Dieťa do 3 rokov nesmie byť bez matky. Nie je na to zákon?

mucino
16. jan 2009

Momoze mi tu niekto najst poriadny zakon co sa tykla deti do 3 rokov? Moj muz po rozvode dostal dieta na kazdy druhy vikend od soboty do nedele. Ja s tym ale nesuhlasim.Nieje nejaky zakon ze dieta do 3 rokov nesmie byt bez matky.Ak mi niekto poradi a bude to pravda ,dam moj cely rozvod do markizi.

alexandra
16. jan 2009

mucino ziadny taky zakon zial nie je. Mozes sa odvolat voci rozsudku sudu, nic viac.

mucino
autor
16. jan 2009

No to je teda,neda sa moo idvolat lebo sme sa vzdali odvolania.Nieje to ale divne ze take male dieta opusti na tak dlho matku?

expertka8
16. jan 2009

...mucino...vzdala si sa odvolania...??? 😨

janulap
16. jan 2009

mucino.
a ako vychadza mala s otcom?Ak dobre,tak im nebran stretnutiu.nasa mama,ked sa nasi rozviedli otcovi branila stretnutiu s nami,kym to nedal na sud....a nam to bolo velmi luto ☹
Ak ma mala ocina rada,tak nech je aj s nim a ty si zatial oddychnes....
Drzim palce 😉

mucino
autor
16. jan 2009

Zeny,vzdala som sa odvolania ,ale pod tlakom pravnicky,ja som uz vobec nevnimala sud co hovory,lebo som bola sklamana. Samozrejme mala lubi aj otca,ale mne ide hlavne o to aby bola v mojej pritomnopsti,par krat sa stalo ze bol opity a to uz nedopustim,a on ju da isto svokre,takze on sa o nu start nebude,bude vzdy u svokrovcov a to mi vadi.A na toto sa nemozem niekde odvolat ,ze je stale u svokrovcov a nie u otca?

expertka8
16. jan 2009

....takze xces dosiahnut styk za pritomnosti matky....ak som spravne rozumela???
....da sa dosiahnut tato moznost...ale predxadza jej napr. psyxologicke vysetrenie dietata...matky....otca.... 😔

mucino
autor
16. jan 2009

To akoze preco? Ved ja som podala navrh z dovodu alkoholu,a nic tam neriesili len par otazok ze kolko si vypije a nic viac,viac tam ohladom alkoholu neodznelo.

bodka13
16. jan 2009

možno nebudeš s mojim názorom súhlasiť ale aspoň si ho prečítaj 😉 ...nebránila by som aby sa dcérka stretávala s otcom,skôr by som dala pozor na to že ak si ju príde zobrať a bude mať vypité tak by som mu ju nedala-zistila by som si asi na soc. ako vtedy postupovať,či potrebuješ niekoho aby ti dosvečil že je opitý
...a čo sa týka svokrovcov...neviem ako ste spolu vychádzali,ale podľa foto vyzerajú celkom v pohode...na tom že ide s malou k nim a oni mu pomáhajú nevidím nič zlé=je to aj ich vnučka a je pekné že chcú aby k nim chodila.Ber to tak ako to je-chodí k tvojim rodičom,ktorí ti asi tiež pomáhajú tak prečo by si ju nemohli užiť aj exsvokrovci
Mám rozvedenú kamošku,ktorá s exsvokrovcami vychádza super-malého si veľmi často brávajú na víkendy,dovolenky alebo len tak na pár hodín niekam na ihrisko.Zdá sa mi to super,prečo by malo prísť dieťa o starých rodičov len preto že sa rodičia rozviedli.A svojmu ex dá syna tiež hocikedy,nielen keď to určil súd-veď je to aj jeho syn,ona sa s bývalým iba pozdraví a rozpráva len o veciach čo sa týkajú syna. 🙂

alexandra
16. jan 2009

Pretoze si mala zrejme dost nanic pravnicku, ktora to neviedla tym sposobom.

mucino
autor
16. jan 2009

bodka, mas vo vsetkom pravdu,lenze moja svokra je velka svina,chcela aby sme sa rozviedli,rozbila mi manzelstvo a chcela mi aj dcerku vziat a nadava na mna vseliake veci,ale ja som jej odpustila preto som suhlasila tie vikndy ,lebo nechcem aby nemala staru mamu,hnev ma uz na nu presiel,sak jej sa to vrati,ale trapi ma len to ze su dal alkoholikovy dieta ,aj ked ona sa bude o nu starat,ale som chcela spravodlivost ,tak ked ju ma mat on ,tak nech sa on o nu stara,a ked ho niekde nachytam ,na chate opiteho a nebude s dcerou,ja ho hned udam.Nakolko mi este stale zijeme spolu v byte a robi mi stale zle.

alexandra
16. jan 2009

mucino, aj ked ho udaj, ked ju ma on, zakon mu nezakazuje, aby ju dal matke. Je to krute, ale je to tak..

mucino
autor
16. jan 2009

Sproste zakony su to..Musim len odtialto odist.

alexandra
16. jan 2009

a mas v rozusdku, ze si dceru prevezme v mieste bydliska? akeho, Tvojho, jeho, dcerinho..? Lebo ak Tvojho, je to ok, ak dcerinho, mas problem, pretoze jej trvaly pobyt tak lahko nezmesnis.. Potrebujes na to jeho suhlas.

bodka13
16. jan 2009

☹ to nie je bohviečo žiť po rozvode ďalej spolu v jednej domácnosti.
Ste vo svojom alebo len v podnájme?Myslela som či by sa to nedalo zmeniť aby ste bývali oddelene,aby si bola v klude a nemohol ti robiť zle.Dúfam že žiadne fyzické útoky netrpíš,ak je to len slovné asi najlepšie je ignorovať ho.

mucino
autor
16. jan 2009

no priznam sa ze si to nepamatam kde si ju prevezme,pride nam paier az za mesiac,ale myslim ze tam bolo napisane v pred bytom.
bodka.no chcela som docielit aby aspon do predaju bytu odide z bytu aby nam nerobil zle ale nic take sa nestalo.Takze trpim zatial len psychicke utoky,fyzicke boli pred rozvodom.

alexandra
16. jan 2009

Dievca, nemas to lahke. Ale to asi nikto, kto sa rozvadza a su tam male deti/dieta. Ak mas kam ist, odstahuj sa Ty..

mucino
autor
16. jan 2009

Ved praveze nemam kam ist,snazim sa mu vysvetlit ze preco chce polku z bytu ked som nan zarobila ja,ze ved ma aj dcerku nech na nu mysli ,ze jej chcem vytvorit novy zivot niekde inde,ale jemu je to uplne jedno,povedal ked aj na ulicu pojdeme.

bodka13
16. jan 2009

tak asi byt čím skôr predať...nemôžeš ísť na čas k vašim?k nejakej dobrej kamoške?
alebo nech ti teda ex vyplatí polovicu z bytu(kolko izbový?) a možno sa ti podarí nájsť niečo menšie pre vás dve

mucino
autor
16. jan 2009

Nuz zeny ,byvame na malej dedine kde predame byt velmi lacno to jkest asi 700 tisic.A ja by som slaniekam do mesta s malou a tam byty stoja asi jednoizbovy 900 tisic,cize nieje mozne ist na polovicu.A keby som poziadala nejaklu pravnicku o spisanie navrhu ze muza vyplatim az ked budem zarabat,cize pracovat. Teraz mam mala 16mesiacov.A ja by som zatial byt prdala a kupila si v meste na sestrino meno byt.Je to mozne?

alexandra
16. jan 2009

mucino a ten byt je Vas, alebo Tvoj?

mucino
autor
16. jan 2009

No zarobila som ja nan v zahranici 3 roky ale uz sme boli v manzelstve ,cize nas je,ale je drustevny.

alexandra
16. jan 2009

mucino, tak je druzstevny, nie Vas... ☹ Ak mas blocky, pripadne vies preukazat, ze si nam zarobila Ty, potom sa to da, inak, uprimne povedane, zase - nech zije slovenska legislativa..

mucino
autor
16. jan 2009

no zarobila som nan ja,aj bankovu knizku mam kde som si peniazky ukladala,ale nieje to nahodou tak ze musim preukazat kde som k tym peniazom prisla,a ja som zarabala v rakusku na cierno.

alexandra
16. jan 2009

mucino doporucujem si najst naozaj dobreho pravnika..

mucino
autor
16. jan 2009

jaaaaaaaj ale uz som sa sklamala v jednom. Vsak mi k tomu nic neporadila ale apsolutne nic, avedela ze som ich zarobila ja.Ale ak to naozaj tak je tak pojdem za nejakyxm lepsim.

mirica
16. jan 2009

mucino - ja sa skôr opýtam k tomu alkoholu - ty si do žiadosti toto len uviedla , alebo si aj priložila dôkazy o tom?
lebo ak chceš aby bolo brané do úvahy to , čo tam napíšeš musíš to podložiť aj dôkazmi ......iste chápeš , že to súd nemôže brať do úvahy : však si predstav , že by on napísal , že sa flákaš a nechávaš doma dieťa samé - tiež by si nechcela aby to bral súd do úvahy.....
ja som mala rozvod aj kvôli násiliu - tiež som musela doložiť - rozhodnutie , kde ho uznali vinným (nestačilo dokonca ani tresné oznámenie-vraj takých sa dá podať... ) ...no a aj tak mu určili styk s Maťkom - lebo napádal mňa a nie jeho

Ak si ale príde pre dieťa opitý - zavolaj políciu , a uveď pri tom , že si prišiel pre dieťa opitý- a preto mu ju nechceš dať....mali by prísť aj s tým na fúkanie...a tak budeš mať dôkaz - no a potom daj žiadosť o zmenu styku

mirica
16. jan 2009

mucino - a zarábala si pred alebo počas manželstva?

vieš ona ti neporadí , lebo sisi ju zaplatila asi len na rozvod a nie aj na vysporiadanie BSM 😒

mucino
autor
16. jan 2009

No len mna tiez napadal a nie malu. Uviedla som alkohol,nestaranie sa o rodinu,neplatenie. A ziadne dokazy,ale ani sudkyna si nic takle nepytala.
Zarabala som ich najskor pred manzelstvom ,nejaku cast penazi ale aj po manzelstve.

mirica
16. jan 2009

problém je v tom , že si pýtať nemusí - ty ich musíš doložiť...ak neboli , preto rozhodla ako rozhodla(sudca) - mala si aspoň zavolať nejakých svedkov....ale to ti mala právnička poradiť

no tak to sa tie peniaťžky budú dosť ťažko dokazovať , ale ak byt nevlastníte ,tak ak si dostala dieťa, tak môžu prepísať podiel v družstve len na teba ...ale asi mu aj tak budeš musieť zabezpečiť náhradu

mucino
autor
16. jan 2009

A to ako? Ze prepisat na mna? mam zajst na bytove druzstvo a opytat sa na to? Alebo asi najskor mu musim najst nahradne byvanie.