Čo ak nie som naozaj šťastná?

29. dec 2021

Ako zistim ci som naozaj stastna? Mam 33. S manzelom sme 12 rokov. Je to dobry muz. Ale nesplnili sa mi ziadne sny. Ani o dome..ani o zivote v zahranici...ani o lepsej praci. Patrilo by sa uz mysliet na rodinu. A ja neviem. Zrazu ako keby som vyhorela. Mam chut sa zbalit a ist. Nechat pracu. Problemy. Vsetko za hlavu. A sama ist. Na stare kolena mi sibe. Viem ze by mi chybal. Lubim ho velmi. Ale co ak uz nemilujem? Co ak nie som naplnena? Stastna. Treba byt stastny? Alebo staci taka ta spokojnost. Zmierit sa... Nevyznam sa sama v sebe...

nwnw
29. dec 2021

Mas deti? Niekedy mozno staci sa rozhybat a muz sa prida. Oni sa radi drzia zabehanych kolaji. Ja musim toho mojho postrcit z casu na cas.

ivangeline
29. dec 2021

Tiez by som si vybrala nieco z tvojich snov a sla za tym. ;) Mas 33 a nie 70...

pieksamaki
29. dec 2021

Chod si za svojim snom.chlapom to nedochadza...ved si mlada aj na pracu a sny...povedz ci sa chce pridat ..

ckocka
29. dec 2021

A máš reálne predpoklady na splnenie svojich snov?

poopsie
29. dec 2021

On ti mal splniť tvoj sen o lepšej práci? Ako si mi to nevychádza, alebo si sa za ňou chcela presťahovať? Spravte si deti, čo sa vôbec nerozprávate? Kedy sa mienil rozhýbať?

oli18
29. dec 2021

Vyzera, ze tvojim najvacsim snom bolo sa vydat. Ked si dozrela, si zistila, ze nie. Lenze podla mna, si to zobrala z opacneho konca. Najprv si mala ist do zahranicia, najst si dobru pracu a chlap by sa uz vyskytol. Musis sa ozaj citit zle, ak 33 rokov povazujes za stare kolena. 😀 Bud chodte do zahranicia spolu , alebo majte dieta, to ti zmeni zivot.

pet888
29. dec 2021

Musíš sa spýtať sama seba,čo by ťa robilo šťastnou,aké sú tvoje sny a aký život chceš žiť.A keď to budeš mať naozaj ujasnené,pobav sa s mužom a zisti,či sa viete v tých predstavách spoločne nájsť.Ak ho ľúbiš,je dobrý muž a aj on teba miluje,nezahadzujto len tak,po toľkých rokoch je normálne,že ta zamilovanosť opadne.Otázka je,nakoľko je to z tvojej strany láska a či len kamáratstvo.Tiež je dôležité vedieť,či a kedy chceš deti,keďže vek už na to máš.Ale pokiaľ to necítiš,začni naozaj pracovať na svojom šťastí,aby si nepremrhala svoje najlepšie roky životom,ktorý ťa nijak nenapĺňa.

veroniq85
29. dec 2021

Dom, rodina a lepsia praca su sny alebo ciele vacsiny ludi. Nie je to nic nemozne a ani nedosiahnutelne. Nie je to nic v zmysle chcem "letiet na mesiac". Dovody preco svoje ciele nevies zrealizovat nevieme nakolko z tvojho prispevku to nie je mozne zistit. Iba akurat ze nepriamo z toho obvinujes svojho manzela. A to ze sa teraz zbalis, opustit muza a odides do zahranicia neznamena ze si splnis sny o dome, rodine a bohuzial ani o dobrej prace. Posobis velmi depresivne a mozno by si mala zacat od seba a usporiadat si svoje myslienky, tuzby a potreby.

tramtada31
29. dec 2021

Zober sa a chod do toho zahranicia, veď tam nemusis byt naveky. Možno tam pochopíš, že ti muž chyba a vztahu toto odlúčenie pomoze a dá novú iskru(nás vzdy moje par týždňové sluzobky vztahovo veľmi nakopli, lebo sme si začali strašne chybat) a oživili sme stereotyp. Pripadne sa vezmite a par týždňov cestujte po USA(napriek korone je to tam celkom voľne, môžete vybehnúť na futbal, či koncert)

mamina0078
29. dec 2021

Nesplnil ti ziadne sny? Preco cudzi clovek by ti ich mal plnit a pokial nie si teraz bez toho stastna nebola by si ani s tym. Strojcom vlastneho stastia je clovek sam a nie druhi ludia. Podla mna by si mala najst pricinu v sebe preco nie si stastna a nie v druhom cloveku napriklad milovala sì ho vobec niekedy? Alebo si na nom milovala len tu predstavu, ktoru si si sama v hlave vytvorila, ze ti postavi dom a podobne?

ivkazba
29. dec 2021

Máš 33, prečo nemáš splnený o práci? A prečo nemáš splnený sen o dome? Čo si pre to urobila, aby sa tieto sny splnili? Lebo neviem či vieš, ale sny sa plnia len tým, ktorý makajú na ich splnení.

marcellka32
29. dec 2021

Nesnívaj, ale začni pre to niečo robiť..nová práca, dom, cestovanie, a keď chces rodinu tak si ju založ, len sedieť a snívať ti nepomôže

bloger
29. dec 2021

Záleží na tom čo vnímaš ako šťastie alebo nešťastie. Nie všetky sny sa musia aj splniť. Možno je načase podakovať za to čo máš.

elizabet173
29. dec 2021

myslím, že si život príliš idealizuješ. Kto mal niečo urobiť preto, aby sa tvoje sny splnili? No jedine ty. Čo si urobila preto, aby si mala vysnívanú prácu? Bola si pripravená ísť do zahraničia a muž odmietol, alebo si len tíško čakala, kým to zahraničie príde k tebe? Ste spolu 12 rokov, vek na deti máš, prečo ich nemáte? Nedarí sa? Nebol záujem zo strany muža či ako? A šťastie pre každú z nás znamená niečo úplne iné. Jedna je šťastná doma s kŕdľom detí, ktorým vyvára, vypeká, hrabká sa s nimi v záhrade, iná je šťastná s jedným dieťaťom, ale so slušne rozbehnutou kariérou, ďalšia bez partnera a bez detí, precestuje celý svet. Ty si musíš určiť priority a skorigovať ich s mužovými a ísť si za nimi. A zabudni na to, že ti vysnívaný dom prinesie pocit šťastia, možno prvé mesiace bývania v ňom.

danica2711
29. dec 2021

nepostavil ti dom, nezobral ťa do zahraničia, nenašiel lepšiu prácu? Také sny si si mohla realizovať sama, a to ešte pred svadbou, nie čakať, kým ti ich splní chlap a ak nie, tak sa ľutovať a sťažovať. To, o čo sa človek zaslúži sám, má vždy najväčšiu hodnotu. Pravdaže, je to aj namáhavejšie

savanna
29. dec 2021

Pride mi, ze si sa prilis skoro vydala a nemala si tak priestor spoznat sama seba, svet, pocestovat, jednoducho venovat sa len sama sebe.
Co sa tyka zahranicia a rodiny, toto sa da pekne skombinovat, odist aj spolu s manzelom, zalozit si aj v zahranici rodinu.
Len bud pripravena na to, ze ani v zahranici to nebude prechadzka ruzovou zahradou, mozno sa budete musiet tiez potlacit v podnajme. V zapadnej Europe sa na nas casto pozeraju ako na vychodny blok a niekedy to daju pocitit, aj ked sa clovek snazi. Nie je to taky ideal, ako by sa mohlo zdat.
Musis sa sama rozhodnut, ci si len nespokojna so svojou aktualnou situaciou, s tym sa da vzdy nieco urobit, alebo uz nemilujes svojho muza, v tom pripade nema zmysel to natahovat a zakladat si s nim rodinu, lebo skoncis na materskej v este vacsich depkach.

sulejmanka
29. dec 2021

A čo si ty spravila pre to aby sa ti splnili sny? Či si sa vydala len preto aby si mala niekoho kto ti bude plniť sny? Náš 33, najvyšší čas sa spamätať a začať niečo robiť

luccija
29. dec 2021

Veď choďte spolu...ste už spolu veľmi dlho bez niečoho nového a prišla nuda....

anonym0001
29. dec 2021

Bola som v tvojej situácii a rozišla som sa. Cestovala som, splnila som si všetky sny a keď som chcela partnera a rodinu, už som žiadneho normálneho nevedela nájsť. Začali mi zdrav. problémy a zostala som sama. Teraz ľutujem, lebo ten vzťah, v ktorom som bola vtedy tak nešťastná, bol vlastne najlepší aký som mala... Porozprávaj sa s partnerom o tom, čo vlastne chcete a choďte do toho spolu. Aspoň to skúste.

autor
29. dec 2021

Ja uz zdravotne problemy mam :( Cize uz nepojdem ani do zahranicia. A moj muz nechcel nikdy nikam, len doma byt. A sa prerabalo u nich a kym prislo na nase, ceny su hrozne cize nebudeme mat nic svoje. Uz ani na rodinu nemyslim, kvoli zdraviu. Neviem vobec co dalej, pohnut sa. Mam pocit, ze upadam do depresie. Ano, vydala som sa skoro, ale ja som bola naozaj velmi zamilovana.

veroniq85
29. dec 2021

a mali ste aj nejaky dovod (zdravotny) preco ste za 12r. nemali deti? co sa tyka domu tak bohuzial tam pokial clovek nieco nezdedi tak vacsinou sa clovek zadlzi na dlho.

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
derdia
29. dec 2021

@anonym0001 ahoj napisala si jej to super. Podla mna je tak spokojna az sa nudi...podla mna kazda zena si stale hlada nieco co by riesila... Ako tato pani hlada kde by sa zainteresovala...
A to je taka blbost.... Ist si plnit sny. Ako tu radia podaktore aby sla, ze nie je stara..
A teraz k ostatnym, to si fakt myslite ze niekde na nu caka prestrety cerveny koberec?
Autorka ak muza lubis, hladaj nieco ine co by si vymyslela a kde by si sa realizovala... Podla mna ti len "sibe"
Ja som mala prve dieta v 19tke druhe v 29...viac mat nebudem a ak pan Boh da, v 40tke budem behat po kopcoch a robit to co sa mojej hlave zaraci...
Mozes sa na vsetko vykaslat ale moze to byt aj nakvacsia chyba v tvojom zivote...a hlavne nezi v oblakoch. A nepocuvaj tu rady typu zbal sa a chod. Lebo toe co ti to pisu to neurobia... Ale radia to tebe🙏🙏🙏🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️