Dovolíte rodine bozkávať dieťa na ústa?

anazuzik
29. okt 2008

Zaujimalo by ma, ci dovolite vasej sirsej rodine bozkavat vase deti na usta...Pretoze ja som uz chora z toho, ako stale musim svokrovcom a svagrinej dokola opakovat, aby mi malu (3 mes.) nebozkavali na usta.Ved to nerobim ani ja s manzelom,ani rodina z mojej strany.Len tie dve ochechule este aj nalicene a s trblietkami na ksichte!!!Taka som z toho vzdy vytocena, lebo aj ked im x-krat opakujem, ze si to nezelam, tak pockaju kym sa otocim a uz ju doslova olizuju, bleee 😖 😖 , kolkokrat som ich uz prichytila a este byva mala na tvaricke leskla z tych trblietok co mavaju na ksichte!!!U starsej dcerky (2 roky)mi to az tak nevadi, lebo ta sa vzdy odtiahne, da sa bozkavat len na licko od nich, ale tato malicka sa nevie branit ☹
Zrovna vcera som sa tak najedovala, ked mi svokra po prichode malu vytrhla z ruk, a cvachla jej naruzovany mlaskavy bozk na jej vysmiatu tvaricku, a to kludne predo mnou,..no skoro ma porazilo. mam pocit, ze cim viac ju napominam, tym viac mi to robi naprotiven.Uz fakt neviem, ako jej to mam v slusnosi povedat, aby sa neurazila, baba trafena!!!! 😠

kacka.va
30. okt 2008

agnesska: sice to bylo míněno na alishiu, ale u nás malá natahuje ruce vzhůru a když k ní dám hlavu, tak si mě přitáhne a sama se ke mně začne pusinkou tulit.
jinak třeba ten pneumokok, jak tu byla řeč, ono to není o jednom ohluchlém dítěti, zeptejte se schválně doktora, kolik dětí, které tím onemocní, má trvalé následky nebo na to umřou. hodně málo z nich to přejde bez jakéhokoliv následku.
jinak souhlasím s názorem, který už tu zazněl, že dnešní děti jsou v přehnané čistotě a podle některých je právě tohle důvod, proč je tolik alergiků, protože na to zadělávají částečně i rodiče

jabber
30. okt 2008

kacka - to jsem narážela na to jak radka psala, že někde něco píšou, a tak se tím přece nebudu hned řídit 😉
ten pneumokok - je teda mimo téma - ale zeptej se schválně doktora, kolik dětí tím onemocní 😉

lalupa
30. okt 2008

preco sa musite hadat?!!! toto ma byt o diskusii a nazoroch, nie o vyvracani,co sa ma a co nie... 😅
kolko ludi,tolko chuti, 😝 , niektore by ste nemuseli byt take vasnive a reagovat tak, ako som si mala moznost precitat...
nechajte ludi zit, nech si robia,co chcu a ked niekto poziada o nazor, tak ho vyjadrite a nie zosmiesnujte 🤐
ked si uz maminy na materskej nevedia pomahat, tak potom kto iny?!!! 😉

elenita
30. okt 2008

No, moj manzel od narodenia chcel nase deti bozkavat na usta (oni ho samozrejme hned zacali oblizovat, hotove jazyckove), ja som mu to zatrhla 😅 , ale teraz im uz sem-tam dam pusu na kutik ust, vidim, ze aj on ich tam bozkava, ale uz mu na to nehovorim nic......... 😅
No ale keby to robila moja svokra, asi by som skolabovala! Mojim rodicom viem na rovinu povedat, ze si nezelam, aby ich bozkavali na usta a oni to nerobia. Ale svokre by som sa to asi ani neodvazila povedat........momentalne ich bozkava na hlavicku, na licka (uz aj to mi vadi, ale to asi pre to, ze je to svokra), hoci sa mi zda, ze s kazdou dalsou navstevou sa jej bozky viac priblizuju k ustam...no dufam, ze tam sa az nedostane 😅

jabber
30. okt 2008

jinak přesně jak píše anazuzik - jsou to prostě dva názory, nic víc 😉

To věčné omílání vitrín a skleníkových dětí (s čímž naprosto souhlasím, že je to nenormální) je v tomhle případě ale mimo mísu, protože streptokok mutans nemá s imunitou vůbec nic společného 😉

Kdyby to někoho náhodou třeba zajímalo 🙂
http://www.gentrend.cz/kazivost.php
http://www.dentalcare.cz/temata.asp?ctid=494&ar...

agnesska
30. okt 2008

kacka.va,ale to není tím,že by ti chtěla dát pusinku,ale strčit si tě do pusinky-je to v tomto období způsob,jakým prozkoumávají úplně všechno....
my se přesně tomuhle smějeme,když si Sárinka za uši nebo vlasy přitáhne Lauřin obličej a snaží se jí ochutnat...
takže význam,že by chtělo to mimčo pusinku je nesmysl... 😅

pekacka
31. okt 2008

teraz ako čítam, tak prvýkrát počujem o zákaze bozkávať dieťa na pusu, nikdke som sa s tým ešte nestretla.
malý ma 7m a my rodičia ho bozkávame na pusinku, ved je náš a nemôžeme odolať, ale robí to aj segra jeho krstná a moja mama, je to pre mna čudné. ale ako by som im to až po 7.mesiacoch oddôvodnila nech to nerobia???
a chytanie detí za ručičky, nedá sa podľa mňa každú chvílu vysvetlovať niekomu že si ich dáva do pusky nech to nerobia. dá sa to vôbec vysvetliť tak, aby sa niekto nenaštval?

agnesska
31. okt 2008

pekacka-tak jestli ti to nevadí,tak to neřeš 😉

kacka.va
31. okt 2008

jabber: už se stalo a i naše Dr. říkala, že na rozdíl od minulých let, už ty případy taky měla.
agnesska: to máš pravdu, že si mě chce spíš ožužlat, ale já jí v tom bránit nebudu. já jí neoslintávám a ani nemám uslintanou pusu narozdíl od ní, takže v tom budeme pokračovat 🙂
Jinak já mám asi štěstí, ale cizí lidi teda zatím nenapadlo, aby mi sahali na malou 🙂

alishia
31. okt 2008

cau holky 😉

koukam ze to tady porad zije. 😀 Stejne me nikdy nenapadlo, ze existuji maminky, ktere sve mimi nepusinkuji na pusu. Ja ho vzdycky spusinkuju celyho...hlavne za krckem toho strasne lechta a hrozne se u toho hihna.)))

kacka.va
31. okt 2008

Ali: tak u nás tohle funguje pod krčkem, to se smíchej zalyká.

alishia
31. okt 2008

kacka.va : u nas je to bradicka, pod bradickou, ze stran krcek a vzadu za krckem.)) to je vzdycky sranda.))) rikam mu ze ho sezeru.))) a delam u toho ,,MNAM MNAM MNAM...koho to tu mam, koho spapam?.)))´´

agnesska
31. okt 2008

jj pod krčkem to milovaly obě holky-Sára se ani nemůže často nadechnout,jak se řehtá 😀 a mňam mńam u toho dělám taky-teda tak 20xto řeknu 😀
ali stejně tak mě zase nenapadlo,proč miminko na pusinku pusinkovat-to mu radši zňuchňám a zlíbám tvářičky 😉

agnesska
31. okt 2008

a i přes to,za to nikoho neodsuzuju a nepodsouvám mu,že je horší matka než já-to mi přijde pod úroveň...
takový dohadování trhovkyň...

nikes
31. okt 2008

tak to já, když vidím tu její krásnou, malou pusinku, tak prostě nemůžu odolat. A pusinkovala jsem ji i když byla malé miminko. Naštěstí to ve zdraví přežila, takže ji budu pusinkovat dál.

listicka20
31. okt 2008

Tak to mně nevadí, když Katrinku pusinkujou nejbližší lidi, vaděj mi cizí. A ne snad ani tak kvůli bacilům, ale spíš kvůli tomu, že i to dítě má nějakou osobní bublinu a musí to být nepříjemný, když mu do ní někdo leze až takhle intimně. To vadí přeci i nám, když se k vám někdo natočí moc blízko a cejtíte, co měl k obědu. Takže když jsme s tchýní objížděly její známý, protože všichni museli vidět miminko, a každá tetka hned Katrinku ňuchala, tak jsem taky nemohla. Ale pomohlo, když jsem jí těsně před návštěvou neotřela pusu, nechala jsem ji trochu špinavou a uslintanou... a oni si to ty lidi rozmyslí, jestli dají pusu, to mi věřte 😀

jabber
31. okt 2008

Koukám, že jsou ty děti všechny stejný 😀 - u nás taky na krku, za krkem, na tvářičkách, na chodidlech, na bříšku....a nejlíp ještě u toho mlaskat a trošku kousat - to má úplný záchvaty 😀 😵

anjelik85
31. okt 2008

tak nech sú moji svokrovci akí chcú trafení, ale malú sami nechcú bozkávať na ústa. nikto z rodiny teda. každý max. na líčko. ani na krk by som to nedovolila. podľa mňa je to intímne. takže u nás všetci, celá rodina, bozkáva len na líčko maximálne. len ja a tatinko na pusinku dávame. 😉

caira
31. okt 2008

ja mam asi vyhodu,ze nase mala si nikoho moc nepusti k telu, jakmile k ni nekdo jde az moc blizko tzv jde ji az do ksichtu tak bude jecet jako sirena...takze jediny, kdo muze poradne nuchat jsem ja a manzel, od tchanovcu se necha drzet na kline ale jakozto anglani oni city neprojevuji, takze by ji ani pusu snad dat nechteli..a moji rodice nam nikdy pusu na pusu nedavali, takze male davaji take jen na tvar...

ale kdyby i treba tchyne nebo tak ji chteli dat pusu na pusu tak bych je usadila, to bych jim nedovolila..hlavne z toho duvodu, ze je to proste zasah jak rika listicka do toho jejiho osobniho prostoru...

ona si stejne moc pusu na pusu { i od nas} nenecha dat jelikoz jak ji porad rostou zuby tak slinta jako bernardyn 😀

nase mala milune nuchani na brisku, vzdycky ji zacnu nuchat broskiko nebo krk a to by se uchechtala..ale brisko ted vede, nezalezi kolik ma na sobe vrstev, ale jakmile se ji priblizim k brisku tak uz se rehta 😀

asitka
31. okt 2008

u nás to nikto nerobí...a keby som to videla...tak upozorním...ja sama som dcéru ešte nebozkala na ústa....tak nevidím dôvod...aby niekto cudzí...či z rodiny mi ju oslintával...na ústa...rodina bud dá pusu na líčko..či čelo...či ručičku...ale nestalo sa mi ešte..., dokonca aj môj 5 ročný syn vie, že nemá Emku bozkávať na ústočká....a syn...ten sa nerád cmuká....takže tam je to vyriešené... 😀

3558
31. okt 2008

baby tak som prave docitala vsetky clanky co sa tu popisali, a hrozne nieco. jedna o voze, druha.....
ale zaverom by som dodala,ze kazda mamina chce pre svoje dieta to najlepsie.takze aj kazda prejavuje inak lasku. jedna bozkava na pery,druha na zadok....
najdolezitejsie je, aby sme tie svoje deturence lubili najviac ako vieme,lebo nemaju nikoho len nas, a my len ich. 😅

monina8
1. nov 2008

tak to je fakt ulitly.Abych nemohla dat svymu diteti pusu na pusu?Bambusko,vy nosite doma rousky?Prijde mi to fakt prehnany,vsude sou bacili a dite si taky strka rucicky do pusinky,olizuje hracky,takze bych to vubec tak nehrotila.S pusinkama se navic da najevo cit a to je pro me dulezity.Samozrejmne nedovolim jinym lidem to samy.

monina8
1. nov 2008

Jeeeee....to byla hruza,ted sem si precetla skoro vsechno,fakt husty.Sem se pobavila.Priklanim se samozrejmne k maminam,co libaji sve deti na pusinky.No jo,nekdo to proste az moc proziva.Jako ja prozivala pripravy na porod a pak sem byla rada,ze sem rada.To sem se pak klepala na hlavu,co ty knihy a casaky pisou a v realu je to stejne uplne jinak!I s tema detma. 🙂

kubaka
1. nov 2008

My se všichni vespolek ocucáváme, olizujeme, brácha bráchu, bráchové mě i tátu, ožužláváme dudlíky - maličkého bych zklamala, kdybych neochutnala jeho výborný dudlíček, který mi rve - tedy nabízí - k degustaci. Imunizujeme se a jsme absolutně zdraví a zuby máme taky všichni zdravé. Maličký nastavuje pusinku velkému bráchovi, pak běží ke mně a je šťastný, že mě může oslintat.

Nechci, aby mi jednou moje dítě vyčetlo, že jsem ho neměla dost ráda na to, abych mu dala pusu na pusinku. Pneumokoka vyléčím poměrně snadno - dětskou zraněnou dušičku jen střeží.
Není to nehygienické - je to přirozené. Zvířata olizují svá mládata - je to sbližování. Je to informace "patříme k sobě, jsi můj". Přirozeně cítím, že puberťáka se ale líbat na pusu už nesluší - takže ho líbím na tvář. Tehdy je čas toho nechat - vyplyne to.

Nikomu jinému bych to ale nedovolila. I babičce jsem to naznačila. (nemáme prakticky žádné další příbuzné)

miselin
2. nov 2008

Ja tiež pusinkujem moju malú aj na pusu a tak isto jej obliznem aj dudlík, mne sa zdá, že zachvíľu sa budú deti aj dezinfikovať aby nedostali žiadne baktérie a potom prídu na pieskovisko a nachytajú tam všetko čo sa len dá. Netreba to zase všetko tak trošku preháňať. 😒

petule.h
2. nov 2008

miselin: mám stejný názor...

miselin
2. nov 2008

Petule kiež by nás s týmto názorom bolo viac, veď teraz je preto tolko alergií a ani neviem čoho všetkého, lebo sa maminy boja svoje dieťa poriadne aj vybozkávať aby niečo nechytilo, veď sa mi to zdá už divné asi si pôjdem kúpiť rukavičky 😖 Ale zase 100 ludí 100chutí 😉

maximiliana
2. nov 2008

Ja teda maleho rozhodne nedrzim v sterilnom prostredi, ale na bozkavanie cudzimi, svokrovcov nevynimajuc som citliva. A hlavne ma naposledy dojal svokor, ked pat sekund predtym, ako isiel drobca bozkavat, zahasil cigaretu. Skoro som odpadla. Zo soku som ho ani nestihla zastavit... 🙄 Muz to zial nevidel, ale doma som mu vycistila zaludok, nech si spravi s otcom poriadky, lebo ich narobim ja a to sa mu pacit nebude. 😠

miselin
2. nov 2008

No tak to by vytočilo aj mňa 😠

saska.t
2. nov 2008

malu tiez s muzom bozkavame nakoniec ved je nasa ale u cudzich to neakceptujem, o sterilnom prostredi sa ani trosku hovorit neda mame 2 psikov a to by som ich musela denne v pracke prat aby boli aspon trosku sterilny 😀 Jasne je ze cim bude dieta viac drzane v sterilite, tym viac bude nachylne na vsetky bakterie a virusy a to nemienim, robim so vsetkym ale s mierou .... nic netreba prehanat .... 😎