Dlhodobé manželské problémy a ja už neviem, čo ďalej

sarmia
23. nov 2018

Rozpadá sa mi život,a neviem čo ďalej.. Mám 31 rokov, som vydatá 7 rokov, máme postavený rodinný dom a mám 2 dcérky(6r. a 4r.)Manželské problémy máme už veľmi dlho. Môj manžel je takej povahy, že musí byť poňom,robí si po svojom, môj názor málokedy berie do úvahy. Dlhšiu dobu spáva na gauči a naša komunikácia je na bode mrazu, robí naprotiveň,a absolútne nepočúva.Nikdy nevedel prejaviť city, milujem Ťa som.. Popoču

whistler
23. nov 2018

Toto vyzerá ako narcistický despota, ktorý vie že ťa má v hrsti a bude ťa tým vydierať. Zažil som jedného takého v rodine, dokonca keď hrozilo že ho žena opustí, tak zobral všetky peniaze, schoval ich tak aby manželka nemohla sa rozviesť. Dopadlo to strašným trápením ale on vyzeral dobre lebo navonok sa tváril ako majú fungujúci vzťah a ako je on vzorný manžel či otec. Dokonca si vychutnával tú svoju moc že jeho manželka by odišla s holým zadkom, pretože nehnuteľnosť zdedil on a teda ona na ňu nemala nárok a naozaj by nemala ani kam ísť pretože nezarábala dosť aby si čo len prenájom mohla dovoliť.

Čiže rada - od takéhoto človeka utekaj. Ak máš čo len trošku kam ísť - k rodičom, rodine, újdi lebo ťa utýra psychicky tým ako ťa bude mať v hrsti.

helenka999
23. nov 2018

@ivett1 manželska poradna ? chcem sa spytat ty by si tam isla ? moj nazor je ze ak si zena s muzom nevje dat rady alebo naopak ako to moze riesit cudzia osoba?

ivett1
24. nov 2018

@helenka999 ja áno, ak by sme mali manželské problémy, ktoré by nesúviseli s neverou ...neveru by som neodpustila ...až taká tolerantná nie som ...

seva22
24. nov 2018

Tak toto je zvlastny pribeh...nechapem preco si dovolila aby ti taky necitlivy chlap ktoey si nevazi tvoj nazor spravil az dve deti...

dajna8
24. nov 2018

@whistler Mňa by zaujímalo či ozaj v živote platí, že božie mlyny melú pomaly, ale isto, či aj na takýchto ľudí raz dôjde!

whistler
24. nov 2018

@dajna8 neviem, ale poväčšinou nie, pretože tí ľudia ktorí sú s nimi sa nevedia tomuto poväčšinou vzoprieť. Dokonca o tom nevedia častokrát ani povedať, pretože by im mnohokrát ani nikto neuveril, pretože svoju povahu tyran ukáže len v súkromí, na verejnosti hrá divadlo a dokonca aj v prípade že ho jeho obeť opustí, tak to prezentuje ako je on tá obeť.

laura234
25. nov 2018

Mám pocit ako keby sme sa s partnerom od seba vzadovali a su to 6 rokou co sme spolu no pravda je ze já som si asi před 3 mesiacmi začala pisat s druhým chlapom ale k nicomu nedošlo bol taki ini ako on prostě krásně sa ku mne choval a stále nanho mislim nemožem ho nechat z hlavy minule mi zase napisal že srdce mu bije o 100 jak má vidí po městě že stim nieje spokojni že nesme spolu no ale já zas priatelovi nechcem ublížit aj ked už to medzi námi nieje to co bolo začal stále pít stále chodí po vonku a ani neviem kde je večer si kumne lahne dakedy spolu máme stik a dakedy si má vobec nevšímá len si lahne a zaspi

evora29
25. nov 2018

Ja zasnem nad radami tu...hned rozvod, baliť kufre, len toho hajzla jedneho vytrestat, ukázať mu dvere a to, aka som samostatná...ale. Toto je manželstvo= v dobrom aj v zlom. Nielen milujem ta vtedy, ked ma nosis na rukách a spravas sa ako chcem. Ale milujem ta vždy a za každých okolností..aj ked je druhý mrzuty, kričí na mňa, je v depresii, odmieta rozhovor, nevyhovuje mi sex... milióny chýb oboch manželov. V manželstve ako aj v živote platí, co dávam, dostávam. Ak svojho muža miluješ, povedz mu to, aj ked ti je momentálne vzdialený. Povedz mu, ze nechceš aby bol ďaleko, ale pri tebe, že chceš aby vám bolo spolu dobre. Je to vaše spoločné rozhodnutie, a to plodí snahu. Objim ho, začni si ho vážiť a uvidíš ako v jeho ociach stupnes. Budes manželkou, ktorú si nedá za nič na svete a stokrát ti oplatí tvoju lásku.

laura234
25. nov 2018

@evora29 sním sa to nedá vždy ked sa při nom pritulim a pobozkam ho tak bi hovoří že nech mu dám pokoj že chce si pozriet film a stále také debilini si vimisla já už nai nwm co k němu cítím

evora29
25. nov 2018

@laura234 A vždy bol taký? Alebo sa to zmenilo časom, prišli deti, starosti...veľa mužov ten silný tlak na seba neustoji. Nie je v depresii, prípadne vyhorety? Stavali ste dom, chodí do práce,máte malé deti, zazivate najkrajšie ale zároveň najťažšie obdobie, kríza v manželstve je vtedy beznejsia, ako si myslíš. Inak ako otvoreným rozhovorom neprides na to, co ho trápi. Bohužiaľ, práve žena je tá, ktorá väčšinou musí začať rozhovor, muži su schopní tváriť sa ze sa nič nedeje veľmi dlhur dibu, dokonca roky.

sarmia
autor
25. nov 2018

@lujza123 Ďakujem, že si sa ozvala, rada by som počula názor z druhej strany, uvedomujem si, že to nebolo so mnou jednoduché. Neviem či len ja mám takú predstavu, ale sľubovali sme si v dobrom aj zlom, tak prečo sa on na mňa vykašľal keď som ho najviac potrebovala..? Žiadne prepáč, ani nič, len ten jeho pohŕdavý pohľad cítim.. Aj ty si sa chovala tak ako on? 😏 Ja nerozumiem ako to môže..

werr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sarmia
autor
29. nov 2018

@evora29 Niečo podobné som robila dlhú dobu, a nič nedostávam na oplátku naspäť.. Tiež som len človek, a už ma to akosi prestalo baviť.. dlho som vyvíjala iniciatívu len ja..

sarmia
autor
29. nov 2018

@helenka999 Pravdaže, volám ho tak asi rok, a bez výsledku.

sarmia
autor
29. nov 2018

@seva22 Strašne som ho milovala.. Nebol vždy taký, začal sa meniť, až po narodení druhej dcérky. Vtedy začal aj podnikať..

sarmia
autor
29. nov 2018

@evora29 Tiež som si dlhšie niečo podobné myslela, aj som sa pokúšala začať viac krát rozhovor, ale nechce sa vôbec o takých veciach baviť. Keď niečo také začnem, zoberie si slúchadlá k telefónu, pustí si hudbu aby ma nemusel počúvať. 😒

dajna8
11. dec 2018

@whistler Je mi z toho zle! Ako taký človek môže žiť sám so sebou. Veď by som sa na seba nebola schopná ani do zrkadla pozrieť keby som niekomu ubližovala.

lara81
15. dec 2018

@sarmia ako ste na tom teraz? Až na to pitie akoby si opisovala môjho manžela. Do bodky.