa tak chova z pomsty a vyuziva na to deti, lebo to je uz jedine co ich spaja a cim moze vydierat a bohuzial to je bezna prax, ked nevedia rodicia po rozchode najst spolocnu rec. Nevyrovnal sa s rozchodom, nie je stastny a preto provokuje a nechce dopriat stastie ani maminuske. A vobec som netvrdila, ze sa nema branit...tak ty citaj pozornejsie.

amaretta
1. mar 2009

ci uz robi problemy matka alebo otec v konecnom dosledku na to doplacaju najviac deti, co vsak castokrat pri treniciach medzi rodicmi byva na poslednom mieste

denae
12. nov 2012

@maminuska ...a kto podal žiadosť o rozvod? Ty alebo ex? Totiž aj od toho veľa záleží, prečo je teraz taký ...nevyrovnaný ...škodiť, škodiť, škodiť...a je jedno komu a ako...a dobre si uvedomuje, že ty si z toho na nervy...vie, čo robí a vie aj prečo. Len, škoda, že zasa len deti ostali akosi bokom...