Dieťa po rozvode. Bojím sa že odíde s otcom

mamina83
21. dec 2008

hladam tu maminky ktore maju taky isty problem ako ja.
dieta ma 3,5 rokov. rozsudok mame stanoveny parnu sobotu a neparnu nedelu od 9-17.00hod.
otec dietata ho niekedy bere niekedy nie.
mam velke obavy, že dieťa odo mna odide. doteraz som bojovala ze dieťa nechce ist s otcom, ja nikdy som mu nehovorila a nevychovam ho proti otcovi.
teraz dieťa dnes rano velmi chcelo isť s otcom, velmi cakal otca a odisiel s nim. otcom ja nekomunikujem a robi mi napriek, vsetko vyhra, hoc ja mam pravdu.
maminky ako je to ked dieťa bude mat viacej rozumu odide odo mna? hoc je v dobrom prostredi.
ja nemam priatela dieta sa vychovava s dedom a krstnym.

ako je to v puberte? na co mam davat pozor vo vychove? prosim poradte zo zivota. dakujem.

jaduska
21. dec 2008

mamina, 100% návod na výchovu ti nedá nikto... Každé dieťa je individuálna osobnosť, na každé platí niečo iné. Najideálnejšie pre dieťa by bolo, keby si s jeho otcom komunikovala, aby ste sa vedeli dohodnúť na spôsobe a podmienkach výchovy. To, že na otca nehovoríš nič zlé, je veľmi dobrý postoj. Musíš s dieťaťom veľa komunikovať, zaujímať sa o jeho názory, veľa sa mu venovať. Ten vzťah si treba vytvárať od úplného bábätká, najdôležitejšie je obdobie do 3 rokov. Ak si vytvoríte dobrý vzťah teraz, v budúcnosti sa ti to vráti a aj pubertu zvládnete ľahšie. Nikto ti však nezaručí, že dieťa nebude chcieť bývať s otcom...

lillienma
21. dec 2008

mamina myslim si ze sa nemas coho bat lebo deti vzdy inklinuju viac k matke ako k otcovi a ak sa svojmu synovi venujes nemas sa coho bat ......... 😉

mirka414
21. dec 2008

myslim,ze len laskou vsetko poistis 😉 vela stastia.

leoni.d
2. jan 2009

Osobne si myslim, ze ak bolo dieta zverene do tvojej osobnej starostlivosti, nic takeho nehrozi. Ak by otec poziadal o zverenie dietata do jeho starostlivosti, nemyslim, si, ze by uspel. Dieta nie je svojpravne a tym padom nemoze rozhdovat samo za seba. V tom pripade rozhoduje za dieta porucnik. Presli sme tym a mame to vsetko za sebou. Okrem toho su chlapci viac viazani na matku. Taktiez sa zhodujem s nazorom Mirky.

mamina83
autor
2. jan 2009

dakujem vam za prispevky, vsetko ukaze cas. pekny vecer 🙂 🙂

tajna82
9. mar 2013

@mamina83 ...ak otec požiada o striedavú starostlivosť..a dieťa k nemu chodí rado, tak je malá prevdepodobnosť, že mu to súd neschváli...Nakoniec, dieťa nie je tvoj majetok, bez neho ako otca, by si dieťa nemala...Jediné, čo urobíš najlepšie ak sa budeš s láskou o dieťa starať a keď má jeho otec záujem o jeho starostlivosť, tak mu nerob problémy, leb sa to veľmi rýchlo obráti proti tebe...a nakoniec..môže to dopadnúť aj v tvoj neprospech