Dali by ste svoje dieťa na adopciu?

katrin
19. mar 2008

Sorry, teraz sa nechcem nikoho dotknúť, ani uraziť, čítala som tému Adopcia, práve som sa zamyslela nad tým, za akých okolností dá žena, ktorá vynosí dieťa na adopciu? Prečo? Mám dvojičky, za žiadnych okolností by som ich nedala, aj keď som vyčerpaná, unavená, psychicky na dne, nikdy by som to neurobila.... 😔

tilly
12. apr 2008

lienočka, tak potom UPT, je to diskrétnejšie a určite to menej bolí, myslím tým psychickú bolesť, telo sa vylieči, ale srdiečko...

majina
12. apr 2008

Nechci se nikoho dotknout ale já bych nedokázala žít s tím pocitem že mám někde vlastní dítě, nic o něm nevědět... jestli vůbec žije, jestli se dostalo do rodiny, jak vypadá, co dělá??? No pro mě to je prostě nepředstavitelné! A pokud bych měla nějaký ohromný problém, kdy by mi děti zakázali vychovávat tak bych dělala vše proto aby je dostala do péče mamča nebo sestra.... no to je šílené nad tímto přemýšelet! Šílený pocit a to ještě dítě ani nemám! ☹

maca793
12. apr 2008

ja za nič na svete, aj keĎ niekedy hnevajú ale zas to nie je také zlé a strašné, dá sa to vydržať: 😝

nensy
13. apr 2008

já bych svoje děti nikdy nedala k adopci .je pravda že toho mám někdy opravdu dost ale i přesto mě to nikdy nenapadlo. 🙂

vivien742
13. apr 2008

nikdy ani ma nikdy v živote taká hlúposť nenapadla

biba12
13. apr 2008

Ja tiez urcite nie, pretoze ho nekonecne lubim. A asi by to bolo aj vtedy, keby som mala malo penazi a nemala z coho zit. Snazila by som sa najst nejake riesenie.....

skuli
13. apr 2008

Co je to za blbou otázku?Jasně že ne. 😕

albireo
13. apr 2008

hm,zase take polarizujuca tema. Tak nieco na odlahcenie: tento rok bol na Oscara nominovany kanadsko-americky film "Juno". Netusim, ci bol v kinach v CZ/SK , asi hej, rozhodne stoji za to vidiet. Riesi sa tam prave ,co s dietatom co sa ma narodit 16rocnej slecne.

murinka
16. dec 2009

svoju Dorči na adopciu?nikdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ani za nic na svete-nie,urcite nie 😢

lucenek
16. dec 2009

bože to je téma 😝
NEDALA NIKDY a když tak šu.ám s gumou ne? 😝

meleri
16. dec 2009

furt si myslím že je lepší dát dítě k adopci než jít na potrat. v nové rodině má dítě aspon šanci, kdežto potrat je konec..a co třeba když někdo ženu znásilní? nebo je moc mladá? to pak chápu že dítě asi nechce i když kdo ví mateřská láska je silná možná že i v tom případě si dítě nechá...

schwarzovka
16. dec 2009

kdyby by se nedalo nic dělat a nedokázala bych své dítě zaopatřit ani v nejmenším, tak bych byla mnohem radši, aby byl u někoho, kdo mu všechno dá...ikdyž to jen píšu a pěvně věřím a doufám, že se to nikdy nestane...pláču...ale za cenu štěstí pro své dítě, bych se ho i vzdala 😉 ☹ 😔

blazka24
16. dec 2009

nikdy svoje určite nie, ale neodsudzujem ženy ktoré tak urobia, ako sa hovorí nechajte ich tak, nevedia čo činia.......možno majú svoje dôvody a je to každého osobná vec si myslím............

anta
17. dec 2009

Fuj, nikdy bych toho našeho divocha pryč nedala, i když je umručený a tak 😉
Svým způsobem ale chápu ženy, které děti do adopce dají, když vědí, že se o ně nemají sílu starat, pořád si říkám, že je to lepší nežli dítě v popelnici 😒

blazka24
17. dec 2009

anta včera alebo predvčerom bolo v správach že u nás v nitre zaniesla matka dieťa do hniezda záchrany a dobre bolo živené - maličké dievčatko tuším mala dva mesiace alebo mesiac? no vždy lepšie ako tá sedemnástka čo ho vyhodila von oknom a zabila 😖

nobodyy
17. dec 2009

Ahoj, jedna věc je mít dítě, které člověk zná a miluje a nedal by ho a je něco naprosto jiného porodit dítě v situaci, ve které se o něj nemůže dotyčná postarat a tak ho dá k adopci....
Žila jsem s partnerem, bil mě, myslela jsem, že dítě by ho změnilo..v těhotenství se to ještě zhoršilo, možná horší než to bití bylo psychické týrání.....a tak jsem po porodu dala miminko k adopci....neměla jsem nikoho a nic a tohle bylo optimální řešení....
Doufám, že z něj mají radost jeho adoptivní rodiče a doufám, že se u nich kdysi mé dítko má dobře...

Nebylo to snadné a pořád to bolí, jenže já zachránila to dítě i sebe před NÍM.....mám pěkné manželství, úžasné děti a nechtěla bych to jinak...ale v koutečku duše a srdce mám toho malého tvorečka....a moc vzpomínám , na jaře oslaví desátí narozeninky....

nobodyy
17. dec 2009

desáté narozeninky tam mělo být....

f.nina
17. dec 2009

Já bych taky nikdy své dítě nedala k adopci,ale čistě teoreticky......Raději bych šla na potrat 😢 než dát dítě k adopce protože...kdo mi zaručí,že ho opravdu někdo adoptuje a nebude vyrůstat po detských domovech???Kdy nikdy nezažilo třeba opravdové Vánoce v rodinném kruhu??Kdy nezažije pohlazení od mámi,či utření slz protože si poprvé kdy se učilo jezdit na kole rozbilo kolínko????No nevím,ale pro mě je spíše horší dát dítě k adopci a vědět,že jsem tím svému dítěti mohla pokazit život 😢 Nikoho tím,ale neodsuzuji,každý má právo volby

dai
17. dec 2009

neviem ako by som sa zachovala keby mam 15-nast a moje dieta nema otca, nemam rodinu a pod.... nastastie nad tymto nemusim rozmyslat...

- viem ze v situacii v akej som by som dieta nikdy na adopciu nedala...
- poznam sa natolko ze viem ze by som spravila okrem vrazdy asi cokolvek len aby som si svoje dieta mohla ponechat a postarat sa on...

. tiez ale neodsudzujem, asi je lepsie dat babatko na adopciu ako ist na potrat.
druha vec je ze by sa mali zmenit zakony aby deticky dane na adopciu mali sancu co najskor sa dostat do rodiny... 😒

esssi
17. dec 2009

Hm děvčátka myslím, že je snadné odsuzovat, mně to přijde jako dobré řešení ve spoustě situací...btw v Praze se čeká průměrně na dítě k adopci šest let..a to, že to trvá papírově déle, neznamená, že miminko čeká půl roku, než si ho adoptivní rodiče vezmou, dostanou ho mnohem dřív...a mají ho tuším nějak jako v pěstounské péči a pak se to dořeší a je jejich....bílé a zdravé dítě prý stráví v kojeneckém ústavu cca dva týdny...a už putuje do rodiny...

mixka
17. dec 2009

my mame adoptovane dvojicky a poviem vam, ze ich milujem ako svoje vlastne a urcite aj viac 😵 a ich biologicka mama moze byt uplne kludna, deticky maju u nas vsetko co potrebuju a chcu a kopu veci navyse, ale hlavne lasku a rodinu 🙂

esssi
17. dec 2009

mixko no právě to je vono, já si nemyslím, že jediný, kdo umí být hodný na dítě, jsou jeho biologičtí rodiče!!!

mixka
17. dec 2009

ja si myslim, ze je pre biologicku mamu velmi velmi tazke spravit rozhodnutie, ze sa vzda dietatka a vobec ziadnej zene a matke toto nezavidim 😔 a tiez nie je jednoduche spravit rozhodnutie, ze si vezmem "cudzie" dietatko, clovek sa musi s tou myslienkou zzit a hlavne si ujasnit dovody pre ktore to robi, ci si tym len vyriesim svoju neplodnost alebo to robim pre to dieta, ktore potrebuje rodinu. nie kazdy moze mat biologicke dietatko a nie kazdy si moze dietatko adoptovat.

esssi
17. dec 2009

mixko jasně...

titkovamiriam
17. dec 2009

nikdy!!!!nepoznam nikoho kto tak urobil ale poznam zenu co sa po rozvode vzdala deti koly kariere a su zverene do opatery otcovi ☹

esssi
17. dec 2009

titkovamiriam tím se asi nikdo chlubit nebude....já bych svoje děti taky nedala, ale dovedu si představit, že je někdo v situaci, kdy to hned po porodu udělá!

mixka
17. dec 2009

ono najlahsie sa hovori jednoznacne nie tomu, kto nikdy nemusel takuto tazku vec riesit 😔 ale uprimne, nikdy nevieme, co nam zivot prinesie a do akej situacie sa dostaneme...

titkovamiriam
17. dec 2009

neviem si predstavit za ziadnu cenu a to nie vzdy som to mala ruzove no deti by som si nedala ani za svet a poznam zeny co visli z decakov a nemali nic a su vynikajuce mami aj ked fakt maju minimum pre seba a deti.vcera ked som videla to dietatko v hniezde zachrany som sa rozplakala ako mi ho bolo luto a zaroven som mala zlost na tu matku-no chvalabohu ze je takato moznost pre matky co deti nechcu...

mixka
17. dec 2009

preco si mala zlost na tu matku ??? ved nevies, co ju k tomu viedlo a keby si to vedela, mozno by ti jej bolo len luto 😔

esssi
17. dec 2009

titkovamiriam odsoudit je veelmi snadné!!!!