Čo robiť s alkoholikom?

eva770
29. jan 2009

zijeme v jednej domacnosti s bratom,ktory je alkoholik.Je to na nevidrzanie.Kto to pozna a poradi mi čo s tym?Nechce sa liečiť a na novy byt nemame. ☹

amatula
29. jan 2009

evi trochu neobvilkla tema do fora--babetka 😕

zanetuska
29. jan 2009

Asi by som ho vystahovala alebo prestane pit...... 😠

eva770
autor
29. jan 2009

amatula,ja viem ze je to neobvikle,ale tak isto mam 3 mesačneho synčeka.takze nie je to jednoduche

tatolu
29. jan 2009

Ak on nechce, tak to je veľmi zlé.
Neviem, či na to je nejaká pomoc.
A prečo žijete v jednej domácnosti?

eva770
autor
29. jan 2009

lebo na novy byt nie su peniaze,takze byvame u mami.To by bolo fajn,len keby tu nebol on 🙄

eva770
autor
29. jan 2009

neviem uz ako dalej.ked nieje manzel doma,tak je dosť agresivny

tatolu
29. jan 2009

A ako sa k tomu stavia mamka?
Predpokladám, že ho chráni, alebo ohrozuje aj ju?

amatula
29. jan 2009

myslela som ze si to mohla dat do volnej diskusie 😉
co ti mozem poradit aj z vlastnej skusenosti ked je pod vlivem len ho ignorovat a nevsimat si ho....a skusit to riesit ked je triezvy....

eva770
autor
29. jan 2009

samozrejme ze ho chrani.je to peklo na zemi.vela krat som sa naplakala,dokonca aj teraz.uz neviem ako dalej.manzel uver brať nechce,tak ja neviem

womenne
29. jan 2009

eva mam takeho isteho brata a dokonca aj otca 😔 ale brat naštasie sa konečne rozhodol pre protial.liečenie 😵 je tam 3tyžden a pevne verim že h to zmeni,on nepil ale podviedla ho priatelka a to ho tak zranilo že už 8rokov chlasta je šikovny stolar ale ked si vypije......Prve čo musite spravit je ho donutoit absolvovat psychologicke vyšetrenie,u brata zistili že vela veci kvoli ktorym pije pochadza z dectva mal tažky uraz,ato viacero takže to pochadza z krvy 😖
-dalej ta priatelka bol prenho rana pod pas nedokaže to stravit ani po tolkych rokoch.

Ona ho vypisala na liečbu a čakalo sa,i ked moc neverim že to zvlkadne predca len tolke roky pije ale dufam.
Život s alkoholikom je stršny preto viem ako sa citiš a čo preživaš.
Viac v IP ak maš zaujem 😉

eva770
autor
29. jan 2009

amatula ja ho uz striezveho ani nevidim.a nevšimať si ho? hm...to nie je take lahke.ked začne hukať a buchať,tak maly sa strhava.

womenne
29. jan 2009

amatula alkoholika sa neda ignorovat pretože jeho to rozzury 😖

eva770
autor
29. jan 2009

womenne,jasne ze mam zaujem.len maly sa začina budiť.ved napiš ja ti potom odpišem

womenne
29. jan 2009

eva ak sa ti neozvem prišiel drahy 😉 ale budem sa snažit ked mi maly zaspia .Ono je život snim velmi tažky a hlavne nebezpečny viem to zvlastnej skusenosti,ak nebude chcciet nedostane te ho tam,ale ked vyvadza zavolajte nanho policajtov,podajte nanho trestne oznamenie,on muho sud potom nariadi.Unas len sestra zavolala na brata policajtov ale on šiel dobrovolnenepodali anho trestne oznamenie.
skus sa popytat na policii oni ti poradia čo maš robit ale najefektivnejšie bude toto a aj učinne 😉

sasiki
29. jan 2009

a čo skúsiť podnájom,.............ja viem, že finančne je to každé, ale mne by toto za to nestálo 😒

tina_
29. jan 2009

je to naozaj tazke v dnesnej dobe brat hypoteku, ale ten podnajom je podla mna dobry napad, pretoze s alkoholikmi je to nevyspytatelne, a nedajboze staci raz, aby sa nieco stalo malemu,...a budete si to vycitat do konca zivota...Co ak manzel nebude pri tebe, aby sa ta zastal? Vase zdravie a zdravie dietata nestoji za tie peniaze...

elize
29. jan 2009

uf, nezavidim. Asi by som to riesila podnajmom. Na dietatko to nevplyva dobre. V prvom rade by som myslela na bejby. Urcite sa porozpravaj s manzelom a hladajte nejake riesenie. Pripadne sa skus obratit na nejakeho psychologa, mozno poradi ako na neho. Ak nepomoze, obrat sa na policiu pri kazdom jeho vystupe. Viem, je to tvoj brat a urcite ho mas rada. Ale teraz si v prvom rade matka a preto ak ho nic nedonuti k zmene jeho spravania pouvazujte nad odchodom. Drzim palce 😉

mamutka
29. jan 2009

Boze, chodte odtial, do podnajmu, hocijakeho, len nech ma maly klud, nechcem byt svina, ale ak sa malemu nieco stane rukou agresivneho alkoholika, potom vam bude na ....manzelov argument ze nechce uver. Ak by ho nevladal splacat, dobre, ale podnajom snad sa da, nie? aj ked budete poskromnejsie zit, ja by som babatko takym stresom nevystavovala. ved on moze ozraty aj dom podpalit a nezaujima ho ze je tam nevinne babo.
strasne mi je smutno z toho ako babatka musia zit v prostredi ake im dospeli nachystaju, myslim tym brata, neber to osobne. Ale chodte prosim prec!

sasiki
29. jan 2009

namiesto každé, som chcela napísať ťažké.................. 😀

bambusko
29. jan 2009

evi, treba ho nejako presvedcit, nech sa lieci. zalezi od toho, aky mate vztah. mozno by bolo dobre ziskat mamu na svoju stranu, nech to konecne prizna a nedovoli, aby to zle dopadlo. mozno nevies, ale alkoholizmus sa da liecit aj ambulantne, teda nik by sa nic nedozvedel, ani v praci - ale tam by to mal povedat.

a urcite sa snazit osamostatnit, liecba zavislosti je beh na dlhu trat. nedopust, aby vam to znicilo vztah s manzelom a detstvo vasmu dietatu

3558
29. jan 2009

boze tu niet vychodiska, iba sa odstahovat a zobrat pozicku na vlastny byt. a ten spolocny predat a rozdelit na polovicu. ☹

sirinka
29. jan 2009

treba najst sposob, ako mu sudne nariadit liecenie...ked je aj agresivny a ohrozuje ostatnych clenov rodiny a najme male babo, snad by sa dalo...

3558
29. jan 2009

sirinka nikdy nemozes donutit niekoho kto ma 18 rokov na liecenie. pokial sam nechce, tak nezmozes nic ☹

womenne
30. jan 2009

zuzana ale možeš len to chce radikalne riešenie a tym je trestne oznamenie a potom by mu mal sud nariadit protialkoholicku liečbu nam tak poradili policajti naštastie sa brat spametal a nemuselo sa to takto riešit.
Odstahovat sa ?v dnešnej dobe ked sa stracaju roboty?my sme to museli tiež vydržat samo a je extrem tak nie,ale ak brat úpochopi že mu chcete dobre da sa na to len neviem nenapisala si aky je v triezvom stave,naš brat bol vtedy super ale inač...

tatolu
30. jan 2009

Ja myslím, že brať podnájom, alebo úver je skoro to isté - finančne.
Neviem, v podnájme som nebývala, Evka ani nepíše z ktorého mesta je. Vidím, že za podnájom sú Bratislavčanky. Ja som myslela, že práve tam sa pohybuje podnájom okolo 4.000 a viac. Teda myslela som Sk 😉

Byt je asi na maminu, takže predaj by mala asi navrhnúť mamina, nie Evka. Takže tam riešenie nevidím.

Neviem ako mamina Evky rozmýšľa, ale moja v prvom rade chráni svoje deti a potom vnúčatá. Nechcem aby to vyznelo že vnúčatá nemá rada. Práve naopak zbožňuje ich a nedá na nich dopustiť.

jachacha
30. jan 2009

Co robit s alkoholikom? Zastrelit 😝 😝 😝
Ja ked pocujem slovo alkoholik je mi na grc...som si svoje uzila s vlastnym otcom...

mamutka
30. jan 2009

tatolu, tu nejde o to ze za podnajom su baby z BA, ja z BA nepochadzam, ani MM, za podnajmy sme tu vyhadzali majland. Evka pisala, ze triezveho ho pomaly nevidi, nic nevyriesi, lebo on nechce a matka ho chrani. Ibaze by Evka chcela obetovat roky zivota bratovi, presviedcaniu ako nema odmietat pomoc a tak, lenze ona ma uz ma dieta, tomu sa musi venovat. mam rovnako stare babo, bojim sa on aj ked zijeme v pohodicke, proste kazda matka ma obavy. kebu tu s nami zil agresivny ozran asi sa zblaznim. o chvilu jej malemu pojdu zubky, bude v noci revat, co ak sa ozran rozhodne, ze to pojde s prckom riesit?
ved podnajom je len docasny, boli by sami v klude a mohla by sa situacia riesit bez toho aby uprostred ringu lezalo bezzbranne dieta. v podnajmoch ziju rodinky aj mimo BA, je to proste riesenie situacie. tu je podnajom 4tis na jednu izbu, byt asi od 12 vyssie, neviem, uz splacame hypo. zaplatime hypo, najom a ostane nam na jedlo, hlavne ze mame sukromie a klud. a kriza ohrozuje aj pracu MM, takze obavy su. neviem co zarobi Evkin muz, ale hadam by podnajom mohli, dieta potrebuje klud. jej muz by si to mal uvedomit, lebo je dost aj takych, co by na hypo alebo podnajom mali, ale lacnejsie je u rodicov a potom placu ze sa hadaju. mozno by aj u svokry mama Evka viac kludu ako s bratom, ak svokru ma este.
ja si nemyslim ze zena s babatkom ma riesit sudny prikaz a zivot ipiteho brata, este sa dost nariesi v zivote s dietatom a muzom, ona potrebuje klud na babatko, nie stracat sily s tym co o to netoji. trvalo by to dlho a zatial by drzala babo v nebezpecnom prostrefi. esteby sa mohla dockat ze ju matka vyhodi, lebo jej chce vyhnat synacika.....alebo aj on sa nastve ze sa ho chce sestra zbavit koli bytu....

tatolu
30. jan 2009

jachacha - myslím, že väčšinou sme tu také, ktoré sme prežili pár dní, alebo rokov s alkoholikom.

Mamutka, máš pravdu. Ja som nemyslela na to, že by tam ostali. Myslela som skôr na to, že keď sú pri mamine, tak nemajú peňazí na nový byt. Išlo mi skôr o investíciu.
Je to každého vec, do čoho investuje. Preto som rozoberala či hypo alebo podnájom. Spoločný byt som vlastne vylúčila, preto som sa k nemu nevyjadrovala asi presne.
Všetko má plus aj mínus.
Taký podnájom - plus je, že budú sami. Mínus, budú sami, ale nie vo svojom. Plus - nemusia vrážať do bytu(alebo do podnájmu), mínus - ak nevrazia, nebudú sa tam cítiť dobre. Aspon ja by som sa ani nie. 😖
Hypo - sú sami, ale za nižší úver, nižší štandard bývania. Je potrebné tiež prerobiť bývanie. Je to však ako pri podnájme - môžu ale možno nebudú musieť.

Evka by mala odchod od maminy prediskutovať hlavne s drahým. Spolu sa musia rozhodnúť a zvážiť za a proti.

Ja si môžem povedať iba svoj názor, ktorý nie všetkým môže vyhovovať.

Zdravie matky a dieťaťa je pre mňa na prvom mieste.

Chcela som napísať viac, ale nejde mi to napísať tak ako by som si priala. Tu je každé slovo dôležité, aby nevyznelo úplne ináč ako myslím 🤐

elbel
30. jan 2009

evka
ked som precila tvok prispevok tak som myslela ze to pise moja sestra
ja mam brata tiez alkoholika ako zacal a preco zacal pit to je na dlhe rozpravanie a dnes preco pije? uz je unho len vyhovorka pretoze chce pit a nema ho kto zastavit pokial sa sam nerozhodne,uz je dospeli a my ho na liecenie nasilu odviest nemozme to musi nariadit iba sud tak ako to uz bolo spominane.
je alkoholik a ked je opity tak ma velmi agesivnu povahu,nasi si uz pri nom vytrpeli svoje,uz bol nahlaseny na policii a nie raz,vela nechybalo aby mal sud,vzdy skoncil iba s podmienkou,mama vzdy stiahla staznost,zial hlupost mojej mami,pretoze ako kazda matka bezhlavo miluje a na svoje dospele dieta neda dopustit hrani ho za kazdu cenu a tvari sa ze to s nim nie je az take hrozne aj ked pri tom trpi

evka co poradit nejako ho dostat na liecenie alebo sa odstahovat inac budes len trpnut co spravi dalej
sama ten pocit dobre poznam nastastie ja nezijem z rodicmi ale vzdy chodim domov na navstevu a stale je to iste dokola
teraz uz mam deti vacsie ale ked boli mensie a on ked opity podisiel k nim aj ked nie zo zlym umyslom tak som videla ze sa ho bali.ma rad moje deti zvlast mojho syna pretoze on ma vlastneho syna ale nevydava ho ale to je na inu diskusiu,a niekedy mam pocit ze tu lasku co nemoze dat svojmu akoby chcel dat mojmu

tatolu
30. jan 2009

Dievčatá, veľmi by som chcela, aby sme nemuseli riešiť problémy s alkoholikmi.
Najhoršie, že tí budú a budú ešte aj horší (a iní závisláci)