Dovolíte rodine bozkávať dieťa na ústa?

anazuzik
29. okt 2008

Zaujimalo by ma, ci dovolite vasej sirsej rodine bozkavat vase deti na usta...Pretoze ja som uz chora z toho, ako stale musim svokrovcom a svagrinej dokola opakovat, aby mi malu (3 mes.) nebozkavali na usta.Ved to nerobim ani ja s manzelom,ani rodina z mojej strany.Len tie dve ochechule este aj nalicene a s trblietkami na ksichte!!!Taka som z toho vzdy vytocena, lebo aj ked im x-krat opakujem, ze si to nezelam, tak pockaju kym sa otocim a uz ju doslova olizuju, bleee 😖 😖 , kolkokrat som ich uz prichytila a este byva mala na tvaricke leskla z tych trblietok co mavaju na ksichte!!!U starsej dcerky (2 roky)mi to az tak nevadi, lebo ta sa vzdy odtiahne, da sa bozkavat len na licko od nich, ale tato malicka sa nevie branit ☹
Zrovna vcera som sa tak najedovala, ked mi svokra po prichode malu vytrhla z ruk, a cvachla jej naruzovany mlaskavy bozk na jej vysmiatu tvaricku, a to kludne predo mnou,..no skoro ma porazilo. mam pocit, ze cim viac ju napominam, tym viac mi to robi naprotiven.Uz fakt neviem, ako jej to mam v slusnosi povedat, aby sa neurazila, baba trafena!!!! 😠

andika10
23. aug 2010

@kaleilah s tym jedením je pravda deti všeličo zjedia, moji mali radi cig. špaky

nety
23. aug 2010

@andika10 třeba takovýho špačka bych se bála víc jak pusiny, kdoví kdo na něj šmatal. Ale nechápu to, ale špačci lákají snad každé dítě, i ty moje 😒 😒

kaleilah
23. aug 2010

@andika10 já jsem odpůrce sterilizování,páč já jako kojící si taky odmítám před každým kojením řezat prsa a strkat je do vařící vody nebo do páry a rozhodně si je ani nemeju před každým kojením 😝

my máme doma taky zvířata, kočku a psa, dany běžně ráno dospává u laily v pelechu, natahá si tam i polštáře a peřiny. A samozřejmě se i se zvířatama mazlí a olíbává se. a tomi teda občas přijde horší než nějaká ta babička, protože můj pes je dobytek a sežere na co přijde 😝

andika10
23. aug 2010

@nety no ano keď si predstavym kto všetko to mohol mať v ustach 😖 s tym bozkávanim mi to vadilo len par mesiacov, a to hlavne od czudzich ludí a rôznich babkach susedkách 🙂 U nas majú zvyk v dedine že ludia ťa len vtedy poznajú keď niečo chcú alebo sa ti bábo narodí a chcu si ho pozrieť a potom aby mali medzi sebou o čom klebetiť ako bolo oblečené atď. Keďže mam dvojičky tak to u ludí vzbudzovalo záujem ako by sme boli atrakcia....Aj taký ludia sa mi prihovorili ktorý sa na mňa predtým ani nepozreli

andika10
23. aug 2010

@kaleilah ale určite bude mať menej alegií ako také dieťa ktoré sa žiadneho zvieraťa nemôže dotknúť

kaleilah
23. aug 2010

@andika10 jo, mám takový ty cikánský děti, co sežerou kde co, olíbají kde co a jednou do roka mají na týden rýmu a máme klid. 🙂

andika10
23. aug 2010

@kaleilah klop klop tento rok sme ani mi neboli u dokyho, tiež ich vypustím na dvor a robia si čo chcú a zatial aspoň viem porobiť vnutri. Občas sliepky navštívia aj sa zahraju snimi 🙂 Ale nemôžem ich zavrieť do izby alebo stále ich kontrolovať čo robia, pravdaže všetko odtial potial, mam svoje hranice

kaleilah
23. aug 2010

Myslim že každá normální máma se snaží dělat všechbo proto, aby svoje dítě neohrozila.Občas je to dost přehnaný, někdo tady psal žemu vadí i šahání na ruce. Je fakt že když jsme v obchoděakouká na nás třeba nějakej bezdomovec nebo hnusná smradlavá babka a šáhne dětem třeba na nohu tak se oklepu, a to si děti nohy do pusy už nestrkají 😅 😅

andika10
23. aug 2010

@kaleilah suhlasim stebou

lujza123
23. aug 2010

Tak asi by som mala nervy keby nejaka navonana vymalovana babka bozkava moje dieta na usta ale zeby preniesla bozkom na pery zubny kaz sa mi nechce verit..ako francuzakom hej ale obycajny bozk? A nejake bakterie, teda pokial ta osoba nema chripku tak nechapem preco by mali byt skodlive? Vsak mame v tele miliardy bakterii, bez nich by sme ani nezily. Ako citam na zaciatku diskusie som normalne v soku ze niekdo si musi ist umyt ruky ked chce chytit za ruku rocne dieta to mi pride dost prehnane. Podla mna to niektory ludia prehanaju s tou sterilizaciou, zehlenim, umyvanim...len si robia pracu a stresy navyse zatial co ich dieta aj tak veselo pcha do pusy rad radom vsetko co najde

andika10
23. aug 2010

@lujza123 maš pravdu ale ako som už spomínala tak moja mala akurat mesiac keď mi ju hospytalizovali lebo mala hnačku a v nej krvavé hlieni, bola tam mesiac kym ju dali doporiadku. Keď som sa o tom bavila s hygieničkou tak ta bakteria bola zo surového mesa, stači keˇfd niekto rozmrazuje meso a zostane tam kvapka z vody a niekto to chytí. U dospeláka to nie je problém len moje dieťa to chytilo, museli sme všetci isť na odber a snami nebol problém, A že keď si niekto neumyl ruky mydlom len vodou a utrel si usta a tak sa to dostalo k mojej malej ale to je jedna milion že sa to stane ale nie je to nič príjemné keď ťa hygiena otravuje, ale ona mi to vysvetlila že tomu sa nedalo zabrániť, veď nikto si neumýva mydlom ruky zakaždím keď sa idete dotknuť babetka

luciferova
23. aug 2010

a kde teda bozkavat, na licko? ak niekomu frne stava zo suroveho masa, moze aj a lice. a ak aj dieta pobozkaju a lice, tak sa mu to tiez vie dostat do ust... ale chapem, mensie riziko trosku.
bozkavaie na usta je aj tak dost nechute s cudzimi ludmi...

monkula
23. aug 2010

Nečítala som celú diskusiu, takže ak sa budem po niekom opakovať, ospravedlňujem sa..
Videli ste film Vojna svetov? Viete, čo zabilo tie mimozemské kreatúry, čo si z ľudú robili hnojivo? Boli to baktérie, malé, neviditeľné baktérie, na ktoré sme my ľudia zvyknutí. Je to len film, ale myslím si, že poslúži ako výborný príklad...
Kým sme sa my, ľudia naučili s zýmito baktériami "spolunažívať" muselo zomrieť veľa homo erectusov a sapiensov. Túto obeť priniesli aj preto, aby sme my, generácie a generácie po nich mohli robiť a vykonávať to, čo by ich vtedy zabilo..
Preto dosť dobre nechápem, prečo by som nemala svoje deti bozkávať na ústa... Bozkávam na ústa aj svoju svokru, mamu aj sestru... Bozk je prejavom lásky... A ja svoje deti milujem.. Tak isto, ako ich miluje moja sestra, mama svokra, môj otec...
Pamätám sa na diskusiu, kde sa mnohé pohoršovali nad vykaním svojim rodičom, že je to neosobné, nemôže sa vytvoriť ten pravý cit medzi rodičom a dieťaťom... Niekto tu napísal krásne vetu, že bez bozkov budeme vychovávať duševných mrzákov... Ja súhlasím... A tiež nechápem, ako niekto môže slepo prikyvkávať na každý jeden článok, čo sa niekde objaví... Ak by niekto s titulmi napísal článok o tom, že nechať sa objímať svojimi deťmi ej škodlivé, pretože sa dieťaťu ničia kĺby, pretože musí privaľmi roztiahnuť ruky, aby nás objalo, asi by bolo veľa matiek, čo by tomu uverili, však? 😉 😉
Skúsme sa riadiť niekedy aj srdcom a svojimi inštinktmi, nie len slovami napísanými nejakým vetchým starcom..

Tým samozrejme nechcem napísať, že svoje deti nechávam ocmúľavať kadekým... Alebo že si doma neumývame ruky, lebo sme kamoši s baktériami.. Ani neznevažujem prácu vedcov... Len všetko je dobré, kým to neprekročí istú hranicu... ale aj tie hranice sú len a len na nás... 😉 😉
Aj mne vadilo, keď mi ľudia chytali deti, keď boli maličké, že ahooj a šup chytili ruku, odhliadnic od toho, že dieťa bolo vo veku, že si všetko dávalo do úst .. Vtedy som s úsmevom vytiahla vlhkú utierku a utrela im ruky so slovami, že sú v období, keď si ruky cmuľkajú a nexh si smúľajú vlastné baktérie... Niekto pochopil a nabudúce sa detí nechytal a niekto sa urazil... a to mi bolo fuk... 😉 😉

8808
23. aug 2010

no ja som dovolila len nam, a mame, a teda aj svokre, lebo dedov nemame, a inac si nikto nedovolil, a u nas v rodine sa nejake ruze nepouzivaju, tak ak som jej nenechala trocha trblietok ja na licku tak inac nemal kto.. teraz ma mala jeden rok a bud sa sama alebo neda.. maximalne jej jeden ukadnu ked ideme domov, a to mi nerobi problemy,.. ani sa u nas nefajci, lebo to by mi tiez fajcilo.. viem ake to je ked sa bozkavate s fajciarom.. ble.. preto som si slubila ze aby to moje deti necitili zo mna tak nikdy uz nezacnem.. 🙂 teraz cakame druhe, tak uvidime ako pri nom.. ale ked sa v rodine povie ze nieco nie.. napriklad ze nech nedavaju nieco papat co my este nepodporujeme, tak to respektuju.. niekedy moja mama zhresi s nejakym tym kuskom cokolady ale nestava sa to casto

arietiska
23. aug 2010

další cikánské dítě: Líbáš jako Bůh!
Tomu se říká láska a u nás se líbáme všichni.

arietiska
23. aug 2010

@monkula 😉 krásné!

bubelko
23. aug 2010

bozkavam svoje deti na ust aj na lica, nevadi mi, ked im da pusu ich babka, dedko, prababka, ci moje kamosky. dnes uz lukas sam chodi vecer, ked dava dobru noc a opusinkuje vsetkych na navsteve.
nevadi mi, ked niekto moje dieta pohladi po ruke a povie, ze je roztomile, pokial z neho nejde pach ako zo stoky. presne ako pisala monkula, ked je treba, utrem ruky do utierky a je.
nevadi mi, ze moje deti hladkaju ine deti, ze sa drzia za ruky. davam len pozor, ked sme na ihrisku, aby nechytali mladsieho deti zaspinene od piesku po hlave, aby sa mu nedostal do oci.
myslim, ze cela tato sterilna mania zacina byt smiesna.
ale ked to niekomu vyhovuje, prosim...

nety
23. aug 2010

Monkula to napsala krásně - řidme se srdcem a instinkty, ne vědátorama, kteří naše děti neznají.

mamkanec
24. aug 2010

monkul souhlasím napsala jsi to krásně, bakterie jsou důležitý, mě nevadí ani když malá hladí kocoura a pak si strčí ruku olepenou od chlupů do pusy, ne že bych to dělala záměrně ale rozhodně mi to nevadí, zabránit tomu stejně nějak moc nejde, stejně jako tomu že kocour v nestřežené chvíli leze malé do autosedačky, kočárku atd. a jedna věc je jistá,u malé se neobjevila zatím žádná alergie. Tahle sterilní desinfekční mánie to je už fakt něco a dle mě je to opět výmysl dnešní doby, kdysi lidi žili v chatrčích s dobytkem, myli se jednou za měsíc v potoce a byli zdravější než my

a pusinky? u cizích by mi to asi vadilo a ještě jsem se nesetkala s tím že by se o to někdo cizí pokoušel, spíš se někdy bavím nad tím jak to rodina a známý přehání s tím strachem šáhnout na malou holou rukou jakobych je měla snad seřvat či co.nebo hračky či dudlík, když jsme na návštěvě a malé spadne na zem hračka hned hostitel letí to umýt, no nevím já to doma po každým spadnutí na koberec nemyju to bych se ulítala 😀a pusinky ode mě? no já si prostě nemužu pomoct, láskou bych jí sežrala 😀

katkas1
24. aug 2010

tiez suhlasim monkulou, ja tiez bozkavam svoju dceru na usta a asi tak 1000x za den aj moj manzel, nechapem preco by sme to nerobili, a nasa mala sa velmi rada nechava lubit, je to taky maznosko pozitkarsky

weri1
25. aug 2010

já svý malinký miminko pusinkujem. Na ústa, hlavičku, očička, ručičky nožičky, bříško.... i manžel a připadám si o.k. 🙂

mamkanec
25. aug 2010

já malou pusinkuju i na zadeček, ouška prostě všude, snad není místo kde bych ještě pusu nedala😀

andika10
25. aug 2010

ja ich tiež bozkávam aj babky, tety len cudzim ludom som nedovolila a hlavne keď boli par mesačný, teraz mi je to jedno, keď odniekoho ideme, malá vybozkáva každého dookola, len prvích par mesiacov som nedovolila hocikomu

dejka77
18. apr 2011

Tak mne sa bozkavanie na usta medzi rodicmi a detmi teda vobec nepaci. Nemam na mysli bakterie, lebo tie su vsade okolo nas tak ci tak, ale myslim si, ze bozk na usta ma byt medzi muzom a zenou a to je cele. Ved nestaci bozk na licko alebo celo? Ja svoje dieta na usta urcite bozkavat nebudem.

ellit
18. apr 2011

mna moj syncek sam od seba pobozkal na usta a vzdy rano a aj vecer pred spinkanim si dame pusu. U nas doma to bolo rovnake a pusu na usta si davame len my .Nikto iny si to nedovoli a aj malinky vie, ze pusa na pusinku sa dava iba maminke 🙂 , inak nastavuje licko 😀
Niekomu sa to moze zdat protivne a spinave, ale ved je to len letmi dotyk pier, tak na tom nieje nic zle. Moje dieta ma predsa kumne vzdy blizsie ako moj manzel...aj ked ho milujem najviac na svete... dieta je kus mna, tak ho budem pusinkovat, dokedy mi to len dovoli 🙂

marda
18. apr 2011

@dejka77 nechapu proc bych nelibala sve dite....s nazorem ze pusu dam jen muzi teda vubec nesouhlasim....
@ellit presne jak pises,budu ji libat tak dlouho jak jen mi to dovoli...

nika147
18. apr 2011

...ja si neviem predstaviť, že by som nedala pusinku mojej malej princeznej...na túúú jej malinkú sladkú pusinku 🙂 veď je to niečo zo mňa a môjho manžela, nie je to cudzie dieťa, je to len a len moje, tak prečo nie?????? 😉 😉

verbalinka
18. apr 2011

@dejka77 to si myslíš teď, uvidíš, třeba po porodu změníš názor 😉
Já synovi dávám pusu skoro všude (ježiš, teď, abych nebyla označena za divnou 😀 ). Prostě mu čas od času dám pusu na čelo, pusu, hlavu, chodidlo... A přijde mi to naprosto přirozené. Pokud mu to vadí, tak to nedělám. A až jednou řekne, že už pusu nechce, tak přestanu 🙂 Já jsem takhle blízký kontakt s našima neměla a moc mě to mrzí.

babu9
18. apr 2011

ja si tiež neviem predstaviť, že by som nedala pusinku môjmu drobcovi 🙂 asi by to nebol deň ako má byť 😉 pusinkujem ho od hlavy až po prštek na nohe 😀 a pusinku neodmietne ani ta staršia 😉 jednoducho je to normálna a prirodzená vec a myslím si, že nieje dôvod sa nad tým nejak pozastavovať 😒 ak je to niekomu divné tak je sám divný 😀 😀 😀

babu9
18. apr 2011

@dejka77 keď uvidíš ten zázrak, ktorý nosíš pod srdcom tak určite mu tú sladkú pusinku dáš 😀 😉