Čo je to za chlapa?

zuzanita312
20. okt 2019

Prosím nás poraďte mi je normálne ze po desiatich rokoch som ostala z partnera prekvapená a nepoznám ho mame spolu syna ma 8 rokov a a ťažko znáš že nás tatik opustila prežili sme si toho veľa veľa vecí som mu odpustila ale teraz sa správa ako keby som bola nejaká handra začalo to tým ze vysadil lieky na na druhý deň druhpsychiku len tak z jedného dňa na druhý druhý

lubiduch
20. okt 2019

@zuzanita312 a to si akemu oravnikovi volala? Ja ani nie som pravnik a toto som vygooglila za 10 sekund:
Je možné i počas trvania manželstva zrušiť spoločné spoluvlastníctvo manželov?

Zákonná úprava, našťastie, umožňuje zrušiť všetko spoločné i počas trvania manželstva. Čo sa týka majetku, samozrejme...

§ 148 ods. 2 OZ:

Zo závažných dôvodov, najmä ak by ďalšie trvanie bezpodielového spoluvlastníctva odporovalo dobrým mravom, môže súd na návrh niektorého z manželov toto spoluvlastníctvo zrušiť i za trvania manželstva.

Takze mi to pride ze si nikam nevolala, alebo je ten pravnik uplny nekompetentny pako a teda musis hladat druheho

lubiduch
20. okt 2019

@zuzanita312 ach jaj, z toho co si napisala tie lieky tak ma bud schizofreniu alebo bipolarnu poruchu. Podla toho co ale pises, schizu mozes skrtnut, je bipolarny. Samozrejme ze ked vysadil lieky sa dostal do toho stavu co popisujes. Je to uplne standardna silna manicka faza, on netusi co robi a ked mu ta faza skonci vela z toho si ani nebude pamatat co porobil. Plus moze to byt Nebezpecne pre neho, teba, syna aj cele okolie. Prosim ta ver mi, prestan verit na stastne konce, zajtra si vezmi volno, chod za dobrym pravnikom a zacni to riesit :(
Btw jeho zdravotny stav si vstupom do manzelstva vedela? Alebo ti to zatajil? Tie lieky su na predpis, cize nejakeho psychiatra mat musi, vies o tom ze chodi psychiatrovi? Bola mu dg stanoven az pocas trvania manzelstva?
Ak ti zatajil zdravotny stav vstupom do manzelstva, rozvod bude o to jednoduchsi.
Ale fakt konaj zena!

zuzanita312
autor
20. okt 2019

Účty sú na jeho meno. Ale karty k účtom mam aj ja, ale nemôžem disponovať môžem si len vybrať peniaze a na 1 účte už je debet a na druhom je 50e. Mame aj šetriaci ale ja sa k tomu nedostanem. Mam robotu len na 2 roky lebo som epilepticka ale on začal podnikať a každému rozpráva ako sa mu darí ale mam zmyzli všetky peniaze co sme mali, aj doma na niečo iné. Zobral ich všetky a keď som sa ho na to opýtala. Tak ešte na mňa zaútočil že on teraz potrebuje peniaze na robotu.

zuzanita312
autor
20. okt 2019

Ten jeho psychológ riešil len depresiu lebo ich mal slebe cez zimy. Ale táto posledná bola si lna a dostal lieky to len mís si myslíme že môže mať tú bipolarnu poruchu nemá to napísané v papieroch. Ma tam len ze mal depresie nič iné a povedal doktorov že sa cíti dobre. Tak doktor lieky vysadil.

zuzanita312
autor
20. okt 2019

Nie sme manželia a toto sa stalo počas vzťahu všetko ale jeho otec bol alkoholik byl ich mamu. A obesil sa u nich doma na jeho narodeniny.

lubiduch
20. okt 2019

@zuzanita312 psycholog nepredpisuje lieky! Psycholog nema medicinske vzdelanie, lieky predpisuje psychiater.
A na beznu depresiu sa nepredpisuju lieky na maniodepresivnu psychozu...

dskjhfdlkdjhl
20. okt 2019

@zuzanita312 na koho je napisany dom?

evica01
20. okt 2019

@zuzanita312 ty to ako vidis? Co chces robit?

amelia000
20. okt 2019

@dskjhfdlkdjhl dom je pisany na oboch a maju spolocnu hypo :D ja uz som si z toho urobila poznamky bo inak z nej nevyjdem :D

amelia000
20. okt 2019

@zuzanita312 v com podnika? Ako dlho? Mas jeho ico alebo nazov firmy?

stefi_k
20. okt 2019

@zuzanita312 v prvom rade by si si mala uvedomiť že ste zo synom v nebezpeči, pretože môže kedykolvek vybuchnúť. Ak maš kam ist s malym zbal veci a choď. Lieky ktoré píšeš predpisuje psychiater už len ich vysadenie može sposobiť epizodu, asi ti klamal o svojom zdravotnom stave, pretože olanzapin je antipsychotikum lieci sa nim shizofrenia, manicke stavy a pod na lahku depresiu mu ich nepredpišu. V stave v ktorom je nebezpečny a v podstate vas môže kludne pozabijat a nie je za nič čo spravì pravne zodpovedný. Najdi si pravnika syna si daj zverit do opatery a stretavanie s otcom len pod dohladom, uveď lieky ktoré užíva. Porad sa o dome a podobnych veciach ale kedže nie ste manželia tak zavisi všetko od toho na koho su pisane veci či uvery su aj na tvoje meno alebo len na jeho.

pertu
20. okt 2019

Toto je skor podla liekov schizoafektivna porucha, depresivny alebo zmiesany typ. Aktualne psychoticky dekompenzovana. Bipolarnym by ordinovali este stabilizator, napr valproat, zeby sa neprehupli prostrednictvom naordinovanych antidepresiv do manie. Aktualne riesene=akutna psychiatria. Fakt je realne moznost, ze to moze zle skoncit. A nie teraz riesit sracky typu rozvod s dekonpenzovanym psychotikom, ale hospitalizaciu.

sara07
20. okt 2019

ak vysadil tie lieky čo píšeš naraz môže mat vážne problémy,tieto lieky sa vysadzaju postopne znižovaním dávok , nie je nič horšie ako ked vysadí naraz
zavolaj jeho lekárovi s tým že ich vysadil
porieš si majetok lebo prídeš aj o tu čast domu nie to o prachy
vidíš že to nikam nesmeruje
stalo sa , netrap sa a začni konat baby ti toho dost pišu na pomoc vysvetlenie

zuzanita312
autor
20. okt 2019

Psychiater prepacte

amelia000
20. okt 2019

@zuzanita312 napis mi ake ma ICo firmy alebo nazov, mozem ti pozriet nejake veci 🙂

dskjhfdlkdjhl
20. okt 2019

@amelia000 dakujem😉

daina1
20. okt 2019

@zuzanita312 ahoj je to strasne mat takyto tivot a nie je lahke sa rozhodnut co dalej. Ja si myslim ze by si mala navstivit psychologicku ktora riesi aj manzelske krizy mozno ti nejako poradi co dalej. Nie je jednoduche razne zmenit zivot z jedneho dna na druhy obzvlast ked je syn na otca viazany. Lahko sa radi zbal veci a utekaj. Skusila by som toto a zaroven ak mas dobry vztah s rodicmi tak oslovit aj ich o pomoc poptipsde partnerovi rodicia ci vy nepomohli s nim.

amelia000
20. okt 2019

@dskjhfdlkdjhl preco mam pocit ze tu sa prisla len vyplakat a nic natom nezmeni? 😁

nicolle1000
20. okt 2019

@zuzanita312 sekta aj môjmu ocovi preplo ako bol na niakej víkendovej seanse, pravdepodobne mu tam dali drogy ktoré ho psychicky poznačili na pár mesiacov...

zuzanita312
autor
21. okt 2019

Nechce pomoc od nikoho aj jeho mame sa neozýva lebo nechce aby na neho tlacila

0silvia0
21. okt 2019

@zuzanita312 a co chces ty?

lindabenzova
21. okt 2019

@zuzanita312 z tohoto nevystizneho komentáru , otázky, sa ti nedá ani odpovedať. Čiže sa mu ani nedivím že to spravil . Mat doma ženu ktorá sa nevie ani vyjadrit.

79viktoria79
21. okt 2019

@zuzanita312 on odišiel prečo? len tak to určite nebolo,ani k vôli liekom....keby chce bit s vami tak sa vráti a žijete spokojne a šťastne,a normalny clovek neodide ku kamoske len tak...

lubiduch
21. okt 2019

@79viktoria79 vies co ked nemas co mudre napisat, tak radsej nic...ona pise ze vysadil psychofarmaka a ano odisiel. Bo mozno si mysli ze ho povolali mimozemstania, mozno ma manicku promiskuitnu fazu. Je to psychiatricky aktualne nelieceny pacient cize tvoje vyjavy o stastnej rodine su pre autorku aktualne dost nemiestne.
Ale v jednom s tebou suhlasim,normalny clovek neurobi to ci tamto,ale psychicky chory clovek ano.

eva_eva
22. okt 2019

@79viktoria79 tak myslím, že týmto komentárom si vôbec nikomu v tejto diskusii nepomohla :/

moonipd
22. okt 2019

@79viktoria79 rozum sa mi zastavil,pri citani toho tvojho zbytocneho komentara
...

moonipd
22. okt 2019

@zuzanita312 Ziadna sekta a pod.sprostosti za to nemoze.Je to bipolarna porucha.Ma ju aj moj byvaly ,s ktorym mam tiez syna. Davaj pozor na seba aj na maleho. V tomto stave je nebezpecny a moze vam ublizit.On si to neuvedomuje...Prajem ti vela sil ,lebo ich budes potrebovat.Kvoli synovi ale verim ze to zvladnes .Kludne mi napis spravu ak budes chciet

ktochytavzite
22. okt 2019

@abbey1 ??? To uz je ake konentar hodny nobelovej ceny.

zuzanita312
autor
22. okt 2019

@moonipd ahoj ďakujem ale všetci mi tvrdia, že je v poriadku že je v pohode aj jeho obvodná doktorka. A tieto veci povedal len mne. Takže je to slovo proti slovu. Povedal ze to nemôže povedať nikomu, lebo by sme si o ňom mysleli, že je blázon a zavreli ho na psychiatriu vieš.

zuzanita312
autor
22. okt 2019

@moonipd ale on je aj k malému taky chladný. A ked sa ho spytal ako sa ma malý povedal, že zle a on mu na to ale chod meno dieťaťa a zasmial sa a bol s nim ani nie 5 minút a maly len od neho prišiel smutný a on hneď odišiel lebo si bol len pre náradie a ako si ho chystal tak pomedzi to sa s ním rozprával a ešte mu povedal malému že ma má rád ako jeho maminu a išiel preč a ten tvoj partner sa chcel k vám vrátiť ci nie keď odišiel