Dá sa opatrovať rodič na pracovný pomer?

tslobik
28. jún 2017

Prosím Vás ako je to teraz aktuálne? Mám vážne chorého otca (onkol.), ktorý býva s manželkou. Len tá má zdravotné problémy sama a ide na operáciu bedr. klbu. Mohla by som opatrovať na prac. pomer, resp. mala by som nárok na nejaký príspevok? Ďakujem.

fokuska
28. jún 2017

@tslobik Ako myslis na pracovny pomer? U koho pracovny pomer - ako opatrovatelka v agenture - to by si platila ako keby samu seba. Stat ti neda pracovny pomer. Jedine ze by bol otec podnikatel a zamestnal ta u seba.

Skor zistit tie prispevky, ze kedy na ne vznika narok.

ellca123
28. jún 2017

pribuzny moze mat opatrovatelsky prispevok ,
ako kompenzaciu ZTP

asistenta myslim ze rodina nemoze robit

tslobik
autor
28. jún 2017

@fokuska No ide o to, že ja som robila opatrovateľku pod mestom. A moja kolegyna opatrovala svoju mamu - a bola tiež ako ja zamestnankyna mesta (čiže opatrovateľka) a bola platená ako my ostatné opatrovateľky. Tak som mala na mysli niečo také. Len to už bolo asi rok dozadu. Zaujímalo by ma, ako to funguje dnes.

tslobik
autor
28. jún 2017

Resp. ako zamestnanec červeného kríža

fokuska
28. jún 2017

@tslobik Aha takto. Tak najprv skus zistit, ci by ta pod mesto vzali znova ako opatrovatelku a potom by sa snad dalo dohodnut aby ta priradili priamo k otcovi. My sme tak tiez mali pre babku ale pridelilo mesto, znama sa pytala k nam, ale vtedy ju preradit nevedeli

tslobik
autor
28. jún 2017

@fokuska Musím sa na to popýtať, lebo ja totiž bývam v inom meste. A tam, kde mám rodičov viem, že opatrovať chodia zase zamestnanci ČK. Len aj tá kolegyna s tým už mala potom ku koncu nejaký problém, tak reku či sa nezmenil zase zákon....Veď to je každú chvíľu inak.

fokuska
28. jún 2017

@tslobik Chapem, toto presne neviem poradit. Urcite si skus zavolat a popytat sa na podmienky a moznosti ;)

margareta1379
29. jún 2017

@tslobik ahoj,funguje to aj teraz vo viac.mestach a obciach.niekde nielen cez mesto,ale aj cez rôzne n.o. Cize zakazane to asi nie je.len treba zistiť,kto to robí u vas.