5-ročná dcérka sa bojí tmy

iveta143
4. jan 2020

Mamicky, ako prosim vas riesite,ked sa vase dieta boji tmy? Mam 5 rocnu dcerku, od 3 rokov spi v detskej izbe...obcas pri nej prespavam ja alebo manzel,hlavne vtedy ked je chora..no vacsina je takych dni, ked je tam sama...nechavam jej tam male svetielko zapnute, no nie velmi dobre svieti...rozmyslam, ci kupit nejake lespie svetielko alebo nejako to vyriesit inak? ako to mate vy? dakujem

bobula46
4. jan 2020

@iveta143 ak sa bojí a nestačí jej aktuálne svetielko, kúp jej lampičku. My tak máme pri synovi. Pod postieľkou, keď aj cumlík vypadne nech ho viem nájsť.
Máme tri stupne ako sa dá nastaviť intenzita svetla.
Ja mám celý život zapnutú lampu, neznášam pocit, že nič nevidím. Manžel si asi polroka zvykal na svetlo, on spal v úplnej tme, ale zvykol si. Aj keď sa bude sťahovať syn do vlastnej izby, viem že svetlo budem mať stále zasvietené 😀

iveta143
autor
4. jan 2020

@bobula46 o tom som uvazovala tiez, len ma napadlo, ci sa dokaze pri svetle dobre vyspat..ale asi to je o zvyku

ruzasipova
4. jan 2020

Dcera ma v izbe toto (fotka). Svieti to slabo ale dostatocne, aby nemala uplnu tmu.

fiafia
5. jan 2020

@iveta143 my mame tiez to ako na foto amala ma z lidla a svieti na strop obrazok princeznej s hviezdami. Nesvieti velmi, tak aby nemala pocit,ze je v tme.

kikina84
5. jan 2020

@iveta143 my sme mali v izbe malu lampicku..ta svietila...a je dolezite ten strach zahanat prec a nie ho podnecovat a lutovat dieta..treba uistit dieta ze sa nema coho bat

danii2
5. jan 2020

@iveta143 Ahoj, moja ma na nocnom stoliku svetielko, ktore sa po 15 min. vypne samo.Ked sa nahodou v noci zobudi, zapne si ho a ono sa potom samo vypne.V tme sa tvori melatonin, hormon spanku, takze viac svetla by som nedavala.