Citové vydieranie a vzbudzovanie pocitu viny

maminuska
23. feb 2009

Stretli ste sa s tým niekedy ? Ako ste sa bránili ?
Pravidelne dostávam takéto emaily a zrejme nie som dostatočne odolná , pretože si niekedy aj poplačem.

amaretta
23. feb 2009

tie emaily su od osoby ktoru poznas ?

jenna7082
23. feb 2009

ozaj , ani ja nechapem celkom o co ide

maminuska
autor
23. feb 2009

hej sú od osoby ktorú poznám ,sú od môjho ex.

tinika
23. feb 2009

mami zmet si email na začiatok

katyl
23. feb 2009

Poznas tlacitko DELETE?
Necitat, mazat, aj ked zvedavost je silna.....alebo ho dat do spamu a nebude ti chodit nic.
Ja som to tak spravila a mam pokoj 😉

jenna7082
23. feb 2009

maminuska ty si neni ta co uz ma noveho manzela ? ci si ta mylim....tinika dobre hovori. zmen si email, tel. čislo a je...

alebo mas este jednu moznost - uchovat si tie maily a ukazat to policajtom.

jenna7082
23. feb 2009

ci komu sa to kua ukazuje..skratka podat trestné oznamenie na neho

jenna7082
23. feb 2009

maminuska ty mas inac jaksi moc s tym ex rozrobené...co to uz neustrihnes?

tinika
23. feb 2009

tak aj jenna ma pravdu, zalezi od teba na čo maš guraž

maminuska
autor
23. feb 2009

jenna ano som to ja, a už som to vtedy po tom fore ustrihla, prestala som myslieť na tú kravinu čo som tu rozoberala. Začali však od ex chodiť emaily, kde ma viní zo všetkého ešte aj z toho že sa syn v škole bežal a spadol.
Podĺa posledných emailov som tá najhoršia matka, horšie sú už asi len delikventky ( a možno aj nie )...., som nemožná, nič neviem, nič nezvládam atď.

maminuska
autor
23. feb 2009

Môj muž je impotentný neschopák, zobrala som si ho kvôli peniazom atď......... podľa neho. Musím tie emaily otvárať pretože v niektorých he aj kedy si chce deti vziať.

tinika
23. feb 2009

tak nech sa sprava slušne alebo mu nedas deti. neviem či to mozes ale riesit tymto sposobom

bora8
23. feb 2009

prosím ťa.... že to berieš vážne, vybíja si na tebe svoju neschopnosť a snaží sa ťa zdeptať - mne keby prišiel taký mail tak by som mu napísala ešte krajší.... že impotentný bol on a ty si ho musela nechať, lebo ťa nevedel uspokojiť a také......
proste si na tebe vybíja svoje komplexyi a neschopnosť, ak by som taký mail dostala tak by som sa len potešila, lebo jeho to stále trápy - že ty sa máš dobre aj bez neho.....

bora8
23. feb 2009

bože sry za tie hrúbky trápi - hambím sa 😔

stanusa
23. feb 2009

ahojte, s vydieraním sa určite každý aspoň raz stretne. ako sa brániť? - človek sa musí naučiť také vydieranie ignorovať. Ja som mala babku, ktorá nás takto cvičila - bolo to teda husté, ale aj tak rada na ňu spomínam. 🙂 Takže maminuška nereagovať na to, prípadne vecne zargumentovať tvoje konanie. Toľko vo všeobecnosti.

habibi78
23. feb 2009

nečítať a mazať.....ak sa teda nechceš dobrovolne trápiť.....mna moj ex tyranizoval 5 rokov po rozchode..... menila som čísla, email, dokonca aj internát, lebo aj ked žije v čechách, tak si zistil kde bývam a robil tam prepadovky, dokonca mlátil chalanov ktorých našiel v mojej spoločnosti.... robil prepadovky u mojich rodičov, vyhrážal sa samovraždou sto krát....
chce to trpezlivosť a totálnu ignoráciu, nesmieš sa dať zlomiť..... ignorovať a ignorovať.... diskusie a vyhováranie nepomôžu....

ada32
23. feb 2009

presne bora.moje slova.

maminuska ja mam s ex nieco podobne a rokmi som sa naucila,ze najviac zabera ked ho s tymi blbymi recami vysmejem.
ved on ti len ukazuje,ze ma z vas mindraky. a ked sa nechas rozhodit,a bozechran sa este rozplaces,tak tym len uspokojis jeho najnizsie pudy.
presne by si sa nemala nechat vyprovokovat k takym reakciam.on len na to caka.
normal mu odpisuj,ze sa mas super a nikdy ti nebolo lepsie ako s tymto muzom.musis byt sebavedoma stastna pred nim aj keby ta to stalo neviem kolko usilia.
hlavne mu ukazuj,ze on ta predsa nerozhodi a nevyprovokuje.
inak ako moze byt tvoj muz taky neschopak,ked si si ho brala pre peniaze?ved nejako ich asi musi zarobit.
svojou inteligenciou a tej ma urcite viac ako tvoj ex.vzdy sa zamysli nad tym,co ti pise a ked mas kusok filipa,mozes ho zabit par slovami predsa.

ada32
23. feb 2009

a casom,ked pochopi,ze jeho slova sa od teba len tak odrazia a ty si zijes svoj zivot veselo a so smiechom dalej,bud ho slahne od jedu alebo sa na to vykasle.

zapamataj si : veselo a so smiechom.bud nad vecou.
a v ziadnom pripade nejaky plac pred nim alebo nieco podobne.

jenna7082
23. feb 2009

maminuska keby si to dala na sud, ukazala tam tie maily , tak mu uz ani syna nemusis davat a mas pokoj svaty na furt. aj pre maleho by to bolo lepsie ked si tak spominam na tvoju starsiu temu

mamutka
23. feb 2009

toto musis ignorovat. Inak si ta vycvici ako opicu. O to ide. Vydlab sa na to, posli ho psychologovi. Ide len o to ze chce ovladat druhu osobu ako svoj majetok

maminuska
autor
23. feb 2009

najprv mi napísal že si deti vezme zajtra, potom že si ich vezme, potom zasa že ich nevezme...., jednodcho robí si čo chce a myslí si že som človek ktorý mu bude stále k dispozícii. Bohužiaľ , je toam napísané že oprávnený.
je možno sa vôbec proti takémuto niečomu sa brániť ? Ísť na sociálku śa sťažovat alebo na súd? Veď predsa ma nemôže takto šikanovať.

amaretta
23. feb 2009

Mozes poziadat sud o presne urcenie intenzity stretavania s presnostou na hodinu, napr. kazdy neparny tyzden od piatka 17,00 do nedele 17,00. Ak v urceny cas pre deti nepride, jeho skoda...nebude ich mat vobec, nie si povinna mu ich vydat kedy sa mu zaziada.
Treba ist na socialku za koliznou opatrovnickou a podat ziadost o upravu styku otca s detmi, je to mozne aj urychlene...predbeznym opatrenim sa to urci hned a sudne sa to potvrdi dodatocne, nakolko cakacie doby do sudneho pojednavania su aj niekolko mesacne.

maminuska
autor
23. feb 2009

Mám určené ale on si to vysvetľuje po svojom. napríklad cez prázdniny má jeden mesiac a je oprávnený sa stýkať s deťmi - budem citovať doslovne :
každý párny rok počas letných prázdnin jeden mesiac od 8 :00 prvého dňa v mesiaci do 20 hod. posledného dňa v mesiaci.

Matka sa zaväzuje deti na styk pripraviť a otec sa zaväzuje v určený deň a určenú hodinu deti k rukám matky vrátiť.

On si to však predstavuje že si pre ne bude chodiť ako sa mu zachce počas tohto mesiaca. Čiže príde a vráti, zasa príde a vráti.

amaretta
23. feb 2009

tak to treba specifikovat a rozdelit prazdniny na napr. 2 tyzdnove intervaly lebo inak by ich mal mat podla rozhodnutia sudu cely mesiac v kuse...ak ich prinesie bez ohlasenia a znova si ich pride zobrat kedy sa mu zapaci tak nie si povinna mu ich dat...musi respektovat rozhodnutie sudu, ak nie chod na socialku

amaretta
23. feb 2009

no a tie emaily by som nemazala, ak su tam vyhrazky, nadavky a pod. treba to odkladat, lebo nikdy nemozes vediet ci sa ti to nemoze zist v pripadnom boji o deti...nikdy nevies

liana
24. feb 2009

no neviem na čo čakáš. kontaktovať sociálku, ukázať emaily a konať. nikdy nevieš čo mu skrsne v hlave a v TV je nejeden prípad kedy to dobre nedopadlo.

expertka8
24. feb 2009

...maminuska....este stale riesit "styk s dietatom"???? 😨
...ved pravne usmernenie sme riesili pred par tyzdnami....
...tak...preco stale posluxat a podriadujes sa cloveku....ktory uz nie je sucastou Tvojho sukromneho zivota???? 😕
...vaz si samu seba 😔

maminuska
autor
24. feb 2009

ale s ním sa nedá dohodnúť, som z neho zúfalá.
Povie a potom to zruší, napríklad má v styku že si deti vezme jeden deň v týždni, ktorý mi vopred nahlási , tak mi ho nahlási a večer predtým alebo v ten ďeň mi napíš že si ich nevezme. A ja som niekde v Martine alebo 200 km od bydliska. Čo mám s ním urobiť ?

bora8
24. feb 2009

nič - nedať mu ich.... to máš ako letieť domov? by som mu to vytmavila.....

maminuska
autor
24. feb 2009

oháňa sa tým že on je oprávnený a oprávnený znamená že si ich môže vziať ale aj nemusí. Takto musím mať neustále niekoho v zálohe čo deti vyberie v prípade že mu prdne v hlave. Takže nahlási a potom keďže je oprávnený tak si ich nemusí prevziať. Začínam byť z toho na nervy. Predtým to nerobil, nebol dlho upravený styk , ale styk je platný asi mesiac a už robí problémy. ☹ ☹