Čo robiť s alkoholikom?

eva770
29. jan 2009

zijeme v jednej domacnosti s bratom,ktory je alkoholik.Je to na nevidrzanie.Kto to pozna a poradi mi čo s tym?Nechce sa liečiť a na novy byt nemame. ☹

sendi
30. jan 2009

no,neviem ci som nanho hrda,som sice strasne strasne stastna ze uz nepije,ale asi by som viac bola hrda,keby sam od seba prestal.sa bojim predstavit,co by bolo so sebastiankom,keby sa to lacovi nestalo a pil by dalej.aj jeho ockovi sa neuveritelne ulavila a aj mne.tak ja vam len drzim palce,nech sa to nejak zlepsi,boze keby sa uvedomil alebo co!!!!!!!!!!!!a nema ani 30r,kolki by dali zato aby mohli zit a niekto nato kasle ☹

sendi
30. jan 2009

ja by som zakazala pitie na slovensku...peniaze nemama ale na alkohol sa vzdy najdu 😝

elbel
30. jan 2009

to by museli skor prestat vyrabat nez predavat lebo kto chce pit na ten alkohol si najde aj ked nema a to nie je len na slovensku ale vsade vo svete

eva770 a ako to berie tvoja mamka ze brat pije

babatko88
30. jan 2009

eva770 ja vidím jediné riešenie v novom byte pre vás, proste si zoberte úver, čo je na tom? skoro každá mladá rodina ho má (ak nepočítame tých bohatých 🙂

tatolu
30. jan 2009

Výroba alkoholu je pre štát výnosom 😒
A ako hovorí MM ak nebude vyrábať štát, budú ľudia na čierno. A to vám poviem, to sú už svinstvá. Pre toho môjho je kúpený alkohol slabý. Kupuje rožovku 😠 (pre neznalých ide o pálenku z raže má 60% ba možno aj viac)

No ale od kedy sme spolu (4 roky), tak sa možno zmotal 20-30 krít, aj to väčšinou zo začiatku. Teraz je to možno 1 za 2-3 mesiace.
V lete je to horšie. Ako vravíte, v dedine si každý dá.
A jeho rodičia? Vraj odnauč ho fajčiť. Ja mám dávať do poriadku výchovu, ktorú oni za 40 rokov pokazili?
Okrem toho fajčenie ide do peňazí, ale myslím, že mi vadí menej ako alkohol...

ankam
30. jan 2009

jaaaaaaaaj baby je to velmi smutneeeeeeee
prave vcera som stretla jednu pani a pytam sa ze co je s jej bratom,ktory chodil okolo nasho domu dennodenne spity na mol.Neraz spal v autobusovej zastavke-opustila ho zena,deti....
Tak sa jej pytam ze co je s nim-ci je na lieceni alebo co.ona na to ze si prepil mozog.a ja ze coooo?No fakt-odumrela mu zadna strana mozgu-tympadom prestal chodit.je invalid.A popritom vsetkom mu zistili tumor na zaludku
Teraz nepije,je na liekoch ale ani raz si nevycital-ze to koli alkoholu.Je to smutne fakt-ona sa teraz musi o neho starat.A to jej ublizoval ked bol spraty.
Takze do slova a do pismena ako mi ona povedala (prepil si rozum)
A ako pisala sendi-az nieco strasne sa musi stat,aby sa clovek spametal 😒

marika80
30. jan 2009

A preco ho Tvoja mama nevyhodi? Moja mama vyhodila brata, tak 3 mesiace si byval kade-tade (mama sa trapila, ale ked jej uz aj obrucku dal do zastavarne tak sa nastvala). Teraz je bracho zase doma a obcas vystrkuje rozky. Popritom si tiez zahuli hocico. Ono je to fakt hrozne, ta bezmocnost a nasratost (sorry za vyraz) v jednom.
Ale skusila by som sa teda odstahovat. Ved maly sa uz strhava a deti to vycitia (Tvoj uz zrejme vycitil), ze Ty si nervozna a poznaci ho to.

robko963
16. mar 2010

Dobrý Den mám 17 rokov a chcel by som sa spytat čo s mojou mamou................mam 15 rocneho brata a uz nevieme co snou pije ako duha a skryva si alkohol najčastejsie čučo toto už robi asi 5rokov neviem co snou aj otec si vypije ale on je vpohode.............mama nikde nerobi otec robi jak blazen a mama prepije vsetky peniaze uz sme sa roshodly s otcom ze jej nedame ani centnt do ruky ale ona je rafinovana a stale si nie co vymysli.........poradtemy prosim ma uz asi 20 kilo a uz jej nedavam vela prosim poradte mi ..................ROBO

dali4
16. mar 2010

robko, ak si mamina neuvedomí že má problém, asi s tým nič neurobíte ☹ ... Aj keby ste ju násilím dotiahli na liečenie, čo asi nehrozí a okrem toho ani nieje možné aby tam držali niekoho proti vlastnej voli, tak sa z toho nedostane. Ja mám otca alkoholika, no na štastie s ním už nežijem v jednej domácnosti, ale viem sa vcítit do tvojej situácie. Skúšali ste sa s nou porozprávat? Zobrat ju k psychologovi alebo do poradni pre alkoholikov?

robko963
17. mar 2010

Uz sme sa snou porozpravali ale nic.....

sisa777
17. mar 2010

Treba ju dostat na vysetrenie k psychiatrovi, on urči následnu liečbu. Trebalo to urobiť ovela skor. Nevidim tu nejake ružové výhliadky. Ty ako jej syn a aj Tvoj brat musite vediet ako na nu. Dnes už to nie je hamba navševovat psychiatra. A co otec? Prečo ju tam este nevzal? Spolocnými silami bz ste sa mali snažiť dostat ju na psychiatriu, nikto jej nemože pomocť len vy. Skuste to držim palce.

dali4
17. mar 2010

sisa, zrejme nemáš skúsenosti s alkoholikmi. Ked je v tom človek tak, že už sám pomali rozmýšlat nevie... ani také dotiahnutie na psychiatriu nemá velmi zmysel, taký alkoholik sa zatne a je koniec... Len vtedy mu vieš pomoct ak on sám dovolí aby mu niekto pomohol.

dali4
17. mar 2010

robko, a povedali ste jej aj to že ju velmi lúbite a že vás to velmi ubíja ked sa takto správa ? Že sa bojíte že ju stratíte? Lebo ak bude takto pokračovat tak velmi ochorie, to je istá vec... Spýtali ste sa jej prečo vlastne tolko pije? Na toto bysom asi nečakala odpoved ale myslím že je doležité to povedat, aj ked na to neodpovie...

sisa777
17. mar 2010

dali4 - mam svagrinu, ktora je alkoholicka a ja som bola ta čo urobila prvy krok a dotiahla ju na psychiatriu po tom, co som ju musela niekolko noci stražiť lebo bola v delíriu. Ona sama bz si nikdy nepriznala, že je alkoholička a tajili to aj jej deti, ktore ma este aj krivo obvinili, co som si to dovolila povedat o ich mame. Pretože svagrina klamala vlastnej dcere, a este sa prisli ku mne domov hadat. Jej Deti boli v zahranici kde pracovali. Jej muž o tom vedel a mlcal. Neviem co si myslel, že to asi prejde samo. Dnes sa uz lieci, ale nikdy nebude cista, pretože z casu na cas aj ona podlahne. Sice ja o tom akoze neviem, lebo zase to taja. A v tom je ten problem, že my si mzslime, že je to problem len toho človeka ale problem je aj v jeho okoli a najbližsich.

dali4
17. mar 2010

sisa... ano to máš pravdu, ale ked človek pomoc odmieta, tak čo, mu zviažeš ruky nohy a napcháš do neho lieky na silu? Moja mama viedla nie raz otca k psych., ale v polke cesty sa zobral a išiel preč...

expertka8
12. apr 2010

nienna (21)
pas užívateľa

Registrovala sa 11. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2 príspevky.

nienna - Včera o 23:42
Fotoblog (prázdny) - Bazár - Pošli IP

Zdravím,
chcela by som sa podeliť so svojim problémom a bola by som veľmi rada keby sa ozvali ženy s podobným osudom, prípadne dakto kto ma chápe a vedel by poradiť....takže začnem : dva roky som si na nete písala s mužom s ktorým som si od začiatku neskutočne rozumela, našla som v ňom spriaznenú dušu, nikdy som nikoho takého nestretla, po osobnom stretnutí z toho bola z toho hned láska ako hrom, všetko bolo dokonalé, táto krásna rozprávka má ale jeden háčik - môj chlap je alkoholik. Má 28 rokov, ja mám 21, o jeho probléme som vedela od začiatku, neplánovala som sa do neho zaľúbiť no stalo sa... 3 krát bol na liečení na Prednej hore aj v Pezinku, vždy to pomohlo len na istý čas, ked sme sa dali dokopy vydržal nepiť 1 mesiac a ked som odišla pil do bezvedomia, trvalo to týždeň počas ktorého bol úplne mimo, len spal a pil.....Máme vzťah na dialku, takže s ním niesom stále ale každý týždeň asi 4 dni sme vkuse spolu. No problém nastane ked odídem, nevydrží to že niesom s ním a opije sa, naposledy vydržal nepiť 2 mesiace a potom sa to stalo znova, bol mimo 2 týždne....najhoršie je na tom že takto si nemôže ani nájsť robotu lebo ten týždeň - dva je neschopný života. Nechcem ho opustiť, pretože mi je s ním úžasne, ked je triezvy je to hotový anjel, stará sa o mňa ako o princeznú, robí všetky domáce práce, varí atd. a taktiež sa chce vyliečiť, veľmi ho to trápi a tvrdí že ked som s ním mu to veľmi pomáha, problém je len vtedy ked ja odídem...predo mnou by nikdy nepil. No ja s ním nemôžem byť 24 hodín denne, 7 dní v týždni a preto neviem čo dalej.....je mi ho ľúto, bojí sa o svoj život a že ma stratí.

zuzkafuny
14. apr 2010

Expertka ☹ mala som jeden čas priateľa... tiež bol alkoholik a napriek tomu bol úžasný, bezkonfliktný, pracovitý... ale... hm... predstava, že budem mať vedľa seba človeka, ktorý niečo miluje viacej ako mňa mi nedala spávať... Opýtala som sa ho na rovinu... ja, alebo to s grádami... on sa rozhodolo pre grády 😀 pije doteraz... škoda... nebyť alkoholu, raz keď by mal deti, bol by to ten naj otec, manžel, a ešte neviem čo... každí si vyberáme svoju cestu ktorou pôjdeme... on si vybral alkoholizmus... a ten zabíja postupne všetko to krásne a úžasné v tom človeku... 😔
veľká to škoda...

lenka3007
14. apr 2010

zuzkafany máš pravdu, su clapi ktorí su v striezvom stave velmi užastný a pozorný, taky bol aj moj byvalý ale užila som si s nim aj vela zleho a nakoniec mu to prerastlo cez hlavu, ja osobne si myslim že ani ked sa chlap vylieči na protialkoholickom, nikdy to z neho nedostanu...

slunicko2121
28. apr 2010

Ahojky. Jsem tady dneska úplně poprvé, tak snad mě občas taky vezmete mezi sebe 😉 . Já mám taky problémy s přítelem. Jsme už spolu sedm let, z toho čtyři roky spolu žijeme v bytě ještě s jeho babičkou. Z tohoto důvodu se nám do svatby nechce a ani mimčo mít nemůžeme, protože přítel je na ni fixovaný, odstěhovat se nechce a starat se o mimčo a ještě 85letého člověka, to by bych psychicky nezvládla. Jenže v posledních dvou letech začal přítel pít víc, než je zdrávo. A tak dvakrát do měsíce se opije (jinak chodí na pivo denně a dá si tak 4) a pak dělá v noci doma scény třeba jen pro to, že našel neumytý hrníček ve dřezu. Nadává mi, že takových holek, jako jsem já, může mít na každém prstě nejmíň deset, rozbíjí věci, včera dokonce rozlámal dveře od obýváku. Dva dny spolu nemluvíme a pak je zase jako ten nejlepší člověk na světě. Mám mu tohle všechno tolerovat? Nebo už je to příliš? Máte s tímhle někdo zkušenosti?

moncici11
28. apr 2010

ahoj Slunicko, ja sa chcem s tebou podelit o moju skusenost... ja som mala 3-rocny vztah z alkoholikom a jedneho pekneho dna mi dosla trpezlivost! Uvedomila som si ze ja nie som handra s ktorou si moze tento clovek pozametat kedy chce!!!!! A NA TVOJOM MIESTE BY SOM Z TAKYMTO CLOVEKOM DIETA NEPLANOVALA:::ked som sa od neho oslobodila, tak sa my neopisatelne ulavilo, a co je zvlastne vobec som to nelutovala,,,snad len to ze som to neurobila uz davno, teraz som vydata za uzastneho cloveka mame spolu dve deti, je to perfektny otec aj manzel. ja viem ze to nie je lahke ale budes to musiet riesit tak ti drzim palce a ozvi sa kedykolvek.... 🙂

lucymay
14. máj 2010

ahojte ja som na takejto stranke prvky krat v zivote ..moj otec bol alkoholik dlhe roky mam bratov ktory to museli znasat ked boli mali aj potom ked uz boli starsi ale najhorsie bola na tom moja mama ta si toho schytala najviac ...potom prestal pit koli chorobe a uz sa zdalo ze to bude ale vzdy zalezi aj od charakteru cloveka a on nieje dobry charakter a este k tomu ked si vypije ....ja som sa narodila po dlhom case cize som najmladsia aj ked mam uz 20 rokov ...po ccs 6 rokov prisiel zlom a zacal s tym znova...cele detsvo som bola ako bola ako siva mys nervozna nevedela som jest atd ....a teraz sa to zacina znova ale mam pocit ze to bude uz len horsie nervozita srdce mi bije ako salene nespim neviem poriadne jest ...a k tomu ocove psychycke natlaky vyhrazky a to vsetko neustale....konecne som po dlhej dobre zacala mysliet sama na seba pozbierala som sa zacalo sami darit v skole aj v robote a nechcem to stratit koli cloveku ktory nema chrbtovu kost a ktoreho ked mam nazvat otcom je mi z toho zle...moji bratia sa uz osamostatnili mama cestuje kazde dva tyzdne do roboty a ja z nim sama doma ..viete si to predstavit ?! co mam robit ?...nemozem z nim byt doma ...

katka0210
23. máj 2010

Aj môj otec je alkoholik, od rozvodu sa o nás nezaujímal a ani vvýživné neplatil, nestretávame sa už vôbec, pre mňa to nieje otec, postaral sa o mňa cudzí človek, zaplatil mi vzdelanie a pomáhajú mi s maminou dodnes.
Radšej žiadneho otca ako takéhoto...
Svokrovci tí si tiež popíjajú doma v špajzi, akokeby to bolo normálne a tan môj má po nich čo dediť, tiež príde semtam domov ako rešeto a ja mu vždy vynadám, že či chce aby sme od neho odišli...
Alkohol by mali zrušiť, stiahnuť úplne z predaja, lebo je na príčine mnohých rodinných tragédii!

filipal
23. máj 2010

kocky, zivot s alkoholikom je jedno velke utrpenie...
a uplne rozlozi osobnost cloveka. ked ma dotycny velku motivaciu a ide sa liecit, moze sa z toho dostat.
v nasej firme pracoval rozvedeny muz, ktory uplne podlahol alkoholu, chodil osunteny, vychudnuty, zanedbany...
az mu hrozilo, ze ho prepustia z prace. nastastie zije s dcerou- vysokoskolackou, ktora zasla za jeho zamestnavatelom a spolocne ho dostali na protialkoholicke liecenie. teraz tam dochadza ambulantne. uz asi rok a pol abstinuje a keby ste ho videli! uplne novy clovek! fesak, zmocnel, zmenilo sa mu spravanie, ziskal sebavedomie.....vsetci ho chvalime a podporujeme.
bodaj by takych pripadov bolo viac.

mirabellka
9. jún 2010

Ja som bola 4roky s takymto clovekom a teraz - polroka po rozchode - mam pocit, ze som zila v nejakej bubline, vsetci to videli, len ja som si pre tym zatvarala oci...na zaciatku mi vadilo, ze pije, ale nejako som sa na neho naviazala a postupne som si na to zvykala...kazdy den vypil dve tri piva, vraj od smadu...kazdy vikend sa s kamaratmi ochlastaval a druhy den cely prespal - neviem preco som uz vtedy neodisla, stale som cakala, ze sa to zmeni, ze ked uvidi ako sa trapim atd....kdeze - jeho to len posilnilo v tom, ze ja sa vzdy prisposobim...posledny rok to uz bolo dost o drzku, zacala sa mu uplne menit povaha, zacal byt velmi agresivny, rozbijal veci, hadzal ich o stenu, nadaval mi do pi...atd. hulakal vrieskal ze to vsetko kvoli mna, ze co uz si ani vypit nemoze, ze to ma z toho, ze furt rumazgam ako pokazeny hrniec...zacali vycity na moj vyzor, ze ine baby by ho zrali rukami nohami tak nechs a o seba viac staram...to ze on sa aj niekolko dni neumyval, bol zanedbany zarasteny, smrdel ako tchor, to bolo OK. Nadej vsak umiera posledna 😖 stale som cakala, ze svojim dohovaranim, radami atd., nieco zmenim...v januari sa opil do bezvedomia, ale len co ho pustili z nemocnice (kde mu navrhli protialk. liecbu, co samozrejme neprijal), uz si to valil na pivo. A zase kamarati, krcma, ozranakcie...alkohol sa neda zvladnut, od akeho cloveka treba utekat co najdalej. On bol agresivny a arogantny uz aj ked bol triezvy, to bola ta zmena osobnosti. Najhorsie je, ze ten clovek si to neuvedomuje, on obvinuje zo vsetkeho okolie. Bola som aj u psychologa, a ten mi povedal to iste - alkoholik sa musi sam rozhodnut ze prestane, len potom sa mu da pomoct. Inac nie....a aj ked sa rozhodne prestat, je len 20% sanca na uspech, pretoze je tam velmi silny tlak okolia..byvali kamarati, ktori sa mu mozu posmievat ze "uz si s nami ani nevypijes", ak byva v mensom meste, tak na kazdom rohu krcma a kamarati, co ho volaju len na jedno...

dajna11
9. jún 2010

juj žienky vedela by som o tom svoje. aj moj ex sa rád pozral na dno pohárika. najprv menej..to som nejak nevnimala,potom viac lebo sme mali bar s pizzeriou.....to bola chyba.vela krát ani domov nedošiel zpráce...dospával. mala ho ani nepoznala ked bol maličká.....plakala mu na rukách,nechápal prečo......lebo ho nepoznala a ešte k tomu páchol...fuj!!!!ešte teraz po 4r sa mi ježia chlpy! ked cítim takého muža...ako alkohol plus cigarety je mi zle. mal prácu s dobrou vyhliadkou na rýchly postup....ale ako može chodiť do práce ked musí piť? nechápali to v práci...ignoranti...tak dal výpoved.a hypoteka na krku. no aked nemusel chodiť do práce a krava žena makala a nebola doma.....juj to bolo sveta žiť!už ho nič neobmedzovalo. liečenie? na oko aby som bola spokojná....ambulantne....po 3týždnoch som zistila že ked by mal mať akože sedenie tak to prečká v krčme a ie domov. horor!!!!!

liana
9. jún 2010

presne ten problem ako dali4. otec alkoholik ( čo samozrejme popiera), na liečenie by som ho nedostala ani párom volov, psychiater taktiež nie. takže sa len pomaly trápim a vlastne každý deň vidím, ako sa sám a dobrovolne ničí. fakt neprajem nikomu. o peniazoch ani nehovorím. keďsom mu to vytkla, tak samozrejme protiodpoveď " veď som si za celý život zarobil, alebo nestaraj sa" . 😢

maculkac
23. feb 2013

Ahojte,
poprosila by Vás kočky o radu. Mám brata, ktorý je závislý na alkohole, samozrejme si to nechce už roky priznať, a je to čím ďalej horšie. Má svoju rodinu - manželku a dve krásne zdravé dcérky a ja sa už nechcem pozerať na to ako trpia nielen ony, ale aj my v jeho okolí. Skoro každý deň sa opije a potom je agresívny na manželku, na deti vrieska, osočuje maminu a všetkých viní z toho, že kvôli nám prišiel o prácu. Ale alkohol si v žiadnom prípade neprizná, ten na vine samozrejme nie je. Už ho raz v noci zobrali aj policajti so záchrankou, lebo bol v delíriu... ale po 4 dňoch na psychiatrii ho poslali domov. Lenže on dobrovoľne nepôjde doktorovi, neprizná si závislosť a samozrejme následky. Neviem prečo sa jeho manželka nechce s ním rozviesť, na čo čaká - až im ublíži viac, alebo sa niečo stane??? Najviac sa trápi mamina, lebo tá si všetko vzťahuje na seba, lebo je to jej syn, ale veď ona mu do krku ten alkohol nenalieva, ani ho nevychovala k tomu, aby sa z neho stal ožran. Strašne ma to trápi, lebo jeho deti ho ľúbia, no bojím sa o ne. Neviete o nejakom spôsobe, ako alkoholika dostať na liečenie? Vopred ďakujem za Vaše rady. Maca

didi44
25. feb 2013

...hovori sa, kto chce kam...pomozme mu tam...nuz nech sa prepije...aspon bude klud... 😀

prasiatko30
25. feb 2013

@maculkac poznam jeden taky pripad a zena urobila jednu velmi zaujimavu vec aj ked asi sa treba poradit s lekarom pred aplikovanim - kupila v lekarni ten liek co sa pouziva pri odvykani - neviem ako sa to vola ale ked na to clovek zacne pit tak mu je zle ako psovi proste je nemozne to kombinovat - a ona mu to davala bez jeho vedomia do ranajsej kavy, chlapikovi zacalo byt od chlastu zle a pomaly si odvykol. Ta zena mi to rozpravala par rokov po tom ako mu tu urobila a chlapik je teraz relativny abstinent

klincek
25. feb 2013

@maculkac bohuzial ak on sam nechce, nemate sancu.
pokial nie je pozbaveny sposobilosti na pravne ukony, rozhoduje o sebe on sam a vy nic nezmozete.
dat ho pozbavit sposobilosti je problematicke-dovodom sice moze byt alkoholizmus, ale to uz su tie extremne pripady, ked clovek o sebe nevie ani za triezva.. 😒
alkoholika mozno v posobilosti na pravne ukony aj obmedzit (to su tie "lahsie" pripady, ale musel by ohrozovat rodinu, prepijat majetok a pod.), ale nie som si ista, ci by obmedzenie stacilo na to, aby ste ho dostali na liecenie nasilu.
no ak by aj, je to zbytocne, pokial si on sam neuvedomi, ze ma problem, a ze s nim musi nieco robit.

niekedy paradoxne pomoze klesnut na uplne dno..rozvod, strata prace. niekomu sa potom otvoria oci. ale niekomu aj nie..ale hlavne ziadne dieta si nezasluzi vyrastat s alkoholikom, uz len preto by som o rozvode uvazovala. mozno sa brat potom spamata a zacne sa snazit, aby neprisiel aspon o vztah s detmi.